Licensed to Henry Clay High School     Hy-Tek's Meet Manager 5/14/2003 08:13 AM
                        TC Lees South Craw - 5/13/2003                         
                                   5/13/2003                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Rhine, J                     LEES                              13.37   2    6  
  2 Holloman, Kendra             CRAW                              13.45   1    4  
  3 Willoughby, Diane            LEES                              13.46   1    3  
  4 Guest, Charmaine             SMS                               13.48   1    2  
  5 Green, B                     LEES                              13.65   2 
  6 Johnson, Mashae              SMS                               13.76   3    1  
  7 Hutchinson, Kiki             SMS                               14.06   3 
  8 turnbo, lauren               SMS                               14.13   1 
  9 Davis, Rikki                 TC                                14.17   1 
 10 Clark, Martina               LEES                              14.24   3 
 11 Wetzel, Alyssa               SMS                               14.29   2 
 12 McElfresh, Danielle          CRAW                              14.35   1 
 13 Northington, Janel           SMS                               14.44   1 
 14 Hayes, ??                    TC                                14.53   2 
 15 Coofer, Tiffany              CRAW                              14.55   2 
 16 Cambell, Jessica             LEES                              14.85   3 
 17 Chenault, Christina          CRAW                              14.97   2 
 18 Brown, Shakesha              CRAW                              15.20   3 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Price, Raven                 CRAW                              28.13   1    6  
  2 Griggs, Aimee                CRAW                              28.76   1    4  
  3 Green, B                     LEES                              28.86   1    3  
  4 Hutchinson, Kiki             SMS                               29.33   2    2  
  5 Willoughby, Diane            LEES                              29.46   2    1  
  6 Green, Mariah                CRAW                              29.97   2 
  7 Nolan, Alyssa                SMS                               30.26   1 
  8 Guest, Charmaine             SMS                               30.30   1 
  9 Johnson, Mashae              SMS                               30.32   1 
 10 Harris, ??                   TC                                30.35   1 
 11 Hayes, ??                    TC                                30.68   2 
 12 Chenault, Christina          CRAW                              31.49   2 
 13 Cambell, Jessica             LEES                              31.55   3 
 14 Green, Briana                SMS                               31.75   2 
 15 Kruse, Anastasia             SMS                               32.58   3 
 16 Coofer, Tiffany              CRAW                              32.62   2 
 17 Chandler, ??                 TC                                33.26   3 
 18 Brown, Shakesha              CRAW                              33.37   3 
 18 Davis, Rikki                 TC                                33.37   1 
 20 allen, brittany              SMS                               34.49   2 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Pressley, Chantelle          LEES                            1:07.24   1    6  
  2 Nolan, Alyssa                SMS                             1:08.53   1    4  
  3 Green, Briana                SMS                             1:11.50   2    3  
  4 Green, Mariah                CRAW                            1:13.50   2    2  
  5 Harris, ??                   TC                              1:14.48   1    1  
  6 Kruse, Anastasia             SMS                             1:17.11   2 
  7 gavrilyuk, alina             SMS                             1:18.05   2 
  8 Banks, Damita                CRAW                            1:20.81   1 
  9 Price, Debbie                CRAW                            1:23.12   2 
 10 Halleran, Kayla              CRAW                            1:23.95   1 
 11 Tatum, Brittany              LEES                            1:28.95   1 
 12 Gabriel, Anel                CRAW                            1:30.56   2 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Scott, Ashley                SMS                             2:54.00     6  
  2 Woods, Danielle              CRAW                            3:02.00     4  
  3 Wheeler, Hannah              SMS                             3:04.00     3  
  4 Wetzel, Alyssa               SMS                             3:04.30  
  5 Amburgey, Courtney           CRAW                            3:07.00     2  
  6 Sporing, Erin                CRAW                            3:08.00  
  7 Stichnot, Bridget            SMS                             3:08.90  
  8 Blandin, Shaunice            CRAW                            3:09.00  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gailey, Christina            SMS                             6:00.00     6  
  2 Antel, Sara                  SMS                             6:23.00     4  
  3 Metcha, Juliette             SMS                             6:38.00  
  4 Worley, April                CRAW                            6:48.00     3  
  5 Wheeler, Hannah              SMS                             6:48.80  
  6 Woods, Danielle              CRAW                            7:08.00     2  
  7 Sporing, Erin                CRAW                            7:17.00  
  8 Amburgey, Courtney           CRAW                            7:17.60  
  9 Kowal, Marissa               CRAW                            7:18.00  
 10 Price, Ashley                CRAW                            7:27.00  
 11 Church, Andrea               CRAW                            7:48.00  
 12 Church, Carole               CRAW                            7:51.00  
 13 Hanner, Lindsey              TC                              8:19.00     1  
 14 Evans, Mary                  CRAW                            9:43.00  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Theobold, Kari               SMS                            14:00.00     6  
  2 Metcha, Juliette             SMS                            14:14.00     4  
  3 Stichnot, Bridget            SMS                            14:29.00  
  4 Worley, April                CRAW                           14:31.00     3  
  5 Church, Carole               CRAW                           14:32.00     2  
  6 Sporing, Erin                CRAW                           14:33.00  
  7 Church, Andrea               CRAW                           14:34.00  
  8 Kowal, Marissa               CRAW                           14:35.00  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Blandin, Shaunice            CRAW                              17.16   1    6  
  2 Gailey, Christina            SMS                               18.94   1    4  
  3 Stevens, ??                  TC                                19.17   1    3  
  4 Stewart, Arielle             LEES                              19.48   2    2  
  5 Clark, Martina               LEES                              19.75   1    1  
  6 Webb, J                      LEES                              19.91   2 
  7 McElfresh, Danielle          CRAW                              20.07   1 
  8 Patterson, Paige             SMS                               21.40   2 
  9 Stewart, Jerrisha            LEES                              21.69   1 
 10 Oforiwa, Denise              CRAW                              26.72   2 
 
Girls 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gailey, Christina            SMS                               54.08     6  
  2 Blandin, Shaunice            CRAW                              54.66     4  
  3 Stewart, Jerrisha            LEES                              56.50     3  
  4 Patterson, Paige             SMS                               58.00     2  
  5 Clark, Martina               LEES                              58.18     1  
  6 Stevens, ??                  TC                              1:02.28  
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Leestown  'A'                                                  55.52     6  
  2 Crawford  'A'                                                  55.69     4  
  3 Southern  'A'                                                  58.32     2  
  4 Crawford  'B'                                                  59.27  
  5 Tates Creek  'A'                                             1:01.25  
  6 Southern  'B'                                                1:01.70  
  7 Southern  'C'                                                1:04.59  
 
Girls 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Leestown  'A'                                                1:57.90     6  
  2 Crawford  'A'                                                2:04.76     4  
  3 Southern  'C'                                                2:11.40     2  
  4 Tates Creek  'A'                                             2:12.15  
  5 Southern  'B'                                                2:14.98  
  6 Crawford  'B'                                                2:20.23  
  7 Southern  'A'                                                2:24.10  
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Southern  'B'                                                4:56.00     6  
  2 Leestown  'A'                                                5:00.00     4  
  3 Crawford  'A'                                                5:19.00     2  
  4 Southern  'A'                                                5:32.00  
  5 Crawford  'B'                                                5:54.00  
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Southern  'A'                                               12:19.91     6  
  2 Southern  'B'                                               12:31.05  
  3 Crawford  'A'                                               13:00.00     4  
  4 Crawford  'B'                                               13:10.00  
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Blandin, Shaunice            CRAW                           13-03.00     6  
  2 Stewart, Arielle             LEES                           12-03.00     4  
  3 Holloman, Kendra             CRAW                           12-00.00     3  
  4 Nolan, Alyssa                SMS                            11-06.00     2  
  5 Wetzel, Alyssa               SMS                            10-09.00     1  
  6 Smith, Syerra                TC                             10-02.00  
  7 Antel, Sara                  SMS                             9-10.00  
  8 Burton, ??                   TC                              9-09.00  
  9 Arnold, Kiah                 SMS                             9-07.00  
 10 Lang, Clarisa                LEES                            9-04.00  
 11 Green, Briana                SMS                             9-00.50  
 12 Hughley, Kayla               LEES                            9-00.00  
 13 Gabriel, Anel                CRAW                            7-02.00  
 
Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Griggs, Aimee                CRAW                           29-00.00     6  
  2 Green, Briana                SMS                            26-06.00     4  
  3 Price, Ashley                CRAW                           25-07.00     3  
  4 Antel, Sara                  SMS                            25-02.00     2  
  5 Evans, Mary                  CRAW                           25-00.00  
  6 Arnold, Kiah                 SMS                            24-07.00  
  7 Burton, ??                   TC                             21-02.50     1  
  8 Lang, Clarisa                LEES                           20-10.00  
  9 Latiff, ??                   TC                             19-06.00  
 10 Gabriel, Anel                CRAW                           19-05.50  
 11 Williamson, Carrie           LEES                           19-00.50  
 12 Whisman, alisa               TC                             18-00.00  
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Webb, J                      LEES                           29-06.00     6  
  2 Edwards, K                   LEES                           26-06.00     4  
  3 Patterson, Paige             SMS                            24-11.00     3  
  4 Arnold, Kiah                 SMS                            23-08.00     2  
  5 Hughley, Kayla               LEES                           23-07.00  
  6 Price, Raven                 CRAW                           23-05.00     1  
  7 Halleran, Kayla              CRAW                           22-04.00  
  8 Chenault, Christina          CRAW                           21-06.00  
  9 Hess, Erica                  TC                             20-11.00  
 10 Banks, Damita                CRAW                           19-11.00  
 11 Whisman, alisa               TC                             19-09.00  
 12 Jones, Zakiya                CRAW                           19-04.00  
 13 Williamson, Carrie           LEES                           19-03.00  
 14 Nolan, Krista                SMS                            17-07.00  
 15 Latiff, ??                   TC                             16-06.00  
 15 Saraya, ??                   TC                             16-06.00  
 
Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Holloman, Kendra             CRAW                              63-02     6  
  2 Halleran, Kayla              CRAW                              56-09     4  
  3 Palmer, Aja                  LEES                              53-05     3  
  4 Hughley, Kayla               LEES                              53-01     2  
  5 Smith, Syerra                TC                                47-09     1  
  6 Kruse, Anastasia             SMS                               46-00  
  7 Pochop, brittany             LEES                              45-02  
  8 Hess, Erica                  TC                                44-05  
  9 Nolan, Krista                SMS                               43-02  
 10 Williamson, Carrie           LEES                              41-06  
 11 Taylor, Shamara              LEES                              40-08  
 12 Jones, Zakiya                CRAW                              40-03  
 13 Whisman, alisa               TC                                37-01  
 14 Saraya, ??                   TC                                35-08  
 15 Stichnot, Bridget            SMS                               33-10  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Coleman, ????                SMS                               12.49   1    6  
  2 Simpson, Curtis              CRAW                              12.90   1    4  
  3 Hayes, ??                    TC                                13.21   1    3  
  4 Westerman, ??                TC                                13.70   1    1.5
  4 Baughn, Kevin                SMS                               13.70   2    1.5
  6 Gordon, ?????                SMS                               13.74   1 
  7 Aghil, Barry                 SMS                               13.75   2 
  7 Lewis-Barfield, Justin       LEES                              13.75   1 
  9 Cobb, Daren                  LEES                              13.76   1 
 10 Cornett, ??                  LEES                              14.55   2 
 11 Jones, L                     LEES                              15.04   3 
 12 spencer, tory                CRAW                              15.10   2 
 13 wright, quinn                CRAW                              15.15   2 
 14 spencer, trevor              CRAW                              15.68   2 
 15 Tringali, ??                 LEES                              16.06   3 
 16 Deaton, Danny                CRAW                              17.39   3 
 17 Thompson, ??                 TC                                19.22   3 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Coleman, ????                SMS                               26.10   1    6  
  2 Simpson, Curtis              CRAW                              27.39   1    4  
  3 Gordon, ?????                SMS                               28.45   1    3  
  4 Lewis-Barfield, Justin       LEES                              28.82   1    2  
  5 Hayes, ??                    TC                                28.97   1    1  
  6 Aghil, Barry                 SMS                               28.98   1 
  7 Morrison, ??                 LEES                              29.14   2 
  8 Carter, Josh                 SMS                               29.53   2 
  9 Westerman, ??                TC                                29.69   2 
 10 Sauteben, ????               SMS                               30.27   2 
 11 Clark, Cole                  SMS                               33.40   2 
 12 burns, ??                    LEES                              33.62   1 
 13 Tringali, ??                 LEES                              34.49   2 
 14 Deaton, Danny                CRAW                              38.14   2 
 15 faulkner, jordan             CRAW                              38.77   1 
 16 Garrison, Alex               LEES                              39.30   2 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Coleman, ????                SMS                             1:03.61   1    6  
  2 Johnson, Taylor              SMS                             1:04.31   1    4  
  3 Heiser, JT                   CRAW                            1:06.23   1    3  
  4 Banks, Lynn                  CRAW                            1:10.13   2    2  
  5 Hughes, J                    LEES                            1:12.61   2    1  
  6 Broughton, Matt              LEES                            1:14.19   2 
  7 Cobb, Daren                  LEES                            1:14.66   1 
  8 Claggett, ????               SMS                             1:14.98   2 
  9 spencer, trevor              CRAW                            1:18.08   2 
 10 Hooker, ??                   TC                              1:18.35   2 
 11 harvey, jordan               CRAW                            1:21.30   1 
 12 Bell, ??                     TC                              1:21.75   1 
 13 Summers, Thomas              CRAW                            1:24.06   2 
 14 faulkner, jordan             CRAW                            1:29.72   2 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Metts, Matt                  LEES                            2:29.00     6  
  2 Heiser, JT                   CRAW                            2:30.00     4  
  3 Hatch, ????                  SMS                             2:37.00     3  
  4 Schneider, Allen             LEES                            2:41.00     2  
  5 Clark, Chase                 SMS                             2:42.00     1  
  6 Kowal, michael               CRAW                            2:43.00  
  7 Art, Harrison                SMS                             2:53.00  
  8 Marcum, Greg                 LEES                            2:59.00  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Metts, Matt                  LEES                            5:44.00     6  
  2 Newman, Trent                CRAW                            5:54.00     4  
  3 Kowal, michael               CRAW                            6:00.00     3  
  4 Stephens, Devin              CRAW                            6:02.00  
  5 Schneider, Allen             LEES                            6:02.70     2  
  6 Caudill, Matt                LEES                            6:17.00  
  7 Huston, Ben                  SMS                             6:18.00     1  
  8 Jasper, ??                   TC                              6:47.00  
  9 Bell, ??                     TC                              6:54.00  
 10 Boreing, Scott               CRAW                            7:11.00  
 11 young, chris                 CRAW                            7:15.00  
 12 Evans, ??????                SMS                             7:17.00  
 13 spencer, trevor              CRAW                            7:42.00  
 14 lynkins, kelly               CRAW                            8:01.00  
 15 Deaton, Danny                CRAW                            8:52.00  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Newman, Trent                CRAW                           12:53.00     6  
  2 Polzin, Cody                 SMS                            12:57.00     4  
  3 Stephens, Devin              CRAW                           13:48.00     3  
  4 Bixler, ???                  SMS                            13:53.00     2  
  5 Broughton, Matt              LEES                           15:19.00     1  
  6 Caudill, Matt                LEES                           15:46.00  
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Davis, Donnell               CRAW                              18.81   1    6  
  2 Burton, ??                   TC                                18.84   1    4  
  3 Carmichael, James            LEES                              19.08   2    3  
  4 Clark, Chase                 SMS                               19.41   1    2  
  5 Walker, ??                   LEES                              19.79   1    1  
  6 Renfro, Nijel                CRAW                              19.86   1 
  7 Johnson, Darious             LEES                              20.39   2 
  8 Taylor, Marquiz              LEES                              20.60   1 
  9 Wyrick, ??                   LEES                              20.93   2 
 10 Clark, Cole                  SMS                               21.43   1 
 11 Art, Harrison                SMS                               21.73   2 
 12 Stillwell, ?????             SMS                               22.15   2 
 13 Summers, Thomas              CRAW                              22.28   2 
 14 wright, quinn                CRAW                              22.38   2 
 
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Taylor, Marquiz              LEES                              51.56   1    6  
  2 Carmichael, James            LEES                              52.29   1    4  
  3 Clark, Chase                 SMS                               52.68   1    3  
  4 Davis, Donnell               CRAW                              52.90   1    2  
  5 Renfro, Nijel                CRAW                              54.56   1    1  
  6 Morrison, ??                 LEES                              56.15   2 
  7 Wyrick, ??                   LEES                            1:02.31   2 
  8 Clark, Cole                  SMS                             1:03.33   1 
  9 Summers, Thomas              CRAW                            1:06.25   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Southern  'A'                                                  52.31     6  
  2 Leestown  'A'                                                  53.79     4  
  3 Crawford  'A'                                                  56.57     2  
  4 Tates Creek  'A'                                               57.00  
  5 Crawford  'B'                                                1:01.83  
  6 Leestown  'B'                                                1:02.37  
 
Boys 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Leestown  'A'                                                1:50.14     6  
  2 Crawford  'A'                                                1:56.20     4  
  3 Southern  'A'                                                1:57.16     2  
  4 Tates Creek  'A'                                             1:57.44  
  5 Crawford  'B'                                                2:10.27  
  6 Leestown  'B'                                                2:14.54  
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Leestown  'A'                                                4:28.00     6  
  2 Crawford  'B'                                                4:31.00     4  
  3 Southern  'B'                                                4:46.00     2  
  4 Crawford  'A'                                                5:16.00  
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Crawford  'A'                                               10:52.00     6  
  2 Southern  'A'                                               11:00.00     4  
  3 Leestown  'B'                                               11:53.00     2  
  4 Crawford  'B'                                               12:19.00  
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Punshurt, Tai                SMS                            15-01.00     6  
  2 Baughn, Kevin                SMS                            14-06.00     4  
  3 Cratcher, Emmanuel           LEES                           13-08.00     3  
  4 Simpson, ??                  TC                             13-07.50     2  
  5 Hayes, ??                    TC                             13-02.00     1  
  6 Claggett, ????               SMS                            13-01.00  
  7 Jones, Isaac                 LEES                           12-03.00  
  8 James, ?????                 SMS                            12-01.00  
  9 Cousins, ?????               SMS                            12-00.00  
 10 Leachman, Theo               CRAW                           11-07.00  
 11 Carter, Josh                 SMS                            11-03.50  
 12 burns, ??                    LEES                            9-10.00  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Punshurt, Tai                SMS                            32-02.00     6  
  2 Cratcher, Emmanuel           LEES                           30-08.00     4  
  3 Cousins, ?????               SMS                            25-04.00     3  
  4 Douthitt, Paul               LEES                           23-05.50     2  
  5 Banks, Lynn                  CRAW                           23-01.00     1  
  6 Osi, ??                      LEES                           23-00.00  
  7 Leachman, Theo               CRAW                           22-09.00  
  8 James, ?????                 SMS                            22-03.00  
  9 Taylor, Marquiz              LEES                           17-04.00  
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ball, John                   LEES                           38-01.00     6  
  2 Wilkinson, William           CRAW                           37-05.00     4  
  3 McKinney, Russell            CRAW                           34-06.00     3  
  4 jackson, chase               CRAW                           33-02.00  
  5 Johnson, Taylor              SMS                            32-05.00     2  
  6 Hatch, ????                  SMS                            31-10.00     1  
  7 Sauteben, ????               SMS                            28-11.00  
  8 Newton, ??????               SMS                            23-00.00  
  9 Minniefield, Kenny           LEES                           21-00.00  
 10 Taylor, Tae                  LEES                           20-02.00  
 
Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wilkinson, William           CRAW                              93-03     6  
  2 McKinney, Russell            CRAW                              86-02     4  
  3 Broughton, Matt              LEES                              75-02     3  
  4 Gordon, ?????                SMS                               72-10     2  
  5 Ball, John                   LEES                              71-08     1  
  6 Minniefield, Kenny           LEES                              64-00  
  7 Claggett, ????               SMS                               63-09  
  8 Sauteben, ????               SMS                               59-00  
  9 James, ?????                 SMS                               54-10  
 10 Taylor, Tae                  LEES                              54-04  
 11 Cousins, ?????               SMS                               46-08  
 12 Newton, ??????               SMS                               44-03  
 13 Bixler, ???                  SMS                               36-11  
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Crawford                    85        2) Southern                   83   
    3) Leestown                    61        4) Tates Creek                 7   
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Southern                    80.50     2) Crawford                   76   
    3) Leestown                    71        4) Tates Creek                12.50