Licensed to Frankfort High School                Hy-Tek's Meet Manager
                        CAPITOL VIEW CLASSIC - 10/7/2006                         
                      STATE LIBRARY & ARCHIVES,  FRANKFORT                       
                    
Event 1  Boys 5k Run CC Varsity
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 #794 Nathan Liversedge    SR West Jessamine        17:03.76    1             
  2 #579 Ken Prater           12 Oldham County         17:21.24    2             
  3 #577 Joe Mallek           10 Oldham County         17:39.63    3             
  4 #584 Devon Willingham     11 Oldham County         17:44.59    4             
  5 #796 Forrest Stratford    SR West Jessamine        18:22.65    5             
  6 #797 Will Stratford       SO West Jessamine        18:29.22    6             
  7 #863 Daniel Thurston       9 WHHS                  18:32.86    7             
  8 #687 Anthony Walters      12 Scott County          18:38.80    8             
  9 #446 Thomas Canary        10 Lexington Catholic    18:42.76    9             
 10 #453 Harrison King        12 Lexington Catholic    18:48.91   10             
 11 #451 Jack Jennes          12 Lexington Catholic    18:53.51   11             
 12 #472 Chris Elliott        10 Lxch                  18:55.61   12             
 13  #11 Devin Davenport      11 Anderson              19:02.33   13             
 14 #448 Joe Fernandez        11 Lexington Catholic    19:03.25   14             
 15 #445 Michael Bailey       12 Lexington Catholic    19:06.52   15             
 16 #574 Daniel Haselton      10 Oldham County         19:12.15   16             
 17 #268 Jordan Parris         9 FRCO                  19:20.26                  
 18 #892 Daniel Quire         10 SHEL                  19:22.13   17             
 19 #474 Brett Jewell         10 Lxch                  19:24.85   18             
 20 #269 Robert Sandlin Jr     9 FRCO                  19:25.20                  
 21 #799 Brian Troyer         SO West Jessamine        19:32.78   19             
 22 #888 Jonathan Pernell     10 SHEL                  19:36.06   20             
 23 #582 Lucas Schaftlein     11 Oldham County         19:38.30   21             
 24 #873 Max Eden             11 SHEL                  19:40.69   22             
 25 #663 Tyler Flynt          12 Scott County          19:42.51   23             
 26 #463 Will Schnurr         12 Lexington Catholic    19:44.44   24             
 27 #456 Kevin Melody         11 Lexington Catholic    19:45.58   25             
 28 #895 Reid Stivers         10 SHEL                  19:45.83   26             
 29 #572 Jared Duff           12 Oldham County         19:52.40   27             
 30 #478 Trey Shoemaker        9 Lxch                  19:53.89   28             
 31 #889 Coy Phillips         11 SHEL                  19:58.66   29             
 32 #471 David Ditto          12 Lxch                  20:09.29   30             
 33 #899 Terrence Herbert     10 SHEL                  20:16.25   31             
 34 #865 Nick West            12 WHHS                  20:28.06   32             
 35 #858 Justin Ellis         11 WHHS                  20:32.64   33             
 36 #800 Jeff Walker          FR West Jessamine        20:39.48   34             
 37  #23 Keifer Williams       7 Anderson              20:47.69   35             
 38 #575 Tyler Ingram          9 Oldham County         21:05.04   36             
 39 #788 Evan Ball            JR West Jessamine        21:09.41   37             
 40 #473 Michael Graves       12 Lxch                  21:15.31   38             
 41 #475 Matt Jordan          10 Lxch                  21:17.54   39             
 42  #15 Aaron Drummer        10 Anderson              21:18.86   40             
 43 #856 Hunter Coffey         9 WHHS                  21:23.72   41             
 44 #233 Keri Metcalf         10 Frankfort             21:34.83   42             
 45 #857 Aaron Cook           12 WHHS                  21:36.05   43             
 46  #16 Aaron Graves         11 Anderson              21:41.28   44             
 47 #476 Chris McCamy         10 Lxch                  22:02.40   45             
 48  #17 Joseph Hanks         11 Anderson              22:06.69   46             
 49  #10 Ricky Case           10 Anderson              22:06.89   47             
 50 #855 Josh Caudle          11 WHHS                  22:15.81   48             
 51 #860 Coe Norton           11 WHHS                  22:17.68   49             
 52 #624 Josh Alford          10 Owen County           22:25.60                  
 53 #626 Michael Kincaid      11 Owen County           22:31.52                  
 54 #230 Andrew Grider        10 Frankfort             22:34.56   50             
 55 #232 Andrew Lemay         10 Frankfort             22:46.63   51             
 56  #22 Kevin White          12 Anderson              23:01.57   52             
 57 #905 Jeremy Disney        11 Scott County          23:58.84   53             
 58 #683 Charlie Shaffer       9 Scott County          24:02.20   54             
 59 #267 Benjamin Overstreet   9 FRCO                  24:29.20                  
 60 #656 Wesley Baird         10 Scott County          26:30.15   55             
 61 #227 Jacob Clark          09 Frankfort             30:22.00   56             
 62 #231 Eli Purdy            10 Frankfort             30:23.00   57             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Oldham County                46    2    3    4   16   21   27   36          
      Total Time:  1:31:35.91                                                    
         Average:    18:19.19                                                    
   2 Lexington Catholic           59    9   10   11   14   15   24   25          
      Total Time:  1:34:34.95                                                    
         Average:    18:54.99                                                    
   3 West Jessamine               65    1    5    6   19   34   37               
      Total Time:  1:34:07.89                                                    
         Average:    18:49.58                                                    
   4 Shelby County High School   114   17   20   22   26   29   31               
      Total Time:  1:38:23.37                                                    
         Average:    19:40.68                                                    
   5 Lexington Christian Xc-Hs   126   12   18   28   30   38   39   45          
      Total Time:  1:39:38.95                                                    
         Average:    19:55.79                                                    
   6 Western Hills High School   156    7   32   33   41   43   48   49          
      Total Time:  1:42:33.33                                                    
         Average:    20:30.67                                                    
   7 Anderson                    178   13   35   40   44   46   47   52          
      Total Time:  1:44:56.85                                                    
         Average:    20:59.37                                                    
   8 Scott County                193    8   23   53   54   55                    
      Total Time:  1:52:52.50                                                    
         Average:    22:34.50                                                    
   9 Frankfort                   256   42   50   51   56   57                    
      Total Time:  2:07:41.02                                                    
         Average:    25:32.21                                                    
 
Event 2  Girls 5k Run CC Varsity
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 #561 Amanda Deane         12 Oldham County         20:57.25    1             
  2 #560 Annie Barry          10 Oldham County         21:17.91    2             
  3 #654 Emily Wirzba         10 Scott County          21:58.36    3             
  4 #785 Adrianne Shearer     SO West Jessamine        22:38.15    4             
  5 #434 Shawna McLetchie     12 Lexington Catholic    22:51.38    5             
  6 #433 Camille Mason        10 Lexington Catholic    22:51.85    6             
  7 #261 Yvonne Stone         12 FRCO                  22:58.89                  
  8 #260 Finnja Ramcke        10 FRCO                  23:02.18                  
  9 #571 Alex Weires          11 Oldham County         23:14.98    7             
 10 #424 Kelley Boothe        12 Lexington Catholic    23:16.77    8             
 11 #564 Grace Grogan         11 Oldham County         23:18.00    9             
 12 #567 Megan Lucas          11 Oldham County         23:33.75   10             
 13 #431 Leanne Little        10 Lexington Catholic    23:53.96   11             
 14 #435 Mary Stewart Montag   9 Lexington Catholic    24:00.27   12             
 15 #437 Megan Roberts        10 Lexington Catholic    24:06.10   13             
 16 #783 Katie Liversedge     JR West Jessamine        24:12.85   14             
 17 #257 Shelby Gehlhausen    10 FRCO                  24:14.21                  
 18 #444 Sophie Yurkoski      11 Lexington Catholic    24:18.15   15             
 19   #2 Kristin Moniger      11 Anderson              24:30.22   16             
 20 #784 Ashley Neyman        FR West Jessamine        24:33.29   17             
 21 #621 Eko Kemper            9 Owen County           24:33.80   18             
 22 #617 Cassandra Hamilton    8 Owen County           24:37.18   19             
 23 #779 Beth Crist           SO West Jessamine        24:50.69   20             
 24 #638 Katie Flynt           9 Scott County          25:04.00   21             
 25 #565 Jordan Haberthy      12 Oldham County         25:11.21   22             
 26   #7 Alyssa Stockton       8 Anderson              25:44.91   23             
 27 #782 Samantha Keeling     JR West Jessamine        25:52.54   24             
 28 #650 Alex Walters         10 Scott County          26:07.96   25             
 29 #468 Natalie Hamel        10 Lxch                  26:31.47                  
 30 #467 Jordan Emmert         9 Lxch                  26:31.77                  
 31 #259 Mary Jo Kinnaird     12 FRCO                  26:42.25                  
 32 #623 Morgan Walker         6 Owen County           26:44.92   26             
 33 #852 Stephanie Wade       11 WHHS                  27:12.53                  
 34 #655 Tiara Wynn            9 Scott County          27:33.90   27             
 35   #6 Sabrina Shelton       8 Anderson              28:15.75   28             
 36 #612 Haley DeCandia        6 Owen County           28:42.59   29             
 37 #615 Morgan Green         10 Owen County           28:46.65   30             
 38   #4 Rachel Nethery       11 Anderson              29:09.05   31             
 39   #1 Laura Eaton          11 Anderson              30:12.44   32             
 40 #647 Shelby Rolphing       9 Scott County          30:18.64   33             
 41 #613 Cori Eckart           9 Owen County           33:00.00   34             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Oldham County                29    1    2    7    9   10   22               
      Total Time:  1:52:21.89                                                    
         Average:    22:28.38                                                    
   2 Lexington Catholic           42    5    6    8   11   12   13   15          
      Total Time:  1:56:54.23                                                    
         Average:    23:22.85                                                    
   3 West Jessamine               79    4   14   17   20   24                    
      Total Time:  2:02:07.52                                                    
         Average:    24:25.51                                                    
   4 Scott County                109    3   21   25   27   33                    
      Total Time:  2:11:02.86                                                    
         Average:    26:12.58                                                    
   5 Owen County                 122   18   19   26   29   30   34               
      Total Time:  2:13:25.14                                                    
         Average:    26:41.03                                                    
   6 Anderson                    130   16   23   28   31   32                    
      Total Time:  2:17:52.37                                                    
         Average:    27:34.48                                                    
 
Event 3  Mixed 5k Run CC Junior Varsity
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
Results - Women                                                                  
  1 #569 Kelsi Simpson        10 Oldham County         22:49.43    1             
  2 #442 Linsey Ward          11 Lexington Catholic    23:44.50    2             
  3 #563 Claire Grogan         9 Oldham County         24:12.39    3             
  4 #566 Hadiya Jones          9 Oldham County         24:29.36    4             
  5 #437 Megan Roberts        10 Lexington Catholic    24:39.95    5             
  6 #440 Lauren Schuette      11 Lexington Catholic    24:44.04    6             
  7 #439 Janet Schnurr         9 Lexington Catholic    24:47.56    7             
  8 #422 Chelsea Allen         9 Lexington Catholic    24:52.02    8             
  9 #570 Erin Smith           11 Oldham County         25:08.42    9             
 10 #778 Julianne Bandy       FR West Jessamine        26:46.22                  
 11 #781 Allison Evans        JR West Jessamine        27:19.55                  
 12 #562 Lorin Empey          10 Oldham County         27:28.25   10             
 13 #432 Anna Loxley           9 Lexington Catholic    28:18.85   11             
 14 #568 Robyn O'Gara         10 Oldham County         28:33.86   12             
 15 #427 Christinia Fahey      9 Lexington Catholic    29:11.47   13             
 16 #780 Hannah Davis         FR West Jessamine        29:43.73                  
 17 #438 Ellen Sanders        10 Lexington Catholic    29:50.79                  
 18 #642 Courtney Hisel        9 Scott County          29:56.73                  
 19 #423 Sarah Barry          12 Lexington Catholic    30:04.50                  
 20 #429 Laura Gerhardstein   10 Lexington Catholic    30:36.20                  
 21 #443 Samantha Woods       10 Lexington Catholic    31:55.51                  
 22 #441 Asope Sokan           9 Lexington Catholic    33:04.90                  
 23 #218 Kelli Hawkins        11 Eminence Warriors     33:31.95                  
 24 #632 Hillary Botts        10 Scott County          38:04.00                  
Results - Men                                                                    
  1 #871 Zach Carter           8 SHEL                  19:32.19    1             
  2 #449 Chris Haffler        11 Lexington Catholic    19:51.50    2             
  3 #901 JJ DePasco           10 SHEL                  20:20.22    3             
  4 #462 John Michael Riegge   9 Lexington Catholic    20:32.46    4             
  5 #465 Andrew Weber         12 Lexington Catholic    20:42.58    5             
  6 #457 Shawn Milburn        12 Lexington Catholic    20:45.70    6             
  7 #580 Logan Ray            10 Oldham County         20:46.71                  
  8 #790 Jared Brewster       SO West Jessamine        20:49.11    7             
  9 #896 Nicholas Watson       9 SHEL                  20:51.29    8             
 10 #460 Joseph Quinn         12 Lexington Catholic    20:52.51    9             
 11 #447 Ryan Edelen           9 Lexington Catholic    20:52.67   10             
 12   #9 Matt Calvert            Anderson              21:15.47   11             
 13  #18 Jerry Hockensmith    10 Anderson              21:19.86   12             
 14 #581 Ben Rowland          12 Oldham County         21:20.21                  
 15 #573 Connery Hall         11 Oldham County         21:20.52                  
 16 #461 Lee Richardson       11 Lexington Catholic    21:27.07   13             
 17 #878 Robby Hite            9 SHEL                  21:43.82   14             
 18 #458 Michael Parker       11 Lexington Catholic    21:59.08                  
 19  #12 Austin Dillow         7 Anderson              22:17.63   15             
 20 #454 Joe Lacny            12 Lexington Catholic    22:21.13                  
 21 #793 Derek Knight         JR West Jessamine        22:26.74   16             
 22 #578 Trey Morlatt         11 Oldham County         22:35.01                  
 23 #801 Ryan Yoder           FR West Jessamine        22:40.55   17             
 24 #872 Andy Dunn             9 SHEL                  22:40.82   18             
 25 #798 Pieter Stryker       FR West Jessamine        22:43.06   19             
 26 #464 Kirk Tomaschko        9 Lexington Catholic    22:46.24                  
 27 #795 Lyman Stone          SO West Jessamine        23:00.42   20             
 28 #891 Caleb Poulter        10 SHEL                  23:10.81   21             
 29 #887 Stewart Page         10 SHEL                  23:11.78   22             
 30 #222 Craig Meadows        11 Eminence Warriors     23:19.03   23             
 31 #450 Patrick Hailey        9 Lexington Catholic    23:27.87                  
 32 #861 Miles Patterson      11 WHHS                  23:35.50                  
 33 #894 Curtis Standafer     10 SHEL                  24:14.22                  
 34 #452 Ki-Heul Kim          10 Lexington Catholic    24:22.68                  
 35 #466 Jordan Wyatt         12 Lexington Catholic    24:25.67                  
 36 #455 Riley Marshall        9 Lexington Catholic    24:33.94                  
 37 #221 Trey Hernandez        9 Eminence Warriors     24:37.05   24             
 38 #223 Ballard Metcalfe      9 Eminence Warriors     25:43.08   25             
 39  #19 Cody Howard           9 Anderson              25:43.34   26             
 40  #13 Cody Dillow             Anderson              25:45.47   27             
 41  #20 Jeremy Peach          7 Anderson              26:18.87   28             
 42 #837 Forrest Coffey        6 Western Hills         26:40.19                  
 43 #224 Jacob Moore           9 Eminence Warriors     28:01.72   29             
 44 #226 Roy Rose             10 Eminence Warriors     33:19.05   30             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
 Results - Men                                                                   
   1 Lexington Catholic           26    2    4    5    6    9   10   13          
      Total Time:  1:42:44.75                                                    
         Average:    20:32.95                                                    
   2 Shelby County High School    44    1    3    8   14   18   21   22          
      Total Time:  1:45:08.34                                                    
         Average:    21:01.67                                                    
   3 West Jessamine               79    7   16   17   19   20                    
      Total Time:  1:51:39.88                                                    
         Average:    22:19.98                                                    
   4 Anderson                     91   11   12   15   26   27   28               
      Total Time:  1:56:21.77                                                    
         Average:    23:16.36                                                    
   5 Eminence Warriors           131   23   24   25   29   30                    
      Total Time:  2:14:59.93                                                    
         Average:    26:59.99                                                    
 Results - Women                                                                 
   1 Oldham County                27    1    3    4    9   10   12               
      Total Time:  2:04:07.85                                                    
         Average:    24:49.57                                                    
   2 Lexington Catholic           28    2    5    6    7    8   11   13          
      Total Time:  2:02:48.07                                                    
         Average:    24:33.62                                                    
 
Event 5  Boys 3k Run CC MIDDLE SCHOOL
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 #535 Austin Carter         8 North Oldham Middle   10:27.66    1             
  2 #554 Taylor Sanders        7 North Oldham Middle   10:44.12    2             
  3 #558 Nathan Yates          8 North Oldham Middle   11:02.28    3             
  4 #552 Jeremy Rice           8 North Oldham Middle   11:20.68    4             
  5 #541 Colin Grandon         8 North Oldham Middle   11:23.56    5             
  6 #610 Henry Williamson      7 OLMS                  11:33.07    6             
  7 #738 Travis Hilker         8 Southgate             11:48.69    7             
  8 #893 Thomas Smith          7 SHEL                  11:50.60    8             
  9 #196 Kyle Barry           07 EOMS                  12:00.87    9             
 10 #602 Matthew Lawson        8 OLMS                  12:04.41   10             
 11 #225 Jesus Ramos           6 Eminence Warriors     12:11.85                  
 12 #876 Alex Hamilton         7 SHEL                  12:12.99   11             
 13 #538 Kyle Fenwick          7 North Oldham Middle   12:13.52   12             
 14 #203 Matthew Kabbes       07 EOMS                  12:14.13   13             
 15 #547 Troas McWilliams      7 North Oldham Middle   12:16.61   14             
 16 #537 Nick Ernst            7 North Oldham Middle   12:17.20                  
 17 #542 Alec Horn             7 North Oldham Middle   12:20.55                  
 18 #550 Sean Nakamura         7 North Oldham Middle   12:24.41                  
 19 #884 Will Morris           8 SHEL                  12:25.40   15             
 20 #543 Ryan Kalmey           7 North Oldham Middle   12:26.09                  
 21 #539 Seth Fowler           7 North Oldham Middle   12:27.94                  
 22 #879 Trey Holt             6 SHEL                  12:28.51   16             
 23 #205 Kevin Montgomery     07 EOMS                  12:29.11   17             
 24 #603 Ryan Riopell          8 OLMS                  12:29.51   18             
 25 #199 Leonard Faul         06 EOMS                  12:30.31   19             
 26 #557 Jordan Yates          6 North Oldham Middle   12:31.49                  
 27 #545 Brayden May           8 North Oldham Middle   12:32.19                  
 28 #596 Jake Black            8 OLMS                  12:33.54   20             
 29 #491 Keegan Penalva        8 Lxcr                  12:39.97                  
 30 #555 Eric Taglieri         7 North Oldham Middle   12:45.03                  
 31 #213 Kyle Smith           06 EOMS                  12:45.76   21             
 32 #540 Chris Gant            7 North Oldham Middle   12:47.54                  
 33 #215 Brice Whitworth      07 EOMS                  12:52.07   22             
 34 #880 Logan Hull            6 SHEL                  12:53.13   23             
 35 #599 Joel Fisher           7 OLMS                  12:54.04   24             
 36  #64 Tommy Robb           08 Capital Day School    12:57.09                  
 37 #679 Joel Reihmer          8 Scott County          12:58.34                  
 38 #830 Elias Baase          08 Western Hills         12:59.12                  
 39 #609 Luke Weishar          7 OLMS                  12:59.35   25             
 40 #534 Andrew Beno           8 North Oldham Middle   13:00.02                  
 41 #548 Zack Mitchell         7 North Oldham Middle   13:00.61                  
 42 #736 Daniel Erwin          8 Southgate             13:04.50   26             
 43 #886 Stuart Orange         6 SHEL                  13:10.54   27             
 44 #684 Jake Shaffer          8 Scott County          13:35.70                  
 45 #209 Andrew Roberts       07 EOMS                  13:36.06   28             
 46 #546 Ryan McMillen         6 North Oldham Middle   13:39.09                  
 47 #870 Sam Adams             8 SHEL                  13:40.15   29             
 48 #556 Steve Terkula         7 North Oldham Middle   13:41.49                  
 49 #734 Jared Beiting         7 Southgate             13:43.87   30             
 50 #210 Lucas Roy            07 EOMS                  13:52.49                  
 51 #598 Drew Corman           6 OLMS                  13:54.69   31             
 52 #544 Eric Krohn            6 North Oldham Middle   13:58.56                  
 53 #606 Cory Smith            7 OLMS                  14:02.66                  
 54 #897 Patrick Whitman       7 SHEL                  14:03.76                  
 55 #877 Blake Harris          6 SHEL                  14:03.99                  
 56 #597 Zach Cook             7 OLMS                  14:06.21                  
 57 #885 Christian Olsson      7 SHEL                  14:06.49                  
 58 #559 Andrew Zimmerman      6 North Oldham Middle   14:10.69                  
 59 #549 Clayton Morris        6 North Oldham Middle   14:16.16                  
 60 #864 Zack1 Wasson          7 Western Hills         14:18.59                  
 61 #607 Harry Standfer        7 OLMS                  14:23.84                  
 62 #198 Zachary Bobbitt      06 EOMS                  14:26.13                  
 63 #902 Mitchell Knuckles     6 SHEL                  14:26.91                  
 64 #882 Chrsitian Lacer       8 SHEL                  14:30.50                  
 65 #665 Lynn Graves           6 Scott County          14:32.48                  
 66 #658 Kyle Bezold           8 Scott County          14:32.78                  
 67 #601 Thomas Hirn           6 OLMS                  14:35.21                  
 68 #201 Sean Gibson          06 EOMS                  14:41.02                  
 69 #604 Anthony Rose          8 OLMS                  14:44.07                  
 70 #208 Dylan O'Gara         07 EOMS                  14:52.79                  
 71 #551 Nathan Nowacki        7 North Oldham Middle   15:02.39                  
 72 #486 Ethan Long            7 Lxcr                  15:10.30                  
 73 #832 Hunter Branham       06 Western Hills         15:12.36                  
 74 #536 Jonathan Clausen      8 North Oldham Middle   15:20.03                  
 75 #197 Jesse Bishop         06 EOMS                  15:25.51                  
 76 #211 Bradley Seibert      06 EOMS                  15:26.14                  
 77 #490 Cody Neal             8 Lxcr                  15:29.49                  
 78 #600 Kyle Graves           6 OLMS                  15:29.93                  
 79 #739 Zach Lanham           7 Southgate             15:44.05   32             
 80 #883 Gatlin Miller         7 SHEL                  16:03.22                  
 81 #483 Jeremiah Asberry      7 Lxcr                  16:29.60                  
 82 #605 Craig Skinner         6 OLMS                  17:58.75                  
 83 #890 Bryce Phillips        7 SHEL                  18:10.74                  
 84 #740 Jared Metz            8 Southgate             20:47.00   33             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 North Oldham Middle          15    1    2    3    4    5   12   14          
      Total Time:    54:58.30                                                    
         Average:    10:59.66                                                    
   2 Shelby County High School    73    8   11   15   16   23   27   29          
      Total Time:  1:01:50.63                                                    
         Average:    12:22.13                                                    
   3 Oldham County Middle Scho    78    6   10   18   20   24   25   31          
      Total Time:  1:01:34.57                                                    
         Average:    12:18.92                                                    
   4 East Oldham Middle School    79    9   13   17   19   21   22   28          
      Total Time:  1:02:00.18                                                    
         Average:    12:24.04                                                    
   5 Southgate                   128    7   26   30   32   33                    
      Total Time:  1:15:08.11                                                    
         Average:    15:01.63     
 
Girls Middle School     3000 Meters                                               
 
    1   183  Kami Orrender               07  East Oldham Middle School    11:44.99      1
    2   180  Jessie Murner               08  East Oldham Middle School    12:01.28      2
    3   532  Kasey Wattley               8   North Oldham Middle          12:09.83      3
    4   587  Teresa Larsen               7   Oldham County Middle Scho    12:14.66      4
    5   524  Caitlin Beyea               7   North Oldham Middle          12:20.59      5
    6   170  Lissa Gamsky                07  East Oldham Middle School    12:35.58      6
    7   176  Lauren Moore                07  East Oldham Middle School    12:48.48      7
    8   522  Shelby Adams                6   North Oldham Middle          12:52.55      8
    9   482  Jenna Wooten                8   Lexington Christian Xc-Ms    13:06.60       
   10   586  Margaret Grogan             7   Oldham County Middle Scho    13:12.12      9
   11   744  Kiley Bartels               8   St.Therese                   13:14.86     10
   12   185  Kaitlin Powell              08  East Oldham Middle School    13:20.98     11
   13   526  Rachael Grady               7   North Oldham Middle          13:24.50     12
   14   521  Ashley Adams                8   North Oldham Middle          13:37.25     13
   15   527  Rachel Hill                 6   North Oldham Middle          13:42.76     14
   16   751  Olivia Huber                7   St.Therese                   13:44.86     15
   17   173  McKenzie King               06  East Oldham Middle School    13:47.18     16
   18   636  Ally Conrad                 7   Scott County                 13:49.11     17
   19   178  Haley Mullins               06  East Oldham Middle School    13:52.79     18
   20   653  Anna Wirzba                 8   Scott County                 13:55.72     19
   21   523  Liz Bartelt                 7   North Oldham Middle          13:58.35     20
   22   179  Hannah Mullins              06  East Oldham Middle School    14:00.20       
   23   595  Danielle Willingham         8   Oldham County Middle Scho    14:00.53     21
   24   593  Tavi Wallace                7   Oldham County Middle Scho    14:03.49     22
   25   525  Blakely Catlett             7   North Oldham Middle          14:24.14       
   26   533  Lindsey Wattley             6   North Oldham Middle          14:30.37       
   27   590  Abbey Pearson               7   Oldham County Middle Scho    14:30.94     23
   28   591  Paige Rietveld              8   Oldham County Middle Scho    14:31.54     24
   29   758  Alexandra Schalk            7   St.Therese                   14:33.94     25
   30   592  Elizabeth Riopell           6   Oldham County Middle Scho    14:45.31     26
   31   481  Becca Kemplin               8   Lexington Christian Xc-Ms    15:00.73       
   32   755  Ashley Pangallo             7   St.Therese                   15:03.12     27
   33   594  Lauren Williams             6   Oldham County Middle Scho    15:21.14       
   34   585  Katilyn Eyle                6   Oldham County Middle Scho    15:24.98       
   35   730  Emily Keener                7   Southgate                    15:27.98       
   36   589  Paige McKinney              8   Oldham County Middle Scho    15:31.05       
   37   729  Beth Hoffman                8   Southgate                    15:36.81       
   38   530  Kassidy Price               6   North Oldham Middle          15:38.63       
   39   171  Courtny Gorman              06  East Oldham Middle School    15:41.00       
   40   641  Jessica Hayes               8   Scott County                 15:41.74     28
   41   243  Brittany Parris             7   Frankfort Christian          15:44.35       
   42   480  Morgan Downs                8   Lexington Christian Xc-Ms    15:44.73       
   43   194  Grace Whitworth             06  East Oldham Middle School    15:45.00       
   44   528  Amanda Jack                 6   North Oldham Middle          15:45.51       
   45   531  Claire Sinnott              6   North Oldham Middle          15:57.35       
   46   757  Margarette Parr             7   St.Therese                   16:01.39     29
   47   193  Olivia Weidemer             06  East Oldham Middle School    16:01.63       
   48   258  Emmy King                   6   Franklin County High Scho    16:14.87       
   49   186  Rachel Prater               06  East Oldham Middle School    16:21.13       
   50   190  Lucy Sipp                   07  East Oldham Middle School    16:24.38       
   51   174  Cynthia Leaton              06  East Oldham Middle School    16:25.06       
   52   177  Rebecca Morris              07  East Oldham Middle School    16:27.81       
   53   634  Kaitlyn Cassady             8   Scott County                 16:50.74     30
   54   235  Katelyn Chalk               7   Frankfort Christian          16:53.97       
   55   279  Shannon Slone               07  Good Shepherd                16:56.14       
   56   651  Morgan Watkins              8   Scott County                 17:15.32     31
   57   192  Ashlyn Tew                  07  East Oldham Middle School    17:28.58       
   58   746  Maddy Brunsman              7   St.Therese                   17:28.86     32
   59   588  Anna Mallek                 6   Oldham County Middle Scho    17:33.52       
   60   747  Ellen Buchanan              7   St.Therese                   18:12.68     33
   61   255  Marci Beason                6   Franklin County High Scho    18:40.80       
   62   635  Halie Caudill               7   Scott County                 19:10.81     34
   63   218  Kelli Hawkins               11  Eminence Warriors            19:19.17       
   64   219  Candace Wells               8   Eminence Warriors            19:20.35       
   65   189  Ariel Schneider             06  East Oldham Middle School    19:20.40       
   66   187  Brittany Roe                08  East Oldham Middle School    19:25.00       
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 East Oldham Middle School    27    1    2    6    7   11   16   18          
   2 North Oldham Middle          41    3    5    8   12   13   14   20          
   3 Oldham County Middle         79    4    9   21   22   23   24   26          
   4 St.Therese                  106   10   15   25   27   29   32   33          
   5 Scott County                125   17   19   28   30   31   34               
 
Event 7  Boys 1500 Meter Run CC ELEMENTARY
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 #763 Connor Bartels        6 St.Therese             5:48.56    1             
  2 #386 Pierce Barber        05 Hite Elementary        5:51.83    2             
  3 #246 Bradley Bennett       5 Frankfort Christian    5:53.59    3             
  4 #761 Patrick Allen         6 St.Therese             5:57.98    4             
  5 #364 David Terkula         4 Harmony Elementary     6:01.27    5             
  6 #403 Alex Ozier           06 Hite Elementary        6:02.03    6             
  7 #318 William Bush          5 Goshen Elementary      6:06.15    7             
  8  #95 Tyler Sullivan        5 Chance School          6:06.67    8             
  9 #769 Mason Mariani         6 St.Therese             6:07.35    9             
 10 #401 Drew Minch           04 Hite Elementary        6:08.02   10             
 11 #411 Andrew Schmitt       05 Hite Elementary        6:08.33   11             
 12 #320 Trenton Fryman        3 Goshen Elementary      6:09.97   12             
 13 #664 Robby Fox             6 Scott County           6:13.14   13             
 14  #65 Markus Sachtler      04 Capital Day School     6:15.21   14             
 15 #671 Wesley Long           6 Scott County           6:20.64   15             
 16 #762 Clint Bartels         4 St.Therese             6:20.87   16             
 17  #82 Brooks Hoddinott      3 Chance School          6:22.43   17             
 18 #667 Wesley Holt           5 Scott County           6:23.15   18             
 19 #681 Logan Reveal          5 Scott County           6:25.51   19             
 20  #77 Matt Bode             4 Chance School          6:27.42   20             
 21 #323 Sam Kelly             4 Goshen Elementary      6:28.08   21             
 22 #292 Travis Skelton       04 Good Shepherd          6:30.90                  
 23 #772 Zachary Osburg        3 St.Therese             6:31.90   22             
 24  #39 Denver Ewing            Anderson Elementary    6:32.57   23             
 25 #409 Will Sams            02 Hite Elementary        6:36.02   24             
 26  #57 Andrew Bates         04 Capital Day School     6:37.35   25             
 27 #358 Evan Cripe            5 Harmony Elementary     6:38.26   26             
 28 #319 Edward Downs          5 Goshen Elementary      6:38.62   27             
 29 #766 Xavier Hatton         6 St.Therese             6:39.53   28             
 30 #360 Brandon Naber         3 Harmony Elementary     6:41.40   29             
 31 #322 Trevor Grady          5 Goshen Elementary      6:43.48   30             
 32  #87 Max Klein             5 Chance School          6:43.89   31             
 33 #768 Alex Jones            4 St.Therese             6:44.49   32             
 34 #516 Jared Sanford         4 Liberty                6:46.05   33             
 35 #420 Holden Wells         05 Hite Elementary        6:46.37   34             
 36 #293 Connor Slone         04 Good Shepherd          6:49.51                  
 37 #418 Dalton Trumbo        05 Hite Elementary        6:49.79   35             
 38 #720 Chase Sanderson      03 Second Street          6:51.52   36             
 39 #835 Jacob Caudle          5 Western Hills          6:53.49                  
 40 #514 Ian Newman            3 Liberty                6:54.16   37             
 41 #326 Jarod Logsdon         4 Goshen Elementary      6:54.73   38             
 42 #417 Tyler Toombs         04 Hite Elementary        6:55.63                  
 43 #362 Mark Scherer          4 Harmony Elementary     6:58.12   39             
 44 #333 Adam Zimmerman        4 Goshen Elementary      6:59.88   40             
 45 #519 Dean Whitelaw         4 Liberty                7:00.23   41             
 46  #43 Casey Moninger          Anderson Elementary    7:03.58   42             
 47 #773 Stephen Pangallo      1 St.Therese             7:04.80                  
 48 #398 Tyler Lega           05 Hite Elementary        7:05.14                  
 49 #285 Church Gray          04 Good Shepherd          7:05.41                  
 50  #94 Coley Sullivan        3 Chance School          7:05.73   43             
 51 #741 Jackson Paul          3 Southgate              7:06.45                  
 52 #673 Erik Mudrak           6 Scott County           7:07.55   44             
 53 #251 David McIver          2 Frankfort Christian    7:09.05   45             
 54 #365 Dylan Yates           2 Harmony Elementary     7:10.04   46             
 55  #83 Parker James          5 Chance School          7:12.62   47             
 56  #42 Dylan Livingston        Anderson Elementary    7:13.02   48             
 57 #677 Nathan Raschella      6 Scott County           7:13.73   49             
 58 #350 Alex McClarty         2 Harmony Elementary     7:14.05   50             
 59 #661 Braden Burgess        5 Scott County           7:15.83   51             
 60 #324 Ryan Kozak            5 Goshen Elementary      7:19.02                  
 61 #400 Alex Medley          05 Hite Elementary        7:21.18                  
 62 #321 Will Gillette         3 Goshen Elementary      7:22.50                  
 63 #331 William Strench       5 Goshen Elementary      7:25.38                  
 64 #517 Casey Schaftlein      5 Liberty                7:28.14   52             
 65 #402 Chase Mitchell       05 Hite Elementary        7:28.66                  
 66  #36 Lane Bicknell           Anderson Elementary    7:29.00   53             
 67 #250 Matthew Lee           5 Frankfort Christian    7:29.10   54             
 68  #91 Jackson Newcomer      4 Chance School          7:29.48   55             
 69 #520 Hayden Whitelaw       3 Liberty                7:30.00   56             
 70 #328 Logan Otter           2 Goshen Elementary      7:30.02                  
 71 #332 Danny Walker          4 Goshen Elementary      7:30.53                  
 72 #670 Tyler Lee             6 Scott County           7:31.86                  
 73 #719 DJ Salyers           04 Second Street          7:32.47   57             
 74 #330 Carter Seibert        3 Goshen Elementary      7:34.92                  
 75 #396 Lee Johnson          05 Hite Elementary        7:35.34                  
 76 #765 Spencer Deaton        4 St.Therese             7:35.80                  
 77 #721 Bailey Spade         04 Second Street          7:38.79   58             
 78  #68 Tony Stone           03 Capital Day School     7:39.55   59             
 79 #361 Joshua Nowacki        3 Harmony Elementary     7:40.00   60             
 80 #717 Jordan Perry         03 Second Street          7:40.78   61             
 81 #325 Blaine Logsdon        2 Goshen Elementary      7:41.00                  
 82 #249 Grady Lee             3 Frankfort Christian    7:41.06   62             
 83  #76 Tigue Baxter          4 Chance School          7:41.27                  
 84 #771 Parker Osburg         3 St.Therese             7:42.00                  
 85 #363 Lucas Smith           3 Harmony Elementary     7:43.07                  
 86 #867 Chris Fehder            Summitt                7:43.51                  
 87  #79 Lee Bradley           3 Chance School          7:43.91                  
 88 #493 Logan Taylor          6 Lxcr                   7:44.00                  
 89  #93 John Steenrod         3 Chance School          7:44.18                  
 90  #80 Collier Garrett       2 Chance School          7:44.47                  
 91 #408 Clifford Richardson  03 Hite Elementary        7:45.00                  
 92 #688 Ben Wirzba            3 Scott County           7:45.70                  
 93 #733 Andrew Allis          3 Southgate              7:47.49                  
 94 #712 Jack Harrod          03 Second Street          7:48.53   63             
 95 #847 Collin Rutledge       5 Western Hills          7:58.26                  
 96 #407 Daniel Rhodes        04 Hite Elementary        7:59.27                  
 97 #410 Nick Sanford         02 Hite Elementary        7:59.94                  
 98 #388 Derek Brown          05 Hite Elementary        8:00.59                  
 99  #60 Samuel Dong          05 Capital Day School     8:01.31   64             
100 #513 Evan McMillen         3 Liberty                8:01.94   65             
101 #485 Taylor Harris         6 Lxcr                   8:04.61                  
102  #37 Andrew Calvert          Anderson Elementary    8:08.16   66             
103 #518 Lucas Walz            3 Liberty                8:09.52   67             
104 #689 Luke Wirzba           1 Scott County           8:10.96                  
105  #81 Jack Harden           3 Chance School          8:12.92                  
106  #78 Jarrett Bond          4 Chance School          8:19.41                  
107 #252 Bradlee Minks         5 Frankfort Christian    8:19.85   68             
108  #85 Kyle Kersey           4 Chance School          8:22.53                  
109  #88 Salman Malik          4 Chance School          8:26.99                  
110 #356 Jacob Clark           4 Harmony Elementary     8:27.83                  
111 #707 Elijah Bates         03 Second Street          8:28.54   69             
112 #904 Reed Miklavcic        P Unattached             8:32.03                  
113 #682 Ian Sexton            2 Scott County           8:39.23                  
114 #512 Brock Jerry           2 Liberty                9:04.31                  
115 #511 Garrett Ansman        4 Liberty                9:05.29                  
116  #84 Christopher Keesler   4 Chance School          9:06.69                  
117 #357 Wyatt Crawford        5 Harmony Elementary     9:09.97                  
118 #247 Nicholas Coleman      2 Frankfort Christian    9:19.18   70             
119 #767 Blake Huber           2 St.Therese             9:36.38                  
120 #868 Evan Jolgren            Summitt                9:42.87                  
121  #69 Bennett Tate         01 Capital Day School     9:47.36   71             
122 #764 Hunter Deaton         1 St.Therese             9:50.68                  
123 #708 Noah Bates           04 Second Street          9:53.37   72             
124  #59 Matthew Dong            Capital Day School     9:59.68   73             
125 #869 Henry Kelsey            Summitt               10:00.01                  
126 #416 Ethan Terry          03 Hite Elementary       10:37.75                  
127 #419 Matthew Vincent      02 Hite Elementary       10:50.94                  
128 #710 Abe Claxon           04 Second Street         11:01.34                  
129 #329 Tee Salinas           5 Goshen Elementary     11:37.18                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 St.Therese                   52    1    4    9   16   22   28   32          
      Total Time:    30:46.66                                                    
         Average:     6:09.34                                                    
   2 Hite Elementary              53    2    6   10   11   24   34   35          
      Total Time:    30:46.23                                                    
         Average:     6:09.25                                                    
   3 Goshen Elementary            97    7   12   21   27   30   38   40          
      Total Time:    32:06.30                                                    
         Average:     6:25.26                                                    
   4 Scott County                109   13   15   18   19   44   49   51          
      Total Time:    32:29.99                                                    
         Average:     6:30.00                                                    
   5 Chance School               119    8   17   20   31   43   47   55          
      Total Time:    32:46.14                                                    
         Average:     6:33.23                                                    
   6 Harmony Elementary          145    5   26   29   39   46   50   60          
      Total Time:    33:29.09                                                    
         Average:     6:41.82                                                    
   7 Liberty                     219   33   37   41   52   56   65   67          
      Total Time:    35:38.58                                                    
         Average:     7:07.72                                                    
   8 Frankfort Christian         232    3   45   54   62   68   70               
      Total Time:    36:32.65                                                    
         Average:     7:18.53                                                    
   9 Anderson Elementary         232   23   42   48   53   66                    
      Total Time:    36:26.33                                                    
         Average:     7:17.27                                                    
  10 Capital Day School          233   14   25   59   64   71   73               
      Total Time:    38:20.78                                                    
         Average:     7:40.16                                                    
  11 Second Street School        275   36   57   58   61   63   69   72          
      Total Time:    37:32.09                                                    
         Average:     7:30.42                                                    
 
Event 8  Girls 1500 Meter Run CC ELEMENTARY
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 #296 Taylor Adams          5 Goshen Elementary      5:57.58    1             
  2 #502 Sami Henderson        5 Liberty                6:09.56    2             
  3 #727 Kelsey Clark          6 Southgate              6:18.29    3             
  4 #314 Jesse Sanders         4 Goshen Elementary      6:21.31    4             
  5 #302 Madison Callery       4 Goshen Elementary      6:21.88    5             
  6 #507 Caitlin Strickler     5 Liberty                6:23.00    6             
  7 #501 Kailan Henderson      5 Liberty                6:27.33    7             
  8 #629 McKenzie Barber       5 Scott County           6:33.82    8             
  9 #378 Alexus Richardson    03 Hite Elementary        6:37.18    9             
 10 #497 Kailen DeSchane       5 Liberty                6:37.46   10             
 11 #509 Brooke Weakly         4 Liberty                6:38.15   11             
 12  #31 Mary Lee                Anderson Elementary    6:46.00   12             
 13 #503 Cameron Kogut         4 Liberty                6:46.66   13             
 14 #696 Alaina Hall          05 Second Street          6:48.70   14             
 15 #732 Morgan Stockslager    6 Southgate              6:50.51   15             
 16  #51 Jill Dahl            06 Capital Day School     6:51.40   16             
 17 #698 Ashley-Kate Lawhorn  03 Second Street          6:55.81   17             
 18 #238 Rebecca Cook          2 Frankfort Christian    6:57.82   18             
 19  #32 Leah Mager              Anderson Elementary    6:58.64   19             
 20 #299 Karly Baker           4 Goshen Elementary      6:59.80   20             
 21 #217 Kelsie Craigmyle      6 Eminence Warriors      7:02.50                  
 22 #724 Mary Allis            6 Southgate              7:02.93   21             
 23 #339 Erin Edmundson        3 Harmony Elementary     7:03.69   22             
 24 #315 Katie Walker          4 Goshen Elementary      7:05.90   23             
 25 #756 Charlette Parr        6 St.Therese             7:07.88                  
 26 #306 Brittani Logsdon      5 Goshen Elementary      7:08.17   24             
 27 #804 Tabitha Barnes        6 Western Hills          7:09.75   25             
 28  #26 Sytoria Fuller          Anderson Elementary    7:11.26   26             
 29 #304 Nicole Grendi         2 Goshen Elementary      7:13.18   27             
 30 #384 Krista Sutherland    03 Hite Elementary        7:14.16   28             
 31 #272 Jodi Llanora         04 Good Shepherd          7:16.55                  
 32 #383 Scarlett Stovall     06 Hite Elementary        7:16.86   29             
 33 #234 Kristin Brooks        5 Frankfort Christian    7:17.23   30             
 34  #33 Claire Prater           Anderson Elementary    7:17.51   31             
 35 #297 Kaeley Arterburn      2 Goshen Elementary      7:18.30                  
 36 #313 Brianna Salinas       5 Goshen Elementary      7:21.16                  
 37 #376 Caroline Patrick     04 Hite Elementary        7:21.46   32             
 38 #240 Micheala McCane       3 Frankfort Christian    7:22.34   33             
 39 #280 Lily Snapp-Baker     04 Good Shepherd          7:22.76                  
 40 #752 Madison Kaufman       3 St.Therese             7:26.68                  
 41 #500 Sarah Grady           4 Liberty                7:27.28   34             
 42  #73 Carly Lyle            4 Chance School          7:27.87   35             
 43 #382 Francesca Stovall    03 Hite Elementary        7:29.48   36             
 44 #691 BriAnna Burbridge    03 Second Street          7:29.75   37             
 45 #349 Alayna Maslowski      3 Harmony Elementary     7:30.28   38             
 46 #341 Adayla Giuliano       3 Harmony Elementary     7:30.59   39             
 47 #335 Christina Ausley      4 Harmony Elementary     7:35.10   40             
 48  #50 Emily Dahl           03 Capital Day School     7:37.61   41             
 49  #34 Destiny Stewart         Anderson Elementary    7:38.66   42             
 50 #276 Marina Robson        06 Good Shepherd          7:38.96                  
 51 #351 Aimee Misiewicz       5 Harmony Elementary     7:39.34   43             
 52 #697 Audrey Hall          03 Second Street          7:39.75   44             
 53 #367 Amber Barron         02 Hite Elementary        7:40.16   45             
 54  #46 Leah Bird            05 Capital Day School     7:41.48   46             
 55 #652 Catherine Wippel      6 Scott County           7:44.17   47             
 56 #496 Olivia Banta          2 Liberty                7:44.69                  
 57 #726 Madison Ballard       6 Southgate              7:47.30   48             
 58  #30 Hallie Laswell          Anderson Elementary    7:47.96   49             
 59 #352 McKenzie Mullin       4 Harmony Elementary     7:48.77   50             
 60 #627 Ashton Barber         4 Scott County           7:49.23   51             
 61 #309 Jaclyn Ose            3 Goshen Elementary      7:51.30                  
 62 #316 Fiona Wasson          2 Goshen Elementary      7:51.56                  
 63 #694 Sarah Ferriell       04 Second Street          7:53.52   52             
 64  #55 Lauren Willard       03 Capital Day School     7:53.94   53             
 65 #237 Christina Coleman     2 Frankfort Christian    7:54.25   54             
 66 #344 Kaitlin Hurley        4 Harmony Elementary     7:55.02   55             
 67  #25 Emily Couch             Anderson Elementary    7:56.26   56             
 68 #510 Kelsey Wohlgemuth     4 Liberty                7:57.38                  
 69 #275 Denise Robson        04 Good Shepherd          7:59.38                  
 70 #368 Erica Beasey         04 Hite Elementary        7:59.83   57             
 71 #495 Claire Ansman         2 Liberty                8:01.89                  
 72 #695 Sara Frye               Second Street          8:02.65   58             
 73 #816 Allyssa Morris        6 Western Hills          8:09.28   59             
 74 #343 Rebekah Hare          3 Harmony Elementary     8:09.56                  
 75 #725 Sara Allis            4 Southgate              8:11.09   60             
 76 #342 Brooke Hammons        2 Harmony Elementary     8:12.20                  
 77 #645 Sarah Jenkins         5 Scott County           8:14.73   61             
 78 #643 Christina Holt        3 Scott County           8:15.26   62             
 79  #53 Jamie Jordan         03 Capital Day School     8:15.55   63             
 80 #498 Bailee Ferguson       4 Liberty                8:15.86                  
 81 #337 Grace Dieterle        2 Harmony Elementary     8:20.19                  
 82 #813 Tori Johnson          5 Western Hills          8:21.23   64             
 83  #24 Anna Cornish            Anderson Elementary    8:22.69                  
 84  #72 Charlotte Happel      3 Chance School          8:23.96   65             
 85 #508 Raina Tackett         4 Liberty                8:25.73                  
 86 #310 Danielle Quast        2 Goshen Elementary      8:27.72                  
 87 #338 Maggie Duke           2 Harmony Elementary     8:28.90                  
 88 #628 Camryn Barber         2 Scott County           8:33.25   66             
 89 #371 Dominique Gibbons    04 Hite Elementary        8:38.29                  
 90 #690 Logan Amburgey       02 Second Street          8:40.30   67             
 91  #70 Anna Bond             4 Chance School          8:41.16   68             
 92 #805 Anna Bradley          4 Western Hills          8:41.93   69             
 93 #334 Melissa Arnold        3 Harmony Elementary     8:42.98                  
 94 #731 Abbey Stacy           3 Southgate              8:44.40   70             
 95 #380 Molly Sartin         02 Hite Elementary        8:45.33                  
 96 #236 Kimberly Chalk        2 Frankfort Christian    8:48.46   71             
 97 #307 Hannah McNeil         3 Goshen Elementary      8:52.94                  
 98 #354 Alexis Sander         2 Harmony Elementary     8:54.14                  
 99 #693 Jessica Cox          04 Second Street          8:54.46                  
100 #748 Rebecca Cervantes     3 St.Therese             8:55.79                  
101 #814 Kali Jones            5 Western Hills          8:58.39   72             
102 #906 Adrienne Reveal      02 Scott County           8:58.94   73             
103 #702 Aleesa Salyers       03 Second Street          9:03.05                  
104 #305 Haley Keene           5 Goshen Elementary      9:03.41                  
105  #71 Ellie Gagnon          4 Chance School          9:07.27   74             
106 #807 Laura Bradley         2 Western Hills          9:13.63   75             
107  #35 Anna Wheatly            Anderson Elementary    9:14.83                  
108 #811 Kendyl Hopkins        5 Western Hills          9:20.08   76             
109 #818 Alexis Neace          4 Western Hills          9:21.42                  
110 #699 Marissa Mitchell     03 Second Street          9:34.19                  
111 #700 LeighAnn Neal        04 Second Street          9:43.45                  
112 #303 Miranda Conway        5 Goshen Elementary      9:46.83                  
113 #824 Samantha Walls        4 Western Hills          9:48.55                  
114 #506 Caroline Strack       4 Liberty                9:49.75                  
115 #644 Lori Jenkins          2 Scott County           9:50.29                  
116  #74 Anne Schmelzer        4 Chance School          9:51.82   77             
117 #336 Abby Beno             4 Harmony Elementary     9:57.28                  
118 #505 Mallory Price         4 Liberty                9:58.00                  
119 #692 Tiffany Butts        04 Second Street         10:01.85                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Liberty                      36    2    6    7   10   11   13   34          
      Total Time:    32:15.50                                                    
         Average:     6:27.10                                                    
   2 Goshen Elementary            53    1    4    5   20   23   24   27          
      Total Time:    32:46.47                                                    
         Average:     6:33.30                                                    
   3 Anderson Elementary         130   12   19   26   31   42   49   56          
      Total Time:    35:52.07                                                    
         Average:     7:10.42                                                    
   4 Hite Elementary             134    9   28   29   32   36   45   57          
      Total Time:    35:59.14                                                    
         Average:     7:11.83                                                    
   5 Southgate                   147    3   15   21   48   60   70               
      Total Time:    36:10.12                                                    
         Average:     7:14.03                                                    
   6 Second Street School        164   14   17   37   44   52   58   67          
      Total Time:    36:47.53                                                    
         Average:     7:21.51                                                    
   7 Harmony Elementary          182   22   38   39   40   43   50   55          
      Total Time:    37:19.00                                                    
         Average:     7:27.80                                                    
   8 Frankfort Christian         206   18   30   33   54   71                    
      Total Time:    38:20.10                                                    
         Average:     7:40.02                                                    
   9 Capital Day School          219   16   41   46   53   63                    
      Total Time:    38:19.98                                                    
         Average:     7:40.00                                                    
  10 Scott County                229    8   47   51   61   62   66   73          
      Total Time:    38:37.21                                                    
         Average:     7:43.45                                                    
  11 Western Hills               289   25   59   64   69   72   75   76          
      Total Time:    41:20.58                                                    
         Average:     8:16.12                                                    
  12 Chance School               319   35   65   68   74   77                    
      Total Time:    43:32.08                                                    
         Average:     8:42.42