HARRISON COUNTY INVITATIONAL CROSS
COUNTRY MEET
Thursday, October 23, 2003
At the Cynthiana Country Club -
Cool, Breezy
Girls
Varsity Team Standings
1.
Grant Co. 41
2.
Campbell Co. 54
3.
Mason Co. 153
NTS - Burgin, Bellevue, Harrison Co.,
Montgomery Co., Newport,
Pendleton Co., Maysville St.
Patrick, Scott Co.
Girls
Varsity Individual Results (5000M)
1.
Holly Minch ( Campbell ) 20:56
2.
Holly Francois (Grant ) 21:15
3.
Stephanie Fuller ( Harrison )
21:21
4.
JayeRiedinger ( Campbell ) 21:22
5.
Natalie Norman ( Grant ) 21:35
6.
Marisa Back ( Montgomery ) 21:41
7.
Heidi Rawe ( Campbell ) 21:56
8.
Lindsey Madden ( Bellevue )
22:40
9.
Crystal McCarthy ( Grant ) 23:07
10. Sara Harris ( Scott ) 23:19
11. Lauran Workman ( Grant ) 23:20
12. Mallory Powers ( Montgomery ) 23:34
13. Amber Arms ( Mason ) 23:37
14. Patti Turner ( Grant ) 23:38
15. Staci Caldwell ( Grant ) 23:39
16. Sarah Moe (St. Patrick) 23:41
17. Stephanie Kramer ( Campbell ) 23:52
18. Joanna Ullrich ( Grant )
23:53
19. Heather Draper ( Grant ) 23:54
20. Jenny Johnson ( Scott ) 23:58
21. Latosha Thornton (Mason)
24:03
22. Chelsea Zuhars (Grant) 24:06
23. Clara Lea (Pendleton) 24:08
24. Anna Rush (Harrison) 24:09
25. Cassie Clark (Campbell) 24:24
26.
Ann Harris (Burgin) 24:29
27. Stephanie Boesch (Campbell) 24:33
28. Suzanne Blevins (Newport)
24:38
29. Shelley Wells (Campbell) 24:50
30. Olivia Katt (Campbell) 24:56
31. Michael Peters (Grant)
25:05
32. Megan Cofer (Grant) 25:11
33. Kristen Kline (Lafayette) 25:28
34. Laura Watkins (Scott) 25:41
35. Sara Beck (Campbell) 25:51
36. Kaitlyn Bingaman (Grant) 25:53
37. Kaylan Vanlandingham (Mason) 26:22
38. Lara Keller (Grant) 26:35
39. Kim Harmon (Campbell) 26:40
40. Ashley Atherton (Mason) 26:58
41. Agata Toborek (Lafayette) 26:59
42. Alexandria Fisher (Mason) 27:09
43. Sara Sims (Mad. Central) 27;15
44. Erica Anglin (Grant) 27:18
45. Amanda Deaton (Campbell) 27:19
46. Theresa Donnell (Newport)
27:38
47. Mary Hunstein (Grant)
27:56
48. Claire Broomall (Campbell) 28:00
49. Christy Farwell (Campbell) 28:05
50. Carrie Summers (Grant)
28:15
51. Janet Macht (Campbell) 28;23
52. Faith Frazier (Bourbon) 28:35
53. Meagan Bellamy (Bourbon) 29:25
54. Rachel Usleaman (Newport)
31:07
55. Cara Franke (Lafayette) 32:45
Boys
Varsity Team Standings
1.
Campbell Co. 17
2.
Harrison Co. 115
3.
Madison Central 141
4.
Mason Co. 178
5.
Lafayette 207
6.
Grant Co. 227
7.
Bath Co. 287
NTS - Bellevue, Burgin, Montgomery Co.,
Pendleton Co., Maysville St.
Patrick
Boys
Varsity Individual Results ( 5000M )
1.
Drew Harris ( Campbell ) 17:42
2.
Scott Rawe ( Campbell ) 17:50
3.
Ryan Farley ( Campbell ) 18:03
4.
Bruno Bagialtsalief ( Bellevue
) 18:16.8
5.
Randy Beck ( Campbell ) 18:17
6.
Chip Heilman ( Campbell )
18:24.5
7.
Jesse Rawe ( Campbell ) 18:25
8.
Greg Cox ( Mason ) 18:29
9.
Scott Ritter ( Pendleton ) 18:34
10. Tyler Robertson ( Campbell ) 18:35
11. Alex Dees ( Campbell ) 18:37
12. Nick Bruins ( Lafayette ) 18:39
13. Corey Bankemper ( Campbell ) 18:43
14. Ryan Adams ( Madison Central ) 18:55
15. Joe Harris ( Burgin ) 18:57
16. Matthew Smith ( Harrison ) 18:59
17. Zack Schultz ( Montgomery ) 19:00