Greenwood High School Gators                              Hy-Tek's MEET MANAGER
09/05/01 1:27 PM               RAIDER RUN - 2001                         
                            WARREN EAST HIGH SCHOOL                            
           E. WHITE PARK, BOWLING GREEN, KENTUCKY - Saturday 09/01/01          
                                                                               
                  Event 1 MIDDLE SCHOOL Girls 3,000 Meter Run                  
                               GIRLS' TEAM SCORES                              
                                                                               
Rank School                  Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
==== ======================= ===== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ====
   1 Warren East                33    3    4    6    7   13   35   37          
   2 Greenwood                  49    1    2   11   16   19                    
   3 Barren County              83    5   15   17   20   26   36               
   4 Grayson County             87    8    9   21   22   27   28   49          
   5 Breckinridge County       110   14   18   23   24   31   32   41          
   6 Pulaski County            175   25   29   39   40   42   59   63          
   7 Warren East B             210   33   38   44   45   50   53   58          
   8 Allen County Scottsvill   217   12   43   48   54   60   70   82          
   9 Warren Central            246   10   51   52   64   69   80   84          
  10 Adair County              286   30   55   62   68   71   83               
  11 Warren East D             360   65   67   75   76   77   81               

                                                                               
                   Event 2 MIDDLE SCHOOL Boys 3,000 Meter Run                  
                               BOYS' TEAM SCORES                               
                                                                               
Rank School                  Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
==== ======================= ===== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ====
   1 Warren East                41    4    5    7    9   16   38               
   2 Daviess County             69    2    3   20   21   23   39   45          
   3 John Hardin High School   123    6   11   34   35   37   68   85          
   4 Barren County             124    8   15   19   26   56   69               
   5 Pulaski County            131   14   17   25   28   47   62   74          
   6 Warren Central            154    1   10   43   49   51   52   53          
   7 Grayson County            165   12   24   27   42   60   63               
   8 Greenwood                 167   18   22   30   31   66   80               
   9 Adair County              210   13   29   33   65   70   87               
  10 Warren East B             279   36   46   50   72   75   83   94          
  11 Allen County Scottsvill   296   41   59   61   64   71   82   89          
  12 Breckinridge County       308   44   54   57   76   77   90               
  13 Daviess County B          339   40   58   67   79   95   99               
  14 Warren East C             455   81   88   91   97   98                    

                                                                               
                  Event 3 JUNIOR VARSITY Girls 5,000 Meter Run                 
                               GIRLS' TEAM SCORES                              
                                                                               
Rank School                  Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
==== ======================= ===== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ====
   1 Breckinridge County        59    2    4   14   17   22   26               
   2 Barren County              63    1   12   13   16   21                    

                                                                               
                  Event 4 JUNIOR VARSITY Boys 5,000 Meter Run                  
                               BOYS' TEAM SCORES                               
                                                                               
Rank School                  Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
==== ======================= ===== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ====
   1 Saint Xavier               24    1    2    4    8    9   16   22          
   2 Saint Xavier B             76    6   11   13   21   25   47               
   3 Saint Xavier C             99   14   17   19   23   26   27   30          
   4 Daviess County B          107    7   12   15   35   38   39   44          
   5 Daviess County            116    5   10   29   31   41   46               
   6 Breckinridge County       192   20   24   43   51   54   55   56          
   7 Greenwood                 202   18   32   37   53   62   63               
   8 Caverna                   291   48   52   61   64   66                    

                                                                               
                     Event 5 VARSITY Girls 5,000 Meter Run                     
                               GIRLS' TEAM SCORES                              
                                                                               
Rank School                  Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
==== ======================= ===== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ====
   1 Warren East                42    2    3    4   11   22   28               
   2 Greenwood                  63    1    5   14   20   23   32               
   3 Frankfort                  90    6   12   16   25   31                    
   4 Barren County              97    7   10   21   29   30                    
   5 Elizabethtown              99    9   13   18   26   33   34   35          
   6 John Hardin High School   143   19   24   27   36   37   38               

                                                                               
                      Event 6 VARSITY Boys 5,000 Meter Run                     
                               BOYS' TEAM SCORES                               
                                                                               
Rank School                  Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
==== ======================= ===== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ====
   1 Saint Xavier               28    1    3    7    8    9   30   36          
   2 Daviess County             54    4   11   12   13   14   23   33          
   3 Greenwood                  97    2    5   17   34   39   49   51          
   4 Saint Xavier B            107   16   18   19   26   28   32   52          
   5 Warren East               125   20   22   25   27   31   38   47          

   6 Grayson County            199   24   35   41   44   55                    

   7 Frankfort                 204    6   29   40   61   68                    
   8 John Hardin High School   261   45   48   53   56   59                    
   9 Pulaski County            267   15   58   63   65   66                    
  10 Allen County Scottsvill   317   50   62   64   70   71                    

Greenwood High School Gators                              Hy-Tek's MEET MANAGER
                               RAIDER RUN - 2001                         
                            WARREN EAST HIGH SCHOOL                            
           E. WHITE PARK, BOWLING GREEN, KENTUCKY - Saturday 09/01/01          
                                                                               
                           RESULTS BY ORDER OF FINISH                          
                                                                               
                      MIDDLE SCHOOL Girls 3,000 Meter Run                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME    SCORE  
   ===== ========================= == ========================= ======= =====  
       1 Keela Osborne                Greenwood                 12:11.3     1  
       2 Cassie Newton                Greenwood                 12:19.7     2  
       3 Emily Grinstead              Warren East               12:43.6     3  
       4 Claire Herrington            Warren East               12:46.6     4  
       5 Chelsie Bradshaw             Barren County             12:47.6     5  
       6 Brooke Beckner               Warren East               12:49.0     6  
       7 Kristen Studle               Warren East               12:55.5     7  
       8 Molly Beeler                 Grayson County            13:03.2     8  
       9 Brittany Byrd                Grayson County            13:22.6     9  
      10 Casey Price                7 Warren Central            13:26.2    10  
      11 Kati Potzk                   Greenwood                 13:44.1    11  
      12 Meghan Spears                Allen County Scottsville  13:48.4    12  
      13 Ashley Harkness              Warren East               13:53.0    13  
      14 Brittany Bruner              Breckinridge County       13:55.0    14  
      15 Tiffany Jones                Barren County             13:56.5    15  
      16 Sarah Abell                  Greenwood                 14:01.9    16  
      17 Brittany Gregory             Barren County             14:02.7    17  
      18 Jasmyn Jeffries              Breckinridge County       14:03.8    18  
      19 Auey Pemberton               Greenwood                 14:08.2    19  
      20 Jessica Jones                Barren County             14:11.8    20  
      21 Kylee Sipes                  Grayson County            14:19.0    21  
      22 Whitney Lacefield            Grayson County            14:24.1    22  
      23 Melissa Taul                 Breckinridge County       14:31.1    23  
      24 Lindsey Robbins              Breckinridge County       14:34.6    24  
      25 Erin Muse                    Pulaski County            14:36.6    25  
      26 Laura Claywell               Barren County             14:47.3    26  
      27 Megan Beeler               8 Grayson County            14:59.1    27  
      28 Victoria Wright              Grayson County            15:06.7    28  
      29 Victoria Estes               Pulaski County            15:11.7    29  
      30 Hillary Dodd                 Adair County              15:22.8    30  
      31 Brittney Beuington           Breckinridge County       15:23.2    31  
      32 Keri Embry                   Breckinridge County       15:26.3    32  
      33 Brooke Harp                  Warren East B             15:30.8    33  
      34 Brittany England             Caverna                   15:32.9    34  
      35 Kalyn Bowers                 Warren East               15:36.6    35  
      36 Brittany Groce               Barren County             15:41.7    36  
      37 Jamie Hargrove               Warren East               15:49.6    37  
      38 Heather Brod                 Warren East B             15:51.6    38  
      39 Emily Bellwood               Pulaski County            15:54.4    39  
      40 Whitney Warren             4 Pulaski County            15:56.8    40  
      41 Kalyn Whitworth              Breckinridge County       16:00.8    41  
      42 Jenney Dugan                 Breckinridge County       16:01.2        
      43 Alyssa Rasberry              Pulaski County            16:06.3    42  
      44 Katie Winn                   Breckinridge County       16:23.6        
      45 Rhiannon Oberhelman          Allen County Scottsville  16:28.0    43  
      46 Tara Wink                    Warren East B             16:28.3    44  
      47 Lapaige Pillow               Warren East B             16:36.0    45  
      48 Whitney Brown                Breckinridge County       16:38.4       
      49 Brittany Cutter            7 John Hardin High School   16:55.2    46  
      50 Mary Moritz                8 John Hardin High School   17:11.1    47  
      51 Jesse Walker                 Allen County Scottsville  17:14.2    48  
      52 Lizabeth Likins              Grayson County            17:24.7    49  
      53 Courtney Robertson           Warren East B             17:28.9    50  
      54 Emily Winn                   Breckinridge County       17:32.7        
      55 Ashley Haley               7 Warren Central            17:36.5    51  
      56 Dakota Ferrill             7 Warren Central            17:40.7    52  
      57 Amy Wallace                  Warren East B             17:45.7    53  
      58 Holly Wolfe                  Allen County Scottsville  18:03.6    54  
      59 Tavon Mullins                Adair County              18:09.0    55  
      60 Aarti Kapur                  Caverna                   18:11.2    56  
      61 Katie Peterson               Caverna                   18:11.8    57  
      62 Tasha Underwood              Breckinridge County       18:15.4        
      63 Lauren Threadgill            Warren East B             18:20.5    58  
      64 Hillary Brinson              Pulaski County            18:34.9    59  
      65 Andrea Wolfe                 Allen County Scottsville  19:29.8    60  
      66 Danielle Vogel             8 John Hardin High School   19:35.1    61  
      67 Whitney Graves               Adair County              19:40.9    62  
      68 Samantha Ross                Pulaski County            19:44.7    63  
      69 Miranda Stagner            5 Warren Central            19:50.3    64  
      70 Jessica Elder                Warren East D             20:14.0    65  
      71 Emily Moorman                John Hardin High School   20:25.1    66  
      72 Shelby White                 Warren East D             20:39.0    67  
      73 Brittany Joseph              Adair County              20:43.5    68  
      74 Bekah Vincent              6 Warren Central            20:55.3    69  
      75 Bry Whisenant                Warren East B             21:28.5        
      76 Jessica Thompson             Allen County Scottsville  21:50.8    70  
      77 Jessica Caldwell             Adair County              21:55.4    71  
      78 Stephanie New                Pulaski County            22:12.2        
      79 Bobbi JO Logsdon             Caverna                   22:33.5    72  
      80 Shali Alexander              Pulaski County            22:44.6        
      81 Ashley Grimes                Warren East C             22:55.1    73  
      82 Amanda Butts                 Warren East C             22:56.8    74  
      83 Deanna Stewart               Warren East D             23:42.6    75  
      84 Mattie Rich                  Warren East D             24:19.6    76  
      85 Heather Tabor                Warren East B             24:44.0        
      86 Alida Hagan                  Warren East D             24:47.8    77  
      87 Tashina Carr                 Warren East C             25:36.6    78  
      88 Ashley Flowers               Warren East C             25:40.6    79  
      89 Melissa Drye               7 Warren Central            26:41.6    80  
      90 Chastity Wingate             Warren East D             26:50.7    81  
      91 Denise Thompson              Allen County Scottsville  26:53.6    82  
      92 Jessica Witten               Allen County Scottsville  27:14.0        
      93 Crystal Murrell              Adair County              28:34.1    83  
      94 Haley Wilkerson            1 Warren Central            29:22.6    84  
                                                                               
                      JUNIOR VARSITY Girls 5,000 Meter Run                     
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME    SCORE  
   ===== ========================= == ========================= ======= =====  
       1 Alesha Leroy                 Barren County             22:49.2     1  
       2 Danielle Wethington          Breckinridge County       23:28.1     2  
       3 Teryl Davis                  Grayson County            23:35.6     3  
       4 Jaclyn Dugan                 Breckinridge County       23:41.4     4  
       5 April Decker                 Grayson County            23:52.5     5  
       6 Julie Dudgson                Grayson County            23:57.7     6  
       7 Tiffany Canter               Grayson County            24:15.8     7  
       8 Amber Sparks                 Warren East               24:25.4     8  
       9 Katharina Helbert         11 Warren Central            24:25.7     9  
      10 Stacy Calamaio               Warren East               25:04.6    10  
      11 Shamequa Hull             10 John Hardin High School   25:17.4    11  
      12 Ashley Moore                 Barren County             25:25.6    12  
      13 Whitney Gossett              Barren County             25:37.0    13  
      14 Kathryn MACY                 Breckinridge County       26:11.4    14  
      15 Wendy Ard                    Pulaski County            26:22.4    15  
      16 Abby Anderson                Barren County             26:28.3    16  
      17 Jaclyn Weatherholt           Breckinridge County       26:37.3    17  
      18 Evva Johnson                 Pulaski County            26:40.9    18  
      19 Harp Krysta                  Warren East               26:51.9    19  
      20 Heather Hall                 Franklin Simpson          26:56.6    20  
      21 Marissa Borders              Barren County             27:38.9    21  
      22 Amanda Critchelow            Breckinridge County       28:17.9    22  
      23 Sara Jones                   Franklin Simpson          28:43.5    23  
      24 Michelle Treadway         10 John Hardin High School   28:46.7    24  
      25 Madeline Kitchens         10 John Hardin High School   29:10.5    25  
      26 Jessica Janecek              Breckinridge County       30:10.9    26  
      27 Jennifer Towe                Allen County Scottsville  31:30.3    27  
      28 Diana Schraffick          11 John Hardin High School   35:54.7    28  
                                                                               
                         VARSITY Girls 5,000 Meter Run                         
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME    SCORE  
   ===== ========================= == ========================= ======= =====  
       1 Emily Leeper                 Greenwood                 19:43.8     1  
       2 Heather Coulter              Warren East               20:00.1     2  
       3 Danella McClure              Warren East               20:25.3     3  
       4 Jenny Wimsatt                Warren East               20:33.2     4  
       5 Natalie Leeper               Greenwood                 20:41.0     5  
       6 Jackie Gordon             11 Frankfort                 21:10.3     6  
       7 Amanda Adams                 Barren County             21:26.7     7  
       8 Kylie Meece                  Pulaski County            21:29.0     8  
       9 Kathryn Yates             11 Elizabethtown             21:53.6     9  
      10 Holly Watkins                Barren County             21:53.9    10  
      11 Christy Taylor               Warren East               22:08.1    11  
      12 Lindsey Dawson            12 Frankfort                 22:40.4    12  
      13 Danielle Lyman            11 Elizabethtown             22:43.9    13  
      14 Meredith Orberson            Greenwood                 22:47.6    14  
      15 Denetta Hale                 Pulaski County            22:49.0    15 
      16 Ryan Quire                10 Frankfort                 22:53.5    16  
      17 Heather Vaught               Pulaski County            23:02.0    17  
      18 Jessi Duncan              11 Elizabethtown             23:04.3    18  
      19 Angela Nott                8 John Hardin High School   23:06.6    19  
      20 Jordan Carver                Greenwood                 23:16.6    20  
      21 Brittany Kelley              Barren County             23:28.4    21  
      22 Emily Cooper                 Warren East               23:45.3    22  
      23 Susan Beth Meeks             Greenwood                 24:08.6    23  
      24 Katie Bennett              9 John Hardin High School   24:16.6    24  
      25 Becky Schneider           12 Frankfort                 24:23.3    25  
      26 Lara Donnelly              9 Elizabethtown             24:26.4    26  
      27 Kim Roach                 11 John Hardin High School   24:26.5    27  
      28 Nikki Higgason               Warren East               24:47.2    28  
      29 Mica Wood                    Barren County             24:58.2    29  
      30 Tara Frazier                 Barren County             25:05.6    30  
      31 Melanie Smith              9 Frankfort                 25:30.8    31  
      32 Emily Davis                  Greenwood                 27:18.9    32  
      33 Erin Wise                  9 Elizabethtown             27:59.5    33  
      34 Julie Wise                 9 Elizabethtown             28:02.9    34  
      35 Tasha Turner               9 Elizabethtown             30:05.5    35  
      36 Cassy Jenkins              8 John Hardin High School   31:36.7    36  
      37 Tabitha Maxie              9 John Hardin High School   31:39.9    37  
      38 Telisheon Howell           8 John Hardin High School   31:40.1    38  
                                                                               
                       MIDDLE SCHOOL Boys 3,000 Meter Run                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME    SCORE  
   ===== ========================= == ========================= ======= =====  
       1 Jody Lyons                 8 Warren Central            10:46.4     1  
       2 Jonathan Dunnaway          8 Daviess County            10:55.3     2  
       3 A J Zambrano               7 Daviess County            11:15.8     3  
       4 Zach Shuffett                Warren East               11:22.0     4  
       5 James Nickerson              Warren East               11:26.5     5  
       6 David Riordan              8 John Hardin High School   11:34.8     6  
       7 Seth Harkness                Warren East               11:39.5     7  
       8 Andrew Wyatt                 Barren County             11:51.6     8  
       9 Kolby Beals                  Warren East               11:55.2     9  
      10 Ryan Bessette              8 Warren Central            11:56.4    10  
      11 Cody Wood                  4 John Hardin High School   12:01.0    11  
      12 Donovan Smith                Grayson County            12:07.9    12  
      13 Brady Bryant                 Adair County              12:12.6    13  
      14 Jordan Butte                 Pulaski County            12:20.3    14  
      15 Daniel Honeycutt             Barren County             12:21.4    15  
      16 Nic Metcalf                  Warren East               12:27.6    16  
      17 Isaiah Wiles                 Pulaski County            12:33.7    17  
      18 Nate Settle                  Greenwood                 12:37.1    18  
      19 Matthew Riley                Barren County             12:38.5    19  
      20 Jonathan Oost              8 Daviess County            12:39.1    20  
      21 Brad Horn                  7 Daviess County            12:39.6    21  
      22 Nate Dick                    Greenwood                 12:43.6    22  
      23 Jordan Clark               7 Daviess County            12:46.0    23  
      24 Josh Smith                   Grayson County            12:49.5    24  
      25 Ross Morrow                  Pulaski County            12:50.2    25  
      26 Jonathon Buck                Barren County             12:51.5    26  
      27 Chad Byrd                  7 Grayson County            12:59.1    27  
      28 Allen Browning               Pulaski County            12:59.3    28  
      29 Joseph Willis                Adair County              13:06.8    29  
      30 Sean Hamlett                 Greenwood                 13:07.2    30  
      31 Josh Settle                  Greenwood                 13:13.6    31  
      32 Aaron Bales                  Caverna                   13:19.4    32  
      33 Andrew Willis                Adair County              13:20.0    33  
      34 Dustin Nott                6 John Hardin High School   13:27.7    34  
      35 Matt Treadway              8 John Hardin High School   13:35.0    35  
      36 Tyler Cherry                 Warren East B             13:37.8    36  
      37 Dennis Goff                6 John Hardin High School   13:39.9    37  
      38 Jeffrey Green                Warren East               13:42.1    38  
      39 Ruben Wells                8 Daviess County            13:42.3    39  
      40 Matt Dockery               6 Daviess County B          13:56.8    40  
      41 Justin Wood                  Allen County Scottsville  13:59.5    41  
      42 Sam Jackson                  Grayson County            14:07.1    42  
      43 Stephen Irvin              6 Warren Central            14:07.4    43  
      44 Grant Tabor                  Breckinridge County       14:07.6    44  
      45 Landon Tong                7 Daviess County            14:08.6    45  
      46 Brock Tinsley                Warren East B             14:08.9    46  
      47 Micah Wiles                  Pulaski County            14:09.2    47  
      48 Blake Johnson              8 Warren Central B          14:26.5    48  
      49 Josh Murphy                7 Warren Central            14:27.5    49  
      50 Caleb Tinsley                Warren East B             14:28.5    50  
      51 Micah Irvin                5 Warren Central            14:35.3    51  
      52 John Pinson                8 Warren Central            14:38.3    52  
      53 Ethan Dodge                5 Warren Central            14:41.2    53  
      54 Chris Hood                 5 Warren Central            14:41.6        
      55 Jacob Dodge                5 Warren Central            14:42.4        
      56 Rodney Underwood             Breckinridge County       14:46.6    54  
      57 Shawn Snider                 Caverna                   14:48.0    55  
      58 Erin Napier                  Barren County             14:50.3    56  
      59 Charles Gaylord              Breckinridge County       14:57.9    57  
      60 Andrew Hester              6 Daviess County B          15:01.0    58  
      61 Matt Jones                   Allen County Scottsville  15:06.5    59  
      62 Troy Carey                   Grayson County            15:08.7    60  
      63 Matt Stinson                 Allen County Scottsville  15:19.8    61  
      64 Jacob Bellwood               Pulaski County            15:23.5    62  
      65 Nick Beeler                7 Grayson County            15:28.3    63  
      66 Cody Cheek                   Allen County Scottsville  15:30.6    64  
      67 Evan Davis                   Adair County              15:33.8    65  
      68 Jordan Hollaway              Greenwood                 15:41.8    66  
      69 Kris Robertson             6 Daviess County B          15:42.2    67  
      70 Dalton Hubble              5 John Hardin High School   15:44.8    68  
      71 Zack Saxten                  Barren County             15:53.7    69  
      72 Chris Butcher                Adair County              15:57.1    70  
      73 Andrew Bloink                Allen County Scottsville  16:02.1    71  
      74 Elvis Jones                  Warren East B             16:03.2    72  
      75 Chester McNulty            5 Warren Central B          16:06.2    73  
      76 Marcus Browning              Pulaski County            16:07.8    74  
      77 Ben Lawson                   Warren East B             16:10.1    75  
      78 David Himmelhaver            Breckinridge County       16:17.9    76  
      79 Chris Nicely                 Breckinridge County       16:20.2    77  
      80 John Lewis Farley            Franklin Simpson          16:26.5    78  
      81 Adam Ross                    Pulaski County            16:28.8        
      82 Patric Payne               6 Daviess County B          16:33.7    79  
      83 Ryan Eaton                   Greenwood                 16:34.1    80  
      84 Jarrett Blankenship          Warren East C             16:34.3    81  
      85 Robert Harrington            Allen County Scottsville  16:36.8    82  
      86 Dusty Carter                 Warren East B             16:38.9    83  
      87 Jocob Evans                8 Warren Central B          16:44.1    84  
      88 Brandon Whitaker           3 John Hardin High School   16:53.1    85  
      89 Hathan Hubble              3 John Hardin High School   16:55.5        
      90 Matt Crocker                 Franklin Simpson          17:30.8    86  
      91 Clint Scott                  Adair County              17:47.5    87  
      92 Kevin Holt                   Warren East C             17:47.7    88  
      93 Aaron Ross                   Pulaski County            18:00.9        
      94 Barry Poteet                 Allen County Scottsville  18:05.2    89  
      95 Chris Witte                  Allen County Scottsville  18:26.2        
      96 Jacob Warren               1 Pulaski County            18:43.2        
      97 Zack Blanton                 Pulaski County            19:13.9        
      98 Daniel Bruington             Breckinridge County       19:20.0    90  
      99 Virgil Bellar                Warren East C             19:32.8    91  
     100 Taylor West                  Caverna                   19:37.4    92  
     101 Joseph Chaney                Caverna                   19:40.2    93  
     102 Michael Costello             Allen County Scottsville  20:01.0        
     103 Matthew Downey               Warren East B             20:01.3    94  
     104 Kyle Weston                8 Daviess County B          20:20.5    95  
     105 Tyler Snead                7 Warren Central B          21:17.9    96  
     106 Darrell Thrasher             Warren East C             21:57.9    97  
     107 Jon Michael Clements         Allen County Scottsville  22:30.2        
     108 Jordan Bryant                Warren East C             23:36.8    98  
     109 Seth Raines                  Allen County Scottsville  23:56.0        
     110 Corey Lanhamn              6 Daviess County B          29:58.0    99 
                                                                               
                      JUNIOR VARSITY Boys 5,000 Meter Run                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME    SCORE  
   ===== ========================= == ========================= ======= =====  
       1 Josh Norris                  Saint Xavier              18:20.0     1  
       2 Zack Willenbrink             Saint Xavier              18:26.0     2  
       3 Aaron Bush                   Barren County             18:29.1     3  
       4 Kenny Koller                 Saint Xavier              18:32.7     4  
       5 Trae Gaddis                  Daviess County            18:36.0     5  
       6 John Daly                    Saint Xavier B            18:37.7     6  
       7 Josh Lockhart                Daviess County B          18:39.2     7  
       8 Greg Mattingly               Saint Xavier              18:42.7     8  
       9 Trevor Mann                  Saint Xavier              18:45.2     9  
      10 Isaac Payne                  Daviess County            18:47.8    10  
      11 Mike Mull                    Saint Xavier B            18:50.8    11  
      12 Drew Hawkins                 Daviess County B          18:52.2    12  
      13 Matt Hatfield                Saint Xavier B            18:53.3    13  
      14 Brian Pyres                  Saint Xavier C            18:55.1    14  
      15 Clay McGuffin                Daviess County B          18:58.1    15  
      16 Reed Smith                   Saint Xavier              19:01.5    16  
      17 Ryan Watson                  Saint Xavier C            19:04.7    17  
      18 Matt Knight                  Greenwood                 19:06.9    18  
      19 Alex Hamilton                Saint Xavier C            19:13.1    19  
      20 Ryne Bruner                  Breckinridge County       19:14.7    20  
      21 Bryan Reed                   Saint Xavier B            19:16.3    21  
      22 Grady Graham                 Saint Xavier              19:17.1    22  
      23 Dan Walker                   Saint Xavier C            19:26.1    23  
      24 Richard Radaszewski          Breckinridge County       19:26.7    24  
      25 James Burnett                Saint Xavier B            19:29.0    25  
      26 Sean Bowling                 Saint Xavier C            19:29.9    26  
      27 Rick Semunes                 Saint Xavier C            19:36.2    27  
      28 Jessie Craine                Barren County             19:42.1    28  
      29 Jared Clark                  Daviess County            19:42.3    29  
      30 Chris Cronin                 Saint Xavier C            19:49.5    30  
      31 Brett Schrooten              Daviess County            19:55.1    31  
      32 Bobby Reynolds               Greenwood                 19:57.1    32  
      33 Jesse Dejaynes               Warren East               20:00.4    33  
      34 Mark Bass                    Grayson County            20:08.2    34  
      35 David Fruge                  Daviess County B          20:08.8    35  
      36 Jay Finn                     Franklin Simpson          20:16.2    36  
      37 Alex Uhling                  Saint Xavier C            20:17.1        
      38 Nick Lowe                    Greenwood                 20:30.1    37  
      39 Patrick Zambravo             Daviess County B          20:36.3    38  
      40 Drew Zeigler                 Daviess County B          20:37.2    39  
      41 Daniel Farmer                Franklin Simpson          20:46.4    40  
      42 Nathan Maloney               Daviess County            20:58.3    41  
      43 Wes Gift                     Grayson County            20:58.5    42  
      44 Waylon Weatherholt           Breckinridge County       21:00.4    43  
      45 Matt Hawes                   Daviess County B          21:05.4    44  
      46 Jierquann Gibbs           10 John Hardin High School   21:16.1    45  
      47 Adam Boarman                 Daviess County            21:17.9    46  
      48 Jacob Vogelsang              Saint Xavier B            21:24.4    47  
      49 Tyler Stanley                Daviess County B          21:38.6        
      50 Josh Henderson               Caverna                   22:00.9    48  
      51 Brandon Freeman            9 John Hardin High School   22:18.4    49  
      52 Joe Phelps                   Grayson County            22:20.8    50  
      53 Bradley Critchelow           Breckinridge County       22:23.3    51  
      54 Devon Bledsoe                Caverna                   22:27.4    52  
      55 Timothy Renfro               Greenwood                 22:40.1    53  
      56 Kyle Heavrin                 Breckinridge County       23:14.6    54  
      57 Ben Hinton                   Breckinridge County       23:29.5    55  
      58 Charlie Brizius              Breckinridge County       23:32.2    56  
      59 Jerimiah James               Breckinridge County       23:41.1        
      60 Scott Blewett                Franklin Simpson          23:52.5    57  
      61 Jason Berry                  Barren County             24:01.4    58  
      62 Johathon Davis            11 John Hardin High School   24:07.4    59  
      63 Lee Thompson                 Grayson County            25:00.2    60  
      64 Delbert White                Breckinridge County       25:18.5        
      65 Justin Mattingly             Breckinridge County       25:23.0        
      66 Mike Ballard                 Caverna                   25:24.4    61  
      67 David Carter                 Greenwood                 25:53.7    62  
      68 Brandon Milam                Greenwood                 26:26.2    63  
      69 Matthew Forbes               Caverna                   26:58.3    64  
      70 Timmy Bucklew             11 Warren Central            27:40.9    65  
      71 Brandon Walthall             Caverna                   28:27.2    66  
                                                                               
                          VARSITY Boys 5,000 Meter Run                         
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME    SCORE  
   ===== ========================= == ========================= ======= =====  
       1 Peter Melrose                Saint Xavier              16:51.8     1  
       2 Kevin Dick                   Greenwood                 16:53.5     2  
       3 Jason Beyer                  Saint Xavier              17:14.1     3  
       4 Michael Cable                Daviess County            17:20.8     4  
       5 Michael Eaton                Greenwood                 17:22.8     5  
       6 Benjamin Hall             12 Frankfort                 17:28.5     6  
       7 Phil Van Stockum             Saint Xavier              17:30.4     7  
       8 Jack Misbach                 Saint Xavier              17:35.9     8  
       9 Brad Lawson                  Saint Xavier              17:37.8     9  
      10 Brandon Berry                Daviess County B          17:46.5    10  
      11 Denny Weston                 Daviess County            17:50.6    11  
      12 Jared Keller                 Daviess County            17:54.1    12  
      13 Jon Richard                  Daviess County            17:55.0    13  
      14 Lee Cunningham               Daviess County            17:55.9    14  
      15 Jonathan Brinson             Pulaski County            17:59.9    15  
      16 Nick Hettich                 Saint Xavier B            18:01.1    16  
      17 Ian Sisson                   Greenwood                 18:05.8    17  
      18 Jonathan Brown               Saint Xavier B            18:07.5    18  
      19 Justin Gooch                 Saint Xavier B            18:08.7    19  
      20 Clayton Shuffett             Warren East               18:09.3    20  
      21 David Webster             11 Elizabethtown             18:09.5    21  
      22 Travis Keown                 Warren East               18:10.3    22  
      23 Josh Yickering               Daviess County            18:20.5    23  
      24 George Canter                Grayson County            18:23.7    24  
      25 Patrick Smith                Warren East               18:27.3    25  
      26 Chris Marti                  Saint Xavier B            18:27.6    26  
      27 Brian Gifford                Warren East               18:30.1    27  
      28 Dan Heverin                  Saint Xavier B            18:32.1    28  
      29 Erik Garrison             12 Frankfort                 18:36.9    29  
      30 Michael Schuler              Saint Xavier              18:38.0    30  
      31 Cameron Johnson              Warren East               18:41.1    31  
      32 Eddie Peterson               Saint Xavier B            18:42.4    32  
      33 Matt Rowe                    Daviess County            18:42.8    33  
      34 Jason Osborne                Greenwood                 18:43.6    34  
      35 Jordan Barrett               Grayson County            18:47.7    35  
      36 Chris Ubben                  Saint Xavier              18:49.3    36  
      37 Jay Barron                   Daviess County B          19:00.7    37  
      38 Brent Stubblefield           Warren East               19:01.5    38  
      39 Chris Odell                  Greenwood                 19:06.9    39  
      40 Christopher Current       11 Frankfort                 19:16.9    40  
      41 Josh Pawley                  Grayson County            19:20.5    41  
      42 Josh Allison                 Barren County             19:23.1    42  
      43 Jeremy Burgess               Franklin Simpson          19:25.9    43  
      44 Jason Dudgson                Grayson County            19:28.2    44  
      45 Paul Criscola             11 John Hardin High School   19:32.0    45  
      46 Kolby Knott                  Daviess County B          19:33.6    46  
      47 Cory Green                   Warren East               19:37.4    47  
      48 Chris Gida                11 John Hardin High School   19:39.3    48  
      49 Chris Thomas                 Greenwood                 19:44.9    49  
      50 Nathan Landrum               Allen County Scottsville  19:48.8    50  
      51 D.J. Croxton                 Greenwood                 19:55.4    51  
      52 Tim Bowles                   Saint Xavier B            20:01.1    52  
      53 Justin Ray                 8 John Hardin High School   20:03.4    53  
      54 Nick Ryan                 11 Elizabethtown             20:03.7    54  
      55 Jason Roberts                Grayson County            20:11.7    55  
      56 Tyler Cardin               9 John Hardin High School   20:38.1    56  
      57 James Todd                11 Elizabethtown             20:38.8    57  
      58 Justin Hull                  Pulaski County            21:14.8    58  
      59 Jonathon Tucker           10 John Hardin High School   21:24.9    59  
      60 Sean Anderson             11 Elizabethtown             21:26.8    60  
      61 Clinton Hall              11 Frankfort                 22:11.1    61  
      62 Ryan Hogan                   Allen County Scottsville  22:15.7    62  
      63 Billy Bullock                Pulaski County            22:31.5    63  
      64 Josh Temple                  Allen County Scottsville  22:54.0    64  
      65 Andrew Ellington             Pulaski County            22:54.2    65  
      66 Ricardo Klinger              Pulaski County            23:08.0    66  
      67 Timmy Bessette            10 Warren Central            23:13.2    67  
      68 Jordan Mosely              9 Frankfort                 23:19.4    68 
      69 Travis Darling               Adair County              23:41.0    69  
      70 Ashtin Pottridge             Allen County Scottsville  26:51.8    70  
      71 Adam Temple                  Allen County Scottsville  29:50.9    71