Licensed to South Oldham HS                       Hy-Tek's Meet Manager
                  SOUTH OLDHAM DRAGON INVITATIONAL - 9/23/2006                   
                            EAST OLDHAM MIDDLE SCHOOL                            
 
Event 1  Girls 3k Run CC ELEMENTARY
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Taylor Adams               5 Goshen Elementary     13:14.62    1             
  2 Kati Heil                 05 Centerfield           13:33.31    2             
  3 Kelsey Bricker             5 Goshen Elementary     13:38.94    3             
  4 Sami Henderson             5 Liberty               13:57.53    4             
  5 Lauren Brewer             05 Centerfield           14:00.22    5             
  6 Kalli Heil                05 Centerfield           14:11.81    6             
  7 Jessica Riley             05 Centerfield           14:20.79    7             
  8 Alex Gilliland            05 Centerfield           14:22.49    8             
  9 Kelly Klump               04 Centerfield           14:31.11    9             
 10 Kathleen Hebble            5 Silver Creek          14:37.82   10             
 11 Olivia Pierce              6 Christian Academy     14:45.18   11             
 12 Erin Snider               06 Silver Creek          14:46.60   12             
 13 Rachel Marcus              5 Kenwood Elementaryl   14:47.50   13             
 14 Brooklyn Potter           04 Centerfield           14:48.24   14             
 15 Kailan Henderson           5 Liberty               14:51.39   15             
 16 Kailey Grams              05 Centerfield           14:56.22                  
 17 Jesse Sanders              4 Goshen Elementary     15:01.14   16             
 18 Caitlin Strickler          5 Liberty               15:18.06   17             
 19 Kira Jamros               06 Silver Creek          15:22.83   18             
 20 Corinne Graves            06 Silver Creek          15:25.50   19             
 21 Madison Bates             04 Centerfield           15:30.78                  
 22 Kassidy Orrender          04 Centerfield           15:34.32                  
 23 Brooke Weakly              4 Liberty               15:37.85   20             
 24 Kailen DeSchane            5 Liberty               15:39.53   21             
 25 Ally Lawson                6 Christian Academy     15:41.50   22             
 26 Kelsey Daley              04 Centerfield           15:45.62                  
 27 Caroline Wistrom           5 Goshen Elementary     15:57.87   23             
 28 Aly Stanley               04 Henry County          16:03.27                  
 29 Karly Baker                4 Goshen Elementary     16:06.18   24             
 30 Brittani Logsdon           5 Goshen Elementary     16:06.59   25             
 31 Katie Walker               4 Goshen Elementary     16:07.60   26             
 32 Cameron Kogut              4 Liberty               16:15.71   27             
 33 Kamilla Bentsen           05 Centerfield           16:20.33                  
 34 Erin Edmundson             3 Harmony Elementary    16:21.32   28             
 35 Hannah Franke              6 Christian Academy     16:22.46   29             
 36 Malia Robinson             3 Silver Creek          16:23.73   30             
 37 Nicole Grendi              2 Goshen Elementary     16:24.17                  
 38 Holly Schumm               5 Kenwood Elementaryl   16:24.89   31             
 39 Madeline Malueg            5 Kenwood Elementaryl   16:32.36   32             
 40 Mary Oberst                4 Goshen Elementary     16:33.30                  
 41 Heather Rueff              5 Kenwood Elementaryl   16:34.03   33             
 42 Rosemary DeMarco          03 Walden                16:39.62   34             
 43 Alexis Barnett             4 St. Pauls             16:45.08                  
 44 Erin Wilson                4 Kenwood Elementaryl   16:48.28   35             
 45 Danni Densford             5 Silver Creek          16:48.57   36             
 46 Rachel Carr                5 Kenwood Elementaryl   16:49.84   37             
 47 Brenna Kaelin              5 Kenwood Elementaryl   16:52.09   38             
 48 Samantha Griffin          03 Centerfield           17:01.70                  
 49 Kirsi Lancaster            6 Christian Academy     17:07.86   39             
 50 Adayla Giuliano            3 Harmony Elementary    17:18.18   40             
 51 Shelby Schultz             5 Silver Creek          17:37.20   41             
 52 Madison Cobb                 CRESTWOOD             17:52.95   42             
 53 Krista Deburger           06 Henry County          17:55.15                  
 54 Leslie Jo Wrightington     4 Kenwood Elementaryl   18:00.81                  
 55 Brittany Sharp             5 Silver Creek          18:01.68                  
 56 Christina Ausley           4 Harmony Elementary    18:06.08   43             
 57 Brianna Lindsay            4 Harmony Elementary    18:10.46   44             
 58 Brianna Salinas            5 Goshen Elementary     18:14.58                  
 59 Fiona Wasson               2 Goshen Elementary     18:28.29                  
 60 Kaitlin Hurley             4 Harmony Elementary    18:35.29   45             
 61 McKenzie Mullin            4 Harmony Elementary    18:36.63   46             
 62 Sarah Mack                   CRESTWOOD             18:38.96   47             
 63 Brooke Hammons             2 Harmony Elementary    18:45.66   48             
 64 Sarah Holloway            05 Walden                18:50.49   49             
 65 Paris Brock                4 Silver Creek          18:53.42                  
 66 Kendall Jackson            3 Kcd                   18:55.50                  
 67 Lily Carothers            05 Walden                18:57.42   50             
 68 Emilie Cruse               4 Silver Creek          19:02.52                  
 69 Jaclyn Ose                 3 Goshen Elementary     19:04.55                  
 70 Emilia Watkins            03 Montgomery County     19:14.90                  
 71 Grayson Reynolds             CRESTWOOD             19:19.54   51             
 72 Bailee Ferguson            4 Liberty               19:26.93   52             
 73 Allison Clagg              5 Kenwood Elementaryl   19:31.31                  
 74 Brooke Brammer             5 Kenwood Elementaryl   19:34.63                  
 75 Kelsey Wohlgemuth          4 Liberty               19:38.28                  
 76 Erica Pardee               5 Kenwood Elementaryl   19:40.78                  
 77 Claire Ansman              2 Liberty               19:43.72                  
 78 Kayla Alsup                4 Kenwood Elementaryl   20:05.56                  
 79 Christian Luckett          5 Silver Creek          20:09.75                  
 80 Melissa Arnold             3 Harmony Elementary    20:16.40                  
 81 Avery Campbell            05 Walden                20:28.14   53             
 82 Rachel Platt               5 Kenwood Elementaryl   20:34.62                  
 83 Carly Lyle                 4 Chance School         20:43.13                  
 84 Ellie Gagnon               4 Chance School         20:43.96                  
 85 Miranda Conway             5 Goshen Elementary     20:49.59                  
 86 Sarah Arnold               6 Christian Academy     20:50.06   54             
 87 Megan Aufrey               4 Kenwood Elementaryl   21:28.55                  
 88 Logan Stuart               4 Kenwood Elementaryl   21:32.69                  
 89 Emily Weidman              4 Kenwood Elementaryl   21:33.06                  
 90 Megan Lynn                 5 Kenwood Elementaryl   21:41.20                  
 91 Madison Morley             2 Liberty               21:42.48                  
 92 Amantha Wagner             6 Christian Academy     22:13.80   55             
 93 Autumn Shell              04 Walden                22:17.76   56             
 94 Haley Lawson               5 Kenwood Elementaryl   22:54.40                  
 95 Taylor Jackson             6 Christian Academy     23:03.19   57             
 96 Martina Thurman           03 Walden                23:17.10   58             
 97 Lillie Reinhart            4 Camden                23:17.50   59             
 98 Hannah Braden                CRESTWOOD             23:21.19   60             
 99 Kris Powell                5 Camden                23:29.36   61             
100 Maggie Foster              3 Liberty               23:41.23                  
101 Sha Kira Jones               CRESTWOOD             23:47.69   62             
102 Hannah McNeil              3 Goshen Elementary     24:02.45                  
103 Zoe Sapin                  4 Harmony Elementary    24:06.41                  
104 Alayna Gary                4 Camden                24:20.07   63             
105 Mariah Clark               4 Kenwood Elementaryl   24:28.31                  
106 Mallory Price              4 Liberty               24:36.94                  
107 Carly Kennedy              5 Kenwood Elementaryl   24:38.30                  
108 Kristina Scott             4 Kenwood Elementaryl   24:44.23                  
109 Ashley Wells               4 Camden                24:46.84   64             
110 McKenzie Shircliff         5 Kenwood Elementaryl   24:56.98                  
111 Katherine Buckler         01 Henry County          25:05.85                  
112 Elizabeth Erwin            3 Camden                25:10.44   65             
113 Priya Nair                05 Walden                26:03.94   66             
114 Nikki Dittmeier           05 Walden                26:10.98                  
115 Alexis Sander              2 Harmony Elementary    26:42.65                  
116 Eliza Hill                 5 Kenwood Elementaryl   27:02.01                  
117 Addie Reinhart            05 Camden                27:10.26   67             
118 Eileen Cole                4 Kenwood Elementaryl   27:13.73                  
119 Sarah Tadman               2 Camden                30:17.96   68             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Centerfield                  28    2    5    6    7    8    9   14          
      Total Time:  1:10:28.62                                                    
         Average:    14:05.73                                                    
   2 Goshen Elementary            67    1    3   16   23   24   25   26          
      Total Time:  1:13:58.75                                                    
         Average:    14:47.75                                                    
   3 Liberty                      77    4   15   17   20   21   27   52          
      Total Time:  1:15:24.36                                                    
         Average:    15:04.88                                                    
   4 Silver Creek Elementary S    89   10   12   18   19   30   36   41          
      Total Time:  1:16:36.48                                                    
         Average:    15:19.30                                                    
   5 Kenwood Elementaryl         144   13   31   32   33   35   37   38          
      Total Time:  1:21:07.06                                                    
         Average:    16:13.42                                                    
   6 Christian Academy of Loui   155   11   22   29   39   54   55   57          
      Total Time:  1:24:47.06                                                    
         Average:    16:57.42                                                    
   7 Harmony Elementary          200   28   40   43   44   45   46   48          
      Total Time:  1:28:31.33                                                    
         Average:    17:42.27                                                    
   8 Walden                      242   34   49   50   53   56   58   66          
      Total Time:  1:37:13.43                                                    
         Average:    19:26.69                                                    
   9 Crestwood Elementary        262   42   47   51   60   62                    
      Total Time:  1:43:00.33                                                    
         Average:    20:36.07                                                    
  10 Camden Station Elementary   312   59   61   63   64   65   67   68          
      Total Time:  2:01:04.21                                                    
         Average:    24:12.85                                                    
 
Event 2  Boys 3k Run CC ELEMENTARY
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Nick Eckert                5 Silver Creek          12:47.01    1             
  2 Terran Meek               05 Walden                12:59.35    2             
  3 Connor Sheryak             6 Christian Academy     13:02.70    3             
  4 David Terkula              4 Harmony Elementary    13:19.84    4             
  5 Kasey James               05 St. Nicholas          14:02.60                  
  6 Tyler Sullivan             5 Chance School         14:16.61    5             
  7 Trenton Fryman             3 Goshen Elementary     14:18.19    6             
  8 Lucas Platt               05 Centerfield           14:26.91    7             
  9 Nolan McQueen              5 Chance School         14:32.97    8             
 10 Aaron Terry               04 Centerfield           14:37.36    9             
 11 Cal McEwen                 5 Silver Creek          14:40.29   10             
 12 Forest Dearing            06 Walden                14:40.64   11             
 13 Davis Ferriell             5 Kenwood Elementaryl   14:48.60   12             
 14 Brandon Beversiuis         5 Kenwood Elementaryl   14:49.02   13             
 15 Brandon Naber              3 Harmony Elementary    14:51.77   14             
 16 John Grijalba              5 Kenwood Elementaryl   14:54.95   15             
 17 Jake Bauldauf             04 Centerfield           14:55.30   16             
 18 Chris Fitch                5 Kenwood Elementaryl   14:56.07   17             
 19 Evan Cripe                 5 Harmony Elementary    14:57.27   18             
 20 Sam Kelly                  4 Goshen Elementary     15:02.10   19             
 21 Jonathan Blair             5 Kenwood Elementaryl   15:11.52   20             
 22 Evan Leese                04 Centerfield           15:17.42   21             
 23 Hayden Hawes               4 Kenwood Elementaryl   15:21.04   22             
 24 Jared Sanford              4 Liberty               15:24.10   23             
 25 Trevor Grady               5 Goshen Elementary     15:24.61   24             
 26 Coley Sullivan             3 Chance School         15:25.45   25             
 27 Jackson Skeeters           4 Camden                15:27.78   26             
 28 Jarod Logsdon              4 Goshen Elementary     15:31.92   27             
 29 Willie Griffin            05 Centerfield           15:33.35   28             
 30 Dean Whitelaw              4 Liberty               15:36.82   29             
 31 Guy Holloway              06 Walden                15:41.35   30             
 32 Conor O'Daniel            05 Walden                15:42.96   31             
 33 Grant Hollkamp             3 St. Pauls             15:51.79                  
 34 Adam Zimmerman             4 Goshen Elementary     16:11.81   32             
 35 Jake Wunsch               05 Walden                16:12.31   33             
 36 Camden Thomas             04 Centerfield           16:12.70   34             
 37 Anthony Spencer            4 Camden                16:13.10   35             
 38 Aidan Skeeters             3 Camden                16:15.24   36             
 39 Cole Williams              5 Silver Creek          16:15.84   37             
 40 Noah Frantz                5 Kenwood Elementaryl   16:27.76   38             
 41 Thomas Honken              4 Camden                16:35.24   39             
 42 Jacob Roberts              4 Silver Creek          16:35.77   40             
 43 Ian Newman                 3 Liberty               16:37.07   41             
 44 Alex McClarty              2 Harmony Elementary    16:37.54   42             
 45 Mark Scherer               4 Harmony Elementary    16:38.08   43             
 46 Jonathan Matthews          6 Christian Academy     16:39.88   44             
 47 Caleb Hicks                6 Christian Academy     16:43.16   45             
 48 Parker James               5 Chance School         16:48.01   46             
 49 Paul Schieman             05 Walden                16:56.33   47             
 50 Tyler Watkins             06 Montgomery County     17:02.65                  
 51 Conner McVicker            4 Silver Creek          17:05.53   48             
 52 Logan Otter                2 Goshen Elementary     17:06.50   49             
 53 Carter Seibert             3 Goshen Elementary     17:06.77   50             
 54 Braden McCartney           5 Silver Creek          17:07.03   51             
 55 Adam Crane                 6 Christian Academy     17:11.60   52             
 56 William Strench            5 Goshen Elementary     17:13.47                  
 57 Clay Finnesand             6 Christian Academy     17:19.67   53             
 58 Casey Schaftlein           5 Liberty               17:22.89   54             
 59 Blaine Logsdon             2 Goshen Elementary     17:24.84                  
 60 Kendall Ogden              4 Kenwood Elementaryl   17:26.68                  
 61 Owen Treolo                5 Camden                17:33.43   55             
 62 Hayden Whitelaw            3 Liberty               17:33.80   56             
 63 Sam McAlpin               03 Walden                17:37.23   57             
 64 Logan Miller               5 Kenwood Elementaryl   17:37.65                  
 65 Will Gillette              3 Goshen Elementary     17:51.66                  
 66 Kolton Orrender           01 Centerfield           17:56.03   58             
 67 Brandon Smith             05 Centerfield           17:59.35                  
 68 Adam Hodges                5 Camden                17:59.72   59             
 69 Jackson Newcomer           4 Chance School         18:08.82   60             
 70 Jesse Andrews              4 Camden                18:09.67   61             
 71 Joshua Nowacki             3 Harmony Elementary    18:10.59   62             
 72 Danny Walker               4 Goshen Elementary     18:11.53                  
 73 Shaun Montgomery          03 Centerfield           18:17.93                  
 74 Alex Davis                 4 Camden                18:25.15                  
 75 Tigue Baxter               4 Chance School         18:27.02   63             
 76 Norman Stumler             5 Camden                18:33.46                  
 77 John Steenrod              3 Chance School         18:33.89   64             
 78 Christian Dehart             CRESTWOOD             18:34.24   65             
 79 Ben Compton                3 Silver Creek          18:41.61   66             
 80 Evan McMillen              3 Liberty               18:41.97   67             
 81 Ben Spear                 05 Walden                18:44.65                  
 82 Thomas Beyerle               CRESTWOOD             18:46.90   68             
 83 Christian Buchanan         3 Camden                18:52.55                  
 84 Lucas Smith                3 Harmony Elementary    18:59.03   69             
 85 Ryan Kozak                 5 Goshen Elementary     19:05.48                  
 86 Wesley Tolsdorf            5 Kenwood Elementaryl   19:13.81                  
 87 Ryan Macht                 5 Kenwood Elementaryl   19:14.25                  
 88 Blake Standafer           05 Walden                19:16.15                  
 89 Dillion Ganote               CRESTWOOD             19:42.15   70             
 90 Jared Brussell             4 Camden                19:54.89                  
 91 Kesric Mason               2 Chance School         20:05.43                  
 92 Patrick Wesley               CRESTWOOD             20:15.47   71             
 93 Collin Wheeler               CRESTWOOD             20:22.56   72             
 94 Alexander Kopf-Moore      03 Walden                20:29.29                  
 95 Luke Reinhart              3 Camden                20:40.28                  
 96 Chad Finnesand             5 Cal Middle #2         20:44.26                  
 97 Jacob Clark                4 Harmony Elementary    20:50.39                  
 98 Kyle Kersey                4 Chance School         20:58.08                  
 99 Spencer Root               5 Camden                21:16.31                  
100 Josh Johnson                 CRESTWOOD             21:17.68   73             
101 Jack Harden                3 Chance School         21:19.19                  
102 Adam Garrett              03 Walden                21:37.06                  
103 Lucas Walz                 3 Liberty               22:29.19   74             
104 Will Peterson              4 Camden                22:34.33                  
105 Zach Stout                 5 Kenwood Elementaryl   22:40.08                  
106 Hunter Deno                1 Camden                23:09.04                  
107 Kendall Nieto              4 Kenwood Elementaryl   23:15.60                  
108 Evan McManus               4 Kenwood Elementaryl   23:26.42                  
109 Christopher Keesler        4 Chance School         23:30.43                  
110 Philip Nelson              5 Camden                23:57.82                  
111 Joshua Chappell              CRESTWOOD             24:00.27   75             
112 Parker Root                3 Camden                24:27.02                  
113 Shane Bickett              1 Camden                25:18.22                  
114 Luke Buchanan              1 Camden                25:20.13                  
115 William Mitchell          04 Camden                27:09.44                  
116 Cooper Gary                2 Camden                27:49.86                  
117 Chris Burgin               6 Christian Academy     27:58.27   76             
118 Wesley Gresham               CRESTWOOD             28:08.97                  
119 Duncan Line                1 Camden                28:57.42                  
120 Tee Salinas                5 Goshen Elementary     30:30.56                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Kenwood Elementaryl          77   12   13   15   17   20   22   38          
      Total Time:  1:14:40.16                                                    
         Average:    14:56.04                                                    
   2 Centerfield                  81    7    9   16   21   28   34   58          
      Total Time:  1:14:50.34                                                    
         Average:    14:58.07                                                    
   3 Walden                      107    2   11   30   31   33   47   57          
      Total Time:  1:15:16.61                                                    
         Average:    15:03.33                                                    
   4 Goshen Elementary           108    6   19   24   27   32   49   50          
      Total Time:  1:16:28.63                                                    
         Average:    15:17.73                                                    
   5 Harmony Elementary          121    4   14   18   42   43   62   69          
      Total Time:  1:16:24.50                                                    
         Average:    15:16.90                                                    
   6 Silver Creek Elementary S   136    1   10   37   40   48   51   66          
      Total Time:  1:17:24.44                                                    
         Average:    15:28.89                                                    
   7 Chance School               144    5    8   25   46   60   63   64          
      Total Time:  1:19:11.86                                                    
         Average:    15:50.38                                                    
   8 Camden Station Elementary   191   26   35   36   39   55   59   61          
      Total Time:  1:22:04.79                                                    
         Average:    16:24.96                                                    
   9 Christian Academy of Loui   197    3   44   45   52   53   76               
      Total Time:  1:20:57.01                                                    
         Average:    16:11.41                                                    
  10 Liberty                     203   23   29   41   54   56   67   74          
      Total Time:  1:22:34.68                                                    
         Average:    16:30.94                                                    
  11 Crestwood Elementary        346   65   68   70   71   72   73   75          
      Total Time:  1:37:41.32                                                    
         Average:    19:32.27                                                    
 
Event 3  Girls 4k Run CC MIDDLE SCHOOL
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Kami Orrender             07 East Oldham           17:44.51    1             
  2 Jessie Murner             08 East Oldham           18:33.48    2             
  3 Sarah Barker               7 Meyzeek               19:16.40    3             
  4 Teresa Larsen              7 Oldham County         19:31.13    4             
  5 Lauren Moore              07 East Oldham           19:44.58    5             
  6 Danielle Willingham        8 Oldham County         19:57.16    6             
  7 Johnnie Elyse Haley        8 Home School Union     20:03.88    7             
  8 Lissa Gamsky              07 East Oldham           20:14.56    8             
  9 Margaret Grogan            7 Oldham County         20:15.81    9             
 10 Audrey Sweetland           4 Home School Union     20:36.61   10             
 11 Caroline Thomas            8 Meyzeek               20:41.76   11             
 12 Jessica Baskett            7 Meyzeek               20:57.78   12             
 13 Hannah Rucker              8 Home School Union     21:25.62   13             
 14 Brittany Bloyd             8 Beth Haven            21:37.08                  
 15 Corine Sandford            6 South Oldham          21:38.58   14             
 16 Michelle Flannery          8 Christian Academy     21:39.94                  
 17 Haley Mullins             06 East Oldham           21:43.63   15             
 18 Elizabeth Burney           6 Meyzeek               21:56.13   16             
 19 Kaitlin Powell            08 East Oldham           22:04.26   17             
 20 Tavi Wallace               7 Oldham County         22:07.07   18             
 21 Elizabeth Riopell          6 Oldham County         22:12.78   19             
 22 Jordan Bates              08 East Oldham           22:19.69   20             
 23 Catherine Anderson         6 Meyzeek               22:25.82   21             
 24 McKenzie King             06 East Oldham           22:26.46                  
 25 Abbey Pearson              7 Oldham County         22:45.52   22             
 26 Jennifer Zoeller           8 Home School Union     23:16.32   23             
 27 Brianna Harlan             7 Meyzeek               23:27.00   24             
 28 Hannah Mullins            06 East Oldham           23:35.36                  
 29 Lana Franczek              8 Christian Academy     23:40.49                  
 30 Angie Prince               7 South Oldham          23:40.89   25             
 31 Hayley Brown               7 South Oldham          23:55.50   26             
 32 Hilary Birke               8 Home School"B"        24:34.24   27             
 33 Jessica Rogers             7 Westport Middle       24:36.16   28             
 34 Rachel Yeager              7 Home School"B"        24:49.65   29             
 35 Olivia Weidemer           06 East Oldham B         25:07.94   30             
 36 Anna Wilson                8 Home School Union     25:13.32   31             
 37 Maggie Cullun              5 Home School"B"        25:17.50   32             
 38 Michelle Jones            07 Walden                25:29.41                  
 39 Paige Rietveld             8 Oldham County         25:33.75   33             
 40 Kayla Mullins              6 South Oldham          25:41.14   34             
 41 Jameka Hester              6 Meyzeek               25:43.68   35             
 42 Audrey Wilson              5 Home School"B"        25:47.14   36             
 43 Katilyn Eyle               6 Oldham County         25:48.95                  
 44 Paige McKinney             8 Oldham County         25:50.62                  
 45 Rachel Prater             06 East Oldham C         25:52.31                  
 46 Cristin Palmer             8 Meyzeek               26:02.08                  
 47 Kara Bloom                 8 Home School Union     26:10.85   37             
 48 Cynthia Leaton            06 East Oldham C         26:31.32                  
 49 Lauren Ward              07 Walden                 26:40.00 
 50 Mary Fisher                6 St. Raphael           26:47.85                  
 51 Trinity Shell             07 Walden                27:02.60                  
 52 Katie Ross                 6 South Oldham          27:09.78   38             
 53 Lucy Sipp                 07 East Oldham B         27:18.06   39             
 54 Ashlyn Tew                07 East Oldham B         27:29.45   40             
 55 Sydney Clark               6 Meyzeek               27:48.67                  
 56 Alice Taylor               6 Meyzeek               27:49.03                  
 57 Merideth Price             6 Meyzeek               27:50.64                  
 58 Allison Fowle              7 Christian Academy     28:04.30                  
 59 Maxine Cathone             7 Meyzeek               28:15.30                  
 60 Jane Mullen                6 Kammerer              28:16.32                  
 61 Gabby Cheatham            07 Nelson County         28:29.83                  
 62 Nichole Taylor             7 Westport Middle       28:39.40   41             
 63 Maddie Schmidt             7 South Oldham          28:48.62   42             
 64 Makayla Fraim              6 South Oldham          28:51.22   43             
 65 Brooke Klondike            7 Meyzeek               29:11.22                  
 66 Brianna Patterson          8 South Oldham          29:20.15                  
 67 Sarah Osborne                Beth Haven            29:33.90                  
 68 Anna Mallek                6 Oldham County         29:47.90                  
 69 Chelea Watson              8 Westport Middle       29:52.47   44             
 70 Mary Cowart                7 Home School"B"        29:53.11   45             
 71 Julia Nieman               6 South Oldham          30:04.97                  
 72 Rachel Salmon              6 South Oldham          30:09.46                  
 73 Caroline Hill                South Oldham          30:16.11                  
 74 Darci Goddard             08 Henry County          30:22.10                  
 75 Amanda Bugg               07 Nelson County         30:54.11                  
 76 Rebecca Morris            07 East Oldham B         30:56.08   46             
 77 Victoria Gaines            7 Westport Middle       31:56.28   47             
 78 Courtney Drake             8 Westport Middle       32:12.70   48             
 79 Morgan Vellinger           7 Home School"B"        33:12.92   49             
 80 Ashley Jacoby             08 East Oldham B         33:51.66   50             
 81 Miranda Murphy            08 Westport Middle       35:01.45   51             
 82 Kelsey Dudding             6 South Oldham          36:10.87                  
 83 Janita Iamaleava           8 Westport Middle       37:37.74   52             
 84 Courtney Spoon            06 East Oldham C         40:02.41                  
 85 Charity Hop                8 Home School"B"        40:02.90   53             
 86 Danisha Gazaway            7 Westport Middle       40:36.33                  
 87 Desiree Anderson           6 South Oldham          41:13.40                  
 88 Brittanie Wright          08 Westport Middle       41:13.40                  
 89 Brittany Roe              08 East Oldham C         45:00.00                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 East Oldham Middle School    31    1    2    5    8   15   17   20          
      Total Time:  1:38:00.76                                                    
         Average:    19:36.16                                                    
   2 Oldham County Middle Scho    56    4    6    9   18   19   22   33          
      Total Time:  1:44:03.95                                                    
         Average:    20:48.79                                                    
   3 Meyzeek Middle School        63    3   11   12   16   21   24   35          
      Total Time:  1:45:17.89                                                    
         Average:    21:03.58                                                    
   4 Home School Union            84    7   10   13   23   31   37               
      Total Time:  1:50:35.75                                                    
         Average:    22:07.15                                                    
   5 South Oldham Middle Schoo   137   14   25   26   34   38   42   43          
      Total Time:  2:02:05.89                                                    
         Average:    24:25.18                                                    
   6 Home School Union "b"       169   27   29   32   36   45   49   53          
      Total Time:  2:10:21.64                                                    
         Average:    26:04.33                                                    
   7 East Oldham Middle School   205   30   39   40   46   50                    
      Total Time:  2:24:43.19                                                    
         Average:    28:56.64                                                    
   8 Westport Middle             208   28   41   44   47   48   51   52          
      Total Time:  2:27:17.02                                                    
         Average:    29:27.41                                                    
 
Event 4  Boys 4k Run CC MIDDLE SCHOOL
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Henry Williamson           7 Oldham County         17:50.78    1             
  2 Zac Graves                 8 Christian Academy     18:23.90    2             
  3 Jordan Mack                8 South Oldham          18:34.55    3             
  4 Kyle Barry                07 East Oldham           18:53.66    4             
  5 Kyle Wiedemer              8 South Oldham          18:55.61    5             
  6 Tyler Karnes               8 Christian Academy     18:56.35    6             
  7 Christopher Collum         8 Home School Union     18:56.81    7             
  8 Seth Hayes                 7 St. Raphael           18:59.01    8             
  9 Matthew Kabbes            07 East Oldham           19:02.93    9             
 10 Evan Manias                6 Home School Union     19:05.63   10             
 11 Joey DeMarco               6 Meyzeek               19:07.89   11             
 12 Grant Vellinger            5 Home School Union     19:10.17   12             
 13 Austin Pfeifer             8 South Oldham          19:12.45   13             
 14 Dru Mack                   6 South Oldham          19:15.42   14             
 15 Matthew Lawson             8 Oldham County         19:32.44   15             
 16 Ryan Riopell               8 Oldham County         19:36.33   16             
 17 Austin Mullen             07 East Oldham           19:39.92   17             
 18 Tanner Lyon                7 Christian Academy     19:47.32   18             
 19 Kyle Waugh                 8 Oldham County         19:56.35   19             
 20 Brandon Hoffman            7 South Oldham          20:00.92   20             
 21 Lucas Roy                 07 East Oldham           20:02.82   21             
 22 Anthony Armagno           06 East Oldham           20:08.42   22             
 23 Sam Lewis                  6 Meyzeek               20:12.60   23             
 24 Joel Fisher                7 Oldham County         20:13.49   24             
 25 Bronson Bast               8 Home School Union     20:14.77   25             
 26 Leonard Faul              06 East Oldham           20:26.93   26             
 27 Andrew Hamm                6 Meyzeek               20:27.74   27             
 28 Luke Haley                 6 Home School Union     20:29.05   28             
 29 Kyle Smith                06 East Oldham           20:29.77   29             
 30 Eric Beyerle               8 St. Raphael           20:34.33   30             
 31 Derek Bast                 8 Home School Union     20:36.83   31             
 32 Luke Franke                8 Christian Academy     20:47.67   32             
 33 Ben Wainwright             7 Meyzeek               20:48.56   33             
 34 Ryan Ogan                  7 South Oldham          20:52.76   34             
 35 Paden Vernon              06 Nelson County         20:53.12                  
 36 Zach Cook                  7 Oldham County         20:58.00   35             
 37 Scotty Lyninger            7 South Oldham          21:09.43   36             
 38 Anthony Rose               8 Oldham County         21:10.37   37             
 39 Evan Mack                  7 Meyzeek               21:13.18   38             
 40 Patrick Hickman            8 South Oldham          21:18.79                  
 41 Daniel Bush                8 Home School Union     21:23.98   39             
 42 Brice Whitworth           07 East Oldham           21:31.32                  
 43 Haaken Magnuson            8 Christian Academy     21:42.50   40             
 44 Alec Furrow                6 South Oldham          21:52.90                  
 45 Mark Johnson               6 South Oldham          21:53.41                  
 46 Alex Hodges               06 East Oldham           21:54.02                  
 47 Sam Sprawls                7 Meyzeek               22:00.90   41             
 48 Nate Manias               05 Home School Union     22:02.96                  
 49 Tyler Cornett              8 Christian Academy     22:04.25   42             
 50 Will Llewellyn            07 Walden                22:09.79                  
 51 Michael Connors            7 Meyzeek               22:11.51   43             
 52 Clayton Simpson            8 Christian Academy     22:14.32   44             
 53 Chris Cease                7 South Oldham          22:30.53                  
 54 Greg Shoemaker             7 Meyzeek               22:40.93                  
 55 Chip Raque                 7 St. Raphael           22:53.02   45             
 56 Jonathon Lefan             8 Christian Academy     22:54.72                  
 57 Nick Boone                   Nelson County         22:56.18                  
 58 Simon Dickinson            7 Kammerer              22:57.36                  
 59 Drew Corman                6 Oldham County         23:06.89                  
 60 Jonathan Finch             7 Christian Academy     23:21.76                  
 61 Karen Cole                 6 Meyzeek               23:29.75                  
 62 Sean Gibson               06 East Oldham B         23:31.37   46             
 63 Julian Birke               6 Home School Union     23:33.23                  
 64 Cory Smith                 7 Oldham County         23:39.64                  
 65 Rob Jamner                06 Walden                23:41.48                  
 66 Bradley Seibert           06 East Oldham B         23:43.23   47             
 67 Brain Ridgeway             6 South Oldham          23:44.52                  
 68 Eric Keens                 7 South Oldham          24:01.85                  
 69 Craig Skinner              6 Oldham County         24:04.16                  
 70 Thomas Hirn                6 Oldham County         24:08.55                  
 71 Eathan Amburgry            6 South Oldham          24:09.77                  
 72 Nathan Cullen              8 Home School Union     24:10.76                  
 73 London Muessle             8 St. Raphael           24:21.68   48             
 74 Jan Ferre                  6 Meyzeek               24:24.47                  
 75 Justin Cobb                7 South Oldham          24:37.33                  
 76 Wesley Schroeder           7 St. Raphael           24:46.37   49             
 77 Kyle Graves                6 Oldham County         24:51.16                  
 78 Josh Hagan                 6 Christian Academy     24:54.51                  
 79 Juan Rojas                08 Henry County          24:55.08                  
 80 Trevor Griner              8 Meyzeek               25:09.98                  
 81 Indigo Caye                6 South Oldham          25:33.58                  
 82 Nathan Zimmerman           6 Meyzeek               25:36.00                  
 83 Douglas Bing-Yang          6 Meyzeek               25:40.14                  
 84 Dylan O'Gara              07 East Oldham B         25:40.81   50             
 85 Harry Standfer             7 Oldham County         25:55.59                  
 86 Zach Gullett               6 South Oldham          26:52.96                  
 87 Nick Reed                  6 South Oldham          27:13.21                  
 88 Jesse Bishop              06 East Oldham B         27:37.61   51             
 89 Rob Mestel                 7 South Oldham          27:59.51                  
 90 Merrill Alexander Patter   6 Kammerer              28:16.99                  
 91 Josh Finke                 6 Meyzeek               28:17.31                  
 92 Stephen Miller            07 Kammerer              28:31.00                  
 93 Kam Carroll                8 South Oldham          29:14.96                  
 94 Matt Robertson            07 Walden                30:56.83                  
 95 Zach Fuqua                 7 South Oldham          31:39.01                  
 96 Tyler Mengelberg          07 East Oldham B         32:30.71   52             
 97 Josh Rucci                08 Nelson County         34:14.69                  
 98 Timmy Haike                6 Meyzeek               35:23.88 
 -- Nick Bergin               07 Westport Middle             DQ
 -- Iyadeh Davies              8 Westport Middle             DQ
 -- James Meffert              7 Westport Middle             DQ
 -- Cory Isaac                06 Westport Middle             DQ
 -- John Rowan                 8 Westport Middle             DQ
 -- Bobby Prunty               7 Westport Middle             DQ
 -- Raymond Jenkins            8 Westport Middle                              
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 South Oldham Middle Schoo    55    3    5   13   14   20   34   36          
      Total Time:  1:35:58.95                                                    
         Average:    19:11.79                                                    
   2 East Oldham Middle School    73    4    9   17   21   22   26   29          
      Total Time:  1:37:47.75                                                    
         Average:    19:33.55                                                    
   3 Oldham County Middle Scho    75    1   15   16   19   24   35   37          
      Total Time:  1:37:09.39                                                    
         Average:    19:25.88                                                    
   4 Home School Union            82    7   10   12   25   28   31   39          
      Total Time:  1:37:56.43                                                    
         Average:    19:35.29                                                    
   5 Christian Academy of Loui    98    2    6   18   32   40   42   44          
      Total Time:  1:39:37.74                                                    
         Average:    19:55.55                                                    
   6 Meyzeek Middle School       132   11   23   27   33   38   41   43          
      Total Time:  1:41:49.97                                                    
         Average:    20:22.00                                                    
   7 St. Raphael                 180    8   30   45   48   49                    
      Total Time:  1:51:34.41                                                    
         Average:    22:18.89                                                    
   8 East Oldham Middle School   246   46   47   50   51   52                    
      Total Time:  2:13:03.73                                                    
         Average:    26:36.75                                                    
 
Event 5  Girls 5k Run CC Junior Varsity
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Jordan Haberthy           12 Oldham County         25:41.12                  
  2 Maggie Prewitt            11 Montgomery County     25:58.30                  
  3 Morgan Nieto               9 South Oldham          26:18.91                  
  4 Hadiya Jones               9 Oldham County         26:44.43                  
  5 Laura Bland               10 North Oldham          27:21.10    1             
  6 Jessica Shubert              Christian Academy     27:50.61                  
  7 Hannah Baker              11 Montgomery County     28:06.77                  
  8 Elizabeth Prewitt         10 Montgomery County     28:13.34                  
  9 Susan Hodgson             09 Montgomery County     28:22.27                  
 10 Cyndi Cease               10 South Oldham          28:26.52                  
 11 Katie Carpenter            9 Male High School      28:42.83    2             
 12 Emily Gahafer              9 Doss                  28:55.83                  
 13 Katie Dillon              12 North Oldham          29:03.53    3             
 14 Rachel Richards            9 North Oldham          29:24.71    4             
 15 Grace Bloom               11 Walden                29:34.27                  
 16 Lorin Empey               10 Oldham County         29:45.07                  
 17 Anna Roederer              9 South Oldham          29:52.16                  
 18 Jessica Goff              12 North Oldham          30:27.68    5             
 19 Robyn O'Gara              10 Oldham County         30:37.10                  
 20 Shelby Montgomery          9 South Oldham          31:28.98                  
 21 Taylor Anderson           10 North Oldham          31:51.07    6             
 22 Rachael Land              09 Nelson County         32:00.76                  
 23 Marlee Price                 Christian Academy     32:11.04                  
 24 Olivia Cosby              10 Male High School      32:37.48    7             
 25 Katie Hunt                11 Doss                  32:58.55                  
 26 Stephanie Watson          10 Male High School      33:14.18    8             
 27 Rachel Martin                Christian Academy     33:24.83                  
 28 Tessa Land                10 Nelson County         34:21.41                  
 29 Allyson Cunningham        11 Doss                  35:00.32                  
 30 Danielle Shoemaker           Christian Academy     35:44.85                  
 31 Megan Silva               10 Doss                  35:46.95                  
 32 Emilee Hardin             09 Nelson County         35:53.28                  
 33 Jordan Rock                9 Male High School      37:48.94    9             
 34 Brittany Carter           10 Male High School      41:49.94   10
    Beam, Kelly             10 Kentucky Country Day      DNF             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 North Oldham                 19    1    3    4    5    6                    
      Total Time:  2:28:08.09                                                    
         Average:    29:37.62                                                    
   2 Male High School             36    2    7    8    9   10                    
      Total Time:  2:54:13.37                                                    
         Average:    34:50.68                                                    
 
Event 6  Boys 5k Run CC Junior Varsity
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Joe Mallek                10 Oldham County         18:32.14    1             
  2 Mark Weaver                  St. Xavier JV         19:09.00    2             
  3 Charles Johnson            9 Male High School      19:30.70    3             
  4 Jim Ransddell                St. Xavier JV         19:42.14    4             
  5 Jordan Kassel             10 Male High School      19:42.85    5             
  6 Adam Orr                     St. Xavier JV         19:48.16    6             
  7 Geoffrey Spencer          SO St. Xavier JV         19:51.51    7             
  8 Anthony Puopolo              St. Xavier JV         19:55.33    8             
  9 Lucas Schaftlein          11 Oldham County         20:01.82    9             
 10 John Coyle                12 North Oldham          20:13.71   10             
 11 Anthony Meena             FR St. Xavier JV         20:14.88   11             
 12 Nick Amlung                  St. Xavier JV         20:18.42   12             
 13 Robbie Steinbock             St. Xavier JV         20:23.70                  
 14 Andrew LeGrand            10 Male High School      20:25.99   13             
 15 Teddy Graves              FR St. Xavier JV         20:29.80                  
 16 Sam Beavin                FR St. Xavier JV         20:31.60                  
 17 Nathan Horrell               St. Xavier JV         20:34.95                  
 18 Justin Roenigk             9 North Oldham          20:35.87   14             
 19 Matt Soergel                 St. Xavier JV         20:47.43                  
 20 Brad Cook                 10 Male High School      20:47.76   15             
 21 Jason Berry                9 South Oldham          20:51.96   16             
 22 Ben Dant                     St. Xavier JV         20:55.08                  
 23 John Wright               SR St. Xavier JV         20:57.21                  
 24 Sean O'Nan                 9 North Oldham          20:57.70   17             
 25 Jared Duff                12 Oldham County         20:58.16   18             
 26 James Bond                10 Male High School      21:11.95   19             
 27 Ian McCaslin              FR St. Xavier JV         21:25.18                  
 28 Michael Estes                Doss                  21:26.69   20             
 29 Matt Hillenbrand          FR St. Xavier JV         21:33.07                  
 30 Alex Cecil                   St. Xavier JV         21:38.17                  
 31 Antonio Zeppa             12 North Oldham          21:51.08   21             
 32 Tyler Ingram               9 Oldham County         21:58.67   22             
 33 Kyle Knight               10 South Oldham          22:02.95   23             
 34 Billy Cahill              11 Doss                  22:10.97   24             
 35 Kevin Sacksteder          11 Male High School      22:20.60   25             
 36 Joel Denning              11 South Oldham          22:29.02   26             
 37 Preston Irvin             11 South Oldham          22:32.94   27             
 38 Logan Ray                 10 Oldham County         22:33.37   28             
 39 Ben Rowland               12 Oldham County         22:47.21   29             
 40 Russell Hitt              10 South Oldham          22:51.25   30             
 41 Matt Lohr                 FR St. Xavier JV         22:51.74                  
 42 Connery Hall              11 Oldham County         22:54.66   31             
 43 Aaron Cosgrove            11 Doss                  23:00.49   32             
 44 James Armes               10 North Oldham          23:02.44   33             
 45 Mike Hogan                   St. Xavier JV         23:13.27                  
 46 Griff Motes                9 North Oldham          23:16.43   34             
 47 Chris Tatum                  Christian Academy     23:26.75   35             
 48 Richard Wooldridge         9 Male High School      23:32.44   36             
 49 Tyler Ball                11 South Oldham          23:33.93   37             
 50 Omer Hashmi                9 North Oldham          23:35.68   38             
 51 Spenser Thompson          12 Nelson County         23:45.51   39             
 52 Stephen Casciato             Christian Academy     23:51.36   40             
 53 Daniel Trent                 Male High School      23:57.35                  
 54 Neil Carter               11 Male High School      24:03.17                  
 55 Ean Watkins               11 Montgomery County     24:04.24                  
 56 Joseph Wheatley           11 Nelson County         24:15.00   41             
 57 Tyler Stinson             10 South Oldham          24:21.00   42             
 58 Jacob Grady                9 North Oldham          24:26.00                  
 59 Brad Brotzge              12 North Oldham          24:26.50                  
 60 David Larsen              10 Oldham County         24:34.00                  
 61 Chase Cain                10 South Oldham          24:36.00                  
 62 Mike Stoess               11 South Oldham          24:48.00                  
 63 Josh Tatum                   Christian Academy     25:23.00   43             
 64 Sam Loch                  12 Nelson County         25:27.00   44             
 65 Alex Bosse                   Christian Academy     26:01.00   45             
 66 Batts Deshon              12 Doss                  26:21.00   46             
 67 Derek McMahan             12 North Oldham          26:44.00                  
 68 Trey Morlatt              11 Oldham County         26:55.00                  
 69 Paul Tromba                9 Oldham County         27:00.00                  
 70 James Tinnell             10 DeSales               27:08.00                  
 71 Jason Gall                12 Doss                  27:10.17   47             
 72 Josh Izer                 11 Nelson County         27:16.00   48             
 73 Derek Nickel              11 Doss                  27:26.32   49             
 74 Ethan Cissell             09 Nelson County         27:28.58   50             
 75 Brian McCulloch           11 North Oldham          27:29.47                  
 76 Caleb Grady               09 Nelson County         28:31.18   51             
 77 Jonathan Rice             11 North Oldham          29:09.01                  
 78 Reed McGee                   Christian Academy     30:32.08   52
    McConnell, Atom            09 DeSales                            DNF             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 St. Xavier JV                27    2    4    6    7    8   11   12          
      Total Time:  1:38:26.15                                                    
         Average:    19:41.23                                                    
   2 Male High School             55    3    5   13   15   19   25   36          
      Total Time:  1:41:39.25                                                    
         Average:    20:19.85                                                    
   3 Oldham County                78    1    9   18   22   28   29   31          
      Total Time:  1:44:04.16                                                    
         Average:    20:48.84                                                    
   4 North Oldham                 95   10   14   17   21   33   34   38          
      Total Time:  1:46:40.80                                                    
         Average:    21:20.16                                                    
   5 South Oldham                122   16   23   26   27   30   37   42          
      Total Time:  1:50:48.12                                                    
         Average:    22:09.63                                                    
   6 Doss                        169   20   24   32   46   47   49               
      Total Time:  2:00:09.32                                                    
         Average:    24:01.87                                                    
   7 Christian Academy of Loui   215   35   40   43   45   52                    
      Total Time:  2:09:14.19                                                    
         Average:    25:50.84                                                    
   8 Nelson County High School   222   39   41   44   48   50   51               
      Total Time:  2:08:12.09                                                    
         Average:    25:38.42                                                    
 
Event 8  Mixed 5k Run CC Varsity
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
Results - Women                                                                  
  1 Natasha Janes             10 Male High School      22:54.34    1             
  2 Erin Overcash             10 North Oldham          23:30.37    2             
  3 Emily Ormay               12 Male High School      24:18.13    3             
  4 Brittany Hock             11 North Oldham          24:20.53    4             
  5 Ashley Smialek            12 Male High School      24:59.98    5             
  6 Andria Stallings             Christian Academy     25:09.33    6             
  7 Brittany Crawford         09 Henry County          25:12.80                  
  8 Lisa Tomes                12 North Oldham          25:14.70    7             
  9 Kelly Nason                9 Male High School      25:24.72    8             
 10 Eva Franczek                 Christian Academy     25:27.98    9             
 11 Emily McGrath             10 Male High School      25:28.33   10             
 12 Courtney Weihe            12 South Oldham          25:37.46                  
 13 Sadie Stone                  Christian Academy     25:44.49   11             
 14 Meredith LaMaster         12 North Oldham          25:48.75   12             
 15 Chelsie Skillman          10 Male High School      26:40.86   13             
 16 Annie Wigginton           10 Nelson County         27:01.87   14             
 17 Callie Hardy              10 North Oldham          27:03.88   15             
 18 Olivia Lynch              11 Presentation          27:22.31                  
 19 Miranda Mattingly         08 Nelson County         27:31.84   16             
 20 Dabney Clore              10 North Oldham          27:56.44   17             
 21 Katie Fowle                  Christian Academy     28:07.39   18             
 22 Jody Dunavan              11 Henry County          28:47.36                  
 23 Hannah Moore              10 Nelson County         28:53.41   19             
 24 Leanna Littlejohn         12 Nelson County         28:58.14   20             
 25 Nicole Furnish            12 Nelson County         29:05.44   21             
 26 Taylor Dixon                 Christian Academy     29:30.87   22             
 27 Hannah Kellog             10 Henry County          29:36.14                  
 28 Brittany Brown            09 Henry County          29:42.01                  
 29 Melanie Newton            12 Nelson County         30:03.87   23             
 30 Katie Karrer                 Christian Academy     30:25.22   24             
 31 Jessica Yu                11 Male High School      30:41.31   25             
 32 Gwen Gottlieb             10 Presentation          30:52.30                  
 33 Rachel James              10 Presentation          38:19.77                  
Results - Men                                                                    
  1 Derek Berry               12 South Oldham          17:48.04    1             
  2 Jacob Law                 10 South Oldham          18:33.11    2             
  3 Kevin Fleig                  St Xavier Track       19:01.34    3             
  4 Jared Burnett                Christian Academy     19:02.85    4             
  5 Steve Mize                10 Male High School      19:07.12    5             
  6 Justin Carden             12 Male High School      19:17.60    6             
  7 Jackson Carnes            FR St Xavier Track       19:18.69    7             
  8 Nick Lare                 12 Male High School      19:20.30    8             
  9 Austin Wilson                St Xavier Track       19:30.23    9             
 10 Justin Brezosky              St Xavier Track       19:41.06   10             
 11 Bo Brinkman                  St Xavier Track       19:51.64   11             
 12 Bradley Medley            12 Nelson County         19:54.72   12             
 13 Cas Lane                  11 North Oldham          19:56.00   13             
 14 Clay Yates                12 St Xavier Track       19:56.70   14             
 15 Brandon Page                 Christian Academy     20:12.17   15             
 16 Daniel Florer             12 North Oldham          20:16.35   16             
 17 Matt Hodgson              12 Male High School      20:18.22   17             
 18 Eric Stucki               11 Male High School      20:20.00   18             
 19 Ryan Taylor               11 South Oldham          20:22.08   19             
 20 Danny Whonsetler          12 North Oldham          20:30.98   20             
 21 Jon Blinkhorn                Christian Academy     20:32.14   21             
 22 Tate Houchins             10 Male High School      20:33.97   22             
 23 Brian Carter              11 North Oldham          20:37.25   23             
 24 Brad Doering              12 Male High School      20:43.33   24             
 25 Brad Holloman             12 DeSales               20:50.12   25             
 26 Thomas Simpson               Christian Academy     21:04.66   26             
 27 Billy Knox                12 Henry County          21:19.45                  
 28 Derek Dennis              12 North Oldham          21:22.51   27             
 29 Matt Palsha               10 South Oldham          21:29.91   28             
 30 Matt White                   Christian Academy     21:35.42   29             
 31 Chris O'Brian             11 DeSales               21:44.61   30             
 32 Chance Cromarty           11 South Oldham          21:53.52   31             
 33 Matt Phelps               12 Nelson County         21:55.33   32             
 34 Isaac Turner                 Christian Academy     22:02.25   33             
 35 Josh Bell                 11 DeSales               22:08.42   34             
 36 Reed Coggins                 Christian Academy     22:15.44   35             
 37 Matt Hall                 12 Montgomery County     22:20.35                  
 38 Will Hicks                12 South Oldham          22:25.14   36             
 39 Matt Dearmond             11 North Oldham          22:39.64   37             
 40 Addison Wheatley          08 Nelson County         23:10.49   38             
 41 Thad Hardin               11 Nelson County         23:20.91   39             
 42 Alex Bettag               11 DeSales               23:25.18   40             
 43 Ryan Jett                 11 DeSales               23:25.86   41             
 44 Mike Beaven               11 Henry County          23:28.26                  
 45 Travis Farmer             09 Henry County          24:01.08                  
 46 Brandon Giovanetti        12 Nelson County         24:11.70   42             
 47 Kyle Belcher              12 DeSales               24:15.93   43             
 48 Daniel Moore              11 Nelson County         24:47.02   44             
 49 Colton McCance            10 Nelson County         26:06.75   45             
 50 James Mattingly           10 Henry County          28:44.07                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
 Results - Men                                                                   
   1 St Xavier                    40    3    7    9   10   11   14               
      Total Time:  1:37:22.96                                                    
         Average:    19:28.60                                                    
   2 Male High School             54    5    6    8   17   18   22   24          
      Total Time:  1:38:23.24                                                    
         Average:    19:40.65                                                    
   3 South Oldham                 81    1    2   19   28   31   36               
      Total Time:  1:40:06.66                                                    
         Average:    20:01.34                                                    
   4 Christian Academy of Loui    95    4   15   21   26   29   33   35          
      Total Time:  1:42:27.24                                                    
         Average:    20:29.45                                                    
   5 North Oldham                 99   13   16   20   23   27   37               
      Total Time:  1:42:43.09                                                    
         Average:    20:32.62                                                    
   6 Nelson County High School   163   12   32   38   39   42   44   45          
      Total Time:  1:52:33.15                                                    
         Average:    22:30.63                                                    
   7 DeSales                     170   25   30   34   40   41   43               
      Total Time:  1:51:34.19                                                    
         Average:    22:18.84                                                    
 Results - Women                                                                 
   1 Male High School             27    1    3    5    8   10   13   25          
      Total Time:  2:03:05.50                                                    
         Average:    24:37.10                                                    
   2 North Oldham                 40    2    4    7   12   15   17               
      Total Time:  2:05:58.23                                                    
         Average:    25:11.65                                                    
   3 Christian Academy of Loui    66    6    9   11   18   22   24               
      Total Time:  2:14:00.06                                                    
         Average:    26:48.02                                                    
   4 Nelson County High School    90   14   16   19   20   21   23               
      Total Time:  2:21:30.70                                                    
         Average:    28:18.14