Marshall County High School                                Hy-Tek's Meet Manager
               27th Annual Marshall County High School - 10/7/2006               
                           Cross Country Invitational                            
                                   Benton, KY                                    
                              Last Completed Event                               
 
Event 1  Girls 5k Run CC
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Hanson, Rachel            12 Rossview              20:29.53    1             
  2 Boyce, Alexis             10 Woodford County       20:51.77    2             
  3 Moody, Bradley            10 Harpeth Hall          20:52.54    3             
  4 Beveridge, Glory          11 Harpeth Hall          21:05.41    4             
  5 Higham, Catherine         12 Harpeth Hall          21:10.56    5             
  6 Newport, Brenna           10 Harpeth Hall          21:23.92    6             
  7 Crouch, Sarah Joy         10 Harpeth Hall          21:28.65    7             
  8 White, Maddie             09 Union County          21:32.14    8             
  9 Rives, Tiffany            12 Rossview              21:37.94    9             
 10 King, Kristen             10 Harpeth Hall          21:50.75   10             
 11 Etherington, Amy          12 Woodford County       21:56.39   11             
 12 Shoulta, Katherine        10 St. Mary              22:01.22                  
 13 Ramsden, Ashley           12 Harpeth Hall          22:03.35   12             
 14 Tuttle, Tonya             10 Harrisburg            22:05.19   13             
 15 Frizzell, Qunita          10 Northwest             22:06.02   14             
 16 Martin, Megan             10 Woodford County       22:06.66   15             
 17 Bradley, Sharell             Eldorado              22:07.04                  
 18 Hallett, Nicky Hughes     11 Harpeth Hall          22:08.06                  
 19 Aston, Caroline           09 Harpeth Hall          22:09.15                  
 20 Betts, Rachel             09 Woodford County       22:09.59   16             
 21 Bailey, Bridget           09 Harpeth Hall          22:09.79                  
 22 Mayden, Samantha          10 St. Cecilia Academy   22:10.10   17             
 23 Summers, Megan            10 Calloway County       22:15.94   18             
 24 Beck, Megan               09 Franklin High         22:27.05   19             
 25 Williams, Lauren          12 Franklin High         22:28.44   20             
 26 Gatten, Olivia            11 Union County          22:31.49   21             
 27 Page, Morgan              08 Woodford County       22:31.70   22             
 28 Moore, Christine          12 St. Cecilia Academy   22:39.17   23             
 29 Fish, Kelsey              10 Fort Campbell         22:44.68   24             
 30 Fellows, Haleigh             Lone Oak              22:45.43                  
 31 Vincent, Jenny            11 Calloway County       22:49.68   25             
 32 Hinton, Anna              09 Franklin High         23:00.06   26             
 33 Hefflin, Caitlin           9 St. Cecilia Academy   23:04.72   27             
 34 Bryant, Alex              09 Harpeth Hall          23:06.92                  
 35 Springer, Whitney         11 Muhlenberg North      23:09.73                  
 36 Boyce, Lindsay            12 Woodford County       23:11.02   28             
 37 Rasmussen, Kristina       12 Woodford County       23:11.51   29             
 38 McDaniel, Kera            09 Woodford County       23:12.25                  
 39 McClain, Amanda           11 Northwest             23:13.97   30             
 40 Suggs, Emly               10 Fort Campbell         23:19.15   31             
 41 Spickard, Anna            09 Harpeth Hall          23:22.38                  
 42 Davis, Rebekah            09 Woodford County       23:23.59                  
 43 Whitson, Emily            09 Harpeth Hall          23:31.22                  
 44 McElroy, Kristen          12 Paducah Tilghman      23:32.36                  
 45 Earthman, Kelly           09 Harpeth Hall          23:33.19                  
 46 Parrish, Lauren           09 Union County          23:33.83   32             
 47 Vinson, Rachel            10 Harrisburg            23:35.19   33             
 48 Derrick, Heather          11 Harpeth Hall          23:40.68                  
 49 Gray, Kelsey              08 Calloway County       23:46.04   34             
 50 Warren, Olivia             9 St. Mary              23:46.29                  
 51 Brower, Courtney           7 Fort Campbell         23:52.86   35             
 52 Jones, Karra              10 Calloway County       23:55.66   36             
 53 Dale, Tatum               11 Calloway County       23:57.02   37             
 54 Wildcat, Erika             9 Fort Campbell         24:02.53   38             
 55 Ramsey, Catherine         11 Harpeth Hall          24:03.71                  
 56 Carver, Phoebe            10 Harpeth Hall          24:07.94                  
 57 Downey, Anna              10 Marshall County       24:10.07   39             
 58 Maloy, Ellie              11 Harpeth Hall          24:11.58                  
 59 Prentice, Carley          11 Rossview              24:15.90   40             
 60 Shrader, Katie            11 Franklin High         24:17.95   41             
 61 Sparks, Jaimie            09 Marshall County       24:24.17   42             
 62 Adams, Rachel             09 Woodford County       24:30.04                  
 63 Murphy, Tabatha           11 Northwest             24:32.62   43             
 64 Melton, Jordan            08 Muhlenberg North      24:35.61                  
 65 Harmon, Emily             11 Franklin High         24:35.79   44             
 66 Huff, Amanda              12 Union County          24:38.17   45             
 67 Page, Brooke              12 Woodford County       24:44.03                  
 68 Bodecker, Payton           8 Fort Campbell         24:45.82   46             
 69 Adelman, Annie            09 Union County          24:46.45   47             
 70 Epps, Sophia              10 Rossview              24:47.54   48             
 71 Mikulcik, Kristen         11 Calloway County       24:47.78   49             
 72 Johnson, Caroline         09 Union County          24:55.26   50             
 73 Dedman, Liz               10 St. Cecilia Academy   24:56.30   51             
 74 Bird, Mary                10 Northwest             24:58.59   52             
 75 Belefeld, Carrissa        09 Northwest             25:10.17   53             
 76 Popham, Abby              10 Harpeth Hall          25:10.55                  
 77 Pryor, Ali                   Eldorado              25:14.77                  
 78 Griffith, Chelsea         10 Franklin High         25:17.57   54             
 79 Patterson, Olivia         10 Paducah Tilghman      25:18.01                  
 80 Murphy, Morgan             M Lone Oak              25:21.17                  
 81 Anderson, Stephanie       10 Woodford County       25:23.62                  
 82 Coursey, Megan            10 Marshall County       25:27.79   55             
 83 Williams, Ashley          10 Marshall County       25:28.14   56             
 84 Theobald, Lauren          11 St. Cecilia Academy   25:29.62   57             
 85 Crick, Kim                12 Muhlenberg North      25:31.26                  
 86 Davis, Kathryn             9 St. Cecilia Academy   25:35.61   58             
 87 Hughes, Amanda            11 Northwest             25:37.01   59             
 88 Dunne, Mariah             10 Harrisburg            25:38.64   60             
 89 Cooke, Krystin            09 Rossview              25:41.79   61             
 90 Betts, Emily              11 Franklin High         25:42.57   62             
 91 Trotter, Jordan           10 Franklin High         25:47.06                  
 92 Horne, DeAundrea          10 Paducah Tilghman      25:48.08                  
 93 Gough, Lyndsey            07 Union County          25:55.78   63             
 94 Moldiz, Elsi              10 Northwest             26:02.31   64             
 95 Czack, Sarah              10 Woodford County       26:05.23                  
 96 Coakley, Maggie           12 St. Cecilia Academy   26:06.05   65             
 97 Quigley, Ann                 St. Cecilia Academy   26:07.15                  
 98 Treece, Tifanie              Lone Oak              26:07.48                  
 99 Philpot, Emily            11 St. Cecilia Academy   26:13.03                  
100 Holt, Rebeccah            11 Rossview              26:22.28   66             
101 Crutcher, Shelby          09 Rossview              26:23.35   67             
102 Burgess, Goodwin          11 St. Cecilia Academy   26:26.18                  
103 Bloemer, Katie               Murray                26:36.00                  
104 King, Ashley              10 Woodford County       26:51.44                  
105 Schull, Katie             10 Harpeth Hall          26:53.54                  
106 Scott, Takina             09 Calloway County       27:04.08   68             
107 Bice, Sarah                9 Franklin High         27:06.79                  
108 Crawford, Courtney        10 Carlisle County       27:13.88                  
109 Webb, Alex                 9 Fort Campbell         27:17.99   69             
110 Kirchner, Brooklynn       09 Union County          27:35.59                  
111 Wilson, Calissa           07 Paducah Tilghman      27:42.52                  
112 Hatley, Cori               8 Fort Campbell         28:05.68   70             
113 Wolfe, Mykel              10 Harrisburg            28:06.70   71             
114 Hardison, Layne           12 Marshall County       28:15.45   72             
115 Coursey, Amanda           09 Marshall County       28:20.64   73             
116 Doyle, Anna               09 Woodford County       28:28.32                  
117 Griffy, Katie             09 Northwest             28:41.05                  
118 Constantine, Alexa        12 Franklin High         28:57.29                  
119 Dunn, Alyson              12 Caldwell County       29:06.63                  
120 Nelson, Jessica           09 Northwest             29:08.09                  
121 Hotres, Morgan            11 Harrisburg            29:09.44   74             
122 Pierson, Jackie            9 Fort Campbell         29:37.35                  
123 Wilkerson, Christina      09 Union County          30:20.10                  
124 Sheehan, Colleen          11 St. Cecilia Academy   30:29.61                  
125 Glasscock, Melissa        10 Harrisburg            30:58.26   75             
126 Meeks, Nakita             10 Northwest             30:59.71                  
127 Straitt, Brittney         11 Caldwell County       31:01.33                  
128 Bryant, Bethany           11 Harrisburg            35:27.37   76             
129 Linden, Caitlyn           09 Rossview              35:27.56                  
130 January, Leah                Eldorado              37:19.17                  
131 Bartok, Maura                Eldorado              37:19.36                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Harpeth Hall                 25    3    4    5    6    7   10   12          
      Total Time:  1:46:01.08                                                    
         Average:    21:12.22                                                    
   2 Woodford County              66    2   11   15   16   22   28   29          
      Total Time:  1:49:36.11                                                    
         Average:    21:55.23                                                    
   3 Calloway County             150   18   25   34   36   37   49   68          
      Total Time:  1:56:44.34                                                    
         Average:    23:20.87                                                    
   4 Franklin High School        150   19   20   26   41   44   54   62          
      Total Time:  1:56:49.29                                                    
         Average:    23:21.86                                                    
   5 Union County                153    8   21   32   45   47   50   63          
      Total Time:  1:57:02.08                                                    
         Average:    23:24.42                                                    
   6 Rossview                    159    1    9   40   48   61   66   67          
      Total Time:  1:56:52.70                                                    
         Average:    23:22.54                                                    
   7 Fort Campbell               174   24   31   35   38   46   69   70          
      Total Time:  1:58:45.04                                                    
         Average:    23:45.01                                                    
   8 St. Cecilia Academy         175   17   23   27   51   57   58   65          
      Total Time:  1:58:19.91                                                    
         Average:    23:39.99                                                    
   9 Clarksville Northwest       192   14   30   43   52   53   59   64          
      Total Time:  2:00:01.37                                                    
         Average:    24:00.28                                                    
  10 Harrisburg                  251   13   33   60   71   74   75   76          
      Total Time:  2:08:35.16                                                    
         Average:    25:43.04                                                    
  11 Marshall County             264   39   42   55   56   72   73               
      Total Time:  2:07:45.62                                                    
         Average:    25:33.13                                                    

 Marshall County High School                                Hy-Tek's Meet Manager
               27th Annual Marshall County High School - 10/7/2006               
                           Cross Country Invitational                            
                                   Benton, KY                                    
                              Last Completed Event                               
 
Event 2  Boys 5k Run CC
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Coneo, Joe                12 Northwest             16:39.42    1             
  2 Rainey, Zeek              11 Rossview              16:45.92    2             
  3 Rice, Chris               12 Woodford County       16:57.46    3             
  4 Kuntz, Cullen             11 Woodford County       17:01.76    4             
  5 Bowens, James             12 Marshall County       17:05.85                  
  6 Kuntz, Jacob              10 Woodford County       17:06.35    5             
  7 Maglasang, James           9 St. Mary              17:13.59    6             
  8 Grieshaber, David         11 Woodford County       17:19.77    7             
  9 Madden, Jonathon          12 Page High School      17:20.16                  
 10 Baker, Andrew             11 Woodford County       17:46.30    8             
 11 Johnson, Colin            09 Rossview              17:46.58    9             
 12 Rainey, Jacob             09 Rossview              17:50.09   10             
 13 Bilbro, Brad              12 Muhlenberg North      17:54.03                  
 14 Brown, Elliott            12 Franklin High         18:04.89   11             
 15 Lynch, Jimmy              11 Rossview              18:15.22   12             
 16 Kirkpatrick, John         12 Muhlenberg North      18:17.97                  
 17 Lee, Josh                 10 Calloway County       18:24.09   13             
 18 Phillips, Brandon         12 Calloway County       18:25.99   14             
 19 Parks, Barry                 Eldorado              18:30.99   15             
 20 Vasilakes, Noah           11 Woodford County       18:31.49   16             
 21 Ball, Patrick             12 St. Mary              18:41.42   17             
 22 Thurman, Ryan             08 Calloway County       18:42.37   18             
 23 Tincher, Kyle             11 St. Mary              18:43.12   19             
 24 Hall, Bryant              09 Woodford County       18:51.20   20             
 25 Shackelford, William      11 Rossview              18:53.30   21             
 26 Mugge, Mike               11 Harrisburg            18:54.74   22             
 27 Scott, Chad               11 Woodford County       18:55.11                  
 28 Lampert, Ross             11 Marshall County       18:58.16                  
 29 Howard, James              9 St. Mary              18:59.99   23             
 30 Hopkins, Daniel           10 Calloway County       19:02.24   24             
 31 Wills, Matt               12 Franklin High         19:02.86   25             
 32 Washburn, Jonathan        11 Calloway County       19:04.64   26             
 33 Duran, Tony                9 Fort Campbell         19:07.55   27             
 34 Dunning, Marty            12 Ballard Memorial      19:08.52                  
 35 North, Jay                10 Rossview              19:12.09   28             
 36 Van Veen, Luigi           11 Rossview              19:12.77   29             
 37 Smith, Quinton            10 Northwest             19:20.82   30             
 38 Fitts, Blake              12 Harrisburg            19:24.10   31             
 39 Henderson, Jared          12 Franklin High         19:28.88   32             
 40 Hollis, Russell           11 Woodford County       19:30.24                  
 41 Williams, Matt            10 Northwest             19:31.28   33             
 42 Kay, Robert               10 Northwest             19:33.25   34             
 43 Cumminsky, Logan          11 Harrisburg            19:37.25   35             
 44 Wade, Jacob               11 Calloway County       19:46.02   36             
 45 Lancaster, Seth           09 Muhlenberg North      19:46.54                  
 46 Henry, Michael            12 Rossview              19:46.88                  
 47 Wynne, Jesse              10 Paducah Tilghman      19:49.36   37             
 48 Hickerson, Isaac          12 Carlisle County       19:51.78   38             
 49 Headrick, Tony               Eldorado              19:52.64   39             
 50 Stefko, Nathan            12 Harrisburg            19:53.05   40             
 51 Crowdus, Evan             11 Union County          19:53.66                  
 52 Sells, Michael               Eldorado              19:54.25   41             
 53 Owens, Ty                 11 Carlisle County       19:58.68   42             
 54 Alecci, John Mark         11 Harrisburg            19:59.97   43             
 55 O'Nan, Josh               10 Woodford County       20:04.10                  
 56 Matheny, Brandan          12 Dawson Springs        20:13.03   44             
 57 Moreland, Anthony         11 Woodford County       20:15.27                  
 58 Jones, Jarred             11 Paducah Tilghman      20:16.99   45             
 59 Kelley, Jeff              11 Fort Campbell         20:22.13   46             
 60 Hethcoat, Hunter          11 Franklin High         20:24.44   47             
 61 Graves, Scott             09 Rossview              20:25.51                  
 62 Anderson, Jared           11 St. Mary              20:25.69   48             
 63 Laswell, Thomas              Eldorado              20:27.28   49             
 64 Taylor, Zack              11 Paducah Tilghman      20:28.52   50             
 65 Looper, Barret             9 Carlisle County       20:29.30   51             
 66 Reed, Dayton               8 Dawson Springs        20:32.52   52             
 67 Turner, Matt              12 Franklin High         20:33.39   53             
 68 McKendree, Matt           09 Marshall County       20:37.70                  
 69 Mize, Andrew              11 Woodford County       20:40.16                  
 70 Todd, Logan                9 Carlisle County       20:41.64   54             
 71 Halleen, Alex             10 Franklin High         20:43.18   55             
 72 White, Patrick            09 Woodford County       20:46.04                  
 73 Nesbitt, Cody             10 Paducah Tilghman      20:46.59   56             
 74 Dart, Taylor              10 Northwest             20:47.28   57             
 75 Berry, Mitchell           11 Harrisburg            20:49.15   58             
 76 Moore, Evan               12 Rossview              20:53.07                  
 77 Krimple, Ryan             11 St. Mary              20:55.04   59             
 78 Mott, Adam                10 Carlisle County       21:00.61   60             
 79 Stubblefield, Justin      11 Paducah Tilghman      21:07.61   61             
 80 Reuther, William          10 Harrisburg            21:10.34   62             
 81 Murray, Michael           10 Pearl-Cohn            21:11.83                  
 82 Fish, Cory                 8 Fort Campbell         21:14.90   63             
 83 Maddox, Ryan              12 Sikeston              21:16.46                  
 84 Fusting, Kenny            11 Woodford County       21:17.86                  
 85 Smith, Ethan              10 Rossview              21:29.09                  
 86 Porter, John Ellis        11 Franklin High         21:30.13   64             
 87 Monroe, Tristan              Eldorado              21:31.65   65             
 88 Foederer, Chris              Fulton County         21:36.18                  
 89 Crabtree, Bobby           09 Ballard Memorial      21:41.05                  
 90 Asher, Seth               12 Calloway County       21:43.86   66             
 91 Fannin, Derek             09 Woodford County       21:51.91                  
 92 Telfer, Zach              09 Rossview              21:52.69                  
 93 Gant, Walker              10 Northwest             21:55.98   67             
 94 Turner, Luke               9 Franklin High         21:58.17                  
 95 Faulman, Chandler          9 Franklin High         22:00.50                  
 96 Wiggins, Cody             10 Ballard Memorial      22:07.33                  
 97 Cole, Jacob               10 Sikeston              22:10.51                  
 98 Siebert, J.R.                Eldorado              22:12.15   68             
 99 Emmanuel, Ace             11 Caldwell County       22:13.26                  
100 Johnson, Ryan             12 Calloway County       22:13.96                  
101 Hill, Myles               11 Franklin High         22:14.58                  
102 Roberts, Jordan           12 Sikeston              22:15.38                  
103 Mudd, Lance                  Fulton County         22:16.26                  
104 Ranval, Pat               12 Paducah Tilghman      22:16.67   69             
105 Rea, Bradley               9 St. Mary              22:16.90   70             
106 Roberts, Ben              10 Woodford County       22:27.78                  
107 Captusciello, Cody         9 Fort Campbell         22:30.89   71             
108 Riddle, Ryan              10 Woodford County       22:37.58                  
109 Chapman, Paul             10 Franklin High         22:41.60                  
110 Seely, Wayne              10 Harrisburg            22:42.14                  
111 Daunis, Matt              10 Carlisle County       22:42.68   72             
112 Brock, Trent              10 Fort Campbell         22:44.58   73             
113 Luther, Matt              11 Dawson Springs        22:46.50   74             
114 Gill, Vince               12 Carlisle County       22:47.15   75             
115 Henry, Blake              10 Franklin High         22:48.97                  
116 Bonilla, David            09 Marshall County       22:49.24                  
117 Jones, Tim                11 Harrisburg            22:54.67                  
118 Rose, Casey               11 Harrisburg            23:02.45                  
119 Sisemore, Allen           11 Franklin High         23:03.68                  
120 Roberts, Jessie           11 Sikeston              23:05.73                  
121 Hollis, Geoffrey          09 Woodford County       23:27.47                  
122 Mabbitt, Ryan             09 Rossview              23:29.42                  
123 Reddick, Seth             10 Carlisle County       23:31.27                  
124 Khuri, Justin             09 Union County          23:37.10                  
125 Watts, Joe                11 Woodford County       24:00.33                  
126 Kirk, Cameron             10 Rossview              24:09.26                  
127 Fitzgerald, Mitchell      11 Caldwell County       24:16.79                  
128 Wilkerson, Kyle           10 Carlisle County       24:19.87                  
129 Koupal, Matt              10 Franklin High         24:21.54                  
130 Chappell, Kyle            11 Dawson Springs        24:22.01   76             
131 Harrison, Spencer         09 Muhlenberg North      24:25.40                  
132 Comley, Kyle              09 Northwest             24:27.86   77             
133 Nelson, Cody              12 Carlisle County       24:48.47                  
134 Odell, Jared              12 Rossview              24:57.14                  
135 Craycraft, Robbie         09 Woodford County       24:58.05                  
136 Randolph, Travis          08 Ballard Memorial      25:56.21                  
137 Scott, Thomas             09 Rossview              26:20.86                  
138 Mann, Nick                12 Northwest             26:27.31                  
139 Merrell, Tyler            11 Dawson Springs        26:33.63   78             
140 Straitt, Jerrod           10 Caldwell County       26:45.45                  
141 Conyer, Drew              10 Paducah Tilghman      27:08.14   79             
142 Kirk, William             09 Rossview              27:31.70                  
143 Whitt, Matthew               Fulton County         27:35.99                  
144 Blair, David                 Eldorado              28:31.16   80             
145 Edgin, Sean                  Fulton County         30:51.51                  
146 Witzler, Cameron          10 Rossview              31:38.49                  
147 Peters, Mike              11 Rossview              31:48.43                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Woodford County              27    3    4    5    7    8   16   20          
      Total Time:  1:26:11.64                                                    
         Average:    17:14.33                                                    
   2 Rossview                     54    2    9   10   12   21   28   29          
      Total Time:  1:29:31.11                                                    
         Average:    17:54.23                                                    
   3 Calloway County              95   13   14   18   24   26   36   66          
      Total Time:  1:33:39.34                                                    
         Average:    18:43.87                                                    
   4 St. Mary                    113    6   17   19   23   48   59   70          
      Total Time:  1:34:03.81                                                    
         Average:    18:48.77                                                    
   5 Clarksville Northwest       155    1   30   33   34   57   67   77          
      Total Time:  1:35:52.05                                                    
         Average:    19:10.41                                                    
   6 Franklin High School        168   11   25   32   47   53   55   64          
      Total Time:  1:37:34.46                                                    
         Average:    19:30.90                                                    
   7 Harrisburg                  171   22   31   35   40   43   58   62          
      Total Time:  1:37:49.11                                                    
         Average:    19:33.83                                                    
   8 Eldorado High School        209   15   39   41   49   65   68   80          
      Total Time:  1:40:16.81                                                    
         Average:    20:03.37                                                    
   9 Carlisle County             245   38   42   51   54   60   72   75          
      Total Time:  1:42:02.01                                                    
         Average:    20:24.41                                                    
  10 Paducah Tilghman            249   37   45   50   56   61   69   79          
      Total Time:  1:42:29.07                                                    
         Average:    20:29.82                                                    
  11 Fort Campbell               280   27   46   63   71   73                    
      Total Time:  1:46:00.05                                                    
         Average:    21:12.01                                                    
  12 Dawson Springs              324   44   52   74   76   78                    
      Total Time:  1:54:27.69                                                    
         Average:    22:53.54                                                    

 Marshall County High School                                Hy-Tek's Meet Manager
               27th Annual Marshall County High School - 10/7/2006               
                           Cross Country Invitational                            
                                   Benton, KY                                    
                              Last Completed Event                               
 
Event 3  Girls 4k Run CC
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Murray, Kaylor            07 Brentwood Academy     17:30.69                  
  2 Maglasang, Cynthia         7 St. Mary              17:56.84                  
  3 Gatten, Elizabeth         06 Union County          18:24.27                  
  4 Goad, Stephanie              Rossview              18:42.93                  
  5 Wiggins, Cydnie           06 Ballard Memorial      18:46.75                  
  6 Gray, Camrie              06 Muhlenberg North      18:59.49                  
  7 Menser, Lauren            06 Dawson Springs        19:35.94    1             
  8 Huddleston, Sarah         05 Dawson Springs        19:36.16    2             
  9 Bailey, Kinsey            08 Marshall Middle       19:47.93                  
 10 Howard, Melissa            6 St. Mary              19:54.97                  
 11 Ivy, Kirsten              06 Marshall Middle       20:01.10                  
 12 Paschall, Heatherly          Murray                20:04.93                  
 13 Jones, Kim                   Murray                20:39.84                  
 14 Strader, Tracy            06 Muhlenberg North      20:49.62                  
 15 Thweatt, LeAnn             6 St. Mary              20:54.18                  
 16 Parker, Tonya             07 Calloway County       21:45.54                  
 17 Seek, Heidi               06 Dawson Springs        22:00.96    3             
 18 Mills, Tayler             06 Dawson Springs        22:53.26    4             
 19 Dulin, Brittany           08 Dawson Springs        23:00.30    5             
 20 Perkins, Maranda          08 Dawson Springs        23:20.07    6             
 21 Telfer, Kayli                Rossview              23:45.09                  
 22 McKenney, Mattie          06 Union County          24:05.81                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Dawson Springs               15    1    2    3    4    5    6               
      Total Time:  1:47:06.62                                                    
         Average:    21:25.33                                                    

 Marshall County High School                                Hy-Tek's Meet Manager
               27th Annual Marshall County High School - 10/7/2006               
                           Cross Country Invitational                            
                                   Benton, KY                                    
                              Last Completed Event                               
 
Event 4  Boys 4k Run CC
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
 39 Unknown                                            20:02.65                  
  1 Vaughn, Blake              7 St. Mary              15:45.13    1             
  2 Whitehouse, Dillen        07 Muhlenberg North      16:07.80                  
  3 Chapple, Colton            6 Dawson Springs        16:12.37                  
  4 Willet, Derek              7 St. Mary              16:14.09    2             
  5 Ward, Zach                08 Marshall Middle       16:18.36    3             
  6 Vaughn, Reed               7 St. Mary              16:28.55    4             
  7 Brown, Brandon            07 Union County          16:30.21    5             
  8 Gallagher, Mark           07 Marshall Middle       16:35.28    6             
  9 Harrington, Houston       07 Marshall Middle       16:36.14    7             
 10 Edmonds, Jeremy           08 Marshall Middle       16:49.00    8             
 11 Childress, Austin         06 Muhlenberg North      16:58.51                  
 12 Sheffer, Sam              07 Union County          17:05.81    9             
 13 Geary, Chase              05 Muhlenberg North      17:11.93                  
 14 Howard, Brandon            7 St. Mary              17:13.77   10             
 15 DeNeve, Paul               7 St. Mary              17:25.59   11             
 16 Wormack, Devin            07 Calloway County       17:28.44   12             
 17 Atkinson, Stephen         08 Marshall Middle       17:34.80   13             
 18 DeMilia, Patrick             Rossview              17:39.27                  
 19 Fox, Colby                08 Calloway County       17:39.84   14             
 20 York, Sawyer              08 Marshall Middle       17:43.57   15             
 21 Evans, Corey              07 Calloway County       17:50.00   16             
 22 Dickens, Hunter            7 St. Mary              17:50.33   17             
 23 Gibson, Nick              06 Marshall Middle       18:02.20   18             
 24 Hamlet, Austin            06 Marshall Middle       18:05.36                  
 25 Jessup, Tanner            07 Marshall Middle       18:07.67                  
 26 Courtney, Charlie         06 Calloway County       18:28.00   19             
 27 Buser, Dylan              06 Union County          18:32.20   20             
 28 Green, Jay                07 Calloway County       18:35.11   21             
 29 Ricketts, Cody            07 Union County          18:39.74   22             
 30 Umstead, Ian              06 Calloway County       18:42.13   23             
 31 Harrison, Eric            06 Marshall Middle       18:49.20                  
 32 Cleek, Damian             06 Union County          18:51.56   24             
 33 Schutt, Daniel            07 Marshall Middle       19:07.30                  
 34 Northcutt, Peter          06 Marshall Middle       19:11.49                  
 35 Simmons, Will             06 Marshall Middle       19:13.72                  
 36 Sharkey, Shea             06 Union County          19:19.87   25             
 37 Alsup, Jacob               8 Sikeston              19:20.64                  
 38 Kirkpatrick, Neal            Muhlenberg North      19:46.32                  
 39 Haygood, Seth              6 St. Mary              20:09.71   26             
 40 Khuri, Kyle               08 Union County          20:12.33   27             
 41 Eldridge, Ty              06 Calloway County       20:25.14   28             
 42 White, Nathan             04 Union County          20:31.22                  
 43 Holifield, Will            8 Sikeston              20:48.62                  
 44 Mills, Bryce              06 Calloway County       20:49.11                  
 45 Martin, Chase             06 Calloway County       20:55.11                  
 46 Woodward, Logan           06 Ballard Memorial      20:57.62                  
 47 Hill, Scottie                Rossview              21:32.11                  
 48 Smiley, Reed               6 Dawson Springs        21:37.25                  
 49 Garland, Dillon              Murray                21:44.65                  
 50 Rambo, Sawyer             06 Carlisle County       21:45.09                  
 51 King, Sean                06 Caldwell County       22:48.94                  
 52 Dodson, Tyler             06 Carlisle County       23:04.23                  
 53 Wilson, Aaron                Murray                23:45.64                  
 54 Mabbitt, Justin              Rossview              24:13.76                  
 55 Thorn, Jacob              06 Marshall Middle       24:56.78                  
 56 Hall, Cody                07 Marshall Middle       25:02.06                  
 57 Haidys, Michael              Rossview              26:03.59                  
 58 Dukes, Dakota             06 Calloway County       28:54.37                  
 59 Williams, Dylan           07 Marshall Middle       29:51.25                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 St. Mary                     28    1    2    4   10   11   17   26          
      Total Time:  1:23:07.13                                                    
         Average:    16:37.43                                                    
   2 Marshall Middle              37    3    6    7    8   13   15   18          
      Total Time:  1:23:53.58                                                    
         Average:    16:46.72                                                    
   3 Union County                 80    5    9   20   22   24   25   27          
      Total Time:  1:29:39.52                                                    
         Average:    17:55.91                                                    
   4 Calloway County              82   12   14   16   19   21   23   28          
      Total Time:  1:30:01.39                                                    
         Average:    18:00.28                                                    

 Marshall County High School                                Hy-Tek's Meet Manager
               27th Annual Marshall County High School - 10/7/2006               
                           Cross Country Invitational                            
                                   Benton, KY                                    
                              Last Completed Event                               
 
Event 5  Mixed 1600 Meter Run CC Elementary
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
Results - Women                                                                  
  1 Jones, Jessica            05 Ballard Memorial       7:40.38                  
  2 Salyers, Tristan          05 Caldwell County        8:10.80                  
  3 McGuire, Whitney          05 East Calloway          8:33.99    1             
  4 Ashworth, Haley           05 Ballard Memorial       8:40.35                  
  5 Hepner, Jordan            05 East Calloway          8:44.93    2             
  6 Hepner, Camryn            02 East Calloway          8:57.79    3             
  7 Lowe, Lilly               03 East Calloway          9:06.09    4             
  8 Rogers, Erica             05 East Calloway          9:20.47    5             
  9 Benson, Deanna            06 Hopkinsville           9:25.05                  
 10 Gilkey, Meg               05 Caldwell County        9:40.08                  
 11 Luther, Ellyn             04 East Calloway          9:50.12    6             
 12 Overby, Chance               East Calloway         10:04.66    7             
 13 Grissom, Anna                Fulton County         10:50.01                  
 14 Coffey, Brook                Fulton County         11:20.95                  
 15 Vowell, Meghan               Fulton County         11:23.35                  
 16 Jones, Alec                  Benton                13:42.94                  
 17 Riley, Hallie                Calvert               16:09.11                  
Results - Men                                                                    
  1 Lawrence, Evan            04 Ballard Memorial       7:01.64                  
  2 DeNeve, Daniel             5 St. Mary               7:02.99                  
  3 DeNeve, John               4 St. Mary               7:07.80                  
  4 Willet, Ben                4 St. Mary               7:10.88                  
  5 Warmack, Dylan            05 East Calloway          7:13.00    1             
  6 Martin, Jacob             05 South                  8:02.03                  
  7 Stewart, Caleb            05 East Calloway          8:04.33    2             
  8 Crawford, Colin              Carlisle County        8:07.87                  
  9 Morton, Caleb             05 East Calloway          8:16.75    3             
 10 Dunn, Tyler               03 East Calloway          8:17.18    4             
 11 Mikulcik, Eric            05 East Calloway          8:25.06    5             
 12 Butts, Dylan              05 Hopkinsville           8:39.73                  
 13 Hill, Lucas               04 East Calloway          8:44.62    6             
 14 Joiner, Timothy           05 East Calloway          8:51.40    7             
 15 Fox, Lex                  03 East Calloway          8:51.65                  
 16 Davidson, Garrett         01 South                 13:27.82                  
 17 Johnson, Bonzie              Fulton County          8:55.75                  
 18 Schwepker, Evan           01 East Calloway          9:00.48                  
 19 Cox, Kevin                05 East Calloway          9:01.26                  
 20 Clause, Nate              04 East Calloway          9:10.83                  
 21 Jones, John                  Benton                 9:18.47                  
 22 Martin, Patrick           05 South                  9:39.21                  
 23 Bayer, Isaac              02 Benton                 9:47.01                  
 24 Larose, Robert            05 East Calloway          9:48.21                  
 25 Holland, Tristan          04 East Calloway          9:51.49                  
 26 Mikulcik, Martin          03 East Calloway          9:52.22                  
 27 Martin, Cody              04 East Calloway         10:17.99                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
 Results - Men                                                                   
   1 East Calloway                15    1    2    3    4    5    6    7          
      Total Time:    40:16.32                                                    
         Average:     8:03.27                                                    
 Results - Women                                                                 
   1 East Calloway                15    1    2    3    4    5    6    7          
      Total Time:    44:43.27                                                    
         Average:     8:56.66