Dunbar High School -KY                                     Hy-Tek's Meet Manager
                       Dunbar Holkem Karem Relay - 8/26/06                       
                             Masterson Station Park                              
 
Event 1  Girls 6 Mile Run CC Varsity
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Amy Etherington Anna Bos     Woodford County        39:36.0    1             
  2 Mary Ellen Wimberly Rebe     Model                  41:38.1    2             
  3 Hannah Bingham Lindsay B     Woodford County        43:06.8    3             
  4 Sara Wright Shera Clark      Shelby County          43:24.4    4             
  5 Emily McPherson Emily Be     SW Pulaski             43:49.4    5             
  6 Megan Martin Rachel Bett     Woodford County        44:19.4    6             
  7 Allison Briones Frankie      SW Pulaski             44:40.2    7             
  8 Caroline Smith Sarah Loo     Henry Clay             45:04.6    8             
  9 Meredith Dahlstrom Amand     Paul Dunbar            45:48.6    9             
 10 Erica Haynes Elizabeth E     SW Pulaski             46:00.7   10             
 11 Megan Winchester Les Dav     Paul Dunbar            46:07.2   11             
 12 Laura Norris Casey Crowd     SW Pulaski             46:11.4   12             
 13 Rachel Ross Noelani Cont     Henry Clay             46:11.9   13             
 14 Lee Ann Williams Jennife     Shelby County          47:32.3   14             
 15 Meghann Hart Kate Wimber     Model                  47:52.2   15             
 16 Alauna Anderson Ali Kres     Paul Dunbar            48:34.3   16             
 17 Rebekah Davis Ashley Kin     Woodford County        49:00.0   17             
 18 Chelsea Harnack Leila Ca     Model                  49:23.2   18             
 19 Ashlee Armato Katie Mela     Shelby County          49:24.3   19             
 20 Jill Gostomski Laura Edl     Henry Clay             52:08.0   20             
 21 Courtney Coe Amelia Fraz     Model                  54:28.0   21             
 22 Randi Colley Carly Stacy     Madison Central        55:34.7                  
 23 Jeslyn Kolpek Natalie Ha     Lex Christian          58:17.9                  
 24 Talia Gantz Nene Skepple     Model                1:01:50.0   22             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3   *4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Woodford County              10    1    3    6   17                         
      Total Time:  2:07:02.20                                                    
         Average:    42:20.74                                                    
   2 Southwest Pulaski County     22    5    7   10   12                         
      Total Time:  2:14:30.30                                                    
         Average:    44:50.10                                                    
   3 Model                        35    2   15   18   21   22                    
      Total Time:  2:18:53.50                                                    
         Average:    46:17.84                                                    
   4 Paul Laurence Dunbar         36    9   11   16                              
      Total Time:  2:20:30.10                                                    
         Average:    46:50.04                                                    
   5 Shelby County                37    4   14   19                              
      Total Time:  2:20:21.00                                                    
         Average:    46:47.00                                                    
   6 Henry Clay                   41    8   13   20                              
      Total Time:  2:23:24.50                                                    
         Average:    47:48.17                                                    
 
Event 2  Boys 6 Mile Run CC Varsity
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 David Grieshaber Cullen      Woodford County        31:59.7    1             
  2 Jacob Kuntz Chris Rice       Woodford County        32:10.4    2             
  3 Jacob Belwood Trevor Jon     SW Pulaski             33:40.1    3             
  4 Sabastian Rhode Eric Den     SW Pulaski             34:29.7    4             
  5 Chris Rink Seath Whiles      SW Pulaski             35:55.3    5             
  6 Will Mullett Chris Ellio     Lex Christian          36:04.1    6             
  7 Elloitt Rosenberg Ethan      Paul Dunbar            36:20.6    7             
  8 Kyle Rosenberg Andrew Wi     Paul Dunbar            36:32.5    8             
  9 Trey Shoemaker Brett Jew     Lex Christian          37:04.8    9             
 10 Casey Dalton Daniel Janb     SW Pulaski             37:15.6   10             
 11 K.T. Routt Andrew Baker      Woodford County        38:04.3   11             
 12 Michael Cole Jeff McGrat     Paul Dunbar            38:58.0   12             
 13 David Ditto Michael Grav     Lex Christian          39:13.3   13             
 14 Andrew Parlanti Adam Cha     Paul Dunbar            39:34.6   14             
 15 Parker Collins Matt Coll     E Jessimane            40:18.5   15             
 16 Chris Caldwell Wan Lin       Model                  41:00.8   16             
 17 Ben Roberts Josh O'Nan       Woodford County        41:17.9   17             
 18 Daniel Abrams Coady Dapk     Madison Central        41:42.6                  
 19 Thomas Brown Ryan Closs      Madison Central        42:39.6                  
 20 Nicholas Huzl Jordi Garc     E Jessimane            42:39.9   18             
 21 Matt Jordan Chris McCamy     Lex Christian          44:18.2   19             
 22 Spencer Treadway Michael     Model                  45:52.1   20             
 23 Carey Colliver Nick Zabi     E Jessimane            46:07.0   21             
 24 James Griggs Brandon Haz     E Jessimane            47:37.0   22             
 25 Seth Johnson Ryan Thomps     Model                  52:07.0   23             
 26 Hayden Bourne Chase Bowl     Model                  53:37.0   24             
 27 Michael Williams Mdc Nat     combonation school     55:07.0                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3   *4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Southwest Pulaski County     12    3    4    5   10                         
      Total Time:  1:44:05.10                                                    
         Average:    34:41.70                                                    
   2 Woodford County              14    1    2   11   17                         
      Total Time:  1:42:14.40                                                    
         Average:    34:04.80                                                    
   3 Paul Laurence Dunbar         27    7    8   12   14                         
      Total Time:  1:51:51.10                                                    
         Average:    37:17.04                                                    
   4 Lexington Christian Acada    28    6    9   13   19                         
      Total Time:  1:52:22.20                                                    
         Average:    37:27.40                                                    
   5 East Jessimane County        54   15   18   21   22                         
      Total Time:  2:09:05.40                                                    
         Average:    43:01.80                                                    
   6 Model                        59   16   20   23   24                         
      Total Time:  2:18:59.90                                                    
         Average:    46:19.97                                                    
 
Event 3  Girls 4 Mile Run CC Reserve
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Catherine Lemay Morgan P     Woodford County                   1             
  2 Stephanie Anderson Kara      Woodford County                   2             
  3 Katrina Holt Rachel Redd     Woodford County                   3             
  4 Jennifer Griffith Sammy      Paul Dunbar                       4             
  5 Kristina Rasmussen Brook     Woodford County                   5             
  6 Jenni Grzech Courtney Ec     Paul Dunbar                       6             
  7 Sarah Atkins Annie Fryma     Henry Clay                                      
  8 Sarah Meador Ryann Blanc     Paul Dunbar                       7             
  9 Meredith Ellis Adrielle      Shelby County                                   
 10 Jennifer Anderson Rachel     Woodford County                   8             
 11 Brittany Mckee Hayley De     SW Pulaski                        9             
 12 Nadia Germany Kayla Janb     SW Pulaski                       10             
 13 Chelsea Goff Cassie Acey     SW Pulaski                       11             
 14 Callie Thomas Anna Doyle     Woodford County                                 
 15 Rebekah Henderson Kaylei     E Jessimane                      12             
 16 Brittany Bennett Daniell     Shelby County                                   
 17 Christina Hale Sarah Tol     E Jessimane                      13             
 18 Amanda Stucky Ckaitlin G     Henry Clay                                      
 19 Dana Dekrey Jaqueline Wi     E Jessimane                      14             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3   *4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Woodford County               6    1    2    3    5    8                    
   2 Paul Laurence Dunbar         17    4    6    7                              
   3 Southwest Pulaski County     30    9   10   11                              
   4 East Jessimane County        39   12   13   14                              
 
Event 4  Boys 4 Mile Run CC Reserve
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Ty Uhlig David Light         SW Pulaski             25:07.5    1             
  2 Brett Randolph T.W. Sear     SW Pulaski             25:40.0    2             
  3 Thomas Wilhoit Kenny Fus     Woodford County        25:45.7                  
  4 David Brown George Zhang     Paul Dunbar            26:01.3    3             
  5 Kyle Thacker Aaron Moss      SW Pulaski             27:01.9    4             
  6 Justin Blair Brandon Zeg     Paul Dunbar            28:13.8    5             
  7 Alex Armstrong Brooks Fi     Paul Dunbar            28:34.8    6             
  8 Stephen Klim Leiberh Dia     Paul Dunbar            29:02.4    7             
  9 Chris Jones Bryson Fry       SW Pulaski             30:43.0    8             
 10 Ryan Riddle Joe Watts        Woodford County        32:37.9                  
 11 Russel Hollis Wood John      combonation school     36:27.0                  
 12 Malcom Howard Zach Setne     E Jessimane            43:08.0                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3   *4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Southwest Pulaski County      7    1    2    4    8                         
      Total Time:  1:17:49.40                                                    
         Average:    25:56.47                                                    
   2 Paul Laurence Dunbar         14    3    5    6    7                         
      Total Time:  1:22:49.90                                                    
         Average:    27:36.64                                                    
 
Event 5  Boys 4 Mile Run CC Freshman
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Eddie Greathouse Bryant    9 Woodford County        24:55.1    1             
  2 Sam Shaw Josiah White      9 Paul Dunbar            26:58.3    2             
  3 Justin Lewis Jacob Jones   9 SW Pulaski             27:00.8    3             
  4 Quinn Lackey James Hanna   9 Paul Dunbar            27:20.5    4             
  5 Carl Ledford Patrick Whi   9 Woodford County        27:45.7    5             
  6 Josiah Hannah PJ Leppo     9 Paul Dunbar            28:10.4    6             
  7 Preston Brainard Michael   9 SW Pulaski             29:06.0    7             
  8 Derek Fannin Eric Hoffma   9 Woodford County        29:21.8    8             
  9 Kyle Lewis Aaron Denham    9 SW Pulaski             32:45.4    9             
 10 Geffrey Hollis Robbie Cr   9 Woodford County        35:15.8   10             
 11 Michael Childers Austin    9 SW Pulaski             36:03.1   11             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3   *4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Paul Laurence Dunbar         12    2    4    6                              
      Total Time:  1:22:29.20                                                    
         Average:    27:29.74                                                    
   2 Woodford County              14    1    5    8   10                         
      Total Time:  1:22:02.60                                                    
         Average:    27:20.87                                                    
   3 Southwest Pulaski County     19    3    7    9   11                         
      Total Time:  1:28:52.20                                                    
         Average:    29:37.40