Licensed to Frankfort HS                              Hy-Tek's Meet Manager
                  Second Street Middle School Meet - 9/13/2006                   
                     State Library & Archives, Frankfort, Ky                     
                         
Event 5  Girls 1500 Meter Run CC
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Rachel Geil                7 Christ the King        6:01.90    1             
  2 Mindy Hassur               6 Seton Catholic         6:25.40                  
  3 Erin Prater               08 Christ the King        6:26.30    2             
  4 Kirsten Nitz               7 Frankfort Christian    6:27.30    3             
  5 Suzanne Van Arsdall       08 Good Shepherd          6:52.90    4             
  6 Macie Mattmiller           8 Christ the King        7:02.00    5             
  7 Hannah Johnson             6 Western Hills          7:02.90    6             
  8 Kory Bradley               6 Western Hills          7:03.50    7             
  9 Alaina Hall               05 Second Street          7:07.60    8             
 10 Rebecca Cook               2 Frankfort Christian    7:11.10    9             
 11 Hali Slone                07 Harrison County        7:13.40   10             
 12 Jill Dahl                 06 Capital Day School     7:15.20   11             
 13 Ashley-Kate Lawhorn       03 Second Street          7:17.70   12             
 14 Ashleigh Luebbers         05 Good Shepherd          7:24.50   13             
 15 Anna Meador                8 Frankfort Christian    7:25.20   14             
 16 Jodi Llanora              04 Good Shepherd          7:36.50   15             
 17 Rachel Whitehead           5 Christ the King        7:40.60   16             
 18 Katelyn Chalk              7 Frankfort Christian    7:41.40   17             
 19 Lily Snapp-Baker          04 Good Shepherd          7:43.30   18             
 20 Olivia Coles              05 Capital Day School     7:46.60   19             
 21 Maggie Smith              04 Second Street          7:48.30   20             
 22 Tabitha Barnes             6 Western Hills          7:48.90   21             
 23 Sarah Box                  5 Christ the King        7:49.30   22             
 24 Audrey Hall               03 Second Street          7:50.00   23             
 25 Shannon Slone             07 Good Shepherd          7:50.40   24             
 26 Kristin Brooks             3 Frankfort Christian    7:52.00   25             
 27 BriAnna Burbridge         03 Second Street          7:54.10   26             
 28 Christina Coleman            Frankfort Christian    7:55.80   27             
 29 Brittany Parris            7 Frankfort Christian    7:58.50   28             
 30 Shaela Christiian         07 Harrison County        7:58.80   29             
 31 Jessica Alas              06 Harrison County        7:59.60   30             
 32 Marina Robson             06 Good Shepherd          8:01.60   31             
 33 Micheala McCane            3 Frankfort Christian    8:05.10                  
 34 Claire Mackey                Christ the King        8:07.60   32             
 35 Emily Dahl                03 Capital Day School     8:07.90   33             
 36 Maria Liska                7 Christ the King        8:08.20   34             
 37 Emmy King                  6 Franklin County        8:11.60                  
 38 Leah Bird                 05 Capital Day School     8:13.20   35             
 39 Sarah Armstrong           05 Harrison County        8:13.50   36             
 40 Ariel Thornberry          07 Harrison County        8:13.80   37             
 41 Lauren Willard            03 Capital Day School     8:16.90   38             
 42 Kolby Richardson           5 Western Hills          8:20.20   39             
 43 Jamie Jordan              03 Capital Day School     8:26.10   40             
 44 Marci Beason               6 Franklin County        8:27.80                  
 45 Rachel Hudson             03 Good Shepherd          8:28.10   41             
 46 Denise Robson             04 Good Shepherd          8:30.20                  
 47 Nancy Roach                3 Frankfort Christian    8:31.80                  
 48 Lexie Richardson           4 Western Hills          8:36.20   42             
 49 Kimberly Chalk             2 Frankfort Christian    8:42.30                  
 50 Jenny Terrazas             5 Seton Catholic         8:44.10                  
 51 Sydney Consalvi            5 Seton Catholic         8:47.10                  
 52 Grayson Sency             04 Good Shepherd          8:47.90                  
 53 Emily Houston             08 Harrison County        8:48.40   43             
 54 Tori Johnson               5 Western Hills          8:49.40   44             
 55 Anna Bradley               4 Western Hills          8:50.50   45             
 56 Logan Amburgey            02 Second Street          8:53.70   46             
 57 Olivia Pelton              5 Sts.Peter & Paul       8:56.70                  
 58 Katie Murphy               3 Western Hills          9:00.50                  
 59 Morgynn McDaniel          06 Harrison County        9:07.70   47             
 60 Kendra Arkenau            07 Harrison County        9:10.40                  
 61 Tiffany Butts             04 Second Street          9:10.70   48             
 62 Sarah Ferriell            04 Second Street          9:14.10                  
 63 Mariah Shelton             8 Christ the King        9:16.40                  
 64 Whitney Morris            06 Harrison County        9:24.20                  
 65 Izzy Ransdell             03 Capital Day School     9:28.20   49             
 66 Laura Bradley              2 Western Hills          9:28.50                  
 67 Sara Frye                    Second Street          9:37.00                  
 68 Kali Jones                 5 Western Hills          9:38.10                  
 69 Kendyl Hopkins             5 Western Hills          9:40.50                  
 70 Jayne Yocum                4 Western Hills          9:44.80                  
 71 Marissa Mitchell          03 Second Street          9:50.10                  
 72 Aleesha Ailiff             5 Western Hills          9:52.80                  
 73 Katelyn Armstong          07 Harrison County        9:57.40                  
 74 Taylor Aubrey              5 Western Hills          9:57.80                  
 75 LeighAnn Neal             04 Second Street          9:58.10                  
 76 Ellie Yocum                6 Western Hills         10:03.60                  
 77 Melissa Martin             5 Western Hills         10:06.80                  
 78 Jessica Cox               04 Second Street         10:26.10                  
 79 Alexis Roberts            06 Harrison County       10:38.40                  
 80 Bonnie Seyberth            3 Western Hills         10:42.20                  
 81 Hayley Webber              5 Western Hills         10:42.80                  
 82 Jennifer Carr              5 Western Hills         10:46.70                  
 83 Madeline Moses             5 Christ the King       10:59.60                  
 84 Grace Yocum                1 Western Hills         11:02.60                  
 85 Katelyn Himes             08 Harrison County       11:04.40                  
 86 Devon Edwards              5 Western Hills         11:15.70                  
 87 Alexis Neace               4 Western Hills         11:36.70                  
 88 Hannah Webber              4 Western Hills         11:44.90                  
 89 Madeleine Watson          03 Good Shepherd         12:24.80                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Christ the King School       46    1    2    5   16   22   32   34          
      Total Time:    35:00.10                                                    
         Average:     7:00.02                                                    
   2 Frankfort Christian          68    3    9   14   17   25   27   28          
      Total Time:    36:37.00                                                    
         Average:     7:19.40                                                    
   3 Good Shepherd                74    4   13   15   18   24   31   41          
      Total Time:    37:27.60                                                    
         Average:     7:29.52                                                    
   4 Second Street School         89    8   12   20   23   26   46   48          
      Total Time:    37:57.70                                                    
         Average:     7:35.54                                                    
   5 Western Hills               115    6    7   21   39   42   44   45          
      Total Time:    38:51.70                                                    
         Average:     7:46.34                                                    
   6 Capital Day School          136   11   19   33   35   38   40   49          
      Total Time:    39:39.80                                                    
         Average:     7:55.96                                                    
   7 Harrison County             142   10   29   30   36   37   43   47          
      Total Time:    39:39.10                                                    
         Average:     7:55.82                                                    
 
Event 6  Boys 1500 Meter Run CC
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Michael Johnston           8 Christ the King        5:50.60    1             
  2 Will Van Arsdall          08 Good Shepherd          5:52.80    2             
  3 Cameron Murphy             5 Western Hills          5:54.30    3             
  4 Jacob Marsh               07 Harrison County        6:04.80    4             
  5 Joe Richey                 7 Christ the King        6:05.60    5             
  6 Bradley Bennett            5 Frankfort Christian    6:09.20    6             
  7 Kent Llanora              07 Good Shepherd          6:13.70    7             
  8 Christopher Molten         7 Sts.Peter & Paul       6:15.80    8             
  9 Kegan Dumas               08 Harrison County        6:16.20    9             
 10 David Wiglesworth         08 Harrison County        6:19.80   10             
 11 Elias Baase               08 Western Hills          6:25.40   11             
 12 Alex Allen                 7 Seton Catholic         6:27.50                  
 13 Logan McLane              06 Harrison County        6:29.00   12             
 14 Markus Sachtler           04 Capital Day School     6:29.80   13             
 15 Tommy Robb                08 Capital Day School     6:31.50   14             
 16 Zach Wasson               07 Western Hills          6:32.50   15             
 17 Shane Metzger              8 Christ the King        6:35.00   16             
 18 Grayson Arnold             4 Frankfort Christian    6:35.70   17             
 19 Jordan Tucker             07 Good Shepherd          6:36.00   18             
 20 Coleton Towles             5 Christ the King        6:40.40   19             
 21 Alex Whitehead             8 Christ the King        6:42.50   20             
 22 Zac Elder                  8 Christ the King        6:43.40   21             
 23 Hunter Burge               5 Western Hills          6:44.20   22             
 24 Ryan Molten                5 Sts.Peter & Paul       6:46.20   23             
 25 Chase Sanderson           03 Second Street          6:47.40   24             
 26 Macaulay Hurst            05 Capital Day School     6:50.20   25             
 27 Jacob Caudle               5 Western Hills          6:50.60   26             
 28 Travis Skelton            04 Good Shepherd          6:52.10   27             
 29 Logan Dailey              08 Harrison County        6:52.90   28             
 30 Austin Tucker              5 Western Hills          6:54.50   29             
 31 Troy Miller                8 Christ the King        6:58.20   30             
 32 Billy Corbett              8 Christ the King        7:02.60                  
 33 Hunter Branham            06 Western Hills          7:03.00   31             
 34 Russell Lile              03 Second Street          7:06.50   32             
 35 Andrew Bates              04 Capital Day School     7:06.80   33             
 36 Francis McDonnell            Christ the King        7:07.20                  
 37 Drake Powell              06 Harrison County        7:12.10   34             
 38 Forrest Coffey             6 Western Hills          7:13.80                  
 39 Thomas Doering             5 Sts.Peter & Paul       7:14.30   35             
 40 William Whalen             8 Seton Catholic         7:16.80                  
 41 Andrew Roach                 Frankfort Christian    7:18.50   36             
 42 Church Gray               04 Good Shepherd          7:19.50   37             
 43 Connor Slone              04 Good Shepherd          7:20.10   38             
 44 David McIver               2 Frankfort Christian    7:25.10   39             
 45 Johnny Mitchell           06 Harrison County        7:32.90   40             
 46 Johnathan Murphy           8 Western Hills          7:36.10                  
 47 Zach Perry                07 Second Street          7:39.40   41             
 48 Eric Minion                6 Christ the King        7:44.10                  
 49 Michael Hurt               5 Frankfort Christian    7:48.40   42             
 50 DJ Salyers                04 Second Street          7:48.80   43             
 51 Dalton Tucker              2 Western Hills          7:56.20                  
 52 Lucas Goss                 2 Western Hills          8:00.40                  
 53 Dustin Himes              06 Harrison County        8:09.40                  
 54 Jonathan Goonan            5 Christ the King        8:12.30                  
 55 Ryan Edelen                6 Christ the King        8:13.10                  
 56 Samuel Dong               05 Capital Day School     8:14.60   44             
 57 Drew Bradley               2 Western Hills          8:18.70                  
 58 Matthew Lee                5 Frankfort Christian    8:20.80   45             
 59 Grady Lee                  3 Frankfort Christian    8:26.60   46             
 60 Jack Harrod               03 Second Street          8:28.90   47             
 61 Jordan Perry              03 Second Street          8:31.00   48             
 62 Bailey Spade              04 Second Street          8:32.60   49             
 63 Jacob McCoun              02 Second Street          8:33.10                  
 64 Cameron Hurst                Capital Day School     8:33.50   50             
 65 Damon King                06 Harrison County        8:48.40                  
 66 R.J. Hijalda              04 Sts.Peter & Paul       8:56.10   51             
 67 Elijah Bates              03 Second Street          9:04.00                  
 68 Noah Bates                04 Second Street          9:05.80                  
 69 Bradlee Minks             05 Frankfort Christian    9:18.90                  
 70 Tyler Consalvi             7 Seton Catholic         9:23.30                  
 71 Keegan O'Neil                Good Shepherd          9:33.00   52             
 72 Joshua Barnes             02 Good Shepherd          9:38.70                  
 73 Parker Burge               1 Western Hills          9:42.20                  
 74 Nicholas Roush             2 Western Hills          9:42.50                  
 75 Jared Stephens             4 Frankfort Christian    9:46.20                  
 76 Byron Pelton              04 Sts.Peter & Paul       9:55.30   53             
 77 Ethan King                07 Harrison County        9:55.60                  
 78 Dawson McCoun             02 Second Street         10:19.70                  
 79 Nicholas Coleman             Frankfort Christian   10:39.50                  
 80 Matthew Dong                 Capital Day School    10:48.90   54             
 81 Abe Claxon                04 Second Street         11:25.80                  
 82 Joshua Bowen              04 Second Street         12:43.10                  
 83 Ian Smith                  5 Western Hills         13:02.70                  
 84 Matthew Dean              03 Second Street         13:41.50                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Christ the King School       61    1    5   16   19   20   21   30          
      Total Time:    31:54.10                                                    
         Average:     6:22.82                                                    
   2 Harrison County              63    4    9   10   12   28   34   40          
      Total Time:    32:02.70                                                    
         Average:     6:24.54                                                    
   3 Western Hills                77    3   11   15   22   26   29   31          
      Total Time:    32:27.00                                                    
         Average:     6:29.40                                                    
   4 Good Shepherd                91    2    7   18   27   37   38   52          
      Total Time:    32:54.10                                                    
         Average:     6:34.82                                                    
   5 Capital Day School          129   13   14   25   33   44   50   54          
      Total Time:    35:12.90                                                    
         Average:     7:02.58                                                    
   6 Frankfort Christian         140    6   17   36   39   42   45   46          
      Total Time:    35:16.90                                                    
         Average:     7:03.38                                                    
   7 Sts. Peter & Paul School    170    8   23   35   51   53                    
      Total Time:    39:07.70                                                    
         Average:     7:49.54                                                    
   8 Second Street School        187   24   32   41   43   47   48   49          
      Total Time:    37:51.00                                                    
         Average:     7:34.20