Licensed to AllTrax Timing - Contractor License 
                                        Hy-Tek's Meet Manager 3/6/2005 06:32 PM
                   2005 MASON DIXON MASTERS/OPEN - 3/6/2005                    
                        BROADBENT ARENA, LOUISVILLE, KY                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 14&U 1500 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Caroline Johnson          92 Morganfield, KY        9:24.98  
  2 Alyssa Huff               93 Morganfield, KY        9:39.65  
 
Event 1  Women 15-18 1500 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Amanda Johnson            88 Morganfield, KY        7:50.05  
  2 Kelli Johnson             86 Morganfield, KY        7:59.62  
  3 Amanda Huff               89 Morganfield            8:08.01  
 
Event 1  Men 15-18 1500 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Evan Crowdus              90 Morganfield, KY        8:07.59  
 
Event 2  Women 40-49 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Linda Swonder             60 Evansville, IN        18:52.19  
 
Event 2  Men 40-49 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Douglas Johnson           60 Morganfield, KY       14:07.00  
  2 Drew Swonder              63 Evansville, IN        14:11.00  
 
Event 2  Men 50-59 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robert Head               54 Evansville, IN        17:28.93  
  2 Mike Hudson               52 Evansville, IN        20:02.00  
 
Event 2  Men 70-99 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cedric Hustace            33 Evansville, IN        17:55.08  
  2 Robert Christmas          29 Evansville, IN        19:03.15  
 
Event 4  Men 29&U 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Adam Kemple               78 Charlestown, IN           7.92  
  2 Nate Navaro               85 Burlington, KY            7.99  
 
Event 4  Men 40-49 55 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gerald Harrison           62 Jeffersonville, IN       10.08  
 
Event 4  Men 50-59 55 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tim Walters               51 Washington Court Ho       8.88   2 
  2 Jim Woosley               48 Louisville, KY           11.03   2 
 
Event 4  Men 60-69 55 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 George LaBelle            39 Zimmerman, MN            10.53   2 
 
Event 5  Women 29&U 55 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ericka Herd               76 Louisville, KY            7.99  
 
Event 5  Women 50-59 55 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mary Jilka                51 Lexington, KY             9.01  
 
Event 6  Men 29&U 55 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Adam Kemple               78 Charlestown, IN           6.72   2 
  2 Matthew Bradley           84 Louisville, KY            6.73   1 
  3 Aaron Daniels             82 Cincinnati, OH            6.88   1 
  4 Brian Noe                 80 Buckner, KY               7.05   1 
  5 Scott Hopkins             78 Murray, KY                7.40   2 
 
Event 6  Men 30-39 55 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Robert Thomas             66 Indianapolis, IN          6.86   3 
  2 Malcolm Miller            71 Louisville, KY            7.10   3 
  3 Paul Glynn                66 Murray, KY                7.71   3 
 
Event 6  Men 40-49 55 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Steve Bunn                64 Belleville, IL            7.10   4 
  2 John Crane                64 Dayton, OH                7.18   4 
  3 Kurt Koehler              57 Indianapolis, IN          7.75   5 
  4 Lindsey Thurman           60 Richmond, KY              7.78   5 
  5 Lawrence Finley           58 Danville, KY              7.98   4 
 
Event 6  Men 50-59 55 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Richard Parker            47 Indianapolis, IN          7.68   6 
  2 Wayne Renner              52 West Chester, OH          8.05   6 
  3 Michael Daniels           49 Cincinnati, OH            8.37   6 
  4 Howell-Sonny Moore        47 Louisville, KY            8.46   7 
  5 Douglas Holland           48 Lawrenceburg, IN          8.59   7 
 
Event 6  Men 60-69 55 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rab Hagin                 44 Lexington, KY             8.10   8 
  2 Avital Schurr             41 Lagrange, KY              8.16   8 
  3 George LaBelle            39 Zimmerman, MN             8.58   8 
 
Event 6  Men 70-99 55 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Byford Reed               29 Greenwood, IN             9.63   8 
 
Event 7  Women 50-59 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mary Richards             54 Atlanta, GA            6:28.54  
  2 Terry Foody               48 Lexington, KY          9:02.68  
 
Event 8  Men 29&U 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tommie Kendall            81 Shelbyville, KY        5:07.25  
 
Event 8  Men 30-39 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ron Clemons               73 Frankfort, KY          4:50.04  
  2 Roger Rosenauer           75 Oberlin, OH            5:00.13  
  3 Tony Stidham              69 Austin, IN             5:15.81  
 
Event 8  Men 40-49 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bill Valenzano            59 Amelia, OH             5:10.83  
 
Event 8  Men 50-59 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stan Clark                55 Peewee Valley, KY      4:52.30  
  2 David Berman              52 Louisville, KY         5:16.78  
 
Event 8  Men 60-69 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Don Coffman               43 Stamping Ground, KY    5:49.60  
 
Event 8  Men 70-99 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Casey Jones               31 Atlanta, GA            6:28.92  
 
Event 9  Women 29&U 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ericka Herd               76 Louisville, KY           28.43  
 
Event 9  Women 50-59 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mary Jilka                51 Lexington, KY            34.28  
 
Event 10  Men 29&U 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Matthew Bradley           84 Louisville, KY           23.51  
  2 Pierre Matthews           83 Frankfort, KY            24.04  
  3 Brian Noe                 80 Buckner, KY              24.73  
  4 Scott Hopkins             78 Murray, KY               26.84  
 
Event 10  Men 30-39 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Paul Glynn                66 Murray, KY               29.23   2 
 
Event 10  Men 40-49 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lindsey Thurman           60 Richmond, KY             27.25   2 
  2 Lawrence Finley           58 Danville, KY             27.56   2 
  3 Kurt Koehler              57 Indianapolis, IN         28.98   2 
 
Event 10  Men 50-59 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Richard Parker            47 Indianapolis, IN         28.61   3 
  2 Michael Daniels           49 Cincinnati, OH           28.72   6 
  3 Keith Thompson            54 Ft. Thomas, KY           28.88   6 
  4 Howell-Sonny Moore        47 Louisville, KY           30.87   3 
  5 Jim Woosley               48 Louisville, KY           31.11   3 
  6 Douglas Holland           48 Lawrenceburg, IN         31.84   3 
 
Event 10  Men 60-69 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rab Hagin                 44 Lexington, KY            29.55   8 
  2 Avital Schurr             41 Lagrange, KY             29.90   8 
  3 George LaBelle            39 Zimmerman, MN            34.39   8 
 
Event 10  Men 70-99 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Byford Reed               29 Greenwood, IN            35.87   8 
 
Event 11  Women 50-59 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mary Richards             54 Atlanta, GA            2:44.50  
  2 Mary Hartzler             49 Gahanna, OH            3:12.22  
  3 Terry Foody               48 Lexington, KY          4:12.00  
 
Event 12  Men 30-39 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tony Stidham              69 Austin, IN             2:35.83  
 
Event 12  Men 50-59 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stan Clark                55 Peewee Valley, KY      2:16.61  
  2 Tim Walters               51 Washington Court Ho    3:05.21  
 -- Douglas Holland           48 Lawrenceburg, IN           DNF  
 
Event 12  Men 60-69 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Don Coffman               43 Stamping Ground, KY    2:44.61  
 
Event 13  Women 29&U 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ericka Herd               76 Louisville, KY         1:06.05  
 
Event 14  Men 29&U 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Adam Kemple               78 Charlestown, IN          53.49  
  2 Pierre Matthews           83 Frankfort, KY            54.05  
  3 Matthew Bradley           84 Louisville, KY           54.60  
 
Event 14  Men 30-39 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Robert Thomas             66 Indianapolis, IN         50.75   3 
  2 Ron Clemons               73 Frankfort, KY            57.48   1 
  3 Tony Stidham              69 Austin, IN             1:07.96   3 
 
Event 14  Men 40-49 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lawrence Finley           58 Danville, KY           1:02.60   4 
  2 Lindsey Thurman           60 Richmond, KY           1:05.41   4 
 
Event 14  Men 50-59 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Keith Thompson            54 Ft. Thomas, KY         1:02.40   5 
  2 Richard Parker            47 Indianapolis, IN       1:05.47   5 
 
Event 14  Men 60-69 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Arnold Graves             40 Bloomfield, IN         1:12.76   6 
  2 Rab Hagin                 44 Lexington, KY          1:15.47   6 
 
Event 14  Men 70-99 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Casey Jones               31 Atlanta, GA            1:17.02   6 
 
Event 15  Women 29&U 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Heather Griffith          83 Louisville, KY        11:03.80  
 
Event 15  Women 50-59 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Terry Foody               48 Lexington, KY         18:47.73  
 
Event 16  Men 29&U 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tommie Kendall            81 Shelbyville, KY       10:22.03  
 
Event 16  Men 30-39 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tony Stidham              69 Austin, IN            11:02.37  
 
Event 16  Men 40-49 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bill Valenzano            59 Amelia, OH            10:08.36  
  2 John Nason                58 Fisherville, KY       10:22.76  
  3 Takeshi Ozawa             64 Bowling Green, KY     10:47.63  
 
Event 16  Men 60-69 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Don Coffman               43 Stamping Ground, KY   11:26.62  
 
Event 18  Men 29&U High Jump
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Adam Kemple               78 Charlestown, IN          1.78m    5-10.00 
 
Event 18  Men 30-39 High Jump
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Albert Ignacio            67 Lexington, KY            1.78m    5-10.00 
  2 Paul Glynn                66 Murray, KY               1.52m    4-11.75 
 
Event 18  Men 40-49 High Jump
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Barry Ward                57 Miamisburg, OH           1.52m    4-11.75 
 
Event 18  Men 50-59 High Jump
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 John Jones                50 Worthington, OH          1.42m    4-07.75 
  2 Wayne Renner              52 West Chester, OH         1.32m    4-04.00 
  3 Gerry Scaringi            49 Lakeside Park, KY        1.27m    4-02.00 
 
Event 18  Men 60-69 High Jump
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Louis Vodopya             36 Clarksville, TN          1.27m    4-02.00 
  2 George LaBelle            39 Zimmerman, MN            1.17m    3-10.00 
 
Event 19  Women 29&U Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Emma Gailey               85 Lexington, KY         10-00.00      3.04m 
 
Event 20  Men 40-49 Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Richard Jones             64 Elizabethtown, KY     10-06.00      3.20m 
 
Event 21  Women 29&U Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kelly McKee               83 Murray, KY             8-04.50      2.55m 
  1 Ericka Herd               76 Louisville, KY        14-03.50      4.35m 
 
Event 21  Women 60-69 Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Joann Grissom             38 Indianpolis, IN        7-02.00      2.18m 
 
Event 22  Men 29&U Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Matthew Bradley           84 Louisville, KY        19-06.75      5.96m 
  2 Aaron Daniels             82 Cincinnati, OH        19-04.75      5.91m 
 
Event 22  Men 30-39 Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Malcolm Miller            71 Louisville, KY        18-02.25      5.54m 
  2 Paul Glynn                66 Murray, KY            15-02.50      4.63m 
 
Event 22  Men 40-49 Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gerald Harrison           62 Jeffersonville, IN    14-04.00      4.36m 
  2 Andy Wells                63 Louisville, KY        13-00.00      3.96m 
 
Event 22  Men 50-59 Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tim Walters               51 Washington Court Ho   17-00.50      5.19m 
  2 John Jones                50 Worthington, OH       16-09.00      5.10m 
  3 Keith Thompson            54 Ft. Thomas, KY        14-11.00      4.54m 
  4 Wayne Renner              52 West Chester, OH      13-03.50      4.05m 
  5 Howell-Sonny Moore        47 Louisville, KY        11-07.75      3.54m 
  6 Douglas Holland           48 Lawrenceburg, IN      11-02.25      3.40m 
 -- Gerry Scaringi            49 Lakeside Park, KY           ND            
 
Event 22  Men 60-69 Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Avital Schurr             41 Lagrange, KY          13-00.75      3.98m 
  2 George LaBelle            39 Zimmerman, MN         11-06.75      3.52m 
 
Event 23  Women 29&U Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kelly McKee               83 Murray, KY               8.54m   28-00.25 
 
Event 23  Women 50-59 Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mary Hartzler             49 Gahanna, OH             10.06m   33-00.25 
 
Event 23  Women 60-69 Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Joann Grissom             38 Indianpolis, IN          9.52m   31-03.00 
 
Event 24  Men 30-39 Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 David Witt                65 Alexandria, KY           9.72m   31-10.75 
 
Event 24  Men 40-49 Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Robert Carr               58 Clarksville, TN         14.04m   46-00.75 
  2 Kurt Koehler              57 Indianapolis, IN         9.84m   32-03.50 
  3 Frank Broadus             55 Louisville, KY           9.54m   31-03.75 
  4 Andy Wells                63 Louisville, KY           7.47m   24-06.25 
 
Event 24  Men 50-59 Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Douglas Holland           48 Lawrenceburg, IN        11.58m   38-00.00 
  2 Gerry Scaringi            49 Lakeside Park, KY       11.22m   36-09.75 
  3 Wayne Renner              52 West Chester, OH        10.77m   35-04.00 
 
Event 24  Men 60-69 Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 George LaBelle            39 Zimmerman, MN            9.45m   31-00.00 
  2 Louis Vodopya             36 Clarksville, TN          9.26m   30-04.75 
 
Event 24  Men 70-99 Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Alan Ward                 28 Miamisburg, OH           8.30m   27-02.75 
 
Event 26  Men 29&U Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Scott Hopkins             78 Murray, KY            33-04.50     10.17m 
 
Event 26  Men 30-39 Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Malcolm Miller            71 Louisville, KY        38-05.25     11.71m 
 
Event 26  Men 40-49 Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gerald Harrison           62 Jeffersonville, IN    32-03.00      9.82m 
  2 Andy Wells                63 Louisville, KY        20-09.00      6.32m 
 
Event 26  Men 50-59 Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Donald Trowell            55 Jeffersonville, IN    37-01.75     11.32m 
  2 Keith Thompson            54 Ft. Thomas, KY        34-04.00     10.46m 
  3 John Jones                50 Worthington, OH       32-02.75      9.82m 
  4 Gerry Scaringi            49 Lakeside Park, KY     26-05.00      8.05m 
 
Event 26  Men 60-69 Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 George LaBelle            39 Zimmerman, MN         24-05.50      7.45m