John Hardin High School                                    Hy-Tek's Meet Manager
                      John Hardin Bulldog Run - 10/14/2005                       
                                   10/14/2005                                    
 
Event 1  Boys 1600 Meter Run CC Elementary
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Terrell, Marcus            4 Rineyville             7:58.18    1             
  2 Wagner, Zach               4 Rineyville             8:15.97    2             
  3 Janes, Kasey                 St Nicholas            8:19.28                  
  4 Barnes, Jarod              5 Rineyville             8:35.75    3             
  5 Slatton, Stewart           4 Rineyville             8:55.94    4             
  6 Taylor, Alec               4 Rineyville             8:57.92    5             
  7 Mitchell, Michael          5 Rineyville             9:05.53    6             
  8 Harris, Corbin               Leitchfield Chri       9:39.69                  
  9 Perkins, Chance           04 Clarkson Elementary    9:51.00    7             
 10 Burden, Alex              05 Clarkson Elementary    9:59.81    8             
 11 Sutherland, Randy            Caneyville Eleme      10:18.75                  
 12 Milam, Alexander             Caneyville Eleme      10:33.58                  
 13 Nichols, Landon           03 Clarkson Elementary   11:10.25    9             
 14 Spears, Micah                Caneyville Eleme      11:43.15                  
 15 Burden, Aaron             02 Clarkson Elementary   12:35.12   10             
 16 Boggs, Sam                   Leitchfield Chri      12:55.31                  
 17 Harris, Cameron            K Leitchfield Chri      13:41.81                  
 18 Dennis, Michael           01 Leitchfield Chri      13:45.38                  
 19 Anderson, Bradley         03 Clarkson Elementary   13:45.72   11             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Rineyville Elementary Sch    15    1    2    3    4    5    6               
      Total Time:    42:43.76                                                    
         Average:     8:32.76                                                    
   2 Clarkson Elementary          45    7    8    9   10   11                    
      Total Time:    57:21.90                                                    
         Average:    11:28.38                                                    
 
Event 2  Girls 1600 Meter Run CC Elementary
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Garcia, Charliann            SPEN                   8:50.82                  
  2 Webster, Sebrina           4 Rineyville             9:37.10    1             
  3 Brian, Taylor                SPEN                  10:34.08                  
  4 Tomes, Courtney              Leitchfield Chri      10:51.13    2             
  5 Lundy, Isabelle            4 Rineyville            11:03.98    3             
  6 Clemons, Brynn               Leitchfield Chri      11:11.47    4             
  7 Pierce, Sarah             03 Clarkson Elementary   11:16.18    5             
  8 White, Grace                 Leitchfield Chri      11:26.02    6             
  9 Gorby, Grace                 Lawler Elementary     11:27.68                  
 10 Arndell, Kenzie              Caneyville Eleme      11:29.53    7             
 11 Carmen, Leah               2 Rineyville            11:32.26    8             
 12 Kersey, Nina               4 Rineyville            11:32.66    9             
 13 Brooks, Kiara             03 Clarkson Elementary   11:37.92   10             
 14 Kipper, Eva               03 Clarkson Elementary   11:39.58   11             
 15 Masden, Kaylee             K Wilkey Elementary     11:51.68                  
 16 Filburn, Ashton              Caneyville Eleme      11:57.06   12             
 17 Decker, Jodi              04 Clarkson Elementary   11:57.58   13             
 18 Baxter, Megan                Leitchfield Chri      12:06.90   14             
 19 Goff, Corbyn                 Caneyville Eleme      12:22.61   15             
 20 Smith, Shannon               Leitchfield Chri      12:29.55   16             
 21 Hayes, Katie                 Leitchfield Chri      12:32.58   17             
 22 Clemons, Bailey              Leitchfield Chri      12:45.08   18             
 23 Meredith, Bethany         04 Rineyville            12:46.67   19             
 24 Vincent, Courtney         04 Clarkson Elementary   12:51.41   20             
 25 Hayes, Kourtnee              Leitchfield Chri      12:53.07                  
 26 Pendergest, Shelby           Leitchfield Chri      13:05.47                  
 27 Hayes, Gracie                Caneyville Eleme      13:07.24   21             
 28 Geheber, Lakota           04 Clarkson Elementary   13:07.61   22             
 29 Probus, Mary              02 Leitchfield Chri      13:36.25                  
 30 Strader, Emily            05 Clarkson Elementary   15:01.20   23             
 31 Perkins, Machala          05 Clarkson Elementary   15:21.12                  
 32 Armagost, Kaylynn          K Grayson County        16:14.37                  
 33 Sutherland, Kayden           Caneyville Eleme      16:29.22   24             
 34 Haycraft, Alyssa          03 Clarkson Elementary   16:33.90                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Rineyville Elementary Sch    40    1    3    8    9   19                    
      Total Time:    56:32.67                                                    
         Average:    11:18.54                                                    
   2 Leitchfield Christian Aca    42    2    4    6   14   16   17   18          
      Total Time:    58:05.07                                                    
         Average:    11:37.02                                                    
   3 Clarkson Elementary          59    5   10   11   13   20   22   23          
      Total Time:    59:22.67                                                    
         Average:    11:52.54                                                    
   4 Caneyville Elementary        79    7   12   15   21   24                    
      Total Time:  1:05:25.66                                                    
         Average:    13:05.14                                                    
 
Event 3  Girls 3k Run CC Middle School
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Gorby, Kylie               7 Grayson County        13:28.29    1             
  2 Sanders, Corey             7 Grayson County        14:12.71    2             
  3 Chaffins, Sydni            6 Grayson County        14:16.32    3             
  4 Masden, Brittany           7 Grayson County        14:16.75    4             
  5 Decker, Jordan            07 Grayson County        14:17.03    5             
  6 Olsson, Haleigh            7 Shelby County         14:19.67    6             
  7 Jefferson, Mary            8 Taylor County         14:21.23    7             
  8 Frank, Molly              06 Green County          14:22.96    8             
  9 Biggs, April               6 Taylor County         14:27.07    9             
 10 Crawford, Lauren           7 Grayson County        14:30.08   10             
 11 Beeler, Katie              6 Grayson County        14:45.88   11             
 12 Sztendera, Christina       8 Taylor County         15:01.67   12             
 13 Lee, Samantha              7 Grayson County        15:06.42                  
 14 Parson, Shawna            08 Green County          15:07.37   13             
 15 Miller, Lindsey            8 Shelby County         15:07.95   14             
 16 Sanders, Shelby            6 Grayson County        15:25.09                  
 17 Cubbage, Christina         5 Grayson County        15:26.84                  
 18 Daugherty, Erin            6 Shelby County         15:32.47   15             
 19 Webb, Taylor               6 Shelby County         15:32.77   16             
 20 Eyle, Kaitlin              6 Shelby County         15:38.20   17             
 21 Sharber, Elizabeth         6 Shelby County         15:40.31   18             
 22 Nunn, Callee              07 Green County          15:42.79   19             
 23 McCallister, Adrianna     06 Green County          15:46.06   20             
 24 Edwards, Cassy            06 Green County          15:56.59   21             
 25 Kersey, Rachel             8 John Hardin           15:57.51                  
 26 Crawford, Claire           7 Grayson County        16:11.49                  
 27 Judd, Cassidy             08 Green County          16:12.87   22             
 28 Marshall, Erin             7 Grayson County        16:16.26                  
 29 Gribbins, Cheyenne        06 Green County          16:27.11   23             
 30 Westover, Alana            8 John Hardin           16:29.42                  
 31 Slinker, Natalie          08 Green County          16:31.65                  
 32 Boggs, Kaylee             06 Green County          16:32.29                  
 33 Hall, Jamilyn              7 Grayson County        16:32.85                  
 34 Cole, Katie                7 Shelby County         16:33.21   24             
 35 Nelson, Jacqueline         8 Taylor County         16:33.32   25             
 36 Melanson, Nettie           7 Shelby County         16:46.13                  
 37 Henning, Katie             7 Grayson County        16:57.11                  
 38 Goff, Ellen                6 Grayson County        17:01.25                  
 39 Kent, Taylor               5 Taylor County         17:17.96   26             
 40 Richerson, Kassandra       7 Taylor County         17:19.90   27             
 41 Shoemaker, Hannah         07 Taylor County         17:35.50   28             
 42 Richerson, Kori            5 Taylor County         17:42.39                  
 43 Carter, Courtney           7 Shelby County         18:00.79                  
 44 Dallas, Katelyn            7 Grayson County        18:45.82                  
 45 Trinkaus, Lisa               West Point            19:43.49                  
 46 Wood, Lauren               6 Shelby County         20:00.93                  
 47 Greenwell, Lauren          6 Shelby County         20:01.23                  
 48 Carver, Savannah           7 Grayson County        20:55.38                  
 49 Rogers, Kelsea            06 Green County          22:17.31                  
 50 Trinkaus, Jamie              West Point            23:11.97                  
 51 Rhymer, Tabbitha             West Point            23:38.28                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Grayson County               15    1    2    3    4    5   10   11          
      Total Time:  1:10:31.10                                                    
         Average:    14:06.22                                                    
   2 Shelby County                68    6   14   15   16   17   18   24          
      Total Time:  1:16:11.06                                                    
         Average:    15:14.22                                                    
   3 Taylor County                79    7    9   12   25   26   27   28          
      Total Time:  1:17:41.25                                                    
         Average:    15:32.25                                                    
   4 Green County                 81    8   13   19   20   21   22   23          
      Total Time:  1:16:55.77                                                    
         Average:    15:23.16                                                    
 
Event 4  Boys 3k Run CC Middle Schoo
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Clemons, Brady             7 Grayson County        11:20.16    1             
  2 Berry, Zachary             7 Grayson County        11:27.92    2             
  3 Klienjan, Kory               SPEN                  11:54.41    3             
  4 Deacon, Tyler              8 Grayson County        12:11.25    4             
  5 Cannon, Clay               8 Grayson County        12:18.82    5             
  6 Byrd, Spencer              6 Grayson County        12:20.00    6             
  7 Meredith, Sam              7 SPEN                  12:24.37    7             
  8 Hubble, Nathan             8 John Hardin           12:38.43                  
  9 Moore, Gaither            08 Green County          12:46.67                  
 10 Buckles, Daniel            8 Grayson County        12:55.57    8             
 11 Ford, Dylan                7 Taylor County         12:57.57                  
 12 Heilman, Austin            6 SPEN                  13:05.21    9             
 13 Cannon, Carter             7 Grayson County        13:10.04   10             
 14 Saltsman, Jaime            8 Grayson County        13:11.73                  
 15 Vogel, Joshua              8 John Hardin           13:17.82                  
 16 Upton, Tyler               8 Grayson County        13:21.46                  
 17 Glover, Joseph             8 SPEN                  13:25.50   11             
 18 Gorby, Brooks              8 Grayson County        13:32.46                  
 19 Baxter, Alex               7 Grayson County        13:37.18                  
 20 Benningfield, Justin       8 Taylor County         13:54.83                  
 21 Watkins, Micah            07 Green County          13:57.91                  
 22 Glover, James              7 SPEN                  14:11.97   12             
 23 Fleener, Charlie          07 Leitchfield Chri      14:41.34                  
 24 Downs, Tyler               8 Grayson County        15:02.78                  
 25 Mertz, Gage                6 SPEN                  15:11.25   13             
 26 Hickerson, Ezra           06 Green County          15:17.28                  
 27 Kok, Ross                  8 John Hardin           15:26.55                  
 28 Carr, Trevor               6 John Hardin           15:52.40                  
 29 Swartz, Paul               6 Taylor County         16:03.45                  
 30 Milliner, Caleb              Leitchfield Chri      17:05.84                  
 31 Curl, Austin                 West Point            17:33.63                  
 32 King, Weston                 West Point            17:46.90                  
 33 Fuson, Ben                   West Point            17:48.52                  
 34 Cheng, Gavin               6 Taylor County         18:53.23                  
 35 Pierce, Kevin             06 Clarkson Elementary   19:01.16                  
 36 Blair, Johnathon           6 Rineyville            19:12.75                  
 37 Kinne, Anthony               West Point            21:42.18                  
 38 Carbaugh, Brett           06 Clarkson Elementary   21:42.76                  
 39 Menser, Zac               07 Leitchfield Chri      21:48.19                  
 40 Childress, Jacob             Leitchfield Chri      22:23.89                  
 41 Vincent, Andrew           06 Clarkson Elementary   22:44.21                  
 42 Manion, Blake             06 Clarkson Elementary   27:49.68                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Grayson County               18    1    2    4    5    6    8   10          
      Total Time:    59:38.15                                                    
         Average:    11:55.63                                                    
   2 Spencer Co. Middle School    42    3    7    9   11   12   13               
      Total Time:  1:05:01.46                                                    
         Average:    13:00.30                                                    
  
Event 5  Girls 5k Run CC JV
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Young, Candace            12 Taylor County         25:00.38                  
  2 White, Shelby              8 Bardstown             25:47.56    1             
  3 Eckland, Ashley           10 John Hardin           26:12.31                  
  4 Lewis, Stepheny            9 Doss                  26:26.27                  
  5 Galloway, Mary               LCOL                  26:52.60                  
  6 Hunt, Katie               11 Doss                  28:48.22                  
  7 Gibson, Brittany          11 Doss                  29:31.60                  
  8 Saunders, Lizzy            7 Bardstown             29:39.63    2             
  9 Canon, Candace             9 Bardstown             29:42.57    3             
 10 Silva, Megan              10 Doss                  31:49.75                  
 11 Byrd, Rio                 12 FTKN                  32:09.18                  
 12 Lanham, Talor              7 Bardstown             32:27.80    4             
 13 Marrero, Schalaschly      11 FTKN                  34:50.21                  
 14 Hicks, Sarah               7 Bardstown             35:01.21    5             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Bardstown                    15    1    2    3    4    5                    
      Total Time:  2:32:38.77                                                    
         Average:    30:31.76                                                    
 
Event 6  Boys 5k Run CC JV
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Pis, Steven               11 Bardstown             18:49.37    1             
  2 Kahleifeh, Adam            9 Bardstown             19:06.66    2             
  3 Ludwick, Ryan             10 John Hardin           19:49.59    3             
  4 Routt, Blaine             12 John Hardin           19:54.64    4             
  5 Estes, Mark               10 Doss                  19:59.28    5             
  6 Geoghegan, Joe               LCOL                  20:12.75    6             
  7 Cosgrove, Aaron           11 Doss                  20:20.24    7             
  8 Kays, Jonathan            10 Bardstown             20:27.82    8             
  9 Moschetti, Phillip        11 Bardstown             20:34.70    9             
 10 Cahill, Billy             11 Doss                  20:43.13   10             
 11 Borgman, Neil                LCOL                  21:04.04   11             
 12 Torres, Ryan              12 FTKN                  21:08.99                  
 13 Iacono, Brandon           12 FTKN                  21:09.94                  
 14 Lopez, Aaron              12 John Hardin           21:25.38   12             
 15 Ryan, Blake                9 John Hardin           21:33.47   13             
 16 Hupp, Matthew             11 FTKN                  21:44.45                  
 17 Nott, Dustin              11 John Hardin           21:45.02   14             
 18 Receveur, Luke               LCOL                  21:48.49   15             
 19 Fulton, Harvey               LCOL                  21:56.86   16             
 20 Vance, Stephen            12 Bardstown             22:11.24   17             
 21 McCarty, Cameron          11 Bardstown             22:16.30   18             
 22 Voshell, Shane            10 John Hardin           22:25.60   19             
 23 Stokes, Zach              11 Bardstown             22:31.19   20             
 24 Goldstein, Phil              LCOL                  22:31.48   21             
 25 Gall, Jason               12 Doss                  22:40.53   22             
 26 Nickel, Derek             11 Doss                  23:29.93   23             
 27 Blakeman, Scott           10 Taylor County         23:41.44                  
 28 Tinnell, James            10 DeSales               24:07.51                  
 29 Wells, Devrion            11 Central               24:13.32                  
 30 Deshon, Batts             12 Doss                  24:32.91   24             
 31 Bowman, Steven             8 Bardstown             25:10.00                  
 32 Freeman, Chip              9 John Hardin           25:21.18   25             
 33 Robinson, Brice           12 DeSales               25:33.03                  
 34 Taylor, Michael            9 FTKN                  26:31.55                  
 35 Guelda, Nicholas          09 DeSales               27:59.13                  
 36 Burton, Kyle               9 John Hardin           28:35.46                  
 37 Gjerstad, Nathan           9 Bardstown             29:11.36                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Bardstown                    37    1    2    8    9   17   18   20          
      Total Time:  1:41:09.79                                                    
         Average:    20:13.96                                                    
   2 John Hardin                  46    3    4   12   13   14   19   25          
      Total Time:  1:44:28.10                                                    
         Average:    20:53.62                                                    
   3 Doss                         67    5    7   10   22   23   24               
      Total Time:  1:47:13.11                                                    
         Average:    21:26.63                                                    
   4 Lousiville Collegiate Sch    69    6   11   15   16   21                    
      Total Time:  1:47:33.62                                                    
         Average:    21:30.73                                                    
 
Event 7  Girls 5k Run CC Varsity
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Mattingly, Maggie          9 John Hardin           20:32.34    1             
  2 Talley, Chelsey           FR Spencer County        21:17.76    2             
  3 klotz, Laura                 Spencer County        21:48.75    3             
  4 Smith, Cassandra          FR Spencer County        21:50.57    4             
  5 Clark, Shera              11 Shelby County         22:10.95    5             
  6 Wise, Ashley               9 John Hardin           22:16.47    6             
  7 Hoernke, Jessica           6 John Hardin           22:19.10    7             
  8 Sydnor, Natasha           12 John Hardin           22:24.04    8             
  9 Maurer, Whitney           7t Elizabethtown XC      22:27.91    9             
 10 Shofner, Baylee           07 Green County          22:30.81                  
 11 Wickliffe, Jayne          10 Central               22:37.61   10             
 12 Shawver, Christina           Spencer County        22:45.55   11             
 13 Milbv, BreAnna            12 Green County          22:54.46                  
 14 Deaton, Raegan            09 Green County          23:02.60                  
 15 Westphal, Katrina            Spencer County        23:03.32   12             
 16 Swartz, Hannah             8 John Hardin           23:04.22   13             
 17 Wright, Sara              11 Shelby County         23:07.18   14             
 18 Mattingly, Alicia         11 Grayson County        23:10.19   15             
 19 Richmond, Sasha           10 Central               23:29.05   16             
 20 Davis, Kathryn             8 John Hardin           24:00.11   17             
 21 Williams, Lee Ann         12 Shelby County         24:07.59   18             
 22 Sharber, Jennifer         11 Shelby County         24:20.37   19             
 23 Kuklinski, Taylor         4t Elizabethtown XC      24:22.45   20             
 24 Williamson, Amanda        10 Shelby County         24:27.77   21             
 25 Lewis, Kristen             8 BEAS                  24:36.32                  
 26 Ellis, Meredith            9 Shelby County         24:39.49   22             
 27 Zetrenne, Nathelie        10 Central               25:08.90   23             
 28 Schexneider, Amanda       8t Elizabethtown XC      25:11.75   24             
 29 Kuklinski, Madison        11 Elizabethtown XC      25:12.10   25             
 30 Fraizer, Shelby              Spencer County        25:21.78   26             
 31 Downs, Emily               8 Shelby County         25:23.19   27             
 32 Melanson, Katie            9 Shelby County         25:32.24                  
 33 Shepherd, Tyra            11 Grayson County        25:46.84   28             
 34 Goebel, Katie              8 Shelby County         26:21.56                  
 35 Brashear, Cortney         10 Central               26:25.98   29             
 36 Brown, Danielle            9 Shelby County         26:30.42                  
 37 Norris, Megan             10 Grayson County        26:38.14   30             
 38 Rivers, Deshaeia           9 Central               27:12.71   31             
 39 Cubbage, Natalie           9 Grayson County        27:35.03   32             
 40 Peters, Irina             12 BEAS                  27:54.98                  
 41 McKenna, Hannah            9 Grayson County        29:25.49   33             
 42 Bender, Angel             6t Elizabethtown XC      29:42.32   34             
 43 Folsom, Tessa             12 Shelby County         31:48.30                  
 44 Edmonson, Casey           FR Spencer County        32:37.98   35             
 45 Rogers, Tara              FR Spencer County        33:44.18                  
 46 Sumner, Rain              12 Grayson County        37:07.11   36             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Spencer County               32    2    3    4   11   12   26   35          
      Total Time:  1:50:45.95                                                    
         Average:    22:09.19                                                    
   2 John Hardin                  35    1    6    7    8   13   17               
      Total Time:  1:50:36.17                                                    
         Average:    22:07.24                                                    
   3 Shelby County                77    5   14   18   19   21   22   27          
      Total Time:  1:58:13.86                                                    
         Average:    23:38.78                                                    
   4 Central                     109   10   16   23   29   31                    
      Total Time:  2:04:54.25                                                    
         Average:    24:58.85                                                    
   5 Elizabethtown XC            112    9   20   24   25   34                    
      Total Time:  2:06:56.53                                                    
         Average:    25:23.31                                                    
   6 Grayson County              138   15   28   30   32   33   36               
      Total Time:  2:12:35.69                                                    
         Average:    26:31.14                                                    
 
Event 8  Boys 5k Run CC Varsity
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Lopez, Aundreas           11 John Hardin           17:48.39    1             
  2 Swartz, Joseph            10 John Hardin           18:23.29    2             
  3 Chesser, Branden          10 Seneca                18:36.13    3             
  4 Bishop, Terry             12 Green County          18:39.14    4             
  5 Alcock, Edward            10 John Hardin           18:49.38    5             
  6 Mouser, DJ                11 Green County          18:54.51    6             
  7 Shively, Stanton          10 Green County          18:55.26    7             
  8 Hubble, Dalton            10 John Hardin           18:56.01    8             
  9 Dvorjak, Derek            11 John Hardin           19:07.73    9             
 10 Colvin, Wes               10 Taylor County         19:09.65   10             
 11 Poulton, Zach             11 Seneca                19:12.29   11             
 12 Despain, John             09 Green County          19:24.58   12             
 13 Bell, Josh                11 DeSales               19:25.05   13             
 14 Swartz, Daniel            12 John Hardin           19:26.82   14             
 15 Goeing, Aaron             11 Seneca                19:38.74   15             
 16 Wright, Andrew            10 Grayson County        19:49.68                  
 17 Foster, Bradley            9 BEAS                  20:00.73   16             
 18 Oropilla, Marc            9t Elizabethtown XC      20:03.84   17             
 19 Larkin, Tyler             8t Elizabethtown XC      20:04.80   18             
 20 Todd, Joseph              12 Elizabethtown XC      20:05.27   19             
 21 Hepner, Matthew           9t Elizabethtown XC      20:08.11   20             
 22 Sparks, Ethan             11 BEAS                  20:09.19   21             
 23 Saunders, Patrick         11 Bethlehem             20:13.66                  
 24 Shively, Skyler           08 Green County          20:18.41   22             
 25 Zinsious, Brandon         12 Seneca                20:18.92   23             
 26 Clark, Andrew             12 Taylor County         20:22.63   24             
 27 Sztendera, Constantine    11 Taylor County         20:23.41   25             
 28 Holloman, Brad            12 DeSales               20:26.78   26             
 29 Roy, Stuart               12 Taylor County         20:30.84   27             
 30 Foley, David              11 Green County          20:36.89   28             
 31 O'Brian, Chris            11 DeSales               20:41.81   29             
 32 Bettag, Alex              11 DeSales               20:44.70   30             
 33 Marlow, Casey             11 Taylor County         20:51.71   31             
 34 Byrd, Chad                12 Grayson County        21:02.77                  
 35 Milby, Brock              09 Green County          21:16.07   32             
 36 Biddle, Andy              10 BEAS                  21:19.50   33             
 37 Stone, Patrick            11 Green County          21:30.48                  
 38 Tucker, Griffin           11 Taylor County         21:46.94   34             
 39 Jett, Ryan                11 DeSales               21:51.48   35             
 40 Smallwood, Jeff           10 BEAS                  21:52.24   36             
 41 Ford, Andrew              10 Taylor County         21:53.37   37             
 42 McConnell, Atom           09 DeSales               22:14.11   38             
 43 Stufflebeam, Trace        9t Elizabethtown XC      22:17.70   39             
 44 Murray, John              11 BEAS                  22:30.83   40             
 45 Lewis, JT                 11 BEAS                  23:03.00   41             
 46 Hamilton, Levi            7t Elizabethtown XC      23:11.09   42             
 47 Belcher, Kyle             12 DeSales               23:21.72   43             
 48 Cockriel, Clifton         10 Grayson County        23:23.17                  
 49 Carmine, GaRhett          10 Grayson County        23:23.55                  
 50 Chase, Kyle               12 Green County          23:26.85                  
 51 Pierce, Brian             11 BEAS                  23:43.12   44             
 52 Jewell, Justin            11 Seneca                24:15.36   45             
 53 Bhatti, Zeeshan           7t Elizabethtown XC      24:47.24   46             
 54 Raley, Jeremy              9 BEAS                  24:54.71                  
 55 Okruch, Matt              10 BEAS                  27:58.56                  
 56 Navarrette, Joshua        6t Elizabethtown XC      32:45.43                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 John Hardin                  25    1    2    5    8    9   14               
      Total Time:  1:33:04.80                                                    
         Average:    18:36.96                                                    
   2 Green County                 51    4    6    7   12   22   28   32          
      Total Time:  1:36:11.90                                                    
         Average:    19:14.38                                                    
   3 Seneca                       97    3   11   15   23   45                    
      Total Time:  1:42:01.44                                                    
         Average:    20:24.29                                                    
   4 Elizabethtown XC            113   17   18   19   20   39   42   46          
      Total Time:  1:42:39.72                                                    
         Average:    20:31.95                                                    
   5 Taylor County               117   10   24   25   27   31   34   37          
      Total Time:  1:41:18.24                                                    
         Average:    20:15.65                                                    
   6 DeSales                     133   13   26   29   30   35   38   43          
      Total Time:  1:43:09.82                                                    
         Average:    20:37.97                                                    
   7 Bullitt East High School    146   16   21   33   36   40   41   44          
      Total Time:  1:45:52.49                                                    
         Average:    21:10.50