Boys' Varsity 5K Results
Place Name School Time
1 Kal Clark S. Oldham 15:30
2 Jacob Buckman Butler 15:32
3 Ondrej Puskar S. Oldham 15:45
4 Caleb Lafond Seneca 16:10
5 Jacob Lee Apollo 16:22
6 Jack Misbach St. X #1 16:27
7 Dusty Walcott S. Oldham 16:36
8 Zack Tuttle Butler 16:41
9 Daniel Murner S. Oldham 16:43.3
10 Sean Bowling St. X #1 16:43.6
11 Matt Weingardt S. Oldham 16:46
12 Thomas Davis St. X #1 16:48
13 Justin Gooch St. X #1 16:52
14 Jarred Meadows Bullitt East 17:05
15 Nick Hettich St. X #1 17:07.1
16 Matt Hatfield St. X #2 17:07.9
17 Jon Brown St. X #2 17:09
18 John Daly St. X #2 17:12
19 Bryan Reed St. X #2 17:15
20 Dan Heverin St. X #2 17:16
21 Kevin Austin Apollo 17:20
22 Reed Smith St. X #1 17:23
23 Jon Buchanon Green Co. 17:26
24 Obbie Todd Apollo 17:27
25 Josh Norris St. X #1 17:32
26 Nick Vinson Seneca 17:34.3
27 Tyler Cardin J. Hardin 17:34.8
28 Zach Willenbrink St. X #2 17:36
29 Josh Bennett Butler 17:38
30 John Wordlaw S. Oldham 17:40
31 Mark Wathen Apollo 17:44
32 Chris Oslums Waggener 17:45
33 Tim Bowles St. X #2 17:46.1
34 Josh Broadley Apollo 17:46.2
35 Wes Gift Grayson Co. 17:54
36 Steve Fohl C. Hardin 17:59
37 Wes Priddy C. Hardin 18:00
38 Steven Gootee Fern Creek 18:03
39 Matt Russell Green Co. 18:08
40 John Hawes Green Co. 18:10
41 Brian Schaad Apollo 18:17
42 Jared Sanders C. Hardin 18:21
43 Josh Pawley Grayson Co. 18:22
44 Mitchell Sharber Apollo 18:28
45 Nathan Podoll Atherton 18:31
46 Shane Davenport N. Bullitt 18:36
47 Matt Thompson Fern Creek 18:41
48 David Riordan J. Hardin 18:44
49 Caleb Finch Nelson Co. 18:48
50 Paul Criscola J. Hardin 18:51
51 Kyle Schweiger Waggener 18:59
52 Adam Hillard Bardstown 19:00.1
53 Chris Meany Butler 19:00.3
54 Brandon Freeman J. Hardin 19:02
55 Joe Mattingly Nelson Co. 19:04
56 Michael Hillard Bardstown 19:07
57 Mike Fohl C. Hardin 19:09
58 Darren Roberts Butler 19:10
59 Josh Bedtelyon Bullitt East 19:13
60 Elliot Krome Atherton 19:22
61 Mark Bass Grayson Co. 19:25.3
62 David Sheble Fern Creek 19:25.9
63 Jacob Heil Nelson Co. 19:36.2
64 Raffo Wimsett Bethlehem 19:36.6
65 Janson Gollar Bullitt East 19:46.4
66 Joey Manco C. Hardin 19:46.8
67 Ben Brewster Waggener 19:49
68 John Stephans Seneca 19:50
69 Ian Johnson Atherton 19:51
70 Chris Belcher Grayson Co. 19:58
71 Harry Liu Waggener 20:03
72 Joseph Wigginton Bardstown 20:09
73 Luke Firkins Bullitt East 20:12
74 Justin Bobbitt Butler 20:19
75 Russell Lamont Nelson Co. 20:29
76 Spencer Hubbard Bardstown 20:31
77 Treavor Ritchie C. Hardin 20:41
78 Michael Faust Bullitt East 20:42
79 Jason Jenkins Bardstown 20:43
80 Josh Coswell C. Hardin 20:48.4
81 R.V. Bell Bardstown 20:48.7
82 Matt Killinder Waggener 20:52.3
83 Corey Abramowicz Waggener 20:52.9
84 Lee Kendall N. Bullitt 20:53
85 Jerad Aubrey N. Bullitt 20:55
86 Jason York N. Bullitt 21:03
87 Chase Warren Seneca 21:05
88 Adam Foster C. Hardin 21:06.1
89 John Fried Fern Creek 21:06.6
90 Albert Cesare Nelson Co. 21:11
91 Andrew Biddle Butler 21:15
92 Larry Watkins N. Bullitt 21:19
93 Josh Sauter Nelson Co. 21:24
94 Dan Enyard Seneca 21:25
95 Matt Tingle Seneca 21:35
96 Joe Phelps Grayson Co. 21:40
97 Evan Welch Atherton 21:58
98 John Keeter Atherton 22:39
99 Derek Goode Nelson Co. 22:51
100 Kyle Bass Atherton 23:05
101 Brenten Gribbin Atherton 23:11
102 Lee Thompson Grayson Co. 23:30
103 Nick Gray Bullitt East 25:52
104 Zack Brian Bullitt Central 25:59
105 Pat Greenwell Bethlehem 26:00
106 Shaun MacIntyre Bardstown 27:20
107 Josh Hord Fern Creek 27:37
Team Results
1 S. Oldham 31
2 St. X #1 56
3 St. X #2 90
4 Apollo 112
5 Butler 143
6 J. Hardin 231
7 C. Hardin 237
8 Seneca 266
9 Bullitt East 274
10 Grayson Co. 290
11 Waggener 297
12 Atherton 299
13 Nelson Co. 315
14 Bardstown 317
15 Fern Creek 327
16 N. Bullitt 374
17 Bethlehem NTS
18 Bullitt Central NTS
19 Green Co. NTS