Licensed to Frankfort High School                              Hy-Tek's Meet Manager
                  Second Street Middle School Meet - 9/20/2006                   
                     State Library & Archives, Frankfort, Ky                     
                              
Event 9  Girls 1500 Meter Run CC
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Danielle Hoop             08 Owen County            5:39.59    1             
  2 Rachel Geil                7 Christ the King        5:42.28    2             
  3 Kirsten Nitz               7 Frankfort Christian    6:16.09    3             
  4 Erin Prater               08 Christ the King        6:39.17    4             
  5 Cassie Hamilton           08 Owen County            6:51.71    5             
  6 Kory Bradley               6 Western Hills          6:53.75    6             
  7 Alaina Hall               05 Second Street          6:59.63    7             
  8 Ashley-Kate Lawhorn       03 Second Street          7:05.53    8             
  9 Rebecca Cook               2 Frankfort Christian    7:08.73    9             
 10 Rachel Whitehead           5 Christ the King        7:09.26   10             
 11 Anna Meador                8 Frankfort Christian    7:09.72   11             
 12 Morgan Walker             06 Owen County            7:16.10   12             
 13 Ashleigh Luebbers         05 Good Shepherd          7:22.92   13             
 14 Jodi Llanora              04 Good Shepherd          7:24.27   14             
 15 Samantha Powell           07 Harrison County        7:24.56   15             
 16 Kristin Brooks             3 Frankfort Christian    7:25.21   16             
 17 Kelsey Johnson            08 Owen County            7:28.86   17             
 18 Maggie Smith              04 Second Street          7:33.95   18             
 19 Lily Snapp-Baker          04 Good Shepherd          7:36.68   19             
 20 Maria Liska                7 Christ the King        7:39.72   20             
 21 Olivia Coles              05 Capital Day School     7:41.60   21             
 22 Katelyn Chalk              7 Frankfort Christian    7:42.26   22             
 23 Brittany Parris            7 Frankfort Christian    7:45.40   23             
 24 Micheala McCane            3 Frankfort Christian    7:47.01   24             
 25 Sarah Box                  5 Christ the King        7:48.92   25             
 26 Audrey Hall               03 Second Street          7:54.49   26             
 27 Shannon Slone             07 Good Shepherd          7:54.83   27             
 28 Marina Robson             06 Good Shepherd          7:55.20   28             
 29 Shaela Christiian         07 Harrison County        7:58.84   29             
 30 BriAnna Burbridge         03 Second Street          7:59.21   30             
 31 Leah Bird                 05 Capital Day School     7:59.76   31             
 32 Tabitha Barnes             6 Western Hills          8:02.79   32             
 33 Christina Coleman            Frankfort Christian    8:05.43                  
 34 Lauren Willard            03 Capital Day School     8:05.78   33             
 35 Sarah Armstrong           05 Harrison County        8:06.69   34             
 36 Ariel Thornberry          07 Harrison County        8:09.29   35             
 37 Jessica Alas              06 Harrison County        8:11.71   36             
 38 Emmy King                  6 Franklin County        8:15.26                  
 39 Izzy Ransdell             03 Capital Day School     8:17.49   37             
 40 Kolby Richardson           5 Western Hills          8:18.95   38             
 41 Megan Barnes              06 Owen County            8:20.11   39             
 42 Denise Robson             04 Good Shepherd          8:21.36   40             
 43 Claire Mackey              5 Christ the King        8:22.82   41             
 44 Nancy Roach                3 Frankfort Christian    8:23.29                  
 45 Kimberly Chalk             2 Frankfort Christian    8:25.70                  
 46 Sarah Ferriell            04 Second Street          8:34.34   42             
 47 Jamie Jordan              03 Capital Day School     8:36.73   43             
 48 Allyssa Morris             6 Western Hills          8:37.00   44             
 49 Sarah Hurt                 8 Frankfort Christian    8:41.79                  
 50 Sara Frye                    Second Street          8:43.40   45             
 51 Marissa Mitchell          03 Second Street          8:44.70                  
 52 Lexie Richardson           4 Western Hills          8:45.16   46             
 53 Rachel Hudson             03 Good Shepherd          8:46.86   47             
 54 Samantha Sheets           03 Good Shepherd          8:52.99                  
 55 Mariah Shelton             8 Christ the King        9:01.59   48             
 56 Tori Johnson               5 Western Hills          9:05.70   49             
 57 Anna Bradley               4 Western Hills          9:11.03   50             
 58 Kendra Arkenau            07 Harrison County        9:12.48   51             
 59 Morgynn McDaniel          06 Harrison County        9:16.94   52             
 60 Aleesa Salyers            03 Second Street          9:17.49                  
 61 Katie Murphy               3 Western Hills          9:19.20                  
 62 Jessica Cox               04 Second Street          9:22.05                  
 63 Emily Houston             08 Harrison County        9:26.56                  
 64 Kendyl Hopkins             5 Western Hills          9:28.63                  
 65 Taylor Aubrey              5 Western Hills          9:28.94                  
 66 Grayson Sency             04 Good Shepherd          9:29.28                  
 67 LeighAnn Neal             04 Second Street          9:29.67                  
 68 Kali Jones                 5 Western Hills          9:38.51                  
 69 Laura Bradley              2 Western Hills          9:41.04                  
 70 Katelyn Armstong          07 Harrison County        9:49.12                  
 71 Whitney Morris            06 Harrison County        9:51.98                  
 72 Melissa Martin             5 Western Hills         10:02.96                  
 73 Mackenzie Sanders         06 Second Street         10:04.80                  
 74 Alexis Neace               4 Western Hills         10:27.86                  
 75 Ellie Yocum                6 Western Hills         10:28.14                  
 76 Aleesha Ailiff             5 Western Hills         10:32.96                  
 77 Katie Moore               04 Good Shepherd         10:34.42                  
 78 Hayley Webber              5 Western Hills         10:45.17                  
 79 Jennifer Carr              5 Western Hills         10:50.62                  
 80 Madeline Moses             5 Christ the King       10:54.64                  
 81 Devon Edwards              5 Western Hills         10:59.68                  
 82 Grace Yocum                1 Western Hills         11:04.49                  
 83 Alexis Roberts            06 Harrison County       11:08.97                  
 84 Bonnie Seyberth            3 Western Hills         11:23.50                  
 85 Hannah Webber              4 Western Hills         11:34.48                  
 86 Katelyn Himes             08 Harrison County       11:53.55                  
 87 Madeleine Watson          03 Good Shepherd         12:28.25                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Frankfort Christian          61    3    9   11   16   22   23   24          
      Total Time:    35:42.01                                                    
         Average:     7:08.41                                                    
   2 Christ the King School       61    2    4   10   20   25   41   48          
      Total Time:    34:59.35                                                    
         Average:     6:59.87                                                    
   3 Owen County                  74    1    5   12   17   39                    
      Total Time:    35:36.37                                                    
         Average:     7:07.28                                                    
   4 Second Street School         89    7    8   18   26   30   42   45          
      Total Time:    37:32.81                                                    
         Average:     7:30.57                                                    
   5 Good Shepherd               101   13   14   19   27   28   40   47          
      Total Time:    38:13.90                                                    
         Average:     7:38.78                                                    
   6 Harrison County             149   15   29   34   35   36   51   52          
      Total Time:    39:51.09                                                    
         Average:     7:58.22                                                    
   7 Capital Day School          165   21   31   33   37   43                    
      Total Time:    40:41.36                                                    
         Average:     8:08.28                                                    
   8 Western Hills               166    6   32   38   44   46   49   50          
      Total Time:    40:37.65                                                    
         Average:     8:07.53                                                    
 
Event 10  Boys 1500 Meter Run CC
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Jacob Marsh               07 Harrison County        5:49.20    1             
  2 Michael Johnston           8 Christ the King        5:56.43    2             
  3 Cameron Murphy             5 Western Hills          5:59.83    3             
  4 Joe Richey                 7 Christ the King        6:00.15    4             
  5 David Wiglesworth         08 Harrison County        6:03.95    5             
  6 Bradley Bennett            5 Frankfort Christian    6:05.52    6             
  7 Kent Llanora              07 Good Shepherd          6:08.25    7             
  8 Kegan Dumas               08 Harrison County        6:09.19    8             
  9 Elias Baase               08 Western Hills          6:20.53    9             
 10 Shane Metzger              8 Christ the King        6:24.04   10             
 11 Alex Whitehead             8 Christ the King        6:24.96   11             
 12 Tommy Robb                08 Capital Day School     6:25.83   12             
 13 Grayson Arnold             4 Frankfort Christian    6:26.96   13             
 14 Jordan Tucker             07 Good Shepherd          6:29.28   14             
 15 Adam Goss                  6 Western Hills          6:29.89   15             
 16 Hunter Burge               5 Western Hills          6:30.64   16             
 17 Markus Sachtler           04 Capital Day School     6:32.21   17             
 18 Nicholas Laureano          6 Christ the King        6:33.49   18             
 19 Zac Elder                  8 Christ the King        6:49.59   19             
 20 Jackson Yeary              6 Christ the King        6:50.41   20             
 21 Jack Laureano              4 Christ the King        6:50.99                  
 22 Travis Skelton            04 Good Shepherd          6:51.33   21             
 23 Jacob Caudle               5 Western Hills          6:51.79   22             
 24 Chase Sanderson           03 Second Street          6:52.31   23             
 25 Logan Dailey              08 Harrison County        6:54.15   24             
 26 Russell Lile              03 Second Street          6:56.36   25             
 27 Troy Miller                8 Christ the King        7:01.36                  
 28 Andrew Bates              04 Capital Day School     7:02.23   26             
 29 Drake Powell              06 Harrison County        7:03.03   27             
 30 Austin Tucker              5 Western Hills          7:03.23   28             
 31 Johnathan Murphy           8 Western Hills          7:05.62   29             
 32 Joseph Castlen            08 Christ the King        7:07.89                  
 33 Andrew Roach                 Frankfort Christian    7:10.41   30             
 34 Billy Corbett              8 Christ the King        7:16.70                  
 35 Connor Slone              04 Good Shepherd          7:17.27   31             
 36 David McIver               2 Frankfort Christian    7:18.34   32             
 37 Zach Perry                07 Second Street          7:18.68   33             
 38 Church Gray               04 Good Shepherd          7:19.87   34             
 39 Forrest Coffey             6 Western Hills          7:22.75                  
 40 Michael Hurt               5 Frankfort Christian    7:23.18   35             
 41 Francis McDonnell          7 Christ the King        7:26.73                  
 42 Collin Rutledge            5 Western Hills          7:29.47                  
 43 Matthew Lee                5 Frankfort Christian    7:32.85   36             
 44 Tony Stone                03 Capital Day School     7:36.85   37             
 45 Drew Bradley               2 Western Hills          7:38.97                  
 46 DJ Salyers                04 Second Street          7:40.81   38             
 47 Jeff Quire                04 Western Hills          7:41.09                  
 48 Johnny Mitchell           06 Harrison County        7:43.54   39             
 49 Dalton Tucker              2 Western Hills          7:49.36                  
 50 Lucas Goss                 2 Western Hills          7:50.87                  
 51 Eric Minion                6 Christ the King        7:59.68                  
 52 Seth Roush                 5 Western Hills          8:03.69                  
 53 Jack Harrod               03 Second Street          8:05.76   40             
 54 Ryan Edelen                6 Christ the King        8:12.40                  
 55 Bailey Spade              04 Second Street          8:18.14   41             
 56 Jordan Perry              03 Second Street          8:33.75   42             
 57 Damon King                06 Harrison County        8:41.02   43             
 58 Nathan Hudson             01 Good Shepherd          8:42.99   44             
 59 Samuel Dong               05 Capital Day School     8:45.19   45             
 60 Elijah Bates              03 Second Street          8:48.72                  
 61 Dustin Himes              06 Harrison County        8:55.05                  
 62 Noah Bates                04 Second Street          8:56.30                  
 63 Bradlee Minks             05 Frankfort Christian    8:56.57   46             
 64 Noah Barnes               04 Good Shepherd          9:09.30   47             
 65 Grady Lee                  3 Frankfort Christian    9:10.37                  
 66 Jared Stephens             4 Frankfort Christian    9:10.91                  
 67 Nicholas Roush             2 Western Hills          9:13.17                  
 68 Jonathan Goonan            5 Christ the King        9:22.84                  
 69 Parker Burge               1 Western Hills          9:26.54                  
 70 Ethan King                07 Harrison County        9:40.95                  
 71 Bennett Tate              01 Capital Day School     9:50.77   48             
 72 Nicholas Coleman             Frankfort Christian    9:54.99                  
 73 Joshua Barnes             02 Good Shepherd         10:39.18                  
 74 Austin Moore              03 Good Shepherd         10:39.46                  
 75 Dawson McCoun             02 Second Street         10:44.31                  
 76 Matthew Dong                 Capital Day School    10:46.91   49             
 77 Jonathan Redden           06 Harrison County       11:22.13                  
 78 Joshua Bowen              04 Second Street         11:28.94                  
 79 Abe Claxon                04 Second Street         11:38.45                  
 80 Ian Smith                  5 Western Hills         13:31.47                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Christ the King School       45    2    4   10   11   18   19   20          
      Total Time:    31:19.07                                                    
         Average:     6:15.82                                                    
   2 Western Hills                65    3    9   15   16   22   28   29          
      Total Time:    32:12.68                                                    
         Average:     6:26.54                                                    
   3 Harrison County              65    1    5    8   24   27   39   43          
      Total Time:    31:59.52                                                    
         Average:     6:23.91                                                    
   4 Good Shepherd               107    7   14   21   31   34   44   47          
      Total Time:    34:06.00                                                    
         Average:     6:49.20                                                    
   5 Frankfort Christian         116    6   13   30   32   35   36   46          
      Total Time:    34:24.41                                                    
         Average:     6:52.89                                                    
   6 Capital Day School          137   12   17   26   37   45   48   49          
      Total Time:    36:22.31                                                    
         Average:     7:16.47                                                    
   7 Second Street School        159   23   25   33   38   40   41   42          
      Total Time:    36:53.92                                                    
         Average:     7:22.79