AllTrax Timing - Contractor License                        Hy-Tek's Meet Manager
                         St. Xavier TigerRun - 9/2/2006                          
                                    9/2/2006                                     
                              
 
Event 2  Boys 1.5 Mile Run CC Middle School
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Carter, Austin             8 North Oldham Middle    8:10.23    1             
  2 Cummins, Jordan            8 Grant County           8:17.55    2             
  3 Yates, Nathan              8 North Oldham Middle    8:19.58    3             
  4 Sanders, Taylor            7 North Oldham Middle    8:20.44    4             
  5 Bruce, David               7 Butler                 8:28.25                  
  6 Kleinjan, Cory             8 Spencer Co. Midd       8:28.66    5             
  7 Beavin, Zach              07 Holy Trinity           8:32.92                  
  8 Truman, Dylan             07 Silver Creek           8:36.32    6             
  9 Johnson, Kenneth           8 Pleasure Ridge Park    8:38.97                  
 10 Turi, Ben                    Eastern                8:39.59                  
 11 Bowen, Zach               08 Meade County           8:40.63    7             
 12 Rice, Jeremy               8 North Oldham Middle    8:41.75    8             
 13 Fackler, Matthew          08 Meade County           8:42.19    9             
 14 Staton, Eli               08 Silver Creek           8:44.22   10             
 15 Ostertag, Nick            08 Conner High School     8:46.90   11             
 16 Grandon, Colin             8 North Oldham Middle    8:49.81   12             
 17 Medley, Colin              8 St. Raphael            8:52.74   13             
 18 Williamson, Henry            Oldham County  M       8:58.28   14             
 19 Allard, Jarad              8 St. Edward School      8:58.97   15             
 20 Carter, Zach              08 Shelby County HS       9:00.92   16             
 21 Haacke, Zach               7 St. Henry Distri       9:01.63   17             
 22 Schultz, Michael           8 Grant County           9:05.85   18             
 23 Ernst, Nick                7 North Oldham Mid       9:06.19   19             
 24 Langston, Rashaun         08 Farnsley               9:06.97   20             
 25 Blair, Tyler              08 Meade County           9:07.35   21             
 26 Lark, Biran                  Home School Union      9:07.67   22             
 27 Fenwick, Kyle              7 North Oldham Middle    9:08.48   23             
 28 Cutrer, Jeffrey            8 Pleasure Ridge Park    9:10.36                  
 29 McWilliams, Troas          7 North Oldham Mid       9:12.56   24             
 30 Kelly, Keenan              7 Farnsley               9:13.79   25             
 31 Bradford, Steven           8 Grant County           9:16.07   26             
 32 Roberts, Drew             06 Silver Creek           9:16.38   27             
 33 May, Brayden               8 North Oldham Mid       9:16.67   28             
 34 Graves, Zac                8 Christian Academ       9:17.83   29             
 35 Blum, Michael              8 St. Edward School      9:18.33   30             
 36 Meek, Terran              05 Walden                 9:19.48   31             
 37 Hoke, Andrew              08 Silver Creek           9:19.86   32             
 38 Horn, Alec                 7 North Oldham Mid       9:20.18   33             
 39 Snyder, Connor             8 St. Henry Distri       9:20.68   34             
 40 Turner, Ben               07 Conner High School     9:21.49   35             
 41 Bast, Bronson                Home School Union      9:22.38   36             
 42 Waugh, Kyle                  Oldham County  M       9:22.72   37             
 43 Archer, Eric               8 St. Raphael            9:23.22   38             
 44 Graves, Aaron             08 St Patrick A           9:24.01   39             
 45 Cave, Thomas                 St Nicholas            9:24.99                  
 46 McMahan, Chuck            07 St Gabriel             9:28.49                  
 47 Bast, Derek                  Home School Union      9:30.70   40             
 48 Riopell, Ryan                Oldham County  M       9:30.99   41             
 49 Mills, Dustin              8 Grant County           9:31.32   42             
 50 Goeing, Brandon           7t Mary                   9:32.03   43             
 51 DeMarco, Joey             06 Holy Spirit            9:33.41   44             
 52 Adams, Paul               06 Holy Spirit            9:33.97   45             
 53 Alford, Corey             08 Silver Creek           9:35.36   46             
 54 Collum, Christopher          Home School Union      9:36.55   47             
 55 Cardine, Jamonte           6 Farnsley               9:37.19   48             
 56 Caudill, Jackson             DePaul                 9:37.46   49             
 57 Pursley, Kyle             5t Mary                   9:38.42   50             
 58 Burton, Sam               08 Holy Spirit            9:38.76   51             
 59 Hamilton, Alex            07 Shelby County HS       9:39.17   52             
 60 Holderbaum, Brandon        6 Farnsley               9:39.82   53             
 61 Receveur, Luke            07 Louisville Colle       9:40.27                  
 62 Matthews, Allen           07 Notre Dame             9:41.63   54             
 63 Hadjmohammadreza, Taher    8 Portland Christian     9:41.97                  
 64 Noel, Alex                07 Holy Trinity           9:42.79                  
 65 Vellinger, Grant             Home School Union      9:43.22   55             
 66 Nakamura, Sean            07 North Oldham Mid       9:43.58   56             
 67 Karnes, Tyler              8 Christian Academ       9:43.96   57             
 68 Bloom, Matthew            7t Mary                   9:44.29   58             
 69 Hayes, Seth                7 St. Raphael            9:45.25   59             
 70 Sheryak, Connor            6 Christian Academ       9:46.66   60             
 71 Jenkins-Neary, Sebastian  08 Mezeek                 9:47.63   61             
 72 Griner, Trevor            08 Mezeek                 9:48.48   62             
 73 Edmondson, Tyler           7 Grant County           9:48.77   63             
 74 Merkley, Blake               Our Lady of Lourdes    9:49.58   64             
 75 Mark, Nathan               7 St. Henry Distri       9:50.47   65             
 76 Howard, Paul              07 Meade County           9:51.26   66             
 77 Morris, will              08 Shelby County HS       9:52.16   67             
 78 Kauffman, Ryan               Our Lady of Lourdes    9:52.69   68             
 79 Beno, Andrew               8 North Oldham Mid       9:53.79   69             
 80 Black, Jake                  Oldham County  M       9:55.94   70             
 81 Simms, Matt               07 Holy Spirit            9:56.92   71             
 82 Richardson, Colin         07 St Agnes Middle        9:57.82   72             
 83 Fisher, Joel                 Oldham County  M       9:58.12   73             
 84 Weyland, Campbell         06 Holy Trinity           9:58.35                  
 85 Lefan, Jonathan           08 Christian Academ       9:59.70   74             
 86 Thompson, Jacob           06 Notre Dame            10:00.58   75             
 87 Shuttleworth, Matthew     07 Conner High School    10:00.95   76             
 88 Jones, Bradley            06 Silver Creek          10:04.98   77             
 89 Glover, Joseph             8 Spencer Co. Midd      10:05.64   78             
 90 Paul, Jimmy               07 St Patrick A          10:07.18   79             
 91 Rose, Anthony                Oldham County  M      10:07.57   80             
 92 Harley, Creighton         07 Mother of Good C      10:08.14                  
 93 Van Camp, Alex            07 St Patrick A          10:08.57   81             
 94 King, Jordan              07 Meade County          10:11.16   82             
 95 Hester, Wayne              7 Farnsley              10:12.54   83             
 96 Holt, Trey                06 Shelby County HS      10:12.83   84             
 97 Cottrell, Spencer          7 Farnsley              10:13.14   85             
 98 Saldana, Chris            07 St Bernard            10:13.49   86             
 99 Hoerter, Stephen          08 Holy Trinity # 2      10:13.93   87             
100 Weiss, Matthew             6 Christian Academ      10:14.35   88             
101 Hellman, Will                Our Lady of Lourdes   10:14.68   89             
102 Heilman, Austin            6 Spencer Co. Midd      10:15.96   90             
103 Franke, Luke               8 Christian Academ      10:16.21   91             
104 Ording, Ian               08 St Agnes Middle       10:17.50   92             
105 Workman, Zach              8 Grant County          10:17.91   93             
106 Otting, Jonathan          06 St Patrick A          10:18.49   94             
107 Finch, Jonathan           07 Christian Academ      10:19.16   95             
108 Hull, Logan               06 Shelby County HS      10:19.43   96             
109 Readets, Nick             06 St Patrick A          10:20.27   97             
110 Brothers, Cameron         06 Notre Dame            10:20.59   98             
111 Feger, Jack               06 Holy Trinity # 2      10:20.96   99             
112 Orange, Stuart            06 Shelby County HS      10:21.25  100             
113 Dant, Adam                 7 St. Aloysius She      10:21.90  101             
114 Dearing, Forest           06 Walden                10:22.16  102             
115 Daly, Dan                    Holy Angels           10:22.46                  
116 Yaden, Dalton                Oldham County  M      10:22.71                  
117 Haley, Luke                  Home School Union     10:23.09  103             
118 Basham, Justin             6 St. Andrew Academy    10:23.75  104             
119 Wainwright, Ben           07 Mezeek                10:24.93  105             
120 Scott, David              08 St Patrick A          10:26.22  106             
121 Allard, Justin             8 St. Edward School     10:27.24  107             
122 Birke, julian                Home School Union B   10:27.50  108             
123 Brown, Trent                 Home School Union B   10:27.92  109             
124 Schroeder, Wesley          7 St Raphael B          10:28.64                  
125 Tate, David                  Home School Union B   10:29.22  110             
126 Thompson, Clinton          6 St. Andrew Academy    10:29.70  111             
127 Beyerle, Eric              8 St. Raphael           10:30.20  112             
128 Berry, Demetrius          06 Farnsley              10:30.63                  
129 Ohsenbien, Dallas            Mary                  10:34.62  113             
130 Peters, Patrick           07 St Margaret Mary      10:35.60                  
131 Irvin, Nathan             7t Mary                  10:35.87  114             
132 Guenthner, Steven          8 St. Raphael           10:36.16  115             
133 Aldridge, Craig            6 St. Henry Distri      10:36.50  116             
134 Martin, Chris             04 Holy Spirit           10:36.94  117             
135 Wellum, Josh               6 Portland Christian    10:37.21                  
136 Osowski, Mark                Our Lady of Lourdes   10:38.20  118             
137 Shoemaker, Greg           07 Mezeek                10:38.26  119             
138 Burch, Jeremy             05 St Alber the Great    10:38.67  120             
139 McMahan, Brandon          07 Meade County          10:39.20  121             
140 Hagan, Josh                6 Christian Academ      10:40.03  122             
141 Raque, Chip                7 St Raphael B          10:40.57                  
142 Glover, James              7 Spencer Co. Midd      10:41.59  123             
143 Burton, Tim               06 Holy Spirit           10:42.34  124             
144 Saltkill, Tyler           7t Mary                  10:43.07  125             
145 O'Bryan, Shane            07 St Agnes Middle       10:46.53  126             
146 Jackson, Dylan             8 Grant County          10:47.08  127             
147 Magnuson, Haaken           8 Christian Academ      10:47.52  128             
148 Scanlon, Tanner            6 Farnsley              10:47.84                  
149 Simpson, Clayton           8 Christian Academ      10:49.23  129             
150 Winrich, Evan             06 St Alber the Great    10:49.85  130             
151 Jones, Rudy               08 Mezeek                10:50.27  131             
152 Blincoe, Graham           04 St Alber the Great    10:51.54  132             
153 Miller, Daniel               Our Lady of Lour      10:52.16  133             
154 Iles, Sam                 06 Conner High School    10:53.47  134             
155 Ford, Will                   Our Lady of Lourdes   10:54.20  135             
156 Hayden, Spencer              St Alber the Great    10:54.86  136             
157 Cornett, Tyler             8 Christian Academ      10:55.10                  
158 Lacer, Christian          08 Shelby County HS      10:56.77                  
159 McDaniel, Michael          7 Grant County          10:57.09                  
160 Hallon, Jake              06 Holy Trinity # 2      10:57.91  137             
161 Llewellyn, Will           07 Walden                10:58.56  138             
162 Nold, Vincent             07 St Agnes Middle       10:59.03  139             
163 Zehinder, John            08 Shelby County HS      10:59.51                  
164 Standfer, Harry              Oldham County  M      11:00.02                  
165 Graven, Matthew           06 Notre Dame            11:00.48  140             
166 Ellis, Chris               7 Grant County          11:00.56  141             
167 Kamber, Jake               7 St. Edward School     11:00.89  142             
168 Cameron, Will             05 St Alber the Great    11:00.96  143             
169 Constant, Daniel             Our Lady of Lour      11:01.49  144             
170 Kokojan, Vinnie           06 St Agnes Middle       11:02.01  145             
171 Crupper, Boston            7 Grant County          11:02.52  146             
172 Van Hamburg, Hans         07 St Agnes Middle       11:03.08  147             
173 Saarinen, Samuel          06 Shelby County HS      11:03.74                  
174 Harris, Blake             06 Shelby County HS      11:05.02                  
175 Smith, Alex               07 St Margaret Mary      11:05.42                  
176 Allgeier, Jack            07 St Stephen Marytr     11:05.85  148             
177 McGee, Alex                7 St Raphael B          11:06.85                  
178 Cullen, Nathan               Home School Union B   11:08.77  149             
179 Schleg, John              07 Mother of Good C      11:09.48                  
180 Spanyer, Harrison            Our Lady of Lour      11:10.56  150             
181 Corman, Drew                 Oldham County  M      11:11.40                  
182 Myers, Jacob              07 Meade County B        11:11.82  151             
183 Bird, Chris               05 St Alber the Gre      11:12.60  152             
184 Wesselmann, Alex             Our Lady of Lour      11:13.04  153             
185 Baker, Jarred              6 Grant County          11:19.04  154             
186 Schlich, Scott            06 St Agnes Middle       11:19.52                  
187 Holloway, Guy             06 Walden                11:20.13  155             
188 Hottois, Brandon          5t Maryville Elemen      11:20.54  156             
189 Brown, Zach               06 Shelby County HS      11:22.21                  
190 Adams, Sam                08 Shelby County HS      11:23.25                  
191 Pate, Jordan                 Maryville Elemen      11:23.58  157             
192 Cook, Zach                   Oldham County  M      11:23.97                  
193 Williamson, Tanner        08 Shelby County HS      11:26.26                  
194 Hoerter, Jacob            07 Holy Trinity # 2      11:27.87  158             
195 Bird, Daniel              05 St Alber the Great    11:29.48  159             
196 Bushong, Jamie               DePaul                11:31.55  160             
197 Mattingly, Jordan         07 Meade County B        11:33.52  161             
198 Whitman, Patrick          07 Shelby County HS      11:34.64                  
199 Barton, Nathaniel            DePaul                11:34.91  162             
200 Smith, Brett               5 Grant County          11:38.97  163             
201 Matthews, Jason            6 Christian Academ      11:41.89  164             
202 Cullen, Andrew               Home School Union B   11:42.62  165             
203 Replogle, Mason           08 Conner High School    11:44.05  166             
204 Boly, Thomas               6 St. Aloysius She      11:45.20  167             
205 Meyer, Clark              06 St Stephen Marytr     11:47.25  168             
206 Van Camp, Adam            06 St Patrick B          11:48.23                  
207 Strothman, Nate              St Alber the Great    11:48.91                  
208 Mertz, Gage                6 Spencer Co. Midd      11:49.23  169             
209 Hirn, Thomas                 Oldham County  M      11:50.53                  
210 Olsson, Christian         07 Shelby County HS      11:51.49                  
211 Thixton, Sean             4t Maryville Elemen      11:51.88  170             
212 Brown, Chris               8 St. Aloysius She      11:52.26  171             
213 Gaynor, Chris                Our Lady of Lour      11:55.74  172             
214 Becht, Daniel             07 Holy Family- New      11:57.16  173             
215 Pomerleau, Drew            7 St. Aloysius She      11:57.95  174             
216 Goetz, Jeffery            06 Notre Dame            11:58.52  175             
217 Smith, Cory                  Oldham County  M      11:58.95                  
218 Boyle, John               04 St Alber the Gre      11:59.33  176             
219 Wunsch, Jake              05 Walden B              11:59.66                  
220 Renfrow, Chris            5t Maryville Elemen      11:59.98  177             
221 Collins, John              3 St. Aloysius She      12:00.34  178             
222 Altman, Dan               07 Walden                12:01.01  179             
223 Mitchell, Mathew          07 St Stephen Marytr     12:01.44  180             
224 McDonald, Lucas              Our Lady of Lour      12:01.85  181             
225 Hammon, Charlie           06 Holy Trinity # 2      12:07.19  182             
226 Trumbo, Austin            07 St Agnes Middle       12:08.38                  
227 Gable, Bradley            07 Meade County B        12:08.87  183             
228 Muessle, London            8 St. Raphael           12:09.21  184             
229 Mattingly, Tony           08 St Bernard            12:15.46  185             
230 Meehan, Kam               07 Holy Trinity # 2      12:16.38  186             
231 Spear, Ben                05 Walden B              12:17.30                  
232 Crane, Adam                6 Christian Academ      12:18.96  187             
233 Spantos, Daniel           05 Holy Spirit           12:20.51                  
234 Kosse, Louis              07 St Margaret Mary      12:21.74                  
235 Hicks, Caleb               6 Christian Academ      12:22.61                  
236 Jones, Matt               08 Walden                12:25.34  188             
237 Koller, Nick                 DePaul                12:28.31  189             
238 Hopins, Rory              08 St Alber the Gre      12:29.32  190             
239 Csernick, Larry           08 St Bernard            12:29.85  191             
240 Matthews, Jonathan         6 Christian Academ      12:31.27                  
241 O'Daniel, Conor           05 Walden C              12:32.26  192             
242 Graf, Travis               6 St. Aloysius She      12:34.13  193             
243 Everson, Hoyt             07 Shelby County HS      12:35.96                  
244 Gilligan, Michael         05 Holy Spirit           12:37.81                  
245 Martel, Aaron             07 St Patrick B          12:38.11                  
246 Schieman, Paul            05 Walden C              12:38.57  194             
247 Standafer, Blake          05 Walden C              12:48.97  195             
248 Artrip, Deven              7 Grant County          12:53.04                  
249 Meece, Dustin              8 Grant County          12:54.73                  
250 Sipek, Andrew             06 St Stephen Marytr     12:55.92  196             
251 Jones, Justin             2n Maryville Elemen      12:56.96  197             
252 Merk, Mark                06 Holy Family- New      13:00.26  198             
253 Motiff, Sam               07 St Alber the Gre      13:01.01  199             
254 Mackin, Eric               6 St. Andrew Academy    13:03.74  200             
255 Kemper, Logan             06 Shelby County HS      13:10.08                  
256 Bentley, Jared            06 Shelby County HS      13:11.62                  
257 Tucker, Michael            7 Portland Christian    13:12.41                  
258 O'Daniel, Zach            07 St Gabriel            13:13.44                  
259 Harrison, Jacob           08 St Stephen Marytr     13:15.20  201             
260 Finnesand, Clay           06 Christian Academ      13:20.13                  
261 Kearns, Cory               8 Grant County          13:24.06  202             
262 Miles, Lee Jared           6 Spencer Co. Midd      13:29.89  203             
263 Miller, Gatlin            07 Shelby County HS      13:31.95                  
264 Keith, Kyle               06 Conner High School    13:32.58  204             
265 Burke, Patrick            06 St Stephen Marytr     13:34.34  205             
266 Reese, David              08 Meade County B        13:35.01  206             
267 Eberhart, George          07 Meade County B        13:39.57  207             
268 Mofiff, Michael           05 St Alber the Gre      13:44.19  208             
269 Alse, Varun               06 Holy Family- New      14:02.31  209             
270 Hirsh, Drew               06 Holy Family- New      14:04.65  210             
271 Gaynor, Luke                 Our Lady of Lour      14:07.69                  
272 Jamner, Rob               06 Walden B              14:11.79                  
273 Pliska, Matt                 Home School Union B   14:18.59  211             
274 Kent, Matthew             08 St Bernard            14:19.59  212             
275 Timothy, Tan              06 St Stephen Marytr     14:21.55                  
276 Pearce, John                 DePaul                14:28.49  213             
277 Robertson, Matt           07 Walden C              14:39.37  214             
278 Thixton, Dakota           03 Maryville Elemen      14:48.11  215             
279 Nelson, Nathan             6 St. Andrew Academy    15:03.97  216             
280 Compton, Andrew            6 St. Aloysius She      15:05.53                  
281 Phillips, Bryce           07 Shelby County HS      15:32.85                  
282 Schuler, :luke            07 St Bernard            15:37.03  217             
283 Raddish, Austin            7 St. Andrew Academy    15:41.70  218             
284 Gries, John               07 St Patrick B          16:25.40                  
285 Castro, Max               06 St Stephen Marytr     17:36.84                  
286 Roth, Simon               07 St Stephen Marytr     17:55.19                  
287 Compton, Glenn             4 St. Aloysius She      18:02.45                  
288 Burgin, Chris              6 Christian Academ      18:21.44                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 North Oldham Middle          16    1    3    4    8   12   23               
      Total Time:    33:32.00                                                    
         Average:     8:23.00                                                    
   2 Silver Creek                 75    6   10   27   32   46   77               
      Total Time:    35:56.78                                                    
         Average:     8:59.20                                                    
   3 Grant County                 88    2   18   26   42   63   93               
      Total Time:    36:10.79                                                    
         Average:     9:02.70                                                    
   4 Meade County                103    7    9   21   66   82  121               
      Total Time:    36:21.43                                                    
         Average:     9:05.36                                                    
   5 North Oldham Middle B       104   19   24   28   33   56   69               
      Total Time:    36:55.60                                                    
         Average:     9:13.90                                                    
   6 Home School Union           145   22   36   40   47   55  103               
      Total Time:    37:37.30                                                    
         Average:     9:24.33                                                    
   7 Farnsley Middle School      146   20   25   48   53   83   85               
      Total Time:    37:37.77                                                    
         Average:     9:24.45                                                    
   8 Oldham County  Middle       162   14   37   41   70   73   80               
      Total Time:    37:47.93                                                    
         Average:     9:26.99                                                    
   9 Holy Spirit                 211   44   45   51   71  117  124               
      Total Time:    38:43.06                                                    
         Average:     9:40.77                                                    
  10 Shelby County HS            219   16   52   67   84   96  100               
      Total Time:    38:45.08                                                    
         Average:     9:41.27                                                    
  11 St. Raphael                 222   13   38   59  112  115  184               
      Total Time:    38:31.41                                                    
         Average:     9:37.86                                                    
  12 St. Henry District High S   232   17   34   65  116                         
      Total Time:    38:49.28                                                    
         Average:     9:42.32                                                    
  13 Christian Academy - Louis   234   29   57   60   88   95  129               
      Total Time:    39:02.80                                                    
         Average:     9:45.70                                                    
  14 Conner High School          256   11   35   76  134  166  204               
      Total Time:    39:02.81                                                    
         Average:     9:45.71                                                    
  15 Maryville Elementary        264   43   50   58  113  114  125               
      Total Time:    39:29.36                                                    
         Average:     9:52.34                                                    
  16 St Patrick A                293   39   79   81   94   97  106               
      Total Time:    39:58.25                                                    
         Average:     9:59.57                                                    
  17 St. Edward School           294   15   30  107  142                         
      Total Time:    39:45.43                                                    
         Average:     9:56.36                                                    
  18 Spencer Co. Middle School   296    5   78   90  123  169  203               
      Total Time:    39:31.85                                                    
         Average:     9:52.97                                                    
  19 Our Lady of Lourdes         339   64   68   89  118  135                    
      Total Time:    40:35.15                                                    
         Average:    10:08.79                                                    
  20 Mezeek                      347   61   62  105  119  131                    
      Total Time:    40:39.30                                                    
         Average:    10:09.83                                                    
  21 Notre Dame                  367   54   75   98  140  175                    
      Total Time:    41:03.28                                                    
         Average:    10:15.82                                                    
  22 Christian Academy - Louis   415   74   91  122  128  164  187               
      Total Time:    41:43.46                                                    
         Average:    10:25.87                                                    
  23 Walden                      426   31  102  138  155  179  188               
      Total Time:    42:00.33                                                    
         Average:    10:30.09                                                    
  24 St Agnes Middle             429   72   92  126  139  145  147               
      Total Time:    42:00.88                                                    
         Average:    10:30.22                                                    
  25 Home School Union B         476  108  109  110  149  165  211               
      Total Time:    42:33.41                                                    
         Average:    10:38.36                                                    
  26 Holy Trinity # 2            481   87   99  137  158  182  186               
      Total Time:    43:00.67                                                    
         Average:    10:45.17                                                    
  27 St Alber the Great          518  120  130  132  136  143  159               
      Total Time:    43:14.92                                                    
         Average:    10:48.73                                                    
  28 DePaul                      560   49  160  162  189  213                    
      Total Time:    45:12.23                                                    
         Average:    11:18.06                                                    
  29 Grant County                568  127  141  146  154  163  202               
      Total Time:    44:09.20                                                    
         Average:    11:02.30                                                    
  30 Our Lady of Lourdes B       580  133  144  150  153  172  181               
      Total Time:    44:17.25                                                    
         Average:    11:04.32                                                    
  31 St. Aloysius Shepherdsvil   613  101  167  171  174  178  193               
      Total Time:    45:57.31                                                    
         Average:    11:29.33                                                    
  32 St. Andrew Academy          631  104  111  200  216  218                    
      Total Time:    49:01.16                                                    
         Average:    12:15.29                                                    
  33 Maryville Elementary B      660  156  157  170  177  197  215               
      Total Time:    46:35.98                                                    
         Average:    11:39.00                                                    
  34 St Bernard                  674   86  185  191  212  217                    
      Total Time:    49:18.39                                                    
         Average:    12:19.60                                                    
  35 St Stephen Marytr           692  148  168  180  196  201  205               
      Total Time:    47:50.46                                                    
         Average:    11:57.62                                                    
  36 Meade County B              701  151  161  183  206  207                    
      Total Time:    48:29.22                                                    
         Average:    12:07.31                                                    
  37 St Alber the Great B        717  152  176  190  199  208                    
      Total Time:    48:42.26                                                    
         Average:    12:10.57                                                    
  38 Holy Family- New Albany     790  173  198  209  210                         
      Total Time:    53:04.38                                                    
         Average:    13:16.10                                                    
  39 Walden C                    795  192  194  195  214                         
      Total Time:    52:39.17                                                    
         Average:    13:09.80                
 
Event 1  Girls 1.5 Mile Run CC Middle School
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Triplett, Vanessa         08 Sacred Heart Mod       9:09.50                  
  2 Barker, Sarah             07 Mezeek                 9:10.61    1             
  3 Linzey, Cecy               8 North Oldham Middle    9:12.04    2             
  4 Smithwick, Patricia       08 St Leonard             9:18.10                  
  5 Wattley, Kasey             8 North Oldham Middle    9:22.79    3             
  6 El Rady, Ashley            8 St. Edward School      9:27.29    4             
  7 Dalton, Rachel            08 East Washington        9:27.76                  
  8 Thomas, Caroline          08 Mezeek                 9:28.48    5             
  9 Klotz, Laura               8 Spencer Co. Midd       9:36.36    6             
 10 Gregg, Jessica             6 Grant County           9:37.61    7             
 11 Dadds, Taylor                Our Lady of Lourdes    9:41.46    8             
 12 Beyea, Caitlin             7 North Oldham Middle    9:45.26    9             
 13 Brink, Emma               08 St Agnes Middle        9:46.24   10             
 14 Smith, Mary-Kate             Our Lady of Lourdes    9:48.37   11             
 15 Adams, Ashley              8 North Oldham Middle    9:50.25   12             
 16 Allen, Catherine          08 St Margaret Mary       9:51.97   13             
 17 Brady, Allysa              7 St. Henry Distri       9:53.44   14             
 18 Haley, Johnnie Elyse         Home School Union      9:54.24   15             
 19 Rucker, Hannah               Home School Union      9:57.79   16             
 20 Adams, Shelby              6 North Oldham Middle    9:59.29   17             
 21 Garcia, Charley Ann          Spencer Co. Midd      10:01.10   18             
 22 Sweetland, Audrey            Home School Union     10:01.58   19             
 23 Shawver, Christina         7 Spencer Co. Midd      10:01.99   20             
 24 Burnett, Sarah Beth        6 Christian Academ      10:02.46   21             
 25 Westphall, Katrina         8 Spencer Co. Midd      10:03.67   22             
 26 Richardson, Casey         07 St Agnes Middle       10:04.27   23             
 27 Bean, Emily                5 St. Edward School     10:04.90   24             
 28 Brewer, Erica              8 St. Raphael           10:05.42   25             
 29 Wheat, Heather            08 Notre Dame            10:09.96                  
 30 Strothman, Melanie        07 St Alber the Great    10:10.30   26             
 31 Hinken, Lindsey            7 St. Henry Distri      10:11.06   27             
 32 Davis, Bailey             05 St Alber the Great    10:14.94   28             
 33 Lohr, Elizabeth           07 St Agnes Middle       10:16.47   29             
 34 Cappy, Caroline           08 St Margaret Mary      10:19.26   30             
 35 Kinman, Jackie             8 Grant County          10:20.55   31             
 36 Corley, Allison              Our Lady of Lourdes   10:21.64   32             
 37 Usher, Rosalee            06 St Patrick A          10:23.47   33             
 38 Grogan, Margaret             Oldham County  M      10:25.96   34             
 39 Grady, Rachael             7 North Oldham Middle   10:26.38   35             
 40 Level, April              07 Meade County          10:26.87   36             
 41 Meiners, Molly            07 Holy Trinity          10:27.51   37             
 42 Pierce, Olivia             6 Christian Academ      10:29.43   38             
 43 Tuell, Katie              08 Walden                10:31.61   39             
 44 Aldstadt, Alannah         08 St Alber the Great    10:33.79   40             
 45 Hommrich, Samantha        07 Notre Dame            10:35.72                  
 46 Osbourne, Hannah          06 St Patrick A          10:36.80   41             
 47 Baskett, Jessica          07 Mezeek B              10:37.45                  
 48 Hill, Rachel               6 North Oldham Mid      10:37.96   42             
 49 Karem, Paige              07 Mother of Good C      10:38.32                  
 50 Jamros, Kira              06 Silver Creek          10:39.85   43             
 51 Wattley, Lindsey           6 North Oldham Mid      10:40.17   44             
 52 Ford, Sophie              07 St Agnes Middle       10:40.61   45             
 53 Calhoun, Emily            07 St Agnes Middle       10:41.04   46             
 54 Puopolo, Jacklyn          07 St Alber the Great    10:41.63   47             
 55 Byrd, Jessica              5 St. Edward School     10:42.17   48             
 56 Riopell, Elizabeth           Oldham County  M      10:43.68   49             
 57 Clague, Courtney           8 St. Henry Distri      10:44.16   50             
 58 McAdams, Gwen              6 Grant County          10:45.09   51             
 59 Cahill, Alana              8 St. Henry Distri      10:45.84   52             
 60 Snider, Erin              06 Silver Creek          10:46.25   53             
 61 Konnerman, Rebecca           Our Lady of Lourdes   10:48.56   54             
 62 Daly, Betsy                  Holy Angels           10:51.96                  
 63 May-Boquiren, Christian   08 Holy Family- New      10:52.22   55             
 64 Goebel, Katie                Shelby County B       10:53.34   56             
 65 Beltz, Cynthia             8 Pleasure Ridge Park   10:55.11                  
 66 Flannery, Michelle         8 Christian Academ      10:55.98   57             
 67 Schneider, Kelly          06 Holy Trinity          10:56.55   58             
 68 Kosse, Catherine          07 St Agnes Middle       10:57.05   59             
 69 Riedling, Emily            5 St. Edward            10:58.12   60             
 70 Humpert, Lauren            8 St. Henry Distri      10:58.62   61             
 71 Coburn, Kelly              6 St. Henry Distri      10:58.98   62             
 72 Pearson, Abbey               Oldham County  M      10:59.38   63             
 73 Sliter, Dee Dee           06 Notre Dame            10:59.85                  
 74 Cummins, Laura            07 Conner High School    11:00.19                  
 75 Larsen, Teresa               Oldham County  M      11:00.57   64             
 76 Lawson, Ally               6 Christian Academ      11:01.10   65             
 77 Hottois, Jessi            6t Mary                  11:01.46   66             
 78 Coleman, Clara            08 St Leonard            11:01.86                  
 79 Bryant, Paris             08 Louisville Colle      11:02.47                  
 80 Downs, Emily               8 Shelby County HS      11:03.83   67             
 81 Sharber, Tiffany           8 Shelby County HS      11:06.30   68             
 82 Bailey, Cassie            08 Mezeek                11:06.80   69             
 83 Anderson, Alyssa           8 Shelby County HS      11:07.22   70             
 84 Rademaker, Anna           08 St Agnes Middle       11:07.51                  
 85 Harlan, Brianna           08 Mezeek B              11:07.85                  
 86 Seger, Celine             07 St Stephen Marytr     11:08.17                  
 87 Corley, Megan                Our Lady of Lourdes   11:08.59   71             
 88 Reibel, Olivia             7 St. Edward School     11:08.92   72             
 89 Olsson, Haleigh            7 Shelby County HS      11:09.50   73             
 90 McMillan, Paige           07 St Patrick A          11:09.97   74             
 91 Ireland, Catherine        -7 St Patrick A          11:10.47   75             
 92 Hettel, Katie             07 St Stephen Marytr     11:11.34                  
 93 Hellman, Laura               Our Lady of Lour      11:14.40   76             
 94 Catlett, Blakely           7 North Oldham Mid      11:15.07   77             
 95 Bartelt, Liz               7 North Oldham Mid      11:15.62   78             
 96 Miller, Lindsey            8 Shelby County B       11:16.07   79             
 97 Buechler, Megan           -3 Holy Spirit           11:16.43   80             
 98 Nash, Annie               06 St Agnes Middle       11:17.34                  
 99 Gillespie, Katie          06 St Alber the Great    11:20.85   81             
100 Zoeller, Jennifer            Home School Union     11:21.15   82             
101 Moore, Laurell             8 St. Henry Distri      11:22.26                  
102 Klika, Allie              07 St Patrick A          11:22.71   83             
103 Dwyer, Colleen            05 St Agnes Middle       11:23.11                  
104 Stanfield, Marley         07 Meade County          11:23.48   84             
105 Buechler, Julia           05 Holy Spirit           11:23.84   85             
106 Elliot, Hannah             6 St. Edward School     11:24.25   86             
107 Wallace, Tavi                Oldham County  M      11:24.58   87             
108 Sehlinger, Samantha       08 St Alber the Gre      11:25.19   88             
109 Rietveld, Paige              Oldham County  M      11:26.02   89             
110 Williams, Lauren             Oldham County  M      11:26.39                  
111 Harman, Rebecca           07 Meade County          11:26.78   90             
112 Graves, Carinne           06 Silver Creek          11:27.23   91             
113 Mudd, Kendall              6 St. Edward            11:27.65   92             
114 Thomas, Shelby            08 Silver Creek          11:28.42   93             
115 Phelan, Meghan             6 St. Edward            11:28.90   94             
116 Ricke, Temple             06 Holy Family- New      11:29.39   95             
117 Johnson, Erica            6t Mary                  11:29.84   96             
118 Frazier, Shelby            8 Spencer Co. Midd      11:30.36   97             
119 McMillan, Erin            07 St Patrick A          11:30.79   98             
120 Klondike, Brooke          07 Mezeek                11:31.24   99             
121 Sprau, Annelise           06 Holy Trinity          11:31.84  100             
122 Altman, Alayna            06 Walden B              11:32.33  101             
123 Lyvers, Meagan            07 St Margaret Mary      11:32.90  102             
124 McKinney, Paige              Oldham County  M      11:33.30                  
125 Gruneisen, Elise          07 St Margaret Mary      11:33.63  103             
126 Macke, Sarah              06 St Margaret Mary      11:34.00  104             
127 Willoughby, Michelle       8 Grant County          11:34.34  105             
128 Koopman, Katelyn          06 Holy Family- New      11:34.76  106             
129 Harrisoh, Leah            06 Holy Trinity          11:35.11  107             
130 Smith, Hannah             05 Holy Spirit           11:35.51  108             
131 Sharber, Elizabeth         6 Shelby County HS      11:35.95  109             
132 Daugherty, Erin            6 Shelby County B       11:36.49  110             
133 Sanders, Brittany          7 Pleasure Ridge Park   11:36.88                  
134 Kosse, Emily              05 St Agnes Middle       11:37.36                  
135 Mylor, Hannah              8 St. Edward School     11:37.69  111             
136 Wright, Molly              6 St. Raphael           11:38.14  112             
137 Boyle, Anna               08 St Alber the Gre      11:41.87  113             
138 Lux, Katlin                8 St. Edward            11:42.09  114             
139 Price, Kassidy             6 North Oldham Mid      11:44.14  115             
140 Moore, Sierra              7 St. Henry Distri      11:44.76                  
141 Mays, Erin                07 St Alber the Great    11:45.52  116             
142 Weiter, Casey                Our Lady of Lour      11:45.96  117             
143 Blemker, Mary                Home School Union B   11:46.36  118             
144 Crenshaw, Shelby          4t Mary                  11:46.76  119             
145 Wence, Kya                07 Walden                11:47.26  120             
146 Walker, Cait              07 Holy Spirit           11:51.46  121             
147 Wellum, Janae              4 Portland Christian    11:51.75                  
148 DeMarco, Rosemary         03 Holy Spirit           11:53.88  122             
149 Jewell, Isabella          08 Silver Creek          11:55.77  123             
150 Franke, Hannah             6 Christian Academ      11:56.00  124             
151 Johnston, Jenna            5 St. Andrew Academy    11:59.54                  
152 Siebert, Cory             06 Holy Family- New      11:59.85  125             
153 Bradshaw, Stephanie          St Nicholas           12:01.84                  
154 Bloom, Courtney           5t Mary                  12:03.04  126             
155 Williams, Claire          06 Holy Family- New      12:03.95  127             
156 Doerr, Sarah              08 St Stephen Marytr     12:06.45                  
157 Bloom, Kara                  Home School Union     12:06.72  128             
158 Lauer, Abby                7 Shelby County HS      12:07.05  129             
159 Radamaker, Katy           06 St Agnes Middle       12:08.10                  
160 Roth, Lucy                08 Mezeek                12:09.98  130             
161 Herbert, Jasmine           8 Shelby County C       12:11.32  131             
162 Norman, Nicole             6 Grant County          12:11.58  132             
163 Bell, Colleen             06 St Patrick B          12:13.42  133             
164 Snodgrass, Cassie          6 St. Henry Distri      12:13.85                  
165 Fisher, Mary               6 St. Raphael           12:14.91  134             
166 Shifflett, Alyssa         6t Mary                  12:15.86  135             
167 Teta, Allie               08 St Patrick B          12:18.55  136             
168 Shell, Trinity            07 Walden                12:19.88  137             
169 Parker, Sydney             4 Grant County          12:20.88  138             
170 Jones, Michelle           07 Walden                12:21.28  139             
171 Gempler, Emily            07 Meade County          12:22.76  140             
172 Webb, Taylor               6 Shelby County B       12:23.42  141             
173 Meers, Lauren             07 Holy Trinity          12:26.60  142             
174 Seger, Samantha           05 St Albert the Gr      12:27.10                  
175 Mays, Annie               05 St Alber the Gre      12:27.58  143             
176 Harlen, Sierra             6 St. Henry Distri      12:28.03                  
177 Wilson, Anna                 Home School Union B   12:31.24  144             
178 Cox, Alexis               07 Meade County B        12:32.90                  
179 Lurie, Alyssa             07 Walden B              12:37.15  145             
180 Hall, Kayla                  DePaul                12:41.01                  
181 Davenport, Kirsten           DePaul                12:44.07                  
182 Geren, Elizabeth          07 Meade County          12:45.50  146             
183 Chancellor, Ellie         06 St Margaret Mary      12:45.83  147             
184 Mays, Brynne              05 St Alber the Gre      12:47.92  148             
185 Beran, Johanna             8 Christian Academ      12:48.80  149             
186 Birke, Hilary                Home School Union     12:49.64  150             
187 Eyle, Katilyn                Oldham County  M      12:50.74                  
188 Edmondson, Sarah           7 St. Henry Distri      12:51.70                  
189 Cole, Katie                7 Shelby County B       12:58.35  151             
190 Carter, Courtney           7 Shelby County C       13:01.17  152             
191 Milburn, Lauren            7 Shelby County C       13:01.54  153             
192 Petrey, Kathryn            6 Christian Academ      13:02.24  154             
193 Masterson, Lauren          8 St. Raphael           13:03.15  155             
194 Gregory, Ashlee           07 St Alber the Gre      13:04.09  156             
195 Deye, Maryellissa         07 St Alber the Gre      13:04.83  157             
196 Spanyer, Allison             Our Lady of Lour      13:05.57  158             
197 Melanson, Nettie           7 Shelby County B       13:07.78  159             
198 Wasz-Piper, Lyla          08 Mezeek                13:09.73  160             
199 Khazai, MacKenzie            DePaul                13:10.24                  
200 Collins, Caroline          2 St. Aloysius She      13:11.69                  
201 Fizer, Katie                 Our Lady of Lour      13:12.47  161             
202 Holloway, Sarah           05 Walden                13:18.81  162             
203 Wagner, Amantha            6 Christian Academ      13:20.69  163             
204 Jack, Amanda               6 North Oldham Mid      13:23.23  164             
205 Spann, Maggie              8 St. Raphael           13:31.86  165             
206 Wilson, Taylor               Mary                  13:32.17  166             
207 Petrey, Sarah              7 Christian Academ      13:33.30  167             
208 Perry, Brooke             08 Meade County          13:34.70  168             
209 Inman, Liz                08 Mezeek B              13:37.73                  
210 Carothers, Lily           05 Walden B              13:42.56  169             
211 Yeager, Rachel               Home School Union B   13:42.92  170             
212 McNabb, Bethany            7 St. Henry Distri      13:46.49                  
213 Keifer, Erin              06 St Patrick B          13:47.10  171             
214 McClure, Katie             8 St. Aloysius She      13:48.39                  
215 Mallek, Anna                 Oldham County  M      13:52.57                  
216 Herner, Kristen           06 St Patrick B          13:55.16  172             
217 Campbell, Avery           05 Walden B              13:55.70  173             
218 Arnold, Sarah              6 Christian Academ      14:01.27  174             
219 Cowart, Mary Elizabeth       Home School Union B   14:13.34  175             
220 Gathof, Hannah             7 Portland Christian    14:21.96                  
221 Nachand, Tiffany           6 Grant County          14:25.60                  
222 Sanders, Kayla               Maryville Elemen      14:29.05  176             
223 Tighe, Harper             05 Walden C              14:37.34                  
224 Gaw, Sarah                   Maryville Elemen      14:37.81  177             
225 Fowle, Allison             7 Christian Academ      14:39.07  178             
226 Blase, Jordan              7 Shelby County C       14:39.50  179             
227 Busam, Mikayla               Maryville Elemen      14:45.09  180             
228 Vellinger, Morgan            Home School Union B   14:45.31  181             
229 Goeing, Megan                Maryville Elemen      14:56.70  182             
230 Jones, Whitney            4t Maryville Elemen      14:57.04  183             
231 Wood, Lauren               6 Shelby County C       14:57.57  184             
232 Ward, Lauren              07 Walden                15:06.58  185             
233 Jamner, Maya              06 Walden B              15:25.25  186             
234 Olshansky, Sara            5 St. Raphael           15:30.42  187             
235 Jackson, Taylor            6 Christian Academ      15:54.21  188             
236 Greenwell, Lauren            Shelby County C       16:08.10  189             
237 Crisi, Collins             6 Portland Christian    16:55.57                  
238 Hop, Charity                 Home School Union B   17:30.25  190             
239 Dittmeier, Nikki          05 Walden C              18:12.32                  
240 Nair, Priya               05 Walden C              18:48.56                  
241 Walker, Jessica            8 St. Aloysius She      18:49.92                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 North Oldham Middle          26    2    3    9   12   17   35               
      Total Time:    38:10.34                                                    
         Average:     9:32.59                                                    
   2 Spencer Co. Middle School    66    6   18   20   22   97                    
      Total Time:    39:43.12                                                    
         Average:     9:55.78                                                    
   3 Our Lady of Lourdes         105    8   11   32   54   71                    
      Total Time:    40:40.03                                                    
         Average:    10:10.01                                                    
   4 St Agnes Middle             107   10   23   29   45   46   59               
      Total Time:    40:47.59                                                    
         Average:    10:11.90                                                    
   5 Home School Union           132   15   16   19   82  128  150               
      Total Time:    41:14.76                                                    
         Average:    10:18.69                                                    
   6 St Alber the Great          141   26   28   40   47   81  116               
      Total Time:    41:40.66                                                    
         Average:    10:25.17                                                    
   7 St. Henry District High S   143   14   27   50   52   61   62               
      Total Time:    41:34.50                                                    
         Average:    10:23.63                                                    
   8 St. Edward School           148    4   24   48   72   86  111               
      Total Time:    41:23.28                                                    
         Average:    10:20.82                                                    
   9 Mezeek                      174    1    5   69   99  130  160               
      Total Time:    41:17.13                                                    
         Average:    10:19.29                                                    
  10 Christian Academy - Louis   181   21   38   57   65  124  149               
      Total Time:    42:28.97                                                    
         Average:    10:37.25                                                    
  11 Grant County                194    7   31   51  105  132  138               
      Total Time:    42:17.59                                                    
         Average:    10:34.40                                                    
  12 Oldham County  Middle       210   34   49   63   64   87   89               
      Total Time:    43:09.59                                                    
         Average:    10:47.40                                                    
  13 St Patrick A                223   33   41   74   75   83   98               
      Total Time:    43:20.71                                                    
         Average:    10:50.18                                                    
  14 North Oldham Middle B       241   42   44   77   78  115  164               
      Total Time:    43:48.82                                                    
         Average:    10:57.21                                                    
  15 St Margaret Mary            248   13   30  102  103  104  147               
      Total Time:    43:17.76                                                    
         Average:    10:49.44                                                    
  16 Shelby County HS            278   67   68   70   73  109  129               
      Total Time:    44:26.85                                                    
         Average:    11:06.72                                                    
  17 Silver Creek                280   43   53   91   93  123                    
      Total Time:    44:21.75                                                    
         Average:    11:05.44                                                    
  18 Holy Trinity                302   37   58  100  107  142                    
      Total Time:    44:31.01                                                    
         Average:    11:07.76                                                    
  19 Meade County                350   36   84   90  140  146  168               
      Total Time:    45:39.89                                                    
         Average:    11:24.98                                                    
  20 St. Edward                  360   60   92   94  114                         
      Total Time:    45:36.76                                                    
         Average:    11:24.19                                                    
  21 Holy Family- New Albany     381   55   95  106  125  127                    
      Total Time:    45:56.22                                                    
         Average:    11:29.06                                                    
  22 Shelby County B             386   56   79  110  141  151  159               
      Total Time:    46:09.32                                                    
         Average:    11:32.33                                                    
  23 Holy Spirit                 394   80   85  108  121  122                    
      Total Time:    46:07.24                                                    
         Average:    11:31.81                                                    
  24 Maryville Elementary        407   66   96  119  126  135  166               
      Total Time:    46:21.10                                                    
         Average:    11:35.28                                                    
  25 St. Raphael                 426   25  112  134  155  165  187               
      Total Time:    47:01.62                                                    
         Average:    11:45.41                                                    
  26 Walden                      435   39  120  137  139  162  185               
      Total Time:    47:00.03                                                    
         Average:    11:45.01                                                    
  27 St Alber the Great B        492   88  113  143  148  156  157               
      Total Time:    48:22.56                                                    
         Average:    12:05.64                                                    
  28 Our Lady of Lourdes B       512   76  117  158  161                         
      Total Time:    49:18.40                                                    
         Average:    12:19.60                                                    
  29 Walden B                    588  101  145  169  173  186                    
      Total Time:    51:47.74                                                    
         Average:    12:56.94                                                    
  30 Home School Union B         607  118  144  170  175  181  190               
      Total Time:    52:13.86                                                    
         Average:    13:03.47                                                    
  31 St Patrick B                612  133  136  171  172                         
      Total Time:    52:14.23                                                    
         Average:    13:03.56                                                    
  32 Shelby County C             615  131  152  153  179  184  189               
      Total Time:    52:53.53                                                    
         Average:    13:13.39                                                    
  33 Christian Academy - Louis   658  154  163  167  174  178  188               
      Total Time:    53:57.50                                                    
         Average:    13:29.38                                                    
  34 Maryville Elementary B      715  176  177  180  182  183                    
      Total Time:    58:48.65                                                    
         Average:    14:42.17               
Event 3  Girls 5k Run CC B Squad
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1   #17 Riedling, Allison   09 Assumption            20:53.46    1             
  2  #165 Anderson, Elizabet   9 duPont Manual         21:06.51    2             
  3  #560 McAtee, Emily       10 Sacred Heart          21:10.06    3             
  4  #421 Marshall, Katie      9 Notre Dame Academy    21:40.33    4             
  5   #10 Harlow, Olivia      09 Assumption            21:43.48    5             
  6   #15 Perkins, Amanda     09 Assumption            21:45.11    6             
  7  #669 Snyder, Brittney    11 St. Henry             22:07.52    7             
  8  #314 Lander, Stephanie      Jeffersonville        22:27.23    8             
  9 #1819 Wickliffe, Jayne    10 Central               22:36.05                  
 10  #672 Wallenhorst, Alice  10 St. Henry             22:40.12    9             
 11    #3 Burch, Rebecca      10 Assumption            22:46.50   10             
 12  #418 Lanham, Emily        9 Notre Dame Academy    22:48.64   11             
 13 #1820 Richmond, Sasha     10 Central               22:52.41                  
 14  #411 Good, Megan          9 Notre Dame Academy    22:52.73   12             
 15  #870 Keller, Taylor         Mercy Academy         22:54.28   13             
 16  #673 Wilhoit, Lindsey    10 St. Henry             23:01.58   14             
 17    #7 Day, Amanda         09 Assumption            23:06.79   15             
 18   #14 Peck, Caroline      10 Assumption            23:08.70   16             
 19  #644 Bach, Claire         9 St. Henry             23:09.99   17             
 20   #20 Stamon, Amy         10 Assumption            23:14.15   18             
 21  #665 Otte, Katelyn        9 St. Henry             23:15.89   19             
 22   #13 Neichter, Lauren    10 Assumption            23:16.89                  
 23 #1825 Newstadt, Hannah    08 Louisiville Coll      23:18.31                  
 24  #464 Bland, Amanda        9 Pleasure Ridge Park   23:19.43                  
 25 #1810 Lancaster, Christi  FR Meade County          23:26.97   20             
 26  #379 Naber, Julia         9 North Oldham Hig      23:28.46   21             
 27  #444 Grogan, Grace       11 Oldham County         23:32.83                  
 28  #312 Jackson, Kayla         Jeffersonville        23:48.68   22             
 29  #174 Grundy, Kathryn     10 duPont Manual         23:50.23   23             
 30  #559 Lipe, Clare         10 Sacred Heart          23:53.27   24             
 31  #177 Henry, Laura        10 duPont Manual         23:56.16   25             
 32  #523 Murphy, Sarah       10 Sacred Heart         X23:57.19                  
 33  #467 Shaw, Tiffany       12 Pleasure Ridge Park   24:00.49                  
 34   #23 Brumleve, Melanie   10 Assumption           X24:10.02                  
 35  #376 Hardy, Callie       10 North Oldham Hig      24:14.62   26             
 36  #185 Mattingly, Ivana     9 duPont Manual         24:26.34   27             
 37  #188 Pantalos, Natalie    9 duPont Manual         24:27.81   28             
 38  #313 Justice, Erin          Jeffersonville        24:32.96   29             
 39  #180 Hurley, Lauren      11 duPont Manual         24:34.59   30             
 40  #645 Beatrice, Stephani  12 St. Henry             24:38.18   31             
 41   #29 Edwards, Sarah      09 Assumption           X24:40.66                  
 42  #818 McDaniel, Katie      9 Grant County          24:41.69                  
 43 #1822 Zetrenne, Natalie   10 Central               24:44.71                  
 44  #173 Goetz, Teresa       10 duPont Manual         24:45.29   32             
 45  #562 O'Conner, Jennifer  10 Sacred Heart          24:46.07   33             
 46  #449 Smith, Erin         11 Oldham County         24:46.52                  
 47  #245 Stoess, Caroline       duPont Manual        X24:52.87                  
 48  #578 Otis, Johanna       12 Scott                 24:54.45   34             
 49   #26 Craven, Meredith    09 Assumption           X24:55.74                  
 50   #32 Gregor, Rachel      09 Assumption           X25:00.70                  
 51   #28 Dermody, Kelly      09 Assumption           X25:09.75                  
 52  #575 Goodman, Nichol     11 Scott                 25:15.33   35             
 53  #577 Mehuron, Kelsy      10 Scott                 25:18.63   36             
 54  #567 Burchett, Elaine    11 Scott                 25:21.26   37             
 55  #172 Gibbons, Kathyryn   10 duPont Manual         25:33.65                  
 56  #241 Martin, Cassie      10 duPont Manual        X25:34.01                  
 57  #556 Jacob, Kristen      10 Sacred Heart          25:37.25   38             
 58   #52 Zangari, Jill       11 Assumption           X25:38.64                  
 59  #381 Richards, Richard    9 North Oldham Hig      25:42.00   39             
 60  #654 Haacke, Bethany     10 St. Henry             25:42.90   40             
 61  #565 Braddock, Kayla     09 Scott                 25:46.61   41             
 62  #661 Limbach, Kelsey     11 St. Henry             25:54.36                  
 63  #430 Schomaker, Chelsea   9 Notre Dame           X25:55.63                  
 64  #790 Jackson, Dana       10 Eastern (Pekin)       25:58.52                  
 65  #515 Coleman, Katie      11 Sacred Heart         X26:00.92                  
 66   #27 Davis, Sara         09 Assumption           X26:01.49                  
 67  #574 Featherstone, Stac  11 Scott                 26:02.63   42             
 68 #1809 Wright, Meredith    SR Meade County          26:03.63   43             
 69  #324 Galloway, Mary         Louisiville Coll      26:10.79                  
 70    #5 Dalton, Rachel      10 Assumption            26:15.56                  
 71  #236 Conrad, Julie        9 duPont Manual        X26:17.51                  
 72  #476 Wilson, Alexina     10 Portland Christian    26:19.04                  
 73  #447 O'Gara, Robyn       10 Oldham County         26:20.48                  
 74  #234 Bogard, Nancy       10 duPont Manual        X26:25.28                  
 75  #869 Hodge, Sarah           Mercy Academy         26:31.10   44             
 76  #584 Steffen, Kari       10 Scott                 26:37.72   45             
 77  #581 Pelle, Bethany      10 Scott                 26:41.23                  
 78  #466 Sanders, Heather    10 Pleasure Ridge Park   26:46.56                  
 79  #443 Empey, Lorin        10 Oldham County         26:53.01                  
 80  #191 Reed, Meaghan       11 duPont Manual         26:53.53                  
 81    #9 Franck, Kayla       10 Assumption            26:54.27                  
 82  #438 Whitehead, Abbey     9 Notre Dame Academy    26:55.83   46             
 83  #370 Anderson, Taylor    10 North Oldham Hig      26:57.21   47             
 84  #873 Williams, Bethany      Mercy Academy         26:58.26   48             
 85   #40 McKiernan, Maura    10 Assumption           X27:02.68                  
 86  #170 Daeschner, Skylar   11 duPont Manual         27:03.06                  
 87  #436 Stenger, Ariel      11 Notre Dame Academy    27:04.44   49             
 88  #142 Ward, Mallory       11 Conner                27:05.10                  
 89  #419 Lavey, Colleen      11 Notre Dame           X27:11.50                  
 90  #668 Schilling, Caitlyn  12 St. Henry             27:14.18                  
 91  #426 Pitts, Sarah        10 Notre Dame           X27:15.41                  
 92  #659 Kissel, Lauren      10 St. Henry             27:18.14                  
 93  #509 Anderson, Sarah     12 Sacred Heart         X27:20.73                  
 94  #406 Crush, Taylor       11 Notre Dame Academy    27:21.93   50             
 95  #674 Yung, Sam           11 St. Henry             27:28.04                  
 96  #791 Jackson, Brittany   11 Eastern (Pekin)       27:31.22                  
 97  #433 Simmons, Katelyn    11 Notre Dame Academy    27:33.04   51             
 98  #141 Thornberry, Alliso  09 Conner                27:35.06                  
 99  #534 Payton, Emily       10 Sacred Heart         X27:36.16                  
100  #375 Goff, Jessica       12 North Oldham Hig      27:43.50   52             
101  #667 Rust, Katie         11 St. Henry             27:45.74                  
102  #243 Siouw, Jennifer     10 duPont Manual        X27:50.64                  
103  #550 Willinger, Andrea   12 Sacred Heart         X27:52.55                  
104  #570 Clinebell, Morgan   11 Scott                 27:55.42                  
105  #865 Boice, Jessica         Mercy Academy         28:01.23   53             
106  #244 Sparks, Leanne      10 duPont Manual        X28:11.25                  
107  #648 Brosey, Anna Marie   9 St. Henry             28:22.15                  
108  #650 Doyle, Megan         9 St. Henry             28:26.82                  
109  #884 Rasche, Beth        12 Holy Cross - Louis    28:35.74                  
110  #663 Marks, Megan         9 St. Henry             28:39.23                  
111  #315 Simcoe, Shelby         Jeffersonville        28:41.63   54             
112  #465 Disney, Elizabeth   10 Pleasure Ridge Park   28:44.69                  
113  #871 Mims, Caitlin          Mercy Academy         28:47.09   55             
114 #1811 Huffines, Hannah    FR Meade County          28:49.09   56             
115  #410 Flottman, Molly     10 Notre Dame           X28:50.97                  
116  #885 Gagle, Erica        12 Holy Cross - Louis    28:58.99                  
117 #1812 Monchilovich, Tara  FR Meade County          29:02.92   57             
118  #109 Shoemaker, Daniell  12 Lou. Christian        29:18.38                  
119  #558 Koch, Amanda         9 Sacred Heart          29:22.37   58             
120  #522 Gates, Tess         11 Sacred Heart         X29:23.97                  
121  #429 Schadler, Brittny   12 Notre Dame Academy    29:25.40                  
122 #1826 Andrews, Lauren     12 Notre Dame Academy    29:32.16                  
123  #246 Walczak, Katie      10 duPont Manual        X29:38.35                  
124  #425 Picciuto, Brianna   11 Notre Dame           X29:39.03                  
125  #440 Wolfe-Bertling, Ma  10 Notre Dame           X29:46.45                  
126 #1813 Kelsch, Natasha     FR Meade County          29:50.38   59             
127  #137 Rogers, Ashley      09 Conner                29:55.17                  
128  #240 LaForge, Kelly       9 duPont Manual        X30:07.57                  
129  #311 Gavin, Lindsey         Jeffersonville        30:08.65   60             
130   #39 Lewis, Rachael      11 Assumption           X30:11.60                  
131  #529 Kaelin, Brittany     9 Sacred Heart         X30:15.90                  
132  #514 Cogan, Kathleen     11 Sacred Heart         X30:29.37                  
133  #657 Helmer, Meghan       9 St. Henry             30:31.10                  
134  #475 Weber, Michelle     11 Portland Christian    30:31.88                  
135  #242 Peters, Megan       12 duPont Manual        X30:42.79                  
136  #235 Connors, Kristen     9 duPont Manual        X30:43.13                  
137  #651 Fabiani, Laura      12 St. Henry             30:46.22                  
138  #656 Helmer, Anna        10 St. Henry             31:08.19                  
139  #413 Hinkel, Jessica     12 Notre Dame Academy    31:22.71                  
140 #1818 Brasher, Cortney       Central               31:37.92                  
141  #106 Martin, Rachel      10 Lou. Christian        31:43.84                  
142  #564 Ballinger, Emily    09 Scott                 31:52.23                  
143  #646 Braun, Allison      12 St. Henry             32:02.27                  
144   #38 Lewis, Leah         10 Assumption           X32:06.74                  
145  #886 Lafferty, Sara      12 Holy Cross - Louis    32:16.77                  
146  #824 Pennington, Kara     9 Grant County          32:22.43                  
147  #239 Hall, Kelsey        10 duPont Manual        X32:32.88                  
148  #670 Torbeck, Erinn      11 St. Henry             36:46.82                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Assumption                   37    1    5    6   10   15   16   18          
      Total Time:  1:50:15.34                                                    
         Average:    22:03.07                                                    
   2 St. Henry                    66    7    9   14   17   19   31   40          
      Total Time:  1:54:15.10                                                    
         Average:    22:51.02                                                    
   3 duPont Manual               105    2   23   25   27   28   30   32          
      Total Time:  1:57:47.05                                                    
         Average:    23:33.41                                                    
   4 Notre Dame Academy          122    4   11   12   46   49   50   51          
      Total Time:  2:01:21.97                                                    
         Average:    24:16.40                                                    
   5 Sacred Heart                156    3   24   33   38   58                    
      Total Time:  2:04:49.02                                                    
         Average:    24:57.81                                                    
   6 Jeffersonville              173    8   22   29   54   60                    
      Total Time:  2:09:39.15                                                    
         Average:    25:55.83                                                    
   7 Scott                       183   34   35   36   37   41   42   45          
      Total Time:  2:06:36.28                                                    
         Average:    25:19.26                                                    
   8 North Oldham High School    185   21   26   39   47   52                    
      Total Time:  2:08:05.79                                                    
         Average:    25:37.16                                                    
   9 Mercy Academy               213   13   44   48   53   55                    
      Total Time:  2:13:11.96                                                    
         Average:    26:38.40                                                    
  10 Meade County High School    235   20   43   56   57   59                    
      Total Time:  2:17:12.99                                                    
         Average:    27:26.60                                                    
 
Event 4  Girls 5k Run CC Varsity
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1    #6 Daly, Ellen         10 Assumption            19:52.81    1             
  2   #16 Raidt, Hillary      10 Assumption            20:16.70    2             
  3  #167 Campbell, Colleen   11 duPont Manual         20:17.23    3             
  4  #320 Mattingly, Maggie    9 John Hardin           20:18.83    4             
  5    #4 Curtis, Adrienne    11 Assumption            20:19.90    5             
  6  #783 Vest, Kristi        12 Eastern (Pekin)       20:22.30    6             
  7  #784 Wilson, Erika       09 Eastern (Pekin)       20:23.03    7             
  8  #660 Lageman, Karen      12 St. Henry             20:30.38    8             
  9  #441 Barry, Annie        10 Oldham County         20:37.88    9             
 10  #576 Maddox, Jerrica     11 Scott                 20:40.45   10             
 11  #186 Medley, Elise       10 duPont Manual         20:46.39   11             
 12  #179 Hurley, Brooke      11 duPont Manual         20:48.70   12             
 13  #171 Eastes, Lena        12 duPont Manual         20:49.38   13             
 14 #1816 Riggs, Haley        12 Christian Academ      20:50.56                  
 15  #356 Gimborys, Kat        8 North Hardin          20:57.02   14             
 16  #131 Crusham, Kayla      11 Conner                20:58.62   15             
 17  #258 Turi, Sarah         SO Eastern               21:00.22                  
 18  #817 Norman, Natalie      9 Grant County          21:06.08   16             
 19  #189 Pellegrini, MaryGr  11 duPont Manual         21:08.43   17             
 20  #653 Frigo, Maria         9 St. Henry             21:13.60   18             
 21  #652 Fette, Emily        12 St. Henry             21:14.05   19             
 22  #844 Janes, Natasha      11 Male                  21:17.10   20             
 23  #816 Parker, Sarah        9 Grant County          21:18.98   21             
 24  #135 Kloenne, Jami       11 Conner                21:21.89   22             
 25  #178 Hinklin, Kelley     11 duPont Manual         21:22.26   23             
 26  #566 Braunwart, Elizabe  11 Scott                 21:27.20   24             
 27  #183 Linfield, Kristin   12 duPont Manual         21:27.74   25             
 28  #486 Bowers, Kayln       10 Pulaski County        21:28.17   26             
 29  #568 Child, Michelle     11 Scott                 21:38.21   27             
 30    #2 Beavin, Katie       12 Assumption            21:40.75   28             
 31  #536 Potts, Ashley       11 Sacred Heart         X21:45.48                  
 32  #417 Kresser, Celia      11 Notre Dame Academy    21:45.81   29             
 33  #838 Smialek, Ashley     12 Male                  21:49.85   30             
 34  #642 Smith, Cassandra    FR Spencer County        21:50.19                  
 35  #655 Hasbrouck, Bri      12 St. Henry             21:50.59   31             
 36  #643 Talley, Chelsey     FR Spencer County        21:54.55                  
 37  #759 Morozova, Yulia     12 Providence            21:56.51   32             
 38  #617 Hess, Nicole        JR Silver Creek          21:57.36   33             
 39  #355 Cho, Miriam         10 North Hardin          21:57.67   34             
 40  #735 Joyce, Allison       9 Trimble County        21:58.31   35             
 41  #344 Heines, Betsy       11 North Bullitt         21:59.67                  
 42  #492 Sneed, Lakia        11 Pulaski County        22:00.43   36             
 43  #649 Dooley, Paige        9 St. Henry             22:00.78   37             
 44  #321 Swartz, Hannah       8 John Hardin           22:03.39   38             
 45  #820 Hall, Chelsea        9 Grant County          22:03.92   39             
 46  #176 Henry, Casey        12 duPont Manual         22:07.60                  
 47  #569 Clinebell, Kelcey   08 Scott                 22:11.89   40             
 48 #1804 Smith, Cynthia      FR Meade County          22:12.29                  
 49  #296 Ramcke, Finnja      10 Franklin County       22:19.86   41             
 50  #323 Wise, Ashley         9 John Hardin           22:21.02   42             
 51  #920 Cave, Stephanie     10 New Albany            22:23.64   43             
 52  #539 Reiter, Cory        12 Sacred Heart         X22:25.75                  
 53  #450 Weires, Alex        11 Oldham County         22:26.19   44             
 54  #618 Horvath, Olivia     FR Silver Creek          22:27.94   45             
 55  #423 Pangallo, Tricia    12 Notre Dame Academy    22:31.44   46             
 56  #921 Rairdan, Saisha     10 New Albany            22:33.50   47             
 57  #448 Simpson, Kelsi      10 Oldham County         22:38.17   48             
 58   #12 Lega, Bethany       12 Assumption            22:39.42   49             
 59  #439 Winnike, Leah       12 Notre Dame Academy    22:39.77   50             
 60  #837 Ormay, Emily        12 Male                  22:42.93   51             
 61  #378 LaMaster, Meredith  12 North Oldham Hig      22:44.33   52             
 62  #739 Sells, Jessica      11 Trimble County        22:46.91   53             
 63  #143 Wilder, Kristen     12 Conner                22:49.63   54             
 64  #257 Myszka, Ashley      SR Eastern               22:50.07                  
 65  #446 Lucas, Megan        11 Oldham County         22:52.01   55             
 66  #255 Aramburu, Camila    SR Eastern               22:53.53                  
 67  #658 Hinken, Kelsey       9 St. Henry             22:54.27   56             
 68  #841 McGrath, Emily      10 Male                  22:54.58   57             
 69   #11 Lay, Brittany       11 Assumption            22:58.73   58             
 70  #402 Bowers, Maggie      11 Notre Dame Academy    22:59.50   59             
 71  #322 Sydnor, Natasha     12 John Hardin           23:00.23   60             
 72  #918 Martin, Carissa     11 New Albany            23:03.09   61             
 73  #319 Hoernke, Jessica     6 John Hardin           23:03.55   62             
 74  #382 Tomes, Lisa         12 North Oldham Hig      23:04.61   63             
 75  #132 Greene, Alyssa      11 Conner                23:05.04   64             
 76 #1806 Dukes, Kim          FR Meade County          23:05.78                  
 77  #427 Reitzes, Kelly      11 Notre Dame           X23:08.73                  
 78  #740 Shuck, Hillary       8 Trimble County        23:09.17   65             
 79  #318 Davis, Kathryn       8 John Hardin           23:09.61   66             
 80  #111 Stallings, Andria    9 Lou. Christian        23:10.00   67             
 81  #297 Stone, Yvonne       12 Franklin County       23:10.61   68             
 82  #730 Chappel, Brandi      8 Trimble County        23:11.83   69             
 83  #732 Fogle, Kaci          8 Trimble County        23:12.95   70             
 84  #487 Crawford, Sarah      7 Pulaski County        23:14.19   71             
 85  #317 Body, Andrea         9 John Hardin           23:15.62   72             
 86   #43 Sack, Katie         12 Assumption           X23:16.08                  
 87  #108 Shoemaker, Candace  11 Lou. Christian        23:16.58   73             
 88  #822 Anglin, Caitlyn     12 Grant County          23:17.08   74             
 89   #19 Shipman, Whitney    10 Assumption            23:17.41   75             
 90  #489 Hyden, Kendra        7 Pulaski County        23:19.12   76             
 91  #437 Stoeckle, Elaina    11 Notre Dame Academy    23:19.79   77             
 92  #405 Comfort, Sarah      12 Notre Dame Academy    23:27.42   78             
 93  #510 Bartlett, Adreinne  12 Sacred Heart         X23:28.22                  
 94  #451 Willingham, Daniel   8 Oldham County         23:28.75   79             
 95  #414 Kennedy, Olivia     10 Notre Dame Academy    23:29.25   80             
 96 #1807 Dukes, Stephanie    SO Meade County          23:30.43                  
 97  #409 Fleming, Julie      10 Notre Dame           X23:31.07                  
 98  #407 Cummings, Jackie    12 Notre Dame Academy    23:32.13                  
 99  #362 Valenzuela, Brittn   9 North Hardin          23:33.36   81             
100  #488 Elder, Marissa       7 Pulaski County        23:37.68   82             
101  #619 Richmer, Erin       SO Silver Creek          23:40.34   83             
102  #431 Schroer, Sarah      11 Notre Dame Academy    23:42.34                  
103  #836 Nason, Nicole       12 Male                  23:43.13   84             
104   #18 Ryan, Debbie        11 Assumption            23:43.48                  
105    #1 Albrektson, Kelsey  11 Assumption            23:44.27                  
106  #424 Pauly, Shelby       10 Notre Dame           X23:44.99                  
107  #874 Flowers, Lauren        Mercy Academy         23:46.69   85             
108  #187 Mekus, Stephanie    11 duPont Manual         23:51.02                  
109  #181 Klapheke, Allison   11 duPont Manual         23:52.25                  
110  #138 Schmitt, Chelsea    12 Conner                23:55.61   86             
111  #879 Kinny, Annie           Mercy Academy         23:56.28   87             
112  #563 Askin, Emily        08 Scott                 24:03.54   88             
113  #371 Bland, Laura        10 North Oldham Hig      24:05.15   89             
114  #377 Hock, Brittany      11 North Oldham Hig      24:05.92   90             
115  #738 Robbins, Bailey      9 Trimble County        24:06.15   91             
116  #360 Synder, Aubri        8 North Hardin          24:07.72   92             
117  #620 Shepard, Samantha   SR Silver Creek          24:09.09   93             
118  #333 O'Daniel, Hannah    09 Marion County         24:10.36                  
119  #134 Kidder, Lydia       10 Conner                24:17.56   94             
120  #919 Hagedorn, Emily     11 New Albany            24:22.83   95             
121  #580 Otis, Sydney        10 Scott                 24:27.03   96             
122  #876 Grisanti, Anna         Mercy Academy         24:32.81   97             
123  #422 Morris, Ashley      12 Notre Dame Academy    24:34.22                  
124  #785 Collard, Kelsey     10 Eastern (Pekin)       24:35.65   98             
125  #881 Yates, Lindsey         Mercy Academy         24:45.12   99             
126  #622 Waiz, Lore          SR Silver Creek          24:47.51  100             
127  #294 Kinnaird, Mary Jo   12 Franklin County       24:51.24  101             
128  #440 Wolfe-Bertling, Ma  10 Notre Dame           X24:52.18                  
129  #880 Ruhl, Shannon          Mercy Academy         24:53.18  102             
130  #582 Pelle, Courtney     12 Scott                 24:55.04  103             
131  #823 Yaeger, Emily       11 Grant County          25:00.20  104             
132  #256 Frierson, Morgan    JR Eastern               25:04.59                  
133  #765 Spalding, Linden    09 Providence            25:07.02  105             
134  #764 Siebert, Brittany   10 Providence            25:09.93  106             
135   #44 Sack, Lexi          12 Assumption           X25:19.39                  
136  #762 Platt, Sarah        10 Providence            25:20.14  107             
137   #47 Schnurr, Mollie     11 Assumption           X25:20.96                  
138  #372 Clore, Dabney       10 North Oldham Hig      25:23.91  108             
139  #621 Stacey, Heather     SO Silver Creek          25:24.65  109             
140   #22 Blanford, Katherin  10 Assumption           X25:25.22                  
141  #403 Brewer, Katy        10 Notre Dame           X25:26.04                  
142  #358 Perkins, Jessie        North Hardin          25:26.47  110             
143  #100 Beer, Kara          11 Lou. Christian        25:26.89  111             
144  #843 Yu, Jessica         11 Male                  25:35.70  112             
145  #434 Stamm, Katie        10 Notre Dame           X25:36.09                  
146  #445 Haberthy, Jordan    12 Oldham County         25:38.09  113             
147  #101 Dixon, Taylor       11 Lou. Christian        25:45.04  114             
148  #404 Chal, Maria         12 Notre Dame           X25:47.22                  
149   #46 Schildknecht, Ingr  11 Assumption           X25:50.85                  
150  #789 Endris, Amberly     10 Eastern (Pekin)       25:51.14  115             
151  #819 Hayek, Danielle      9 Grant County          25:52.53  116             
152  #491 Jenkins, Andrea      6 Pulaski County        25:53.41  117             
153  #357 Johnson, Taji       10 North Hardin          25:56.06  118             
154  #821 Keller, Lara        12 Grant County          25:56.71  119             
155  #543 Schmidt, Maggie     11 Sacred Heart         X26:00.65                  
156  #102 Fowle, Katie        10 Lou. Christian        26:02.69  120             
157  #763 Huber, Lisa         11 Providence            26:04.51  121             
158  #875 Fussenger, Amy         Mercy Academy         26:05.44  122             
159   #35 House, Kelci        12 Assumption           X26:07.52                  
160  #518 Daly, Rose          11 Sacred Heart         X26:08.63                  
161   #31 Geiger, Kelly       12 Assumption           X26:10.91                  
162  #432 Shaughnessy, Crist  11 Notre Dame           X26:17.07                  
163  #110 Shubert, Jessica    11 Lou. Christian        26:21.13  123             
164  #112 Stone, Sadie         9 Lou. Christian        26:29.22  124             
165  #583 Sherrard, Jackie    10 Scott                 26:30.01                  
166  #103 Franczek, Eva       10 Lou. Christian        26:54.94                  
167  #615 Culwell, Hannah     FR Silver Creek          26:57.97  125             
168  #616 Davidson, Jessica   FR Silver Creek          27:00.21                  
169  #359 Stewart, Samantha   11 North Hardin          27:01.38  126             
170 #1808 Thomas, Andrea      SR Meade County          27:03.02                  
171  #516 Coppola, Brit       11 Sacred Heart         X27:16.06                  
172  #846 Carpenter, Katie    09 Male                  27:17.13  127             
173  #788 Wilson, Ashley      12 Eastern (Pekin)       27:33.75  128             
174  #931 Gotlieb, Gwen       10 Presentation          27:35.12  129             
175  #761 Schoenfelder, Aman  11 Providence            27:42.92  130             
176   #21 Blandford, Courtne  12 Assumption           X27:45.82                  
177  #928 Seger, Caroling     09 Presentation          27:52.32  131             
178  #521 Finnegin, Tess      12 Sacred Heart         X27:52.81                  
179  #535 Pigneri, Stephanie  12 Sacred Heart         X27:53.44                  
180  #925 Adkins, Courtney    09 New Albany            27:54.62  132             
181  #105 Karrer, Katie       12 Lou. Christian        28:02.84                  
182  #345 Richerson, Ashley   10 North Bullitt         28:05.03                  
183   #49 Ulmer, Hannah       12 Assumption           X28:07.64                  
184   #42 Reeves, Chelsea     12 Assumption           X28:08.98                  
185  #525 Harwell, Catey      12 Sacred Heart         X28:10.10                  
186  #930 Lynch, Olivia       11 Presentation          28:23.39  133             
187  #877 Kaiser, Christy        Mercy Academy         28:23.65  134             
188 #1817 Seger, Camille         Presentation          28:25.06  135             
189   #90 Cross, Kathryn         Charlestown (Ind)     28:50.60                  
190  #342 Burns, Allyson       9 North Bullitt         29:00.51                  
191  #737 Rand, Alex           9 Trimble County        29:00.87  136             
192  #107 Price, Marlee       11 Lou. Christian        29:34.66                  
193  #278 Byrd, Rio           12 Fort Knox             29:44.61                  
194  #332 Mattingly, Laura    11 Marion County         30:01.57                  
195  #346 Tungate, Kim        10 North Bullitt         30:11.55                  
196   #91 Stephens, Elizabet     Charlestown (Ind)     30:12.75                  
197  #292 Curran, Claire      11 Franklin County       30:49.35  137             
198  #932 James, Rachel       10 Presentation          31:50.15  138             
199  #842 Watson, Stephanie   10 Male                  32:57.20                  
200  #298 Turner, Laura       12 Franklin County       36:55.47  139             
201  #331 Leake, Jo Hannah    06 Marion County         37:20.41                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 duPont Manual                56    3   11   12   13   17   23   25          
      Total Time:  1:43:50.13                                                    
         Average:    20:46.03                                                    
   2 Assumption                   85    1    2    5   28   49   58   75          
      Total Time:  1:44:49.58                                                    
         Average:    20:57.92                                                    
   3 St. Henry                   113    8   18   19   31   37   56               
      Total Time:  1:46:49.40                                                    
         Average:    21:21.88                                                    
   4 Scott                       189   10   24   27   40   88   96  103          
      Total Time:  1:50:01.29                                                    
         Average:    22:00.26                                                    
   5 John Hardin                 206    4   38   42   60   62   66   72          
      Total Time:  1:50:47.02                                                    
         Average:    22:09.41                                                    
   6 Oldham County               235    9   44   48   55   79  113               
      Total Time:  1:52:03.00                                                    
         Average:    22:24.60                                                    
   7 Conner                      241   15   22   54   64   86   94               
      Total Time:  1:52:10.79                                                    
         Average:    22:26.16                                                    
   8 Male                        242   20   30   51   57   84  112  127          
      Total Time:  1:52:27.59                                                    
         Average:    22:29.52                                                    
   9 Grant County                254   16   21   39   74  104  116  119          
      Total Time:  1:52:46.26                                                    
         Average:    22:33.26                                                    
  10 Notre Dame Academy          261   29   46   50   59   77   78   80          
      Total Time:  1:53:16.31                                                    
         Average:    22:39.27                                                    
  11 Pulaski County              291   26   36   71   76   82  117               
      Total Time:  1:53:39.59                                                    
         Average:    22:43.92                                                    
  12 Trimble County              292   35   53   65   69   70   91  136          
      Total Time:  1:54:19.17                                                    
         Average:    22:51.84                                                    
  13 North Hardin                331   14   34   81   92  110  118  126          
      Total Time:  1:56:02.24                                                    
         Average:    23:12.45                                                    
  14 Silver Creek                354   33   45   83   93  100  109  125          
      Total Time:  1:57:02.24                                                    
         Average:    23:24.45                                                    
  15 Eastern (Pekin)             354    6    7   98  115  128                    
      Total Time:  1:58:45.87                                                    
         Average:    23:45.18                                                    
  16 New Albany                  378   43   47   61   95  132                    
      Total Time:  2:00:17.68                                                    
         Average:    24:03.54                                                    
  17 North Oldham High School    402   52   63   89   90  108                    
      Total Time:  1:59:23.92                                                    
         Average:    23:52.79                                                    
  18 Mercy Academy               470   85   87   97   99  102  122  134          
      Total Time:  2:01:54.09                                                    
         Average:    24:22.82                                                    
  19 Providence                  471   32  105  106  107  121  130               
      Total Time:  2:03:38.11                                                    
         Average:    24:43.63                                                    
  20 Christian Academy- Louisv   485   67   73  111  114  120  123  124          
      Total Time:  2:03:41.20                                                    
         Average:    24:44.24                                                    
  21 Franklin County High Scho   486   41   68  101  137  139                    
      Total Time:  2:18:06.53                                                    
         Average:    27:37.31                                                    
  22 Presentation                666  129  131  133  135  138                    
      Total Time:  2:24:06.04                                                    
         Average:    28:49.21                                                    
 
Event 5  Boys 5k Run CC Varsity
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1  #974 Long, Brian         SR St Xavier Track       16:05.36    1             
  2  #689 Dooley, Gordy       11 St. Henry             16:19.32    2             
  3   #92 Bowen, Hillary         Charlestown (Ind)     16:27.31    3             
  4  #973 Bowling, Justin     SR St Xavier Track       16:34.37    4             
  5  #595 Smith, Ryne         12 Scott                 16:38.56    5             
  6  #585 Askins, Blake       10 Scott                 16:44.11    6             
  7 #1003 Breeds, Sean        FR Meade County          16:44.42                  
  8  #603 Eden, Stacey         9 Shelby County         16:45.12    7             
  9  #210 Hamm, David         10 duPont Manual         16:45.99    8             
 10  #725 Whitehead, Michael  10 St. Henry             16:51.55    9             
 11  #634 Jones, Alex         11 Silver Creek          16:53.40   10             
 12  #369 windham, Bobby      11 North Hardin          16:58.37   11             
 13  #458 Prater, Ken         12 Oldham County         16:59.32   12             
 14  #367 Johnson, Michael    12 North Hardin          16:59.60   13             
 15  #638 Robinson, Spencer   SO Silver Creek          16:59.85   14             
 16  #636 Muncy, Jon          SR Silver Creek          17:01.67   15             
 17   #88 Wigge, Kaelin       SR Butler                17:02.23   16             
 18  #626 Chwalek, Brendan    SO Silver Creek          17:05.21   17             
 19   #55 Becker, Chris       JR Butler                17:05.46   18             
 20  #979 Idstein, Kyle          St Xavier Track       17:11.53   19             
 21  #482 Wellum, Joel        11 Portland Christian    17:12.87                  
 22  #851 Lare, Nick          12 Male                  17:14.49   20             
 23  #945 Van Hoose, Sean        Saint Xavier Var     X17:16.15                  
 24  #586 Eisner, Zak         12 Scott                 17:17.76   21             
 25  #716 Robinson, Mike      11 St. Henry             17:24.37   22             
 26  #972 Stoller, Dallas     SR St Xavier Track       17:24.79   23             
 27  #937 Miller, Austin         Saint Xavier Var     X17:30.07                  
 28  #980 Orr, Tyler             St Xavier Track       17:31.26   24             
 29  #685 Cherry, Jacob       11 St. Henry             17:32.24   25             
 30  #970 Van Hoose, Patrick     St Xavier Track       17:32.90   26             
 31  #976 Thomas, Tim         SR St Xavier Track       17:34.56   27             
 32  #962 Kinny, Eddie           St Xavier Track       17:36.58                  
 33  #938 Saldana, Matt          Saint Xavier Var     X17:40.21                  
 34  #691 Dwyer, Eric         12 St. Henry             17:43.08   28             
 35  #160 Vandermosten, Guy   12 Conner                17:44.67   29             
 36  #463 Willingham, Devon   11 Oldham County         17:47.89   30             
 37  #722 Sutter, Michael     10 St. Henry             17:49.14   31             
 38  #217 Jeter, Eric         10 duPont Manual         17:50.00   32             
 39  #901 Everhardus, Christ  11 New Albany            17:50.48   33             
 40 #1004 Sears, Jordan       SR Meade County          17:50.97                  
 41   #65 Greenwood, Tim      JR Butler                17:54.74   34             
 42 #1001 Davenport, Devin    11 Anderson County       17:55.75                  
 43  #469 Davis, Delara       10 Pleasure Ridge Park   17:55.96                  
 44  #260 Drury, Trevor       JR Eastern               17:57.40   35             
 45  #614 Zaremba, Alec       10 Shelby County         17:58.21   36             
 46  #197 Ball, Derek         11 duPont Manual         17:58.48   37             
 47  #148 Feist, Peter        11 Conner                18:00.88   38             
 48  #847 Carden, Justin      12 Male                  18:03.83   39             
 49  #933 McGee, Michael         Saint Xavier Var     X18:09.23                  
 50  #850 Hodgson, Matt       12 Male                  18:09.96   40             
 51  #364 Estes, Timmy        11 North Hardin          18:10.44   41             
 52  #939 Thompson, Matt         Saint Xavier Var     X18:13.31                  
 53  #942 Riedl, Michael         Saint Xavier Var     X18:14.03                  
 54 #1000 Yates, Clay         12 St Xavier Varsity C  X18:14.46                  
 55  #273 Millard, Ryan       SR Eastern               18:14.89   42             
 56  #941 Carroll, Richard       Saint Xavier Var     X18:16.79                  
 57  #224 Penner, Gareth      12 duPont Manual         18:17.79   43             
 58  #825 Eldridge, Daniel    12 Grant County          18:18.13   44             
 59  #630 Fruits, Andy        SR Silver Creek          18:18.61   45             
 60  #899 Rice, Alex          11 New Albany            18:19.09   46             
 61  #208 Finley, Perry       10 duPont Manual         18:19.86   47             
 62   #77 Price, Addison      SR Butler                18:23.43   48             
 63  #219 Keyes, Parker       11 duPont Manual         18:24.10   49             
 64  #829 Covington, Jeffery  10 Grant County          18:24.42   50             
 65  #975 Hannigan, Scott     SR St Xavier Track       18:26.32                  
 66  #123 Page, Brandon       11 Lou. Christian        18:27.99   51             
 67  #943 Dempsey, Matt          Saint Xavier Var     X18:28.34                  
 68  #206 Erickson, John      12 duPont Manual         18:29.24   52             
 69  #271 Jones, Mitch        SR Eastern               18:29.88   53             
 70  #114 Blinkhorn, Jon      10 Lou. Christian        18:32.23   54             
 71  #229 Shaffo, Tyler       12 duPont Manual         18:32.62                  
 72   #59 Burton, Daniel      JR Butler                18:34.63   55             
 73  #456 Mallek, Joe         10 Oldham County         18:35.02   56             
 74  #392 Lane, Cas           11 North Oldham Hig      18:36.09   57             
 75  #768 Book, Oliver        10 Providence            18:36.34   58             
 76  #153 O'Bryan, Matthew    11 Conner                18:39.03   59             
 77  #628 Eckert, Jack        FR Silver Creek          18:39.75   60             
 78  #116 Burnett, Jared       9 Lou. Christian        18:40.41   61             
 79  #155 Rogers, Matthew     10 Conner                18:40.98   62             
 80  #157 Shuttleworth, Will  11 Conner                18:42.77   63             
 81  #162 Walters, Matthew    12 Conner                18:43.32   64             
 82  #769 Mattingly, Hunter   12 Providence            18:44.31   65             
 83  #908 Walts, Erick        11 New Albany            18:44.70   66             
 84  #707 Linkugel, Andrew    10 St. Henry             18:48.52   67             
 85  #130 White, Matt         11 Lou. Christian        18:49.49   68             
 86  #389 Florer, Daniel      12 North Oldham Hig      18:51.78   69             
 87  #400 Whonsetler, Danny   12 North Oldham Hig      18:52.19   70             
 88  #848 Doering, Brad       12 Male                  18:53.51   71             
 89  #471 Reichmuth, Kasey    12 Pleasure Ridge Park   18:53.98                  
 90  #681 Bessler, Ben         9 St. Henry             18:54.45                  
 91  #126 Simpson, Thomas     10 Lou. Christian        18:55.01   72             
 92  #207 Fieldhouse, Bradle  10 duPont Manual         18:57.99                  
 93  #702 Hughes, John        12 St. Henry             18:58.58                  
 94  #907 Lopez, Luis         10 New Albany            19:01.57   73             
 95  #639 Smith, Ryan         JR Silver Creek          19:01.90   74             
 96  #608 Pernell, Jonathan   10 Shelby County         19:03.15   75             
 97  #337 George, William     11 Marion County         19:03.53                  
 98  #767 Smith, Sean         12 Providence            19:03.86   76             
 99  #906 Daugherty, David    10 New Albany            19:04.17   77             
100  #453 Haselton, Daniel    10 Oldham County         19:06.16   78             
101 #1005 Hamlet, Steven      JR Meade County          19:09.91                  
102  #828 Cummins, Josh       11 Grant County          19:10.57   79             
103   #66 Hartlage, Josh      SO Butler                19:12.42   80             
104  #632 Hisle, Cory         JR Silver Creek          19:12.70                  
105  #831 McIntosh, Brandon   10 Grant County          19:14.32   81             
106  #900 Cushing, Dennis     11 New Albany            19:14.81   82             
107  #751 Hawkins, Zach       12 Trimble County        19:15.34   83             
108  #813 Nafziger, Ryan      11 Trinity               19:16.35   84             
109  #682 Bessler, Jacob      10 St. Henry             19:18.84                  
110  #854 Stucki, Erick       11 Male                  19:19.98   85             
111  #944 Orr, Adam              Saint Xavier Var     X19:20.91                  
112  #613 Stivers, Reid       10 Shelby County         19:21.14   86             
113  #996 Steinbock, Robbie      St Xavier Varsity C  X19:28.24                  
114  #997 Wright, John        SR St Xavier Varsity C  X19:28.69                  
115  #305 Parris, Jordan       9 Franklin County       19:29.50   87             
116  #902 Wilson, Owen        11 New Albany            19:30.24   88             
117  #770 Starck, Brad        11 Providence            19:31.35   89             
118 #1006 Spilman, Matt       JR Meade County          19:32.31                  
119  #368 Tartagulia, Chris   12 North Hardin          19:33.05   90             
120  #472 Simpson, Brandon    12 Pleasure Ridge Park   19:33.84                  
121  #940 Wilson, Austin         Saint Xavier Var     X19:34.13                  
122  #385 Carter, Brian       11 North Oldham Hig      19:34.46   91             
123   #62 Conder, Kevin       JR Butler                19:35.26   92             
124  #748 Ball, Taylor         9 Trimble County        19:35.60   93             
125  #809 Bloemer, Kyle       12 Trinity               19:37.01   94             
126  #363 Betencourt, Andrew  11 North Hardin          19:37.88   95             
127  #459 Ray, Logan          10 Oldham County         19:38.22   96             
128  #590 Metzger, Nick       12 Scott                 19:38.65   97             
129  #810 Edlin, Patrick      12 Trinity               19:39.96   98             
130  #461 Schaftlein, Lucas   11 Oldham County         19:40.83   99             
131  #290 Torres, Ryan        12 Fort Knox             19:44.26  100             
132  #119 Magnuson, Karl      11 Lou. Christian        19:45.66  101             
133  #261 Eady, Matt          SR Eastern               19:46.59  102             
134  #302 Curran, Grant       11 Franklin County       19:47.27  103             
135  #814 Young, Kyle         11 Trinity               19:49.25  104             
136  #272 Maddox, Russ        SR Eastern               19:50.38  105             
137  #159 Trenkamp, Justin    12 Conner                19:50.67  106             
138  #215 Hunter, Will        11 duPont Manual         19:51.02                  
139  #365 Flores, Marcus      11 North Hardin          19:59.04  107             
140  #758 Stethen, Matt        9 Trimble County        20:00.73  108             
141  #832 Smith, Devin        10 Grant County          20:04.28  109             
142 #1815 Bland, Kyle         10 Trimble County        20:06.26  110             
143  #587 Heckman, Timothy    10 Scott                 20:07.49  111             
144  #386 Coyle, John         12 North Oldham Hig      20:08.60  112             
145  #306 Sandlin, Robert     09 Franklin County       20:12.77  113             
146  #891 Young, Andy         12 Holy Cross - Louis    20:16.49                  
147  #452 Duff, Jared         12 Oldham County         20:19.78  114             
148  #602 Eden, Max           11 Shelby County         20:23.01  115             
149  #597 Stevens, Stewart    10 Scott                 20:28.36  116             
150  #263 Hellmich, Drew      SO Eastern               20:30.51  117             
151  #144 Armstrong, Stephen  12 Conner                20:31.81                  
152  #473 Stankiewicz, Nathe  11 Pleasure Ridge Park   20:34.34                  
153  #834 Thornton, Kaleb     10 Grant County          20:44.43  118             
154  #812 Townsend, Chris     12 Trinity               20:47.64  119             
155  #852 Frazier, Ryan       11 Male                  20:51.20  120             
156  #118 Coggins, Reed       11 Lou. Christian        20:54.52  121             
157  #127 Tatum, Chris        12 Lou. Christian        20:57.04                  
158  #609 Phillips, Coy       11 Shelby County         21:00.09  122             
159  #388 Dennis, Derek       12 North Oldham Hig      21:02.35  123             
160  #286 Iacono, Brandon     12 Fort Knox             21:11.60  124             
161  #460 Rowland, Ben        12 Oldham County         21:30.38                  
162   #93 Bowen, Robert          Charlestown (Ind)     21:31.47  125             
163  #604 Gilliam, Adam       12 Shelby County         21:32.16  126             
164  #352 Henon, Kenny        11 North Bullitt         21:33.56  127             
165  #811 Walker, John        12 Trinity               21:34.81  128             
166  #904 Staten, Ryan        11 New Albany            21:40.18                  
167  #347 Duke, Carl          12 North Bullitt         21:42.78  129             
168  #124 Price, Ben          11 Lou. Christian        21:44.38                  
169  #994 Nicholson, Sam         St Xavier Varsity C  X21:45.37                  
170  #387 Dearmond, Matt      11 North Oldham Hig      21:47.42  130             
171  #611 Quire, Daniel       10 Shelby County         21:48.56                  
172  #752 Heveline, Daryl      9 Trimble County        21:50.33  131             
173  #599 Williams, Ethan     11 Scott                 21:58.80  132             
174  #354 Wimsatt, Arlis      10 North Bullitt         21:59.76  133             
175  #749 Cox, Jeremy          9 Trimble County        22:04.82  134             
176  #903 Forbis, Matt        11 New Albany            22:12.55                  
177  #366 Hoette, Kevin        9 North Hardin          22:30.53  135             
178  #605 Herbert, Terrence   10 Shelby County         22:40.68                  
179  #830 Jump, Aaron         10 Grant County          22:48.49  136             
180   #99 Martin, Stephen        Charlestown (Ind)     23:09.14  137             
181  #351 Guerrieri, Paul     11 North Bullitt         23:10.76  138             
182  #999 Francis, Daniel        St Xavier Varsity C  X23:15.52                  
183  #349 Fugate, Matt        10 North Bullitt         23:15.93  139             
184  #746 Bailey, Kevin        7 Trimble County        23:25.08  140             
185  #303 Edwards, Lavondra   10 Franklin County       23:35.49  141             
186  #285 Hupp, Matthew       11 Fort Knox             23:57.33  142             
187  #833 Sullivan, Dustin    10 Grant County          23:59.86                  
188  #772 Miller, Mac         10 Providence            24:07.95  143             
189   #94 Case, Steffan          Charlestown (Ind)     25:02.35  144             
190  #827 Bradford, Thomas    11 Grant County          25:02.62                  
191  #755 Perkins, Justin      9 Trimble County        25:06.35                  
192   #95 Doyle, Brandon         Charlestown (Ind)     25:11.36  145             
193  #744 Bailey, Chris        7 Trimble County        25:31.33                  
194  #835 Kuhn, Brent         10 Franklin County       25:33.83  146             
195  #304 Overstreet, Benjam   9 Franklin County       25:44.24  147             
196  #905 Lutz, Adam          11 New Albany            26:05.66                  
197  #291 Wimberley, Justin   11 Fort Knox             26:09.90  148             
198  #341 O'Daniel, Craig     08 Marion County         26:59.84                  
199  #350 Goodman, Brad       11 North Bullitt         28:21.52  149             
200  #338 Graham, Barrett     11 Marion County         30:51.71                  
201  #284 Haygood, Mykel       9 Fort Knox             31:42.12  150             
202  #289 Taylor, Michael      9 Fort Knox             32:45.11  151             
203  #282 Alvarez, Quinntin    9 Fort Knox             32:59.64  152             
204  #826 Brown, Tommy        12 Grant County          33:39.56                  
205  #283 Baltazar, Rey       11 Fort Knox             35:31.13                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 St Xavier Track              71    1    4   19   23   24   26   27          
      Total Time:  1:24:47.31                                                    
         Average:    16:57.47                                                    
   2 St. Henry                    86    2    9   22   25   28   31   67          
      Total Time:  1:25:50.56                                                    
         Average:    17:10.12                                                    
   3 Silver Creek                101   10   14   15   17   45   60   74          
      Total Time:  1:26:18.74                                                    
         Average:    17:15.75                                                    
   4 duPont Manual               167    8   32   37   43   47   49   52          
      Total Time:  1:29:12.12                                                    
         Average:    17:50.43                                                    
   5 Butler                      171   16   18   34   48   55   80   92          
      Total Time:  1:29:00.49                                                    
         Average:    17:48.10                                                    
   6 Scott                       240    5    6   21   97  111  116  132          
      Total Time:  1:30:26.57                                                    
         Average:    18:05.32                                                    
   7 North Hardin                250   11   13   41   90   95  107  135          
      Total Time:  1:31:19.34                                                    
         Average:    18:15.87                                                    
   8 Conner                      251   29   38   59   62   63   64  106          
      Total Time:  1:31:48.33                                                    
         Average:    18:21.67                                                    
   9 Male                        255   20   39   40   71   85  120               
      Total Time:  1:31:41.77                                                    
         Average:    18:20.36                                                    
  10 Oldham County               272   12   30   56   78   96   99  114          
      Total Time:  1:32:06.61                                                    
         Average:    18:25.33                                                    
  11 New Albany                  295   33   46   66   73   77   82   88          
      Total Time:  1:33:00.01                                                    
         Average:    18:36.01                                                    
  12 Christian Academy- Louisv   306   51   54   61   68   72  101  121          
      Total Time:  1:33:25.13                                                    
         Average:    18:41.03                                                    
  13 Shelby County               319    7   36   75   86  115  122  126          
      Total Time:  1:33:30.63                                                    
         Average:    18:42.13                                                    
  14 Eastern                     337   35   42   53  102  105  117               
      Total Time:  1:34:19.14                                                    
         Average:    18:51.83                                                    
  15 Grant County                363   44   50   79   81  109  118  136          
      Total Time:  1:35:11.72                                                    
         Average:    19:02.35                                                    
  16 North Oldham High School    399   57   69   70   91  112  123  130          
      Total Time:  1:36:03.12                                                    
         Average:    19:12.63                                                    
  17 Providence                  431   58   65   76   89  143                    
      Total Time:  1:40:03.81                                                    
         Average:    20:00.77                                                    
  18 Trinity                     499   84   94   98  104  119  128               
      Total Time:  1:39:10.21                                                    
         Average:    19:50.05                                                    
  19 Trimble County              525   83   93  108  110  131  134  140          
      Total Time:  1:40:48.26                                                    
         Average:    20:09.66                                                    
  20 Charlestown (Ind)           554    3  125  137  144  145                    
      Total Time:  1:51:21.63                                                    
         Average:    22:16.33                                                    
  21 Franklin County High Scho   590   87  103  113  141  146  147               
      Total Time:  1:48:38.86                                                    
         Average:    21:43.78                                                    
  22 Fort Knox                   664  100  124  142  148  150  151  152          
      Total Time:  2:02:45.21                                                    
         Average:    24:33.05                                                    
  23 North Bullitt               666  127  129  133  138  139  149               
      Total Time:  1:51:42.80                                                    
         Average:    22:20.56               
 
Event 6  Boys 5k Run CC B Squad
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1  #862 Mize, Steve         10 Male                  17:52.33    1             
  2  #981 Bibb, Jeff             St Xavier Track       18:18.32    2             
  3  #965 Cavanaugh, Ben         St Xavier Track       18:22.32    3             
  4  #504 McQueen, Craig      10 Pulaski County        18:25.54    4             
  5  #977 Spencer, Geoffrey   SO St Xavier Track       18:33.57    5             
  6  #971 Brinkman, Bo           St Xavier Track       18:35.23    6             
  7  #859 Houchins, Tate      10 Male                  18:43.11    7             
  8  #211 Henes, Alex         11 duPont Manual         18:48.73    8             
  9  #993 Ransddell, Jim         St.  Xavier           18:54.39                  
 10  #964 Brezosky, Justin       St Xavier Track       19:01.42    9             
 11  #804 Shellenberg, John   11 Trinity               19:07.60   10             
 12   #78 Rasche, Charlie     JR Butler                19:09.00   11             
 13  #805 Dadds, Alex         10 Trinity               19:15.47   12             
 14  #959 Puopolo, Anthony       XFR$                  19:19.59                  
 15  #958 Morris, Matt           XFR$                  19:19.91                  
 16  #806 Phillpot, John      10 Trinity               19:21.95   13             
 17  #270 Johnson, Russell    JR Eastern               19:22.26   14             
 18  #934 Horrell, Nathan        Saint Xavier Var     X19:23.79                  
 19  #726 Wilson, Nick         9 St. Henry             19:24.70   15             
 20  #961 Wiggington, David      XFR$                  19:32.73                  
 21  #967 Dant, Ben              St Xavier Track       19:34.24   16             
 22  #220 Mayfield, Ross      10 duPont Manual         19:39.61   17             
 23  #860 Kassel, Jordan      10 Male                  19:44.10   18             
 24  #498 Crawford, Andrew    10 Pulaski County        19:47.56   19             
 25  #803 Gerighty, Andrew    11 Trinity               19:47.95   20             
 26  #807 Mattingly, Brad     10 Trinity               19:48.64   21             
 27  #708 Lubbers, Andy       12 St. Henry             19:49.31   22             
 28  #710 Mackie, Joey        10 St. Henry             19:51.13   23             
 29  #969 Weaver, Mark           St Xavier Track       19:53.18   24             
 30  #222 Niemann, Doug       10 duPont Manual         19:54.88   25             
 31  #205 Doolittle, Tyler    10 duPont Manual         19:55.85   26             
 32  #935 Crush, Kelly           Saint Xavier Var     X19:57.53                  
 33  #506 Obermeyer, Michael  11 Pulaski County        19:58.10   27             
 34  #723 Tobergte, Louie      9 St. Henry             19:59.75   28             
 35   #86 Wade, Jackson       SO Butler                20:02.38   29             
 36  #275 Smithson, Greg      SO Eastern               20:06.03   30             
 37  #709 Lubbers, Nathan     11 St. Henry             20:07.54   31             
 38  #856 Cook, Brad          10 Male                  20:08.80   32             
 39  #966 Cecil, Alex            St Xavier Track       20:11.88                  
 40  #209 Gibbons, Bradley    11 duPont Manual         20:12.68   33             
 41  #401 Zeppa, Antonio      12 North Oldham Hig      20:13.11   34             
 42  #698 Haacke, Alexander    9 St. Henry             20:13.74   35             
 43  #992 Williams, Tony      SO St Xavier Track       20:18.40                  
 44  #493 Browning, Allen     12 Pulaski County        20:23.99   36             
 45  #802 Flaugher, Andy      11 Trinity               20:26.96   37             
 46  #676 Bach, Charles       10 St. Henry             20:28.75   38             
 47   #80 Robinson, Logan     SO Butler                20:33.24   39             
 48  #782 Foster, Bradley     09 Bullitt East          20:35.44   40             
 49  #697 Gunkel, Tyler       12 St. Henry             20:37.23                  
 50  #960 Soergel, Matt          XFR$                  20:38.70                  
 51 #1823 Lyons, Brad         11 St.  Xavier           20:39.73                  
 52 #1007 Uhlig, Mike         JR Meade County          20:41.95                  
 53  #777 Sparks, Ethan       11 Bullitt East          20:42.84   41             
 54  #149 Gulla, Frank        10 Conner                20:46.02                  
 55  #853 Sacksteder, Kevin   11 Male                  20:46.37   42             
 56   #69 Lucas, Jonathan     SO Butler                20:47.23   43             
 57 #1008 Ramon, Joseph       SR Meade County          20:54.14                  
 58  #694 Frigo, Armand        9 St. Henry             20:55.09                  
 59  #328 Geogeghan, Joe         Louisiville Coll      20:56.61                  
 60  #781 Smallwood, Jeff     10 Bullitt East          20:57.86   44             
 61  #715 Morley, Josh         9 St. Henry             20:58.48                  
 62  #957 Hicks, Matthew      FR Saint Xavier Var     X20:59.38                  
 63  #963 Amlung, Nick           St Xavier Track       20:59.76                  
 64  #724 Waymeyer, Jordan    10 St. Henry             21:01.12                  
 65  #156 Shipp, Justin       10 Conner                21:06.60                  
 66  #808 Simpson, Palmer     10 Trinity               21:08.72   45             
 67  #591 Pierce, Brett       08 Scott                 21:10.39   46             
 68  #720 Spare, Michael      11 St. Henry             21:13.97                  
 69  #627 Davidson, Dustin    SR Silver Creek          21:14.82                  
 70  #641 White, Brandon      SO Silver Creek          21:18.22                  
 71  #264 Hensley, Will       SO Eastern               21:24.86   47             
 72  #713 McMain, Connor      11 St. Henry             21:27.69                  
 73  #687 Dault, Chris        10 St. Henry             21:28.94                  
 74  #129 Turner, Isaac       10 Lou. Christian        21:30.07   48             
 75  #706 Le, Tony            10 St. Henry             21:31.24                  
 76  #968 Hogan, Mike            St Xavier Track       21:32.51                  
 77   #58 Burnett, Ralph      SR Butler                21:35.39   49             
 78  #164 Wessel, Joey        11 Conner                21:36.16                  
 79  #125 Ross, Dan           11 Lou. Christian        21:40.05   50             
 80  #593 Ruckel, Jonathan    07 Scott                 21:46.76   51             
 81  #251 Russell, Ellery     11 duPont Manual B      X21:50.01                  
 82  #635 Kunard, Derek       SO Silver Creek          21:52.02                  
 83  #195 Ahlers, Chris       11 duPont Manual         21:53.95   52             
 84 #1828 Philly, Jake        11 Eastern               21:55.63   53             
 85  #216 Hutt, Jay           11 duPont Manual         22:05.08   54             
 86  #478 Campbell, Jeremy    12 Portland Christian    22:06.17   55             
 87  #268 Jenkins, Spencer    JR Eastern               22:06.50   56             
 88  #495 Brumley, Justin     10 Pulaski County        22:07.48   57             
 89  #480 Nelson, Jeremy      11 Portland Christian    22:09.27   58             
 90 #1002 Carter, Neil        11 Male                  22:15.34   59             
 91  #218 Kennedy, Ian        10 duPont Manual         22:15.83                  
 92  #232 Sullivan, Justin    10 duPont Manual         22:17.25                  
 93  #703 Humpert, Tyler      10 St. Henry             22:21.57                  
 94  #248 Chmilewski, Jay     11 duPont Manual B      X22:24.92                  
 95  #629 Freudenberg, Andy   SR Silver Creek          22:27.61                  
 96  #589 Marksberry, Alex    08 Scott                 22:32.27   60             
 97  #721 Sutter, Matthew     12 St. Henry             22:36.43                  
 98  #700 Hay, Mack            9 St. Henry             22:39.90                  
 99  #717 Ryan, Andy          11 St. Henry             22:43.41                  
100  #688 Davis, Bryan        11 St. Henry             22:46.01                  
101  #203 Cullen, Jonathan    10 duPont Manual         22:46.31                  
102  #677 Baeten, Ryan        11 St. Henry             22:48.45                  
103  #231 Stevens, Porter     11 duPont Manual         22:50.69                  
104 #1824 Wilson, Dakota      11 Shelby County         22:53.38   61             
105  #690 Doremus, John        9 St. Henry             22:55.22                  
106  #895 Stoltz, Blake       11 Holy Cross - Louis    23:01.50   62             
107  #773 Miller, Travis      11 Providence            23:10.51                  
108  #894 Sullivan, Ian       11 Holy Cross - Louis    23:13.73   63             
109  #606 Hite, Robby          9 Shelby County         23:17.36   64             
110 #1009 Nowland, Kevin      SO Meade County          23:18.65                  
111  #898 Watson, Nicholas       Shelby County         23:19.72   65             
112  #601 Dunn, Andy           9 Shelby County         23:21.98   66             
113  #383 Armes, James        10 North Oldham Hig      23:23.52   67             
114  #778 Murray, John        11 Bullitt East          23:26.71   68             
115  #692 Dwyer, Taylor       10 St. Henry             23:32.24                  
116  #701 Hofacre, Troy       11 St. Henry             23:35.36                  
117  #612 Standafer, Curtis   10 Shelby County         23:38.02   69             
118  #596 Stevens, Logan      07 Scott                 23:47.28   70             
119  #396 Rice, Jonathon      11 North Oldham Hig      23:48.44   71             
120  #252 Schwartz, Eric      12 duPont Manual B      X23:51.07                  
121  #695 Gallenstein, Jim    10 St. Henry             23:52.72                  
122  #250 McCreary, Michael   10 duPont Manual B      X23:53.01                  
123  #398 Shive, William      10 North Oldham Hig      24:02.63   72             
124  #705 Isaac, Brandon      11 St. Henry             24:06.18                  
125  #274 Smith, Jacob        SR Eastern               24:07.17   73             
126  #780 Biddle, Andy        10 Bullitt East          24:15.18   74             
127  #779 Lewis, J.T.         11 Bullitt East          24:18.52   75             
128  #484 Wilson, Matthew     11 Portland Christian    24:28.45   76             
129  #684 Calk, Anthony       11 St. Henry             24:33.23                  
130  #122 O'Kane, Marc        10 Lou. Christian        24:44.83   77             
131  #598 Stivers, Ryan       08 Scott                 25:00.92   78             
132  #265 Heslin, Phillip     SO Eastern               25:09.83   79             
133  #594 Sherrard, Michael   07 Scott                 25:13.21   80             
134  #384 Brotzge, Brad       12 North Oldham Hig      25:17.71   81             
135  #253 Springer, Zach      10 duPont Manual B      X25:19.31                  
136  #592 Pierce, Bryce       11 Scott                 25:23.60   82             
137  #254 Warren, Marnix      11 duPont Manual B      X25:29.23                  
138  #897 Ketterer, Scott     09 Holy Cross - Louis    25:31.32   83             
139  #696 Grady, Zach         12 St. Henry             25:34.83                  
140  #481 Petry, Michael      11 Portland Christian    25:43.21   84             
141  #858 Demic, Alex         10 Male                  25:44.07   85             
142  #117 Casciato, Stephen   12 Lou. Christian        25:47.01   86             
143  #776 Pierce, Brian       11 Bullitt East          25:50.74   87             
144  #154 Porembski, Mark     10 Conner                25:53.69                  
145  #607 Page, Stewart       10 Shelby County         25:54.76   88             
146  #115 Bosse, Alex          9 Lou. Christian        26:43.43   89             
147  #704 Ingrahm, Chris       9 St. Henry             26:50.06                  
148  #893 Carrier, Thomas     12 Holy Cross - Louis    26:58.62   90             
149  #113 Aultman, Alex       12 Lou. Christian        28:10.78   91             
150  #479 Hill, Aaron         12 Portland Christian    28:44.47   92             
151  #477 Benge, Brian        11 Portland Christian    29:19.58   93             
152  #128 Tatum, Josh          9 Lou. Christian        30:03.60   94             
153  #896 Blanton, Patrick    10 Holy Cross - Louis    31:56.74   95             
154  #711 Maley, David        12 St. Henry             32:25.42                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 St Xavier Track              25    2    3    5    6    9   16   24          
      Total Time:  1:32:50.86                                                    
         Average:    18:34.18                                                    
   2 Trinity                      76   10   12   13   20   21   37   45          
      Total Time:  1:37:21.61                                                    
         Average:    19:28.33                                                    
   3 Male                        100    1    7   18   32   42   59   85          
      Total Time:  1:37:14.71                                                    
         Average:    19:26.95                                                    
   4 duPont Manual               109    8   17   25   26   33   52   54          
      Total Time:  1:38:31.75                                                    
         Average:    19:42.35                                                    
   5 St. Henry                   119   15   22   23   28   31   35   38          
      Total Time:  1:39:12.43                                                    
         Average:    19:50.49                                                    
   6 Pulaski County              143    4   19   27   36   57                    
      Total Time:  1:40:42.67                                                    
         Average:    20:08.54                                                    
   7 Butler                      171   11   29   39   43   49                    
      Total Time:  1:42:07.24                                                    
         Average:    20:25.45                                                    
   8 Eastern                     200   14   30   47   53   56   73   79          
      Total Time:  1:44:55.28                                                    
         Average:    20:59.06                                                    
   9 Bullitt East                267   40   41   44   68   74   75   87          
      Total Time:  1:49:58.03                                                    
         Average:    21:59.61                                                    
  10 Scott                       305   46   51   60   70   78   80   82          
      Total Time:  1:54:17.62                                                    
         Average:    22:51.53                                                    
  11 Shelby County               325   61   64   65   66   69   88               
      Total Time:  1:56:30.46                                                    
         Average:    23:18.10                                                    
  12 North Oldham High School    325   34   67   71   72   81                    
      Total Time:  1:56:45.41                                                    
         Average:    23:21.09                                                    
  13 Christian Academy- Louisv   350   48   50   77   86   89   91   94          
      Total Time:  2:00:25.39                                                    
         Average:    24:05.08                                                    
  14 Portland Christian          365   55   58   76   84   92   93               
      Total Time:  2:03:11.57                                                    
         Average:    24:38.32                                                    
  15 Holy Cross - Louis          393   62   63   83   90   95                    
      Total Time:  2:10:41.91                                                    
         Average:    26:08.39               
 
Event 7  Boys 4k Run CC Freshman
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1  #983 Carnes, Jackson     FR St Xavier Track       13:03.41    1             
  2   #56 Berry, Darius       FR Butler                13:10.43    2             
  3  #909 Holcomb, Jason      09 New Albany            13:10.74    3             
  4  #988 Mann, Thomas        FR St Xavier Track       13:38.91    4             
  5  #774 Gillenwater, Andre  09 Providence            13:51.96                  
  6  #483 Wellum, Justin       9 Portland Christian    13:52.26                  
  7   #76 Polson, Josh        FR Butler                13:54.71    5             
  8  #474 Swain, Ra'Sean       9 Pleasure Ridge Park   14:09.35                  
  9  #952 Schenk, Nick        FR Saint Xavier Var     X14:09.64                  
 10  #633 Jones, Alex         FR Silver Creek          14:10.87                  
 11  #793 Raidt, Dillon       09 Trinity               14:13.40    6             
 12  #991 Schieman, John      FR St Xavier Track       14:14.03    7             
 13  #990 Meena, Anthony      FR St Xavier Track       14:15.06    8             
 14  #910 Holcomb, Matthew    09 New Albany            14:16.50    9             
 15  #792 Stewart, Zach       09 Trinity               14:17.01   10             
 16  #915 Hoon, Alan          09 New Albany            14:18.19   11             
 17 #1801 Humphrey, Joseph    FR Meade County          14:19.01                  
 18  #986 Hillenbrand, Matt   FR St Xavier Track       14:19.91   12             
 19   #82 Sivado, Jon         FR Butler                14:20.62   13             
 20  #794 Miranda, Nick       09 Trinity               14:24.74   14             
 21  #624 Beck, Aaron         FR Silver Creek          14:25.53                  
 22  #223 Olash, Max           9 duPont Manual         14:26.25   15             
 23  #863 Johnson, Charles    09 Male                  14:26.54                  
 24  #913 Ragains, Pryce      09 New Albany            14:28.23   16             
 25  #989 McCaslin, Ian       FR St Xavier Track       14:30.20   17             
 26  #982 Beavin, Sam         FR St Xavier Track       14:30.51   18             
 27  #505 Moore, Jonathon      9 Pulaski County        14:31.17   19             
 28  #914 Quinkert, Simon     09 New Albany            14:33.11   20             
 29   #60 Caldwell, Michael   FR Butler                14:33.46   21             
 30  #152 Kippler, Jonathan   09 Conner                14:34.25   22             
 31  #956 Zimmerman, Luke     FR Saint Xavier Var     X14:37.13                  
 32  #397 Roenigk, Justin      9 North Oldham Hig      14:40.50   23             
 33  #987 Lohr, Matt          FR St Xavier Track       14:40.77                  
 34 #1802 Hager, Cody         FR Meade County          14:41.54                  
 35  #640 Walker, Cory        FR Silver Creek          14:44.40                  
 36  #984 Fryland, Michael    FR St Xavier Track       14:49.44                  
 37  #151 Keith, Kevin        09 Conner                14:50.67   24             
 38  #954 Knoer, James        FR Saint Xavier Var     X14:52.49                  
 39  #150 Iles, Jake          09 Conner                14:53.87   25             
 40  #470 Gibson, Ryan         9 Pleasure Ridge Park   14:56.72                  
 41  #775 Ford, Jake          09 Providence            14:59.39                  
 42  #395 O'Nan, Sean          9 North Oldham Hig      15:02.11   26             
 43  #948 Marti, Anthony      FR Saint Xavier Var     X15:02.90                  
 44  #507 Smiley, Brandon      8 Pulaski County        15:03.31   27             
 45  #912 Weiss, Kevin        09 New Albany            15:08.82   28             
 46  #797 Tallarico, Nick     09 Trinity               15:14.35   29             
 47  #796 Dahlem, Taylor      09 Trinity               15:15.81   30             
 48  #161 Vandermosten, Sean  09 Conner                15:19.56   31             
 49  #225 Plappert, Morgan     9 duPont Manual         15:22.94   32             
 50  #795 Schmitt, Chris      09 Trinity               15:24.27   33             
 51  #454 Ingram, Tyler        9 Oldham County         15:24.72                  
 52  #953 Sheryak, Spencer    FR Saint Xavier Var     X15:27.25                  
 53  #501 Hatfield, Andrew     9 Pulaski County        15:28.45   34             
 54  #949 Plamp, Stuart       FR Saint Xavier Var     X15:29.09                  
 55  #327 Fulton, Harvey      09 Louisiville Coll      15:30.35                  
 56  #262 Harper, Brandon     FR Eastern               15:50.56                  
 57  #202 Croom, Brendan       9 duPont Manual         15:50.96   35             
 58  #500 Eads, Michael        8 Pulaski County        15:51.41   36             
 59  #146 Crusham, Jonathan   09 Conner                15:51.84   37             
 60  #326 Borgman, Neil       09 Louisiville Coll      15:56.62                  
 61  #950 Renzi, Nick         FR Saint Xavier Var     X16:00.05                  
 62  #163 Walton, Ethan       09 Conner                16:00.45   38             
 63   #75 Pedigo, Josh        FR Butler                16:01.71   39             
 64  #798 Henle, Luke         09 Trinity               16:04.16   40             
 65  #985 Graves, Teddy       FR St Xavier Track       16:09.05                  
 66 #1803 Beck, Travis           Meade County          16:12.61                  
 67  #468 Bolus, Jacob         9 Pleasure Ridge Park   16:15.59                  
 68  #496 Burgett, Jared       9 Pulaski County        16:16.06   41             
 69  #911 Wilson, Billy       09 New Albany            16:16.45   42             
 70  #951 Ruppelt, Nick       FR Saint Xavier Var     X16:22.05                  
 71  #497 Burton, Ben          9 Pulaski County        16:27.01   43             
 72  #213 Hollander, Evan      9 duPont Manual         16:30.18   44             
 73  #947 Heine, Kiernan      FR Saint Xavier Var     X16:31.84                  
 74   #57 Bradley, Keshon     FR Butler                16:33.62   45             
 75  #946 Flanner, Aaron      FR Saint Xavier Var     X16:33.88                  
 76  #228 Scruton, Ben         9 duPont Manual         16:37.42   46             
 77  #259 Applegate, Peyton   FR Eastern               16:49.30                  
 78  #864 Wooldridge, Richar  09 Male                  16:56.86                  
 79  #625 Brown, Kory         FR Silver Creek          17:12.41                  
 80  #799 Thomas, Brandon     09 Trinity               17:28.23                  
 81  #212 Hockenberry, Andre   9 duPont Manual         17:32.08   47             
 82  #201 Cooper, Robbie       9 duPont Manual         17:33.80   48             
 83   #73 Morris, Jon         FR Butler                17:36.73   49             
 84  #391 Hashmi, Omer         9 North Oldham Hig      17:40.63   50             
 85  #394 Motes, Griff         9 North Oldham Hig      17:54.55   51             
 86  #200 Clemons, Matthew     9 duPont Manual         18:05.15                  
 87  #204 Des Jardins, Hunte   9 duPont Manual         18:05.54                  
 88  #267 Hudson, Brandon     FR Eastern               18:13.62                  
 89   #74 O'Brien, Devin      FR Butler                18:22.80                  
 90 #1805 Sheeran, Ben        FR Meade County          18:24.39                  
 91  #494 Browning, Marcus     6 Pulaski County        18:43.01   52             
 92  #390 Grady, Jacob         9 North Oldham Hig      18:46.42   53             
 93  #462 Tromba, Paul         9 Oldham County         18:52.15                  
 94  #508 St Clair, Nick       7 Pulaski County        19:10.32                  
 95   #89 Yount, Ryan         FR Butler                19:27.89                  
 96 #1827 Board, Derek        09 Butler                19:41.02                  
 97   #68 Judd, David         FR Butler                20:40.46                  
 98  #198 Braden, Jim          9 duPont Manual         21:10.17                  
 99   #81 Shackleford, Joe    FR Butler                22:05.78                  
100   #83 Smith, Derrick      FR Butler                22:12.67                  
101  #393 Lewis, Boone         9 North Oldham Hig      25:34.25   54             
102  #147 Doerman, Mark       09 Conner                25:37.29   55             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 St Xavier Track              32    1    4    7    8   12   17   18          
      Total Time:  1:09:31.32                                                    
         Average:    13:54.27                                                    
   2 New Albany                   59    3    9   11   16   20   28   42          
      Total Time:  1:10:46.77                                                    
         Average:    14:09.36                                                    
   3 Butler                       80    2    5   13   21   39   45   49          
      Total Time:  1:12:00.93                                                    
         Average:    14:24.19                                                    
   4 Trinity                      89    6   10   14   29   30   33   40          
      Total Time:  1:13:25.31                                                    
         Average:    14:41.07                                                    
   5 Conner                      139   22   24   25   31   37   38   55          
      Total Time:  1:15:30.19                                                    
         Average:    15:06.04                                                    
   6 Pulaski County              157   19   27   34   36   41   43   52          
      Total Time:  1:17:10.40                                                    
         Average:    15:26.08                                                    
   7 duPont Manual               172   15   32   35   44   46   47   48          
      Total Time:  1:18:47.75                                                    
         Average:    15:45.55                                                    
   8 North Oldham High School    203   23   26   50   51   53   54               
      Total Time:  1:24:04.21                                                    
         Average:    16:48.85