KTCCCA Sponsored Championship Meets                       Hy-Tek's MEET MANAGER
08/30/01 9:10 PM                   AJ SPECIAL                            
                       ASBURY COLLEGE - Thursday 08/30/01                      
                                                                               
                         Event 1 Girls 2,500 Meter Run                         
                               GIRLS' TEAM SCORES                              
                                                                               
Rank School                  Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
==== ======================= ===== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ====
   1 BOYLE COUNTY               22    1    2    4    5   10   11   16          
   2 WOODFORD COUNTY            38    3    6    8    9   12   20               
   3 HARRISON COUNTY            66    7   13   14   15   17   18   19          

                                                                               
                          Event 2 Boys 2,500 Meter Run                         
                               BOYS' TEAM SCORES                               
                                                                               
Rank School                  Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
==== ======================= ===== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ====
   1 WEST JESSAMINE             39    1    2   10   12   14   15   22          
   2 ANDERSON COUNTY            49    4    5   11   13   16   17   20          
   3 WOODFORD COUNTY            65    7    8    9   18   23   24   28          
   4 BOYLE COUNTY               74    3    6   19   21   25   26   27          

                                                                               
                         Event 3 Girls 5,000 Meter Run                         
                               GIRLS' TEAM SCORES                              
                                                                               
Rank School                  Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
==== ======================= ===== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ====
   1 PAUL DUNBAR                37    1    6    8    9   13   14   18          
   2 WOODFORD COUNTY            55    2    5   11   16   21   25   38          
   3 FRANKFORT                  60    3    4   10   20   23   27               
   4 TATES CREEK               113    7   19   24   29   34   40   42          
   5 BOYLE COUNTY              121   12   15   22   35   37                    
   6 FRANKLIN COUNTY           153   17   30   31   36   39                    
   7 HENRY CLAY                160   26   28   32   33   41                    

                                                                               
                          Event 4 Boys 5,000 Meter Run                         
                               BOYS' TEAM SCORES                               
                                                                               
Rank School                  Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
==== ======================= ===== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ====
   1 HENRY CLAY                 56    3    4    7   20   22   30   41          
   2 PAUL DUNBAR                63    1    8   14   19   21   29   34          
   3 WOODFORD COUNTY            71    5   12   15   16   23   28   38          
   4 WEST JESSAMINE            114    9   10   24   32   39   58   59          
   5 FRANKFORT                 126    2    6   18   48   52   53   56          
   6 FRANKLIN COUNTY           145   11   13   35   42   44   47   50          
   7 TATES CREEK               173   17   26   36   43   51   55               
   8 HARRISON COUNTY           181   25   33   37   40   46   54   60          
   9 ANDERSON COUNTY           209   27   31   45   49   57                    


                                   AJ SPECIAL                            
                       ASBURY COLLEGE - Thursday 08/30/01                      
                                                                               
                           RESULTS BY ORDER OF FINISH                          
                                                                               
                             Girls 2,500 Meter Run                             
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME    SCORE  
   ===== ========================= == ========================= ======= =====  
       1 Barbato, Hayley              BOYLE COUNTY              11:04.9     1  
       2 Barbato, Kelsey              BOYLE COUNTY              11:08.9     2  
       3 Fredrick, Samantha           ANDERSON COUNTY           11:24.1        
       4 Stratton, Shayla             ANDERSON COUNTY           11:38.8        
       5 Curtis, Laura              7 WOODFORD COUNTY           11:39.5     3  
       6 Jameson, Kelly               BOYLE COUNTY              11:57.6     4  
       7 Anderson, Emily              BOYLE COUNTY              12:16.2     5  
       8 Castle, Annie              6 WOODFORD COUNTY           12:21.2     6  
       9 Ford, Ashley               6 HARRISON COUNTY           12:22.0     7  
      10 Hoskins, Michelle          8 ANDERSON COUNTY           12:29.4        
      11 Cicero, Lorena             7 WOODFORD COUNTY           12:45.3     8  
      12 Johnson, Dulce             6 WOODFORD COUNTY           13:14.0     9  
      13 Bryant, Elizabeth            BOYLE COUNTY              13:31.8    10  
      14 Hignight, Sarah              BOYLE COUNTY              13:43.5    11  
      15 Rios, Roxanna              6 WOODFORD COUNTY           13:46.1    12  
      16 Custard, Alexis            7 HARRISON COUNTY           14:22.1    13  
      17 Jones, Ronette             4 HARRISON COUNTY           14:22.4    14  
      18 Stokes, Stephanie          6 HARRISON COUNTY           14:23.8    15  
      19 Jameson, Nicole              BOYLE COUNTY              14:33.5    16  
      20 Jones, Lauren              6 HARRISON COUNTY           14:43.9    17  
      21 Watkins, Kayla             6 HARRISON COUNTY           15:55.7    18  
      22 Huellemeier, Jessica       7 HARRISON COUNTY           16:13.1    19  
      23 O'Reel, Lauren             8 WOODFORD COUNTY           16:32.9    20  
                                                                               
                             Girls 5,000 Meter Run                             
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME    SCORE  
   ===== ========================= == ========================= ======= =====  
       1 Cooney, Suzanne              PAUL DUNBAR               20:42.2     1  
       2 Grieshaber, Kim            8 WOODFORD COUNTY           21:20.9     2  
       3 Gordon, Jackie            11 FRANKFORT                 21:41.0     3  
       4 Dawson, Lindsey           12 FRANKFORT                 22:03.4     4  
       5 Stechschulte, Laura       11 WOODFORD COUNTY           22:17.0     5  
       6 Lousignont, Tiffany          PAUL DUNBAR               22:33.5     6  
       7 Maggard, Shelby              TATES CREEK               22:44.1     7  
       8 Whaley, Allison              PAUL DUNBAR               23:04.1     8  
       9 Bowlds, Megan                PAUL DUNBAR               23:19.4     9  
      10 Quire, Ryan               10 FRANKFORT                 23:33.7    10  
      11 Woodrum, Trish            12 WOODFORD COUNTY           23:39.6    11  
      12 Fuller, Stephanie          7 HARRISON COUNTY           23:49.6        
      13 Bayless, Kathryn             BOYLE COUNTY              23:55.2    12  
      14 Allen, Kirsten               PAUL DUNBAR               23:58.7    13  
      15 Kinney, Rachel            12 HARRISON COUNTY           24:05.6        
      16 Davis, Maggie                PAUL DUNBAR               24:19.6    14  
      17 Miller, Shannon              BOYLE COUNTY              24:19.9    15  
      18 Wilhoit, Ella             10 WOODFORD COUNTY           24:22.1    16  
      19 Stone, Yvonne                FRANKLIN COUNTY           24:27.9    17  
      20 Blodgett, Brandis            PAUL DUNBAR               24:30.2    18  
      21 Causey, Renee             12 HARRISON COUNTY           24:33.8        
      22 Euler, Nicole                TATES CREEK               24:35.5    19  
      23 Kleinert, Coady              PAUL DUNBAR               24:37.4        
      24 Smith, Melanie             9 FRANKFORT                 24:39.9    20  
      25 Etherington, Amy           7 WOODFORD COUNTY           24:49.4    21  
      26 Robinson, Polly              PAUL DUNBAR               24:54.5        
      27 Piper, Abby                  BOYLE COUNTY              24:56.0    22  
      28 Schneider, Becky          12 FRANKFORT                 25:34.0    23  
      29 El-Maraghi, Arwa             TATES CREEK               25:49.4    24  
      30 Allison, Renee            12 WOODFORD COUNTY           25:56.6    25  
      31 Madison, Kristina            PAUL DUNBAR               26:08.7        
      32 Davenport, Madison        11 HENRY CLAY                26:14.7    26  
      33 Bessinger, Rebecca         9 FRANKFORT                 26:19.0    27  
      34 Cowgil, Jean Ellen        10 HENRY CLAY                26:29.4    28  
      35 Gailey, Emma                 TATES CREEK               26:32.8    29  
      36 McGrath, Kelli               PAUL DUNBAR               26:48.3        
      37 Stone, Marcie                FRANKLIN COUNTY           26:51.2    30  
      38 Watz, Alicia                 PAUL DUNBAR               26:55.9        
      39 Kinker, Katie              9 FRANKLIN COUNTY           27:08.7    31  
      40 Allen, Erin               12 HENRY CLAY                27:09.8    32  
      41 Leedy, Sarah                 PAUL DUNBAR               27:37.6        
      42 Sharkey, Alixa            11 HENRY CLAY                28:53.6    33  
      43 Continni, Maria           10 WEST JESSAMINE            29:13.8        
      44 Milligan, Vanna              TATES CREEK               29:25.6    34  
      45 Pierce, Allison              BOYLE COUNTY              29:28.6    35  
      46 Johnson, Shannon             FRANKLIN COUNTY           29:29.2    36  
      47 Keiser, Rebecca              BOYLE COUNTY              29:31.1    37  
      48 McCrory, Michelle         12 HARRISON COUNTY           29:41.6        
      49 Cicero, Monse             11 WOODFORD COUNTY           29:45.7    38  
      50 Ramcke, Julia              9 FRANKLIN COUNTY           29:59.1    39  
      51 Holbein, Julia               PAUL DUNBAR               30:52.4        
      52 Milligan, Loren              TATES CREEK               30:57.3    40  
      53 Robinson, Erin               PAUL DUNBAR               31:12.5        
      54 Song, Megan               11 WEST JESSAMINE            31:23.7        
      55 Stone, Hannah              9 WEST JESSAMINE            32:27.7        
      56 Spitz, Kristen               PAUL DUNBAR               32:52.0        
      57 Sutherland, Christi          PAUL DUNBAR               32:52.2        
      58 Gniot, Susan                 PAUL DUNBAR               33:01.6        
      59 Leung, Christina             PAUL DUNBAR               33:01.9        
      60 Cooney, Kristin              PAUL DUNBAR               35:02.5        
      61 Demonne, Carolyn          11 HENRY CLAY                35:32.8    41  
      62 Newton, Molly                TATES CREEK               36:18.3    42  
                                                                               
                              Boys 2,500 Meter Run                             
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME    SCORE  
   ===== ========================= == ========================= ======= =====  
       1 Martin, Mark               8 WEST JESSAMINE             8:23.3     1  
       2 Crist, Jason               8 WEST JESSAMINE             8:58.1     2  
       3 Morgan, Sam                  BOYLE COUNTY               9:03.9     3  
       4 Davenport, Devin           6 ANDERSON COUNTY            9:20.3     4  
       5 Lee, Sam                   8 ANDERSON COUNTY            9:30.0     5  
       6 Garnett, Luke              8 HARRISON COUNTY            9:31.8        
       7 Anderson, John               BOYLE COUNTY               9:42.2     6  
       8 Routt, K.T.                6 WOODFORD COUNTY            9:43.9     7  
       9 Haertel, Chase             8 WOODFORD COUNTY            9:45.2     8  
      10 Nickell, Phillip           7 HARRISON COUNTY            9:45.7        
      11 Nessen, Jimmy              8 WOODFORD COUNTY            9:53.4     9  
      12 Adams, Ethan               6 WEST JESSAMINE             9:55.4    10  
      13 Collins, Ethan             6 ANDERSON COUNTY           10:04.5    11  
      14 Howe, Andrew                 FRANKLIN COUNTY           10:06.1        
      15 Brown, Chris               7 WEST JESSAMINE            10:11.0    12  
      16 Hoskins, Danny               ANDERSON COUNTY           10:12.4    13  
      17 Bryan, Robbie              8 WEST JESSAMINE            10:12.9    14  
      18 Stratford, Forrest         7 WEST JESSAMINE            10:15.7    15  
      19 Isaacs, Sam                  ANDERSON COUNTY           10:17.7    16  
      20 Johnson, Andy              7 HARRISON COUNTY           10:18.6        
      21 Stratton, Zachary          5 ANDERSON COUNTY           10:21.2    17  
      22 Werner, Ted                6 WOODFORD COUNTY           10:24.3    18  
      23 Macshara, Rees               BOYLE COUNTY              10:29.7    19  
      24 Haselton, Daniel           5 OLDHAM COUNTY             10:32.1        
      25 Hanks, Joseph              6 ANDERSON COUNTY           10:32.7    20  
      26 Overring, Matthew            BOYLE COUNTY              10:33.6    21  
      27 Myers, Shawn               6 WEST JESSAMINE            10:34.7    22  
      28 Wilhoit, Thomas            6 WOODFORD COUNTY           10:35.8    23  
      29 Jones, Micah               7 WEST JESSAMINE            10:36.2        
      30 Kuntz, Cullen              6 WOODFORD COUNTY           10:52.7    24  
      31 Kalembo, Chileleko         5 WEST JESSAMINE            11:00.1        
      32 Fredericks, Justin           BOYLE COUNTY              11:02.2    25  
      33 Steedly, Eric              5 ANDERSON COUNTY           11:09.0        
      34 Greene, Chase              6 WEST JESSAMINE            11:09.9        
      35 Columbia, David              FRANKLIN COUNTY           11:17.5        
      36 Stocker, Clayton           8 ANDERSON COUNTY           11:21.6        
      37 Schumann, Matthew            BOYLE COUNTY              11:24.3    26  
      38 Longinow, Ben              6 WEST JESSAMINE            11:24.7        
      39 Young, Chad                  BOYLE COUNTY              11:35.8    27  
      40 White, Kyle                6 WOODFORD COUNTY           11:40.1    28  
      41 Grieshaber, David          6 WOODFORD COUNTY           11:47.9        
      42 Tackett, Greg              8 WOODFORD COUNTY           11:49.5        
      43 Henderson, Keaton            BOYLE COUNTY              11:49.9        
      44 Jenkins, John Austin         ANDERSON COUNTY           12:00.5        
      45 Elgin, John                7 WEST JESSAMINE            12:23.9        
      46 Garrison, Nels             6 FRANKFORT                 12:26.7        
      47 Gonzales, Netanel          6 ANDERSON COUNTY           13:01.4        
      48 Smith, Nathan                BOYLE COUNTY              13:25.7        
      49 Yeaste, Josh               6 ANDERSON COUNTY           13:59.5      
      50 Mitchell, Danny            6 WEST JESSAMINE            14:34.2        
      51 Rose, Phillip              6 WEST JESSAMINE            15:25.9        
      52 Kirby, Seth                8 WEST JESSAMINE            15:32.5        
                                                                               
                              Boys 5,000 Meter Run                             
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME    SCORE  
   ===== ========================= == ========================= ======= =====  
       1 Morgan, Daniel               BOYLE COUNTY              17:01.2        
       2 Schroeder, Thad              PAUL DUNBAR               17:29.0     1  
       3 Hall, Benjamin            12 FRANKFORT                 18:05.3     2  
       4 Burton, Matt              10 HENRY CLAY                18:40.3     3  
       5 Newman, Kyle               9 HENRY CLAY                18:44.5     4  
       6 Wilder, Zach              10 WOODFORD COUNTY           18:46.1     5  
       7 Garrison, Erik            12 FRANKFORT                 18:46.7     6  
       8 Poindexter, Michael        9 HENRY CLAY                18:52.3     7  
       9 Madison, Kevin               PAUL DUNBAR               19:06.8     8  
      10 Corley, Robbie            10 WEST JESSAMINE            19:08.0     9  
      11 Henderson, Kevin          12 WEST JESSAMINE            19:11.3    10  
      12 Lacy, David               12 FRANKLIN COUNTY           19:22.0    11  
      13 Grieshaber, Daniel        10 WOODFORD COUNTY           19:25.7    12  
      14 Keiser, Stith                BOYLE COUNTY              19:33.2        
      15 Hughes, Dustin               FRANKLIN COUNTY           19:35.5    13  
      16 Stich, A.J.                  PAUL DUNBAR               19:36.1    14  
      17 Ransdell, C.T.            10 WOODFORD COUNTY           19:41.4    15  
      18 Beers, Cody               11 WOODFORD COUNTY           19:41.7    16  
      19 Hammond, Patrick             TATES CREEK               19:47.1    17  
      20 Current, Christopher      11 FRANKFORT                 19:57.7    18  
      21 Morton, Everett              PAUL DUNBAR               19:58.6    19  
      22 Zigmund, Cory             12 HENRY CLAY                20:08.4    20  
      23 Jantzen, Ben                 PAUL DUNBAR               20:10.1    21  
      24 Reed, Adam                11 HENRY CLAY                20:11.7    22  
      25 Goodin, John              12 WOODFORD COUNTY           20:21.1    23  
      26 Brewer, Matt              10 WEST JESSAMINE            20:23.4    24  
      27 Paynter, Ricky            10 HARRISON COUNTY           20:25.3    25  
      28 Mason, Brandon               TATES CREEK               20:27.0    26  
      29 Edmondson, Jacob          12 ANDERSON COUNTY           20:33.1    27  
      30 Hendricks, Jeremy         11 WOODFORD COUNTY           20:39.0    28  
      31 Miller, Patrick              PAUL DUNBAR               20:43.5    29  
      32 Brock, Jordan             12 HENRY CLAY                20:49.6    30  
      33 Morgan, Ryan              10 ANDERSON COUNTY           20:52.1    31  
      34 Davis, Mike               12 WEST JESSAMINE            20:56.4    32  
      35 Harrington, Shane         12 HARRISON COUNTY           21:03.4    33  
      36 Hamilton, Scott              PAUL DUNBAR               21:06.2    34  
      37 Wallace, Tristen             PAUL DUNBAR               21:09.9        
      38 Fitch, Austin                PAUL DUNBAR               21:16.5        
      39 Overstreet, Colin         12 FRANKLIN COUNTY           21:17.4    35  
      40 Michul, Jake                 TATES CREEK               21:17.9    36  
      41 Smith, Mathew             10 HARRISON COUNTY           21:19.5    37  
      42 Werner, Ben               12 WOODFORD COUNTY           21:19.8    38  
      43 Hunt, Greg                10 WOODFORD COUNTY           21:20.4        
      44 Walker, Cliff             12 WEST JESSAMINE            21:29.4    39  
      45 Lund, Joe                  9 OLDHAM COUNTY             21:48.1        
      46 Casey, Ross                  PAUL DUNBAR               21:52.8        
      47 Frederick, Bobby          10 HARRISON COUNTY           21:58.3    40  
      48 Carter, Zach                 PAUL DUNBAR               22:07.7        
      49 Aliead, Hayes             12 HENRY CLAY                22:14.5    41  
      50 Villasenor, Freddy           PAUL DUNBAR               22:17.4        
      51 Harned, Matt              11 FRANKLIN COUNTY           22:17.7    42  
      52 Lawrence, Daniel             PAUL DUNBAR               22:27.5        
      53 Thomas, Gus                  TATES CREEK               22:31.1    43  
      54 Smith, Ryan               11 FRANKLIN COUNTY           22:34.8    44  
      55 Farmer, Will              11 HENRY CLAY                22:42.7        
      56 Bracken, Jeff                PAUL DUNBAR               22:53.3        
      57 Hoskins, Matt             11 ANDERSON COUNTY           22:53.8    45  
      58 Glass, Mason                 BOYLE COUNTY              23:02.9        
      59 Walmsley, Steve              PAUL DUNBAR               23:03.8        
      60 Taylor, Edwin             12 HARRISON COUNTY           23:09.6    46  
      61 Johnson, Rob                 FRANKLIN COUNTY           23:13.6    47  
      62 Roberts, Sloan            10 WOODFORD COUNTY           23:18.2        
      63 Demonne, Robert            9 HENRY CLAY                23:22.1        
      64 Hall, Clinton             11 FRANKFORT                 24:02.3    48  
      65 Graves, Jarrod             9 ANDERSON COUNTY           24:03.4    49  
      66 Blackburn, Levi            9 FRANKLIN COUNTY           24:20.8    50  
      67 Wetzel, Karl                 TATES CREEK               24:21.8    51  
      68 Zigmund, Chad              7 HENRY CLAY                24:22.2        
      69 Wallace, Lamarr           11 FRANKFORT                 24:34.2    52  
      70 Moseley, Jordan            9 FRANKFORT                 24:35.3    53  
      71 Miller, David                PAUL DUNBAR               24:36.1        
      72 Paschall, Anthony         10 HARRISON COUNTY           24:38.8    54  
      73 Dreidame, Hunter             TATES CREEK               24:40.8    55  
      74 Turner, Michael           12 FRANKFORT                 24:47.3    56  
      75 Moss, Zachary             10 ANDERSON COUNTY           24:50.9    57  
      76 Cook, Michael                BOYLE COUNTY              24:52.0        
      77 Morris, Josh               9 WEST JESSAMINE            25:20.2    58  
      78 Humphries, Steven          9 WEST JESSAMINE            25:31.9    59  
      79 Grace, Curtis              9 WOODFORD COUNTY           25:52.0        
      80 Thomas, Michael            9 HARRISON COUNTY           25:57.7    60  
      81 Roberts, Kevin            10 WOODFORD COUNTY           25:58.4        
      82 Tynan, Matt                  PAUL DUNBAR               26:00.8        
      83 Pugel, Dustin              9 WEST JESSAMINE            26:20.6        
      84 Lowe, Tanner               8 HENRY CLAY                27:15.4        
      85 Stone, Zach               10 WEST JESSAMINE            27:24.1        
      86 Barlow, John               9 FRANKLIN COUNTY           27:35.1        
      87 Taylor, Josh              10 HARRISON COUNTY           27:54.4        
      88 Perry, Stephen            10 WOODFORD COUNTY           29:26.9        
      89 Huffman, Daniel            9 WOODFORD COUNTY           30:19.5        
      90 Newman, Trenton            7 HENRY CLAY                31:09.2