Licensed to Henry County High School     Hy-Tek's Meet Manager 4/30/03 06:33 AM
                           April 29, 2003 - 4/29/03                            
                                 Henry County                                  
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brown, Najee                 Frankfort                         14.40     5  
  2 Allen, Elizabeth             Shelby County                     14.64     3  
  3 Rhodes, Lauren               Frankfort                         15.10     1  
  4 Page, Catherine           10 Shelby County                     15.64  
  5 Barnes, Allyson            9 Shelby County                     15.88  
  6 Hamby, RaeLynn             8 Henry County Hig                  16.56  
  7 Ford, Rachel              10 Shelby County                     16.85  
  8 Raisor, Kim                9 Shelby County                     17.87  
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brinley, Ashley           10 Shelby County                     29.27     5  
  2 Ryan, Chloe               11 Henry County Hig                  29.41     3  
  3 Brown, Najee                 Frankfort                         30.08     1  
  4 Allen, Elizabeth             Shelby County                     31.66  
  5 Page, Catherine           10 Shelby County                     32.03  
  6 Barnes, Allyson            9 Shelby County                     33.55  
  7 Raisor, Kim                9 Shelby County                     38.87  
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Whitlow, Elizabeth        11 Shelby County                   1:25.12     5  
 
Girls 800 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Webb, CarmaRita           11 Henry County Hig                2:50.67     5  
  2 Klingenfus, Rachel        11 Shelby County                   2:54.48     3  
  3 Chandler, Kourtney        10 Shelby County                   3:03.09     1  
  4 Copley, Blair             11 Shelby County                   3:03.40  
  5 Wright, Sara               7 Shelby County                   3:06.02  
  6 Shipman, Whitney           6 Walden School                   3:07.39  
  7 Smith, Melanie               Frankfort                       3:10.07  
  8 Manica, Shantessa          8 Shelby County                   3:10.94  
  9 Shepherd, Haley            6 Shelby County                   3:16.42  
 10 Cullen, Megan              6 Shelby County                   3:39.00  
 11 Whitlow, Elizabeth        11 Shelby County                   3:40.38  
 
Girls 1600 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Deegan, Pam                7 Walden School                   6:05.13     5  
  2 Smith, Melanie               Frankfort                       6:32.55     3  
  3 Arrowood, Natalie         11 Shelby County                   6:43.97     1  
  4 Shipman, Whitney           6 Walden School                   6:44.27  
  5 Wright, Emily             11 Shelby County                   7:33.63  
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ryan, Chloe               11 Henry County Hig                  18.49     5  
  2 Ross, Alexandra            9 Shelby County                     19.43     3  
  3 Terry, Jessica             7 Henry County Hig                  22.03     1  
 
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ryan, Chloe               11 Henry County Hig                  51.64     5  
  2 Ross, Alexandra            9 Shelby County                     56.73     3  
  3 Terry, Jessica             7 Henry County Hig                1:08.05     1  
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shelby County  'A'                                             57.24     5  
  2 Frankfort  'A'                                                 59.14     3  
  3 Shelby County  'B'                                          x1:05.74  
 
Girls 4x200 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Frankfort  'A'                                               2:04.96     5  
  2 Shelby County  'A'                                           2:05.74     3  
 
Girls Pole Vault Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Webb, CarmaRita           11 Henry County Hig                5-00.00     5  
 
Girls Long Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sloan, Veronica            8 Shelby County                  11-03.00     5  
  2 Rhodes, Lauren               Frankfort                      11-00.00     3  
  3 Barnes, Allyson            9 Shelby County                   1-02.00     1  
 
Girls Shot Put Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harris, Amanda             9 Shelby County                  28-10.00     5  
  2 Aton, Tanesha              9 Shelby County                  23-02.50     3  
  3 Okonkwo, Nneka               Frankfort                      22-03.00     1  
 
Girls Discus Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harris, Amanda             9 Shelby County                     74-00     5  
  2 Aton, Tanesha              9 Shelby County                     72-06     3  
  3 Sutherland, Sarah          7 Henry County Hig                  61-07     1  
  4 Okonkwo, Nneka               Frankfort                         54-07  
  5 Adams, Jalie               7 Henry County Hig                  47-01  
 
Girls 100 Meter Dash Middle School
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Rhodes, Devon                Frankfort                         14.75   1    5  
  2 Caudill, Cassie            7 Walden School                     16.26   1    3  
  3 Cunningham, Kiki           4 Walden School                     16.53   2    0.5
  3 Dunavan, Jodi              7 Henry County Hig                  16.53   1    0.5
  5 Wolford, Myreete           6 Walden School                     16.65   1 
  6 Shipley, Kelsey            6 Shelby County                     16.85   1 
  7 Day, Amanda                5 Walden School                     16.99   2 
  7 Odell, Aisha               6 Walden School                     16.99   1 
  9 Wood, Katherine            7 Shelby County                     17.15   2 
 10 Hensley, Marie             6 Walden School                     17.19   1 
 11 Mokshagundum, Shilpa       5 Walden School                     17.32   2 
 12 Ross, Kelsey               5 Walden School                     17.82   2 
 13 Shell, Trinity             3 Walden School                     17.86   2 
 14 Naber, Julia               5 Walden School                     18.38   2 
 15 Bishop, Lauren             3 Walden School                     18.59   2 
 16 Werner, Abigail            3 Walden School                     19.56   1 
 
Girls 200 Meter Dash Middle School
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Dunavan, Jodi              7 Henry County Hig                  34.42   1    5  
  2 Wolford, Myreete           6 Walden School                     35.67   2    3  
  3 Hensley, Marie             6 Walden School                     35.85   2    1  
  4 Shipley, Kelsey            6 Shelby County                     35.89   1 
  5 Hamby, RaeLynn             8 Henry County Hig                  36.91   2 
  6 Cunningham, Kiki           4 Walden School                     37.12   1 
  7 Wood, Katherine            7 Shelby County                     37.13   1 
  8 Odell, Aisha               6 Walden School                     38.01   1 
  9 Ross, Kelsey               5 Walden School                     39.76   1 
 10 Naber, Julia               5 Walden School                     40.59   2 
 11 Shell, Trinity             3 Walden School                     40.65   1 
 12 Roberts, Ashley            4 Walden School                     41.47   2 
 13 Werner, Abigail            3 Walden School                     44.49   1 
 
Girls 400 Meter Dash Middle School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Elder, Alexa               6 Walden School                   1:18.67     5  
  2 Caudill, Cassie            7 Walden School                   1:21.42     3  
  3 Wood, Katherine            7 Shelby County                   1:24.04     1  
 
Girls 800 Meter Run Middle School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wright, Sara               7 Shelby County                   3:06.02     5  
  2 Shipman, Whitney           6 Walden School                   3:07.39     3  
  3 Shepherd, Haley            6 Shelby County                   3:16.42     1  
  4 Cullen, Megan              6 Shelby County                   3:39.00  
 
Girls 4x100 Meter Relay Middle School
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shelby County  'A'                                           1:07.05     5  
  2 Walden School  'A'                                           1:11.15     3  
  3 Walden School  'B'                                          x1:17.72  
 
Girls 4x200 Meter Relay Middle School
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Walden School  'A'                                           2:20.44     5  
  2 Walden School  'B'                                          x2:32.13  
  3 Walden School  'C'                                          x2:52.02  
 
Girls 4x400 Meter Relay Middle School
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Walden School  'A'                                           5:13.03     5  
 
Girls High Jump Middle School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sloan, Veronica            8 Shelby County                   4-00.00     5  
 -- Wolford, Myreete           6 Walden School                        NH  
 -- Day, Amanda                5 Walden School                        NH  
 
Girls Long Jump Middle School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rhodes, Devon                Frankfort                      13-01.00     5  
  2 Sloan, Veronica            8 Shelby County                  11-03.00     3  
  3 Rhodes, Lauren               Frankfort                      11-00.00     1  
  4 Barnes, Allyson            9 Shelby County                  10-04.75  
  5 Dunavan, Jodi              7 Henry County Hig                9-11.00  
  6 Odell, Aisha               6 Walden School                   8-04.00  
  7 Mokshagundum, Shilpa       5 Walden School                   8-02.00  
  8 Cunningham, Kiki           4 Walden School                   7-09.00  
  9 Bishop, Lauren             3 Walden School                   7-03.00  
 
Girls Shot Put Middle School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sutherland, Sarah          7 Henry County Hig               23-07.00     5  
  2 Adams, Jalie               7 Henry County Hig               23-05.25     3  
  3 Roberts, Ashley            4 Walden School                  12-06.00     1  
 
Girls Discus Throw Middle School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hamby, RaeLynn             8 Henry County Hig                  48-02     5  
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Turner, Keena                Frankfort                         11.86     5  
  2 Robinson, Antoine            Frankfort                         12.26     3  
  3 Stone, Rodney                Shelby County                     12.52     1  
  4 Lee, B.J.                    Shelby County                     12.86  
  5 Sloan, Chris                 Shelby County                     13.10  
  6 Temple, Eric                 Shelby County                     13.14  
  7 Keller, Dave                 Shelby County                     13.90  
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================
  1 Turner, Keena                Frankfort                         24.24     5  
  2 Fields, Emmanuel             Frankfort                         24.40     3  
  3 Campbell, Michael            Shelby County                     24.77     1  
  4 Bland, Trey                  Shelby County                     25.42  
  5 Edmonds, Michael             Shelby County                     25.56  
  6 Sloan, Chris                 Shelby County                     27.29  
  7 Keller, Dave                 Shelby County                     28.67  
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hinkle, John                 Shelby County                     56.19     5  
 
Boys 800 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lea, Brent                   Shelby County                   2:15.46     5  
  2 Summerour, Mark              Frankfort                       2:30.47     3  
  3 Mills, Grant                 Frankfort                       2:34.85     1  
  4 Stone, Rodney                Shelby County                   2:35.25  
  5 Sanders, Brandon             Shelby County                   2:36.88  
  6 Tate, Jason                  Frankfort                       2:37.10  
  7 Murphy, Avery                Shelby County                   2:37.75  
  8 Moseley, Jordan              Frankfort                       2:43.13  
  9 Adams, Billy                 Shelby County                   2:48.80  
 10 Sturgeon, John             7 Walden School                   2:56.18  
 11 Wilson, Daniel               Frankfort                       3:24.61  
 
Boys 1600 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hinkle, John                 Shelby County                   4:51.53     5  
  2 Lea, Brent                   Shelby County                   5:01.42     3  
  3 Sturgeon, John             7 Walden School                   5:43.63     1  
  4 Moseley, Jordan              Frankfort                       5:44.09  
  5 Adams, Billy                 Shelby County                   6:26.33  
  6 Ryan, Joe                 10 Henry County Hig                6:30.06  
  7 Wilson, Daniel               Frankfort                       6:44.27  
 
Boys 3200 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tate, Jason                  Frankfort                      13:22.43     5  
  2 Adams, Billy                 Shelby County                  14:02.75     3  
  3 Ryan, Joe                 10 Henry County Hig               15:04.85     1  
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Moore, Robbie             12 Henry County Hig                  17.04     5  
  2 Bland, Trey                  Shelby County                     19.09     3  
 
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Moore, Robbie             12 Henry County Hig                  44.05     5  
  2 Bland, Trey                  Shelby County                     46.00     3  
  3 Foree, Roby                8 Henry County Hig                  55.25     1  
  4 Gregory, Michael           7 Henry County Hig                  56.18  
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Frankfort  'A'                                                 47.69     5  
  2 Shelby County  'A'                                             48.60     3  
  3 Shelby County  'B'                                            x50.68  
  4 Frankfort  'B'                                                x52.91  
 
Boys 4x200 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shelby County  'A'                                           1:41.66     5  
  2 Frankfort  'A'                                               1:47.18     3  
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Frankfort  'A'                                               4:20.24     5  
 
Boys 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Frankfort  'A'                                               9:55.04     5  
 
Boys High Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Turner, Keena                Frankfort                       5-06.00     5  
  2 Lea, Brent                   Shelby County                   5-04.00     3  
  3 Stone, Rodney                Shelby County                  J5-04.00     1  
  4 Edmonds, Michael             Shelby County                   5-00.00  
  5 Sanders, Brandon             Shelby County                   4-08.00  
 
Boys Pole Vault Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Moore, Robbie             12 Henry County Hig               11-06.00     5  
  2 Sanders, Kyle             10 Henry County Hig                5-00.00     3  
 -- Ryan, Joe                 10 Henry County Hig                     NH  
 
Boys Triple Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jouett, Cameron              Frankfort                      32-06.00     5  
  2 Wells, Mico                  Frankfort                      32-02.50     3  
 
Boys Shot Put Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fields, Ephraim              Frankfort                      37-10.00     5  
  2 Temple, Eric                 Shelby County                  34-08.50     3  
  3 Beach, Bryson                Shelby County                  29-07.50     1  
  4 Ashby, James                 Shelby County                  29-06.50  
  5 McClellan, Maurice           Frankfort                      25-10.00  
 -- Brown, Bert                  Shelby County                      FOUL  
 
Boys Discus Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fields, Ephraim              Frankfort                         96-08     5  
  2 Temple, Eric                 Shelby County                     79-00     3  
  3 Beach, Bryson                Shelby County                     66-04     1  
  4 McClellan, Maurice           Frankfort                      63-06.50  
  5 Hanson, Michael           10 Henry County Hig                  62-03  
  6 Ashby, James                 Shelby County                  56-01.50  
 
Boys 100 Meter Dash Middle School
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Sparrow, Ben               7 Walden School                     14.90   1    5  
  2 Sturgeon, John             7 Walden School                     14.91   1    3  
  3 McClave, Baxter            7 Walden School                     14.99   2    1  
  4 Jones, Jeff                7 Walden School                     15.93   1 
  5 Mudd, Corey                7 Walden School                     17.01   2 
  6 Caudill, Corey             4 Walden School                     17.17   1 
  7 Bishop, Jonathan           7 Walden School                     17.55   2 
  8 DeSanto, Gabe              4 Walden School                     18.10   1 
  9 Nigam, Varun               4 Walden School                     18.61   2 
 10 Jones, Matt                4 Walden School                     18.87   2 
 11 Slaven, Tim                7 Walden School                     19.20   2 
 12 Jones, Pete                4 Walden School                     19.34   1 
 13 Trachtenberg, Aaron        3 Walden School                     19.49   1 
 14 Murphy, Cameron            4 Walden School                     20.10   2 
 
Boys 200 Meter Dash Middle School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gregory, Michael           7 Henry County Hig                  27.99     5  
  2 Foree, Roby                8 Henry County Hig                  28.79     3  
  3 Sparrow, Ben               7 Walden School                     32.04     1  
  4 Bishop, Jonathan           7 Walden School                     37.69  
  5 Nigam, Varun               4 Walden School                     40.12  
  6 Jones, Matt                4 Walden School                     40.76  
  7 Jones, Pete                4 Walden School                     41.64  
  8 Trachtenberg, Aaron        3 Walden School                     44.19  
  9 Slaven, Tim                7 Walden School                     44.32  
 
Boys 400 Meter Dash Middle School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McClave, Baxter            7 Walden School                   1:11.31     5  
  2 Shieman, John              5 Walden School                   1:21.32     3  
 
Boys 100 Meter Hurdles Middle School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gregory, Michael           7 Henry County Hig                  17.63     5  
  2 Foree, Roby                8 Henry County Hig                  17.99     3  
  3 Frizzell, Aaron            5 Walden School                     21.18     1  
 
Boys 4x100 Meter Relay Middle School
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Walden School  'A'                                           1:05.51     5  
  2 Walden School  'B'                                          x1:16.86  
 
Boys 4x200 Meter Relay Middle School
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Walden School  'A'                                           2:29.18     5  
 
Boys High Jump Middle School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fields, E.J.                 Frankfort                       4-04.00     5  
 -- Nigam, Varun               4 Walden School                        NH  
 -- McClave, Baxter            7 Walden School                        NH  
 -- Shieman, John              5 Walden School                        NH  
 
Boys Shot Put Middle School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bishop, Jonathan           7 Walden School                  33-08.50     5  
  2 Jones, Jeff                7 Walden School                  25-09.50     3  
  3 Mudd, Corey                7 Walden School                  24-05.00     1  
  4 Slaven, Tim                7 Walden School                  20-05.50  
  5 Berry, Ben                 7 Walden School                  17-05.50  
  6 Murphy, Cameron            4 Walden School                  12-11.00  
 
Boys Discus Throw Middle School
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bishop, Jonathan           7 Walden School                     64-11     5  
  2 Sparrow, Ben               7 Walden School                     62-08     3  
  3 Jones, Jeff                7 Walden School                     54-04     1  
  4 Slaven, Tim                7 Walden School                     39-01  
  5 Berry, Ben                 7 Walden School                     32-01  
  6 Murphy, Cameron            4 Walden School                     31-00  
  7 Nigam, Varun               4 Walden School                  27-05.50  
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) SHELBY COUNTY               54        2) Henry County High School   26   
    3) FRANKFORT                   22        4) Walden School               5   
 
            Women - Middle School - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
    1) Walden School               32.50     2) SHELBY COUNTY              20   
    3) Henry County High School    18.50     4) FRANKFORT                  11   
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) FRANKFORT                   66        2) SHELBY COUNTY              49   
    3) Henry County High School    20        4) Walden School               1   
 
             Men - Middle School - Team Rankings - 9 Events Scored
===============================================================================
    1) Walden School               47        2) Henry County High School   16   
    3) FRANKFORT                    5