HEARTLAND CONFERENCE BOYS TEAM SCORE

 

1.      North Hardin 189.5

2.      Central Hardin 118

3. Fort Knox 93

4. Meade Co 55

5.      Bardstown 29

6. Elizabethtown 26

7. LaRue Co 22

8. Nelson Co 21

 

SHOT PUT HIGH JUMP

1. Marlon Dill (NH) 497 1. Quinton Hale (NH) 64

2. Caldwell (NC) 4411 2. Campbell (FK) 60

3. Clark (CH) 422 3. Thompson (NH) 60

4. Pearsall (LC) 4011 4. Payne (B) 510

5. Druen (LC) 409 5. Horton (CH) 58

6. Berrow (CH) 393 6. Mann (CH) 56

 

DISCUS TRIPLE JUMP

1. Lamonte Brown (NH) 1478 1. Jamal Fulks (FK) 462

2. Dill (NH) 1319 2. Aaron Coney (NH) 4111

3. Thomas (MC) 1276 3. Darrin Turpin (NH) 4010

4. Lafallett (LC) 1184 4. Horton (CH) 3710

5. Kilgore (CH) 1162 5. Wigginton (B) 374

6. Clark (MC) 10711 6. Grundy (B) 37

 

LONG JUMP POLE VAULT

1. Jamal Fulks (FK) 219 1. Dahl (MC) 11

2. Slingerland (NH) 183 2. Jackson (NH) 106

3. Turpin (NH) 18 3. Owens (E) 106

4. Grundy (B) 175 4. Belt (E) 106

5. Lally (CH) 174 5. Berrow (CH) 96

6. Decker (LC) 17 6. Gill (CH) 96

 

100 Meters 110 Hurdles

1. Cameron Ponder (NH) 10.91 1. James Allen (NH) 15.22

2. Redwine (FK) 11.22 2. McLaurin (FK) 15.59

3. Shaughnessy (CH) 11.45 3. Combs (CH) 15.85

4. Lally (CH) 11.47 4. Cooper (LC) 16.38

5. Dawson (B) 11.48 5. Barnes (B) 16.53

6. Gardin (NH) 11.48.1 6. Elder (FK) 16.96

 

200 Meters 300 Hurdles

1. Cameron Ponder (NH) 22.2 1. James Allen (NH) 41.4

2. Aaron Coney (NH) 22.3 2. Combs (CH) 41.9

3. Williams (CH) 22.5 3. Agee (NH) 43.4

4. Redwine (FK) 23.0 4. Elder (FK) 44.1

5. Fulks (FK) 24.0 5. McLaurin (FK) 44.2

6. Churchill (E) 24.7 6. Duster (E) 44.3

 

 

 

 

 

 

 

 

400 Meters 800 Meters

1. Larry Williams (CH) 50.0 1. Hall (MC) 2:06.8

2. Georgia (CH) 51.1 2. Curry (E) 2:09

3. Blakney (NH) 51.4 3. Cooper (LC) 2:09.4

4. Elder (FK) 52.1 4. Green (NH) 2:12

5. Redwine (FK) 52.4 5. Hillard (B) 2:12.5

6. Curry (E) 53.8 6. Tucker (NH) 2:13.7

 

1600 Meters 3200 Meters

1. Ryan Snellen (CH) 4:29.4 1. Ryan Snellen (CH) 10:03

2. Hall (MC) 4:37 2. Heil (NC) 10:54

3. Smith (MC) 4:50 3. Iacono (FK) 10:56

4. Green (NH) 4:50.2 4. Dreggors (NH) 11:06

5. Hazelwood (FK) 4:59 5. Richmond (NC) 11:13

6. Richmond (NC) 5:00 6. Wheat (B) 11:19

 

400 Meter Relay 800 Meter Relay

1. North Hardin 43.9 1. Central Hardin 1:30.7

2. Central Hardin 45.0 2. North Hardin 1:31.2

3. Fort Knox 46.2 3. Bardstown 1:36

4. Bardstown 46.3 4. Fort Knox 1:36.2

5. LaRue Co 48.2 5. Elizabethtown 1:40

 

1600 Meter Relay 3200 Meter Relay

1. North Hardin 3:22.5 1. Meade County 8:34.9

2. Central Hardin 3:23.1 2. North Hardin 8:46

3. Fort Knox 3:30 3. Fort Knox 8:48

4. Meade Co 3:44 4. Central Hardin 9:02

5. Elizabethtown 3:48 5. Nelson County 9:13

6. LaRue Co 3:53 6. Bardstown 9:54