Event 1  Girls 1.1 Mile Run CC Elem

     =======================================================================

             Meet: @ 7:11.00  10/19/2002  Annie Barry, Unattached

           Course: # 7:11.00  10/19/2002  Annie Barry, Unattached

         Name                    Year School                  Finals  Points

     =======================================================================

       1 Anya   Molyviatis- deKwi   6 The Lex. School        6:46.54#   1

       2 Sarah Beth Burnett         6 Christian Acad-L       6:56.81#   2

       3 Sami Henderson             5 Liberty                7:02.17#   3

       4 Olivia Pierce              6 Christian Acad-L       7:17.84    4

       5 Caitlin Strickler          5 Liberty                7:18.12    5

       6 Mindy Hassur               6 Seton Catholic         7:20.38

       7 McKenzie Barber            5 Scott County           7:22.60    6

       8 Brooke Weakly              4 Liberty                7:24.58    7

       9 Kailan Henderson           5 Liberty                7:25.42    8

      10 Kailen DeSchane            5 Liberty                7:37.94    9

      11 Mary Lee                     Anderson Elementary    7:38.98   10

      12 Meghan Staats              6 Scott County           7:39.27   11

      13 Jill Dahl                 06 Capital Day School     7:44.64   12

      14 Ally Lawson                6 Christian Acad-L       7:45.38   13

      15 Cameron Kogut              4 Liberty                7:54.18   14

      16 Leah Mager                   Anderson Elementary    7:54.57   15

      17 Tara Marshall              6 Seton Catholic         7:56.89

      18 Tiffany Harvey            06 Mercer County          7:57.90

      19 Alisha Adair              06 Woodford County        8:00.97

      20 Jenna Matthews            07 Woodford County        8:02.22

      21 Emily Egbers               6 Ryle                   8:05.60

      22 Alex Tolbert               4 Pendleton County       8:06.88   16

      23 Taylor Wriedt              6 Ryle                   8:12.21

      24 Lois Johnson               5 Sts Peter & Paul       8:14.66

      25 Hannah Franke              6 Christian Acad-L       8:16.97   17

      26 Sarah Grady                4 Liberty                8:18.22   18

      27 Chloe Golding              6 Scott County           8:20.22   19

      28 Kathryn Petrey             6 Christian Acad-L       8:21.10   20

      29 Kirsi Lancaster            6 Christian Acad-L       8:24.74   21

      30 Jessica Alas              06 Harrison Co            8:34.89

      31 Leah Floccare              6 Scott County           8:36.07   22

      32 Olivia Coles              05 Capital Day School     8:37.41   23

      33 Palmer Thomas              6 The Lex. School        8:38.87   24

      34 Leah Bird                 05 Capital Day School     8:40.10   25

      35 LeEllia Jackson            6 Pendleton County       8:42.15   26

      36 Samatha Rering             5 Pendleton County       8:49.09   27

      37 Emily Dahl                03 Capital Day School     8:49.82   28

      38 Allie Crowell             04 Mercer County          8:50.86

      39 Ashton Barber              4 Scott County           8:52.80   29

      40 Carly Lyle                 4 Chance School          8:55.09

      41 Izzy Ransdell             03 Capital Day School     8:56.38   30

      42 Sarah Arnold               6 Christian Acad-L       9:00.13   31

      43 Amelia Watkins            03 Montgomery County      9:01.16

      44 Gwen Watson                6 Grant County           9:01.45

      45 Jenny Terrazas             5 Seton Catholic         9:03.53

      46 Katie Boggs                3 Pendleton County       9:04.26   32

      47 Lauren Willard            03 Capital Day School     9:05.06   33

      48 Kelsey Wohlgemuth          4 Liberty                9:06.73

      49 Sydney Consalvi            5 Seton Catholic         9:09.00

      50 Christina Holt             3 Scott County           9:09.89   34

      51 Wendy Luso                 6 Ryle                   9:12.74

      52 Destiny Stewart              Anderson Elementary    9:15.09   35

      53 Jamie Jordan              03 Capital Day School     9:16.45   36

      54 Riley Ferguson             4 The Lex. School        9:28.49   37

      55 Bailee Ferguson            4 Liberty                9:28.75

      56 Amantha Wagner             6 Christian Acad-L       9:36.00

      57 Hallie Laswell               Anderson Elementary    9:36.59   38

      58 Whitney Morris            06 Harrison Co            9:41.79

      59 Alice Doudard              4 The Lex. School        9:42.88   39

      60 Anna Bond                  4 Chance School          9:45.26

      61 Anna Cornish                 Anderson Elementary    9:50.48   40

      62 Anna Wheatly                 Anderson Elementary    9:51.74   41

      63 Audrey Emery               5 Pendleton County       9:57.02   42

      64 Emily Couch                  Anderson Elementary   10:00.71   43

      65 Clara deCastro             3 The Lex. School       10:02.87   44

      66 Amy Gonzales              06 Woodford County       10:05.59

      67 Olivia Pelton              5 Sts Peter & Paul      10:05.88

      68 Camryn Barber              2 Scott County          10:22.46   45

      69 Taylor Jackson             6 Christian Acad-L      10:26.21

      70 Adrienne Reveal            2 Scott County          10:40.62

      71 Ashley Jacobs              6 Ryle                  10:59.53

      72 Mallory Price              4 Liberty               11:01.60

      73 Sarah Hack                03 Woodford County       11:14.32

      74 Alexis Roberts            06 Harrison Co           11:22.55

      -- Anne Schmelzer             4 Chance School              DNF

                                        Team Scores

     =================================================================================

     Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9

     =================================================================================

        1 Liberty                      32    3    5    7    8    9   14   18

           Total Time:    36:48.23

              Average:     7:21.65

        2 Christian Academy of Loui    56    2    4   13   17   20   21   31

           Total Time:    38:38.10

              Average:     7:43.62

        3 Scott County                 87    6   11   19   22   29   34   45

           Total Time:    40:50.96

              Average:     8:10.20

        4 Capital Day School          118   12   23   25   28   30   33   36

           Total Time:    42:48.35

              Average:     8:33.67

        5 Anderson Elementary         138   10   15   35   38   40   41   43

           Total Time:    44:15.71

              Average:     8:51.15

        6 Pendleton County            143   16   26   27   32   42

           Total Time:    44:39.40

              Average:     8:55.88

        7 The Lexington School        145    1   24   37   39   44

           Total Time:    44:39.65

              Average:     8:55.93

 

 

 

     Event 2  Boys 1.1 Mile Run CC Elem

     =======================================================================

             Meet: @ 6:32.00  10/13/2001  Devin Davenport, Anderson Independ

           Course: # 6:32.00  10/13/2001  Devin Davenport, Anderson Independ

         Name                    Year School                  Finals  Points

     =======================================================================

       1 Landon Souder             06 Mercer County          6:25.96#

       2 Dean Tyler                05 Mercer County          6:29.06#

       3 Connor Sheryak             6 Christian Acad-L       6:32.94    1

       4 Alexander Beckerson        6 Burgin                 6:45.80

       5 Alex Bosse                05 Mercer County          6:50.94

       6 Matthew Weiss              6 Christian Acad-L       6:57.00    2

       7 Hunter Boyd               06 Woodford County        6:57.50    3

       8 Tyler Sullivan             5 Chance School          7:02.94    4

       9 Lowell Bieber              6 Scott County           7:06.33    5

      10 Matt Bode                  4 Chance School          7:06.69    6

      11 Grayson Graf              05 Woodford County        7:07.64    7

      12 Daniel Myers               6 Lex Christian          7:11.27

      13 Wesley Holt                5 Scott County           7:12.79    8

      14 Nolan McQueen              5 Chance School          7:16.63    9

      15 Will Freeman               5 The Lex. School        7:17.33   10

      16 Alex Moreland             06 Woodford County        7:18.17   11

      17 Logan Reveal               5 Scott County           7:18.51   12

      18 Robby Fox                  6 Scott County           7:25.93   13

      19 Jacob Crowell             05 Mercer County          7:26.28

      20 Luke Stidham               5 The Lex. School        7:27.02   14

      21 Brett Smith                5 Grant County           7:28.09

      22 Palmer Moreland            4 Pendleton County       7:29.80

      23 Darrin Hughes              6 Pendleton County       7:30.12

      24 Workman Tanner             1 Grant County           7:31.19

      25 Aaron Shroedel            06 Montgomery County      7:33.10

      26 Josh Brown                 4 Pendleton County       7:33.70

      27 Matt Postolowski           6 Ryle                   7:35.96

      28 Jarred Baker               6 Grant County           7:37.12

      29 Jared Sanford              4 Liberty                7:37.57   15

      30 Jacob Rackmil              6 The Lex. School        7:41.04   16

      31 William Vennes             5 The Lex. School        7:41.99   17

      32 Max Klein                  5 Chance School          7:43.48   18

      33 Will Atkins                4 The Lex. School        7:45.62   19

      34 Denver Ewing                 Anderson Elementary    7:49.04   20

      35 Nathan Raschella           6 Scott County           7:50.98   21

      36 Andrew Bates              04 Capital Day School     7:51.82

      37 Casey Schaftlein           5 Liberty                7:52.19   22

      38 Caleb Hicks                6 Christian Acad-L       7:53.16   23

      39 Casey Moninger               Anderson Elementary    7:55.59   24

      40 Ryan Draper                5 The Lex. School        7:59.04   25

      41 Coley Sullivan             3 Chance School          8:02.22   26

      42 Ian Newman                 3 Liberty                8:03.16   27

      43 Braden Burgess             5 Scott County           8:05.91   28

      44 Erik Mudrak                6 Scott County           8:10.77   29

      45 Wyatt Ockerman             6 The Lex. School        8:11.04   30

      46 Nathan Cox                   Anderson Elementary    8:11.41   31

      47 Parker James               5 Chance School          8:12.83   32

      48 Elijah Hack               06 Woodford County        8:13.51   33

      49 Jonathan Matthews          6 Christian Acad-L       8:13.89   34

      50 Mitchell Wetenkamp         6 Ryle                   8:14.46

      51 Sam Lutes                  6 Ryle                   8:16.30

      52 Taylor Harris              6 Lex Christian          8:19.18

      53 Nathan Darland            06 Woodford County        8:20.75   35

      54 John Steenrod              3 Chance School          8:21.06   36

      55 Logan Taylor               6 Lex Christian          8:21.46

      56 Jackson Newcomer           4 Chance School          8:31.86

      57 Tyler Watkins             06 Montgomery County      8:33.92

      58 Tigue Baxter               4 Chance School          8:36.41

      59 Lane Bicknell                Anderson Elementary    8:37.18   37

      60 Lucas Walz                 3 Liberty                8:37.55   38

      61 Ryan Hanser                3 Pendleton County       8:43.32

      62 Stephen Scruggs            6 Sts Peter & Paul       8:48.56

      63 Tyler Lee                  6 Scott County           8:48.86

      64 Nickolas Beckerson         5 Burgin                 8:49.15

      65 Tanner Kirkpatrick           Anderson Elementary    8:50.27   39

      66 Andrew Calvert               Anderson Elementary    8:52.51   40

      67 Evan McMillen              3 Liberty                8:52.91   41

      68 William Parrott            5 Seton Catholic         8:56.02

      69 Collier Garrett            2 Chance School          9:00.23

      70 Dustin Himes              06 Harrison Co            9:01.04

      71 Lee Bradley                3 Chance School          9:01.33

      72 Ben Wirzba                 3 Scott County           9:05.87

      73 Luke Wirzba                1 Scott County           9:10.56

      74 Sam Myers                  5 Lex Christian          9:16.38

      75 Jarrett Bond               4 Chance School          9:25.16

      76 Damon King                06 Harrison Co            9:29.25

      77 Brock Jerry                2 Liberty                9:35.20   42

      78 Samuel Dong               05 Capital Day School     9:53.91

      79 Byron Pelton               4 Sts Peter & Paul      10:17.29

      80 Kyle Kersey                4 Chance School         10:30.04

      81 Thomas Adams              05 Woodford County       10:45.26   43

      82 Bennett Tate              01 Capital Day School    10:46.04

      83 Nicholas Killmeier         4 Chance School         11:02.00

      84 Matthew Dong              01 Capital Day School    11:02.08

      85 Christopher Keesler        4 Chance School         11:23.22

      86 Grant Gill                 6 Christian Acad-L      11:36.68   44

      87 Chris Burgin               6 Christian Acad-L      12:24.99   45

                                        Team Scores

     =================================================================================

     Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9

     =================================================================================

        1 Scott County                 59    5    8   12   13   21   28   29

           Total Time:    36:54.54

              Average:     7:22.91

        2 Chance School                63    4    6    9   18   26   32   36

           Total Time:    37:11.96

              Average:     7:26.40

        3 The Lexington School         76   10   14   16   17   19   25   30

           Total Time:    37:53.00

              Average:     7:34.60

        4 Woodford County              89    3    7   11   33   35   43

           Total Time:    37:57.57

              Average:     7:35.52

        5 Christian Academy of Loui   104    1    2   23   34   44   45

           Total Time:    41:13.67

              Average:     8:14.74

        6 Liberty                     143   15   22   27   38   41   42

           Total Time:    41:03.38

              Average:     8:12.68

        7 Anderson Elementary         151   20   24   31   37   39   40

           Total Time:    41:23.49

              Average:     8:16.70

 

 

 

     Event 3  Girls 2.2 Mile Run CC Middle Sch

     =======================================================================

             Meet: @ 12:17.62  10/23/2004  Anna Bostrom, Woodford County

           Course: # 12:17.62  10/23/2004  Anna Bostrom, Woodford County

         Name                    Year School                  Finals  Points

     =======================================================================

       1 Mallory Linton             8 The Lex. School       12:46.35    1

       2 Amanda Hancock             8 Beaumont Middle       13:08.15    2

       3 Allie Czack               07 Woodford County       13:17.26    3

       4 Jenna Wooten               8 Lex Christian         13:20.85

       5 Natalie Stigers            8 The Lex. School       13:23.09    4

       6 Megan Klein                8 Beaumont Middle       13:49.13    5

       7 Ally Conrad                7 Scott County          13:55.30

       8 Helena Stratton           07 Mercer County         14:05.31

       9 Gwen MacAdams              6 Grant County          14:14.99    6

      10 Anna Wirzba                8 Scott County          14:27.62

      11 Michelle Flannery          8 Christian Acad-L      14:29.26

      12 Catherine Lemay           07 Woodford County       14:32.15    7

      13 Andrea Merchak             8 The Lex. School       14:34.12    8

      14 Katie Redeker             08 Woodford County       14:35.93    9

      15 Becca Kemplin              8 Lex Christian         14:37.28

      16 Jacqueline Bell            8 The Lex. School       14:43.10   10

      17 Kelsey Randhawa            8 The Lex. School       15:03.44   11

      18 Julia Grzech               8 Beaumont Middle       15:07.99   12

      19 Nicole Norman              6 Grant County          15:09.63   13

      20 Arial England              8 Beaumont Middle       15:24.54   14

      21 Alix Fabela                8 Grant County          15:26.00   15

      22 Rachel Redeker            07 Woodford County       15:31.11   16

      23 Nikki Wolfe                6 Grant County          15:38.58   17

      24 Sarah Disario              8 Beaumont Middle       15:41.89   18

      25 Elizabeth Robinson         3 Grant County          15:45.80   19

      26 Morgan Downs               8 Lex Christian         15:58.79

      27 Emily Macfarland           8 Beaumont Middle       16:07.13   20

      28 Rebekah Henderson          7 East Jessamine        16:09.29

      29 Tamara Forkner            07 Woodford County       16:40.75   21

      30 Alisha Kennedy            07 Woodford County       16:41.12   22

      31 Sierra Sydnor              6 Grant County          16:54.36   23

      32 Taylor Cummins             6 Grant County          17:03.84   24

      33 Kate Hopgood               8 The Lex. School       17:11.72   25

      34 Lana Franczek              8 Christian Acad-L      17:20.65

      35 Sarah Armstrong           05 Harrison Co           17:20.99

      36 Ariel Thornberry          07 Harrison Co           17:21.32

      37 Kaitlyn Cassady            8 Scott County          17:29.46

      38 Morgan Watkins             8 Scott County          17:47.69

      39 Allison Fowle              7 Christian Acad-L      18:00.20

      40 Katelyn Mills              4 Grant County          18:07.50

      41 Kelsey Miller             08 Woodford County       18:41.69   26

      42 Emily Houston             08 Harrison Co           19:19.22

                                        Team Scores

     =================================================================================

     Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9

     =================================================================================

        1 The Lexington School         34    1    4    8   10   11   25

           Total Time:  1:10:30.10

              Average:    14:06.02

        2 Beaumont Middle School       51    2    5   12   14   18   20

           Total Time:  1:13:11.70

              Average:    14:38.34

        3 Woodford County              56    3    7    9   16   21   22   26

           Total Time:  1:14:37.20

              Average:    14:55.44

        4 Grant County                 70    6   13   15   17   19   23   24

           Total Time:  1:16:15.00

              Average:    15:15.00

 

 

 

                Event 4  Boys 2.2 Mile Run CC Middle Sch

     =======================================================================

             Meet: @ 11:13.12  10/18/2003  Cullen Kuntz, Woodford County

           Course: # 11:13.12  10/18/2003  Cullen Kuntz, Woodford County

         Name                    Year School                  Finals  Points

     =======================================================================

      22 Tanner Lyon                7 Christian Acad-L      12:59.58   19

      23 Chris Ellis                7 Grant County          13:00.38   20

      24 Connor Jordan              6 Ryle                  13:02.37

      25 Alex Wermeling             7 The Lex. School       13:06.02   21

      26 Conrad Bandoroff           8 The Lex. School       13:06.80   22

      27 Austin Dillow                Anderson              13:07.26

      28 Jacob Marsh               07 Harrison Co           13:07.58

      29 Bryce Hill                 7 Pendleton County      13:13.43   23

      30 Alex Hamilton              7 Shelby Co             13:18.60   24

      31 Logan Hull                 6 Shelby Co             13:21.03   25

      32 Kalen Plummer              8 Beaumont Middle       13:24.83   26

      33 Kegan Dumas               08 Harrison Co           13:26.95

      34 Go Suzuki                  8 Beaumont Middle       13:27.30   27

      35 Calvin Steber                Danville              13:27.58

      36 Zach Workman               8 Grant County          13:31.06

      37 Matt Stagnolia             8 Beaumont Middle       13:31.53   28

      38 Jonathan Finch             7 Christian Acad-L      13:31.77   29

      39 Jerriod Campbell           7 Grant County          13:40.08

      40 Clayton Simpson            8 Christian Acad-L      13:42.56   30

      41 Paul Reynolds              7 Pendleton County      13:43.91   31

      42 Curtis Lusco               8 Ryle                  13:50.49

      43 Daniel Myers               6 Lex Christian         13:52.28   32

      44 Tommy Robb                08 Capital Day School    13:54.63

      45 Boston Crupper             7 Grant County          13:58.03

      46 Reid Freeman               7 The Lex. School       14:01.54   33

      47 Cory Kearns                8 Grant County          14:01.84

      48 Elias Baase                8 WHHS                  14:04.61

      49 David Wiglesworth         08 Harrison Co           14:06.79

      50 Sam Adams                  8 Shelby Co             14:11.74   34

      51 Trey Holt                  6 Shelby Co             14:13.12   35

      52 Miles McMinoway            7 Beaumont Middle       14:14.57   36

      53 Ben Rathbone              07 Woodford County       14:16.41

      54 Gus Adams                  6 Ryle                  14:20.82

      55 Jordan Monthie             8 Beaumont Middle       14:22.03   37

      56 Taylor King                7 Beaumont Middle       14:23.49   38

       1 Jordan Cummins             8 Grant County          11:31.63    1

       2 Michael Schultz            8 Grant County          11:49.73    2

       3 Sam Woomer                 8 The Lex. School       11:58.45    3

       4 Griffin Miller             8 The Lex. School       12:00.15    4

       5 Austin Shewmaker           7 Burgin                12:00.48

       6 Austin Miller              7 Lex Christian         12:04.76    5

       7 Thomas Smith               7 Shelby Co             12:06.74    6

       8 Dustin Mills               8 Grant County          12:14.61    7

       9 Will Hutchinson            8 Beaumont Middle       12:16.90    8

      10 Devan Lay                  8 Burgin                12:19.81

      11 Jacob Hanser               7 Pendleton County      12:25.81    9

      12 Steven Bradford            8 Grant County          12:26.60   10

      13 Zac Graves                 8 Christian Acad-L      12:34.96   11

      14 Grant Harper               8 Christian Acad-L      12:37.50   12

      15 Nicholas Tolbert           7 Pendleton County      12:37.82   13

      16 Seanj Lokits               8 Ryle                  12:38.10

      17 Tyler Edmondson            7 Grant County          12:38.32   14

      18 Jacob Howell               7 Pendleton County      12:44.67   15

      19 Will Morris                8 Shelby Co             12:53.45   16

      20 Dylan Jackson              8 Grant County          12:55.27   17

      21 Tyler Karnes               8 Christian Acad-L      12:58.13   18

      57 Stuart Orange              6 Shelby Co             14:25.38   39

      58 Christian Olsson           7 Shelby Co             14:26.61

      59 Zack Wasson                7 WHHS                  14:32.65

      60 Logan Kemper               6 Shelby Co             14:40.07

      61 Patrick Whitman            7 Shelby Co             14:41.91

      62 Blake Harris               6 Shelby Co             14:43.82

      63 Spencer McKinney             Danville              14:51.66

      64 Chrsitian Lacer            8 Shelby Co             14:52.56

      65 Andrew Neal                8 Burgin                15:00.89

      66 Cody Neal                  8 Lex Christian         15:03.70   40

      67 Lynn Graves                6 Scott County          15:11.37

      68 Will Barker                7 Lex Christian         15:16.56   41

      69 Ryan Williamson            8 Lex Christian         15:17.48   42

      70 Samuel Saarinen            6 Shelby Co             15:22.05

      71 Cody Dillow                  Anderson              15:24.14

      72 Alex Allen                 7 Seton Catholic        15:27.02

      73 Jeremiah Asberry           7 Lex Christian         15:29.49   43

      74 Chris Swartz              08 Woodford County       15:33.05

      75 Ethan Long                 7 Lex Christian         15:33.37   44

      76 Dylan Crowe                  Danville              15:37.36

      77 Jeremy Peach                 Anderson              15:38.29

      78 Ben Hempfling              7 Beaumont Middle       15:42.52

      79 Nick Hempfling             8 Beaumont Middle       15:43.85

      80 Jared Bentley              6 Shelby Co             15:44.46

      81 Andrew McKinney            5 Danville              15:45.61

      82 John Zehnder               8 Shelby Co             15:55.70

      83 Travis Baker               7 Grant County          15:55.95

      84 Trey White                 8 Beaumont Middle       16:05.53

      85 Mitchell Knuckles          6 Shelby Co             16:07.12

      86 Gatlin Miller              7 Shelby Co             16:07.62

      87 Hunter Branham             6 WHHS                  16:08.69

      88 William Whalen             8 Seton Catholic        16:14.63

      89 Zach Setness               8 East Jessamine        16:21.57

      90 Dustin Meece               8 Grant County          16:27.23

      91 Bryce Phillips             7 Shelby Co             18:53.66

      92 Ethan King                07 Harrison Co           21:17.05

      93 Tyler Cress                7 Beaumont Middle       23:13.00

                                        Team Scores

     =================================================================================

     Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9

     =================================================================================

        1 Grant County                 40   20    1    2    7   10   14   17

           Total Time:  1:01:02.95

              Average:    12:12.59

        2 The Lexington School         83   21   22   33    3    4

           Total Time:  1:04:12.96

              Average:    12:50.60

        3 Pendleton County             91   23   31    9   13   15

           Total Time:  1:04:45.64

              Average:    12:57.13

        4 Christian Academy of Loui   101   19   29   30   11   12   18

           Total Time:  1:05:26.37

              Average:    13:05.28

        5 Shelby County High School   124   24   25   34   35    6   16   39

           Total Time:  1:07:11.23

              Average:    13:26.25

        6 Beaumont Middle School      154   26   27   28   36   37   38    8

           Total Time:  1:09:00.26

              Average:    13:48.06

        7 Lexington Christian Xc-Ms   160   32    5   40   41   42   43   44

           Total Time:  1:11:34.78

              Average:    14:18.96

 

 

     Event 5  Girls 5k Run CC Reserve

     =======================================================================

             Meet: @ 21:03.08  10/18/2003  Jordan Skaggs, Spencer County

           Course: # 21:03.08  10/18/2003  Jordan Skaggs, Spencer County

         Name                    Year School                  Finals  Points

     =======================================================================

       1 Maggie Prewitt            11 Montgomery County     22:41.79

       2 Allison Kresslein         11 Paul Dunbar           23:13.01

       3 Chelsea Allen              9 Lexington Catholic    23:22.28    1

       4 Tasha Hunt                09 Bourbon County        23:34.24

       5 Ryann Blanchard           12 Paul Dunbar           23:53.25

       6 Lauren Schuette           11 Lexington Catholic    24:06.97    2

       7 Marlee Price              11 Christian Acad-L      24:29.17    3

       8 Janet Schnurr              9 Lexington Catholic    24:30.66    4

       9 Katie Karrer              12 Christian Acad-L      24:40.68    5

      10 Hannah Baker              11 Montgomery County     24:47.33

      11 Alauna Anderson           10 Paul Dunbar           24:53.00

      12 Elizabeth Prewitt         10 Montgomery County     25:02.75

      13 Megan Roberts             10 Lexington Catholic    25:08.70    6

      14 Darylan Kinross            7 Ryle                  25:10.04    7

      15 Susan Hodgson             09 Montgomery County     25:36.79

      16 Sarah Czack               SO Woodford County       25:44.39    8

      17 Megan Childress            9 Tates Creek           25:57.08

      18 Jennifer Anderson         FR Woodford County       26:02.84    9

      19 Charissa Ruth             11 Paul Dunbar           26:06.80

      20 Anna Loxley                9 Lexington Catholic    26:17.98   10

      21 Mallory Antel              8 Tates Creek           26:24.04

      22 Elizabeth Jennes           9 Lexington Catholic    26:24.34   11

      23 Sydeny Rowe                7 Ryle                  26:27.13   12

      24 Eva Franczek              10 Christian Acad-L      26:53.66   13

      25 Brittany Hohlwein         10 Ryle                  26:54.19   14

      26 Rachel Martin             10 Christian Acad-L      27:10.68   15

      27 Ashley King               SO Woodford County       27:16.27   16

      28 Hannah Gamble              8 Ryle                  27:19.87   17

      29 Emily Woodrum             FR Woodford County       27:28.75   18

      30 Anna Doyle                FR Woodford County       27:30.27   19

      31 Kara Pennington            9 Grant County          27:36.71

      32 Katie Lutes               10 Ryle                  27:49.23   20

      33 Ellen Sanders             10 Lexington Catholic    27:53.07   21

      34 Asope Sokan                9 Lexington Catholic    28:17.66

      35 Ivy Becker                 9 Pendleton County      28:34.99

      36 Laura Gerhardstein        10 Lexington Catholic    28:38.11

      37 Samantha Woods            10 Lexington Catholic    28:38.61

      38 Callie Thomas             SO Woodford County       29:42.13   22

      39 Kat Musard                10 Pendleton County      30:36.10

      40 Danielle Shoemaker        12 Christian Acad-L      31:00.84   23

      41 Shelby Cain                9 Grant County          32:08.96

      42 Elaine Flynn               9 Pendleton County      35:04.18

      -- Natasha Druggan           10 Tates Creek                DNF

      -- Sarah Barry               12 Lexington Catholic          DQ   no number

                                        Team Scores

     =================================================================================

     Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9

     =================================================================================

        1 Lexington Catholic           23    1    2    4    6   10   11   21

           Total Time:  2:03:26.59

              Average:    24:41.32

        2 Christian Academy of Loui    59    3    5   13   15   23

           Total Time:  2:14:15.03

              Average:    26:51.01

        3 Woodford County              70    8    9   16   18   19   22

           Total Time:  2:14:02.52

              Average:    26:48.51

        4 Ryle                         70    7   12   14   17   20

           Total Time:  2:13:40.46

              Average:    26:44.10

 

 

 

     Event 6  Boys 5k Run CC Reserve

     =======================================================================

             Meet: @ 18:49.14  10/18/2003  Chuck Morrison, Paul Laurence Du

           Course: # 18:49.14  10/18/2003  Chuck Morrison, Paul Laurence Du

         Name                    Year School                  Finals  Points

     =======================================================================

       1 Michael Cole              11 Paul Dunbar           18:43.55#   1

       2 William Beckerson         10 Burgin                19:01.79

       3 Samir Shah                 9 Paul Dunbar           19:03.07    2

       4 Josh O'Nan                SO Woodford County       19:04.38    3

       5 Chris Farmer              11 Henry Clay            19:10.16    4

       6 Josiah Hanna               9 Paul Dunbar           19:18.70    5

       7 Joseph Kindred            10 Bourbon County        19:23.59

       8 Matt Pendergest           12 Lexington Catholic    19:27.13    6

       9 Jonathon Beckerson         9 Burgin                19:27.86

      10 Brooks Fitzpatrick        12 Paul Dunbar           19:32.22    7

      11 Lee Richardson            11 Lexington Catholic    19:38.82    8

      12 Michael Postolowski       10 Ryle                  19:55.99    9

      13 John Michael Riegger       9 Lexington Catholic    20:00.85   10

      14 Tony Whalen               10 Henry Clay            20:02.70   11

      15 Stephen Klim              10 Paul Dunbar           20:06.74   12

      16 Anthony Moreland          JR Woodford County       20:08.35   13

      17 Adam Chapman              12 Paul Dunbar           20:12.38   14

      18 Ryan Edelen                9 Lexington Catholic    20:19.42   15

      19 Shawn Milburn             12 Lexington Catholic    20:24.27   16

      20 Chad Scott                JR Woodford County       20:35.13   17

      21 Brandon Zega              12 Paul Dunbar           20:40.34   18

      22 Ean Watkins               11 Montgomery County     20:47.47

      23 Ben Price                 11 Christian Acad-L      20:53.51

      24 Patrick White             FR Woodford County       20:55.91   19

      25 Andrew Mize               JR Woodford County       21:14.81   20

      26 Stephen Casciato          12 Christian Acad-L      21:17.62

      27 James Hannah               9 Paul Dunbar           21:18.65

      28 Patrick Snyder            SO Woodford County       21:19.61   21

      29 Ryan Riddle               SO Woodford County       21:21.33   22

      30 Andrew Weber              12 Lexington Catholic    21:24.29   23

      31 Joe Lacny                 12 Lexington Catholic    21:30.45   24

      32 Robby Hite                 9 Shelby Co             21:33.98

      33 Sean Nealon               11 Ryle                  21:35.25   25

      34 Stewart Page              10 Shelby Co             21:37.99

      35 Justin Blair              10 Paul Dunbar           21:49.93

      36 Caleb Poulter             10 Shelby Co             21:57.33

      37 Chris Wilson              11 Henry Clay            22:03.25   26

      38 Josh Corbin               12 Harrison Co           22:08.12

      39 Nicholas Whitaker          9 Harrison Co           22:10.03

      40 Zack Arnett               10 Ryle                  22:13.76   27

      41 PJ Leppo                   9 Paul Dunbar           22:14.44

      42 Kirk Tomaschko             9 Lexington Catholic    22:20.71

      43 Noah Ashcraft              9 Ryle                  22:31.76   28

      44 Andy Dunn                  9 Shelby Co             22:33.90

      45 Patrick Hailey             9 Lexington Catholic    22:43.89

      46 Thomas Bradford           11 Grant County          22:44.29

      47 Robbie Craycraft          FR Woodford County       22:45.31

      48 Derek Fannin              FR Woodford County       22:53.43

      49 Drew Thompson              9 Harrison Co           22:59.08

      50 Ki-Heul Kim               10 Lexington Catholic    23:04.36

      51 Joe Watts                 JR Woodford County       23:20.33

      52 Bret Schlansky            09 Henry Clay            23:25.61   29

      53 Nate Kibler                9 Burgin                23:31.31

      54 Dan Welsh                 10 Ryle                  23:51.63   30

      55 John Harder               10 Burgin                23:56.32

      56 Josh Tatum                 9 Christian Acad-L      24:11.77

      57 Kenny Fusting             JR Woodford County       24:19.45

      58 Dustin Sullivan           10 Grant County          25:09.77

      59 Chris Whalen              10 Henry Clay            25:21.65   31

      60 Riley Marshall             9 Lexington Catholic    25:26.48

      61 Geoffrey Hollis           FR Woodford County       26:47.67

      62 Reed McGee                 9 Christian Acad-L      26:57.55

      63 Jeffery Holman            10 Ryle                  28:25.19   32

      64 Tommy Brown               12 Grant County          30:16.63

      65 Kalen Woosley              9 Harrison Co           30:27.02

    

                                   Team Scores

     =================================================================================

     Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9

     =================================================================================

        1 Paul Laurence Dunbar         27    1    2    5    7   12   14   18

           Total Time:  1:36:44.28

              Average:    19:20.86

        2 Lexington Catholic           55    6    8   10   15   16   23   24

           Total Time:  1:39:50.49

              Average:    19:58.10

        3 Woodford County              72    3   13   17   19   20   21   22

           Total Time:  1:41:58.58

              Average:    20:23.72

        4 Henry Clay                  101    4   11   26   29   31

           Total Time:  1:50:03.37

              Average:    22:00.68

        5 Ryle                        119    9   25   27   28   30   32

           Total Time:  1:50:08.39

              Average:    22:01.68

 

 

     Event 7  Girls 5k Run CC Varsity

     =======================================================================

             Meet: @ 19:16.15  10/19/2002  Julie Yonts, Ballard

           Course: # 19:16.15  10/19/2002  Julie Yonts (Ballard), Ballard

         Name                    Year School                  Finals  Points

     =======================================================================

       1 Laura Steinmetz           12 Paul Dunbar           18:46.01#   1

       2 Annie Barry               10 Oldham County         19:32.62    2

       3 Kelsey McCain              9 Pendleton County      20:09.48    3

       4 Amanda Deane              12 Oldham County         20:12.00    4

       5 Gabby Gonzales             8 Ryle                  20:23.68    5

       6 Danielle Willingham        8 Oldham County         20:28.10    6

       7 Alexis Boyce              SO Woodford County       20:38.33    7

       8 Bridget Stichnot          11 Tates Creek           20:42.80    8

       9 Betsy Goodin              10 Tates Creek           20:45.03    9

      10 Sarah Parker               9 Grant County          20:51.17   10

      11 Natalie Norman            10 Grant County          21:06.81   11

      12 Candace Shoemaker         11 Christian Acad-L      21:09.38   12

      13 Jessica Gregg              7 Grant County          21:11.07   13

      14 Emily Wirzba              10 Scott County          21:11.78   14

      15 Madalyn Stichnot           9 Tates Creek           21:15.90   15

      16 Diamond Pace                 Danville              21:28.78   16

      17 Amy Etherington           SR Woodford County       21:29.64   17

      18 Chelsea Hall               9 Grant County          21:43.93   18

      19 Alex Weires               11 Oldham County         21:48.42   19

      20 Sammi Leddy                8 Paul Dunbar           21:51.40   20

      21 Kelsi Simpson             10 Oldham County         21:53.14   21

      22 Lizza Jonas                9 Tates Creek           22:00.44   22

      23 Rachel Betts              FR Woodford County "b"   22:02.15

      24 Sarah Koehler             12 Ryle                  22:09.48   23

      25 Meredith Dahlstrom        12 Paul Dunbar           22:11.51   24

      26 Jackie Kinman              8 Grant County          22:13.45   25

      27 Bethany King               9 Pendleton County      22:14.11   26

      28 Leanne Little             10 Lexington Catholic    22:23.71   27

      29 Kelley Boothe             12 Lexington Catholic    22:26.30   28

      30 Mary Stewart Montague      9 Lexington Catholic    22:27.08   29

      31 Dria Stallings             9 Christian Acad-L      22:28.03   30

      32 Hannah Hawthron            9 Ryle                  22:32.35   31

      33 Grace Grogan              11 Oldham County         22:37.35   32

      34 Hadiya Jones               9 Oldham County        X22:38.78

      35 Megan Lucas               11 Oldham County         22:42.43   33

      36 Ariel Blythe-Reske         9 Ryle                  22:46.62   34

      37 Tenny Ostrem              10 Powell County         22:48.43   35

      38 Camille Mason             10 Lexington Catholic    22:49.04   36

      39 Katie McDaniel             9 Grant County          22:50.37   37

      40 Brooke Tyra               10 Powell County         22:53.36   38

      41 Sarah Meador              11 Paul Dunbar           22:56.17   39

      42 Caitlyn Anglin            12 Grant County          23:01.05   40

      43 Linsey Ward               11 Lexington Catholic    23:04.29   41

      44 Sadie Stone                9 Christian Acad-L      23:08.65   42

      45 Kristina Rasmussen        SR Woodford County       23:12.24   43

      46 Sophie Yurkoski           11 Lexington Catholic    23:13.08   44

      47 Tasha Milby                  Danville              23:15.07   45

      48 Anna McDonough            10 Pendleton County      23:15.35   46

      49 Morgan Page               08 Woodford County       23:24.63   47

      50 Bridget Redeker           11 Lexington Catholic    23:25.60   48

      51 Jessie Garrett            12 Tates Creek           23:28.48   49

      52 Loran Crowell             11 Mercer County         23:37.62

      53 Trish Bredar              11 Boyle County          23:44.63   50

      54 Mary Jennings             10 East Jessamine        23:47.97

      55 Kara Beer                 11 Christian Acad-L      23:52.75   51

      56 Kristin Moninger             Anderson              23:55.10

      57 Jessica Crowell           09 Mercer County         23:58.60

      58 Halie Caudill              7 Scott County          24:01.19   52

      59 Katie Fowle               10 Christian Acad-L      24:12.84   53

      60 Taylor Dixon              11 Christian Acad-L      24:18.33   54

      61 Kelsey Short              10 Ryle                  24:19.30   55

      62 Lara Keller               12 Grant County          24:22.91

      63 Kaitlyn Reveal             9 Scott County          24:25.70   56

      64 Ashley Howe                  Danville              24:26.10   57

      65 Brooke Page               SR Woodford County "b"   24:27.16

      66 Jessica Shubert           11 Christian Acad-L      24:33.77   58

      67 Delaney Kennedy           11 Tates Creek           24:40.78   59

      68 Lauren Wettenkamp          9 Ryle                  24:49.62   60

      69 Maddie Meckes                Danville              24:55.37   61

      70 Chelsey Hill              10 Pendleton County      24:58.36   62

      71 Jessica Miller            10 Ryle                  25:03.39   63

      72 Lanie Will                   Danville              25:07.17   64

      73 Stephanie Butler          12 Woodford County "b"   25:09.65

      74 Stephanie Wade            11 WHHS                  25:12.85

      75 Kayla Steber                 Danville              25:35.26   65

      76 Courtney Eckdahl          10 Paul Dunbar           25:50.94   66

      77 Rachel Adams              FR Woodford County       26:04.55   67

      78 Sara Antel                11 Tates Creek           26:10.81   68

      79 brittany Baierlein           Danville              26:26.76   69

      80 Laura Burns               10 Boyle County          26:40.39   70

      81 Tiara Wynn                 9 Scott County          27:19.31   71

      82 Amber Tyler               10 Mercer County         27:22.86

      83 Shelby Rolphing            9 Scott County          27:24.55   72

      84 Lorin Empey               10 Oldham County        X27:24.92

      85 Jacqueline Winter         11 East Jessamine        27:34.28

      86 Cheyenne Brumbaugh         8 Boyle County          27:34.59   73

      87 Lisa Faulkner             12 Powell County         28:11.75   74

      88 Caitlin LeCrone           10 Pendleton County      28:18.82   75

      89 Sydney Bardua              9 Pendleton County      28:19.36   76

      90 Hanna Olsson              12 Powell County         28:32.27   77

      91 Micah Fryman              10 Harrison Co           28:47.53

      92 Courtney Hisel             9 Scott County          28:53.91   78

      93 Charity Coffey            12 Madison Southern      29:28.18

      94 Megan Hines               11 Boyle County          29:45.14   79

      95 Danielle Daugherty         9 Pendleton County      29:51.99   80

      96 Cayle Crown                  Danville              30:08.98

      97 Cori Biggers               9 Scott County          30:45.77   81

      98 Aubrey Dandeneau          12 Madison Southern      31:40.52

      99 Cortney Miller            12 Boyle County          32:52.67   82

     100 Christina Hale            11 East Jessamine        33:02.83

     101 Julia Bongartz            12 Powell County         34:07.99   83

     102 Cassie Davidson           08 Madison Southern      35:41.42

      -- Leslie Davis              10 Paul Dunbar                DNF

      -- Hannah Bingham            FR Woodford County "b"        DNF

      -- Karah McDaniel            FR Woodford County            DNF

      -- Emily Houston             08 Harrison Co                DNF

      -- Lauren Ishmael            10 Harrison Co                DNF

      -- Nicki LeGood              10 Madison Southern           DNF

                                        Team Scores

     =================================================================================

     Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9

     =================================================================================

        1 Oldham County                52    2    4    6   19   21   32   33

           Total Time:  1:43:54.28

              Average:    20:46.86

        2 Grant County                 77   10   11   13   18   25   37   40

           Total Time:  1:47:06.43

              Average:    21:25.29

        3 Tates Creek                 103    8    9   15   22   49   59   68

           Total Time:  1:48:12.65

              Average:    21:38.53

        4 Ryle                        148    5   23   31   34   55   60   63

           Total Time:  1:52:11.44

              Average:    22:26.29

        5 Paul Laurence Dunbar        150    1   20   24   39   66

           Total Time:  1:51:36.03

              Average:    22:19.21

        6 Lexington Catholic          161   27   28   29   36   41   44   48

           Total Time:  1:53:10.42

              Average:    22:38.09

        7 Woodford County             181    7   17   43   47   67

           Total Time:  1:54:49.39

              Average:    22:57.88

        8 Christian Academy of Loui   188   12   30   42   51   53   54   58

           Total Time:  1:54:51.65

              Average:    22:58.33

        9 Pendleton County            212    3   26   46   62   75   76   80

           Total Time:  1:58:56.12

              Average:    23:47.23

       10 Danville                    243   16   45   57   61   64   65   69

           Total Time:  1:59:12.49

              Average:    23:50.50

       11 Scott County                265   14   52   56   71   72   78   81

           Total Time:  2:04:22.53

              Average:    24:52.51

       12 Powell County               307   35   38   74   77   83

           Total Time:  2:16:33.80

              Average:    27:18.76

       13 Boyle County                354   50   70   73   79   82

           Total Time:  2:20:37.42

              Average:    28:07.49

 

 

 

     Event 8  Boys 5k Run CC Varsity

     =======================================================================

             Meet: @ 15:52.35  10/18/2003  Zach Wilder, Woodford County

           Course: # 15:52.35  10/18/2003  Zach Wilder, Woodford County

         Name                    Year School                  Finals  Points

     =======================================================================

       1 Chris Rice                SR Woodford County       16:16.31    1

       2 Stacey Eden                9 Shelby Co             16:38.03    2

       3 Ken Prater                12 Oldham County         16:42.78    3

       4 Cullen Kuntz              JR Woodford County       16:46.70    4

       5 Corey Hatfield            11 Pendleton County      17:01.79    5

       6 Jacob Kuntz               SO Woodford County       17:08.62    6

       7 Ross Hempel                  Danville              17:15.55    7

       8 Joe Mallek                10 Oldham County         17:15.84    8

       9 Andrew Baker              JR Woodford County       17:16.46    9

      10 Alex Gostomski            10 Henry Clay            17:16.89   10

      11 Thomas Canary             10 Lexington Catholic    17:21.09   11

      12 David Grieshaber          JR Woodford County       17:25.81   12

      13 Jackson Lester            11 Henry Clay            17:26.45   13

      14 John Anderson             11 Boyle County          17:30.77   14

      15 Devon Willingham          11 Oldham County         17:33.77   15

      16 Daniel Norman             11 Tates Creek           17:36.57   16

      17 Ryan Puckett              10 Harrison Co           17:37.87   17

      18 Brandon Page              11 Christian Acad-L      17:39.01   18

      19 Daniel Thurston            9 WHHS                  17:40.75   19

      20 Anthony Walters           12 Scott County          17:44.84

      21 Jared Burnett              9 Christian Acad-L      17:46.67   20

      22 Rob Wahl                     Paul Dunbar           17:52.62   21

      23 Daniel Eldridge           12 Grant County          17:56.40   22

      24 Jon Blinkhorn             10 Christian Acad-L      17:59.65   23

      25 Elliott Rosenberg         10 Paul Dunbar           18:07.95   24

      26 Keita Uchida              12 Mercer County         18:09.73   25

      27 Sam Forman                10 Ryle                  18:17.53   26

      28 Karl Magnuson             11 Christian Acad-L      18:19.44   27

      29 Harrison King             12 Lexington Catholic    18:19.78   28

      30 Trever Bixler             10 Ryle                  18:21.45   29

      31 Dan Richey                10 Henry Clay            18:21.84   30

      32 Michael Bailey            12 Lexington Catholic    18:22.84   31

      33 Jack Jennes               12 Lexington Catholic    18:23.87   32

      34 Kyle Rosenberg            10 Paul Dunbar           18:24.29   33

      35 Quinn Lackey               9 Paul Dunbar           18:24.58   34

      36 Kurtis King                9 Pendleton County      18:27.57   35

      37 Austin Wolfe              10 Pendleton County      18:27.89   36

      38 Byron Hempel                 Danville              18:29.58   37

      39 Chad Scott                JR Woodford County       18:31.69   38

      40 Austin Wilson             11 Henry Clay            18:32.33   39

      41 Andrew Williams           12 Paul Dunbar           18:32.63   40

      42 Andrew Parlanti           12 Paul Dunbar           18:32.96   41

      43 Matt Collins               9 East Jessamine        18:33.27   42

      44 Noah Vasilakes            JR Woodford County       18:37.63   43

      45 Donnie Bishop             11 Madison Southern      18:39.02   44

      46 Nick Bloom                12 Ryle                  18:41.28   45

      47 Joe Fernandez             11 Lexington Catholic    18:41.78   46

      48 Daniel Haselton           10 Oldham County         18:42.60   47

      49 Brandon McIntosh          10 Grant County          18:43.99   48

      50 Tyler Flynt               12 Scott County          18:44.46

      51 Nate Shearer              12 Madison Southern      18:46.25   49

      52 Matt White                11 Christian Acad-L      18:47.21   50

      53 Jonathan Pernell          10 Shelby Co             18:48.43   51

      54 Devin Davenport              Anderson              18:49.18   52

      55 KT Routt                  JR Woodford County       18:49.54

      56 Mark Flores                9 Tates Creek           18:50.40   53

      57 Lucas Schaftlein          11 Oldham County         18:50.73   54

      58 Blake Hendricks            9 Boyle County          18:52.64   55

      59 Max Eden                  11 Shelby Co             18:53.13   56

      60 Reid Stivers              10 Shelby Co             18:56.16   57

      61 Bryant Hall               FR Woodford County       18:57.34

      62 Daniel Quire              10 Shelby Co             18:58.39   58

      63 Kevin Melody              11 Lexington Catholic    18:58.67   59

      64 Michael May               10 Harrison Co           18:59.47   60

      65 Alex Bloom                 8 Ryle                  18:59.85   61

      66 Nicholas Huzl              9 East Jessamine        19:00.96   62

      67 Todd Bixler               11 Tates Creek           19:03.00   63

      68 Zach Carter                8 Shelby Co             19:05.10   64

      69 Braxton Adkins            10 Tates Creek           19:08.13   65

      70 Terrence Herbert          10 Shelby Co            X19:09.03

      71 Josh Cummins              11 Grant County          19:09.37   66

      72 Justin Ellis              11 WHHS                  19:10.90   67

      73 JJ DePasco                10 Shelby Co            X19:13.57

      74 Jared Duff                12 Oldham County         19:18.95   68

      75 Cole Steber                  Danville              19:21.84   69

      76 Charlie Lovan             11 Ryle                  19:25.89   70

      77 Matt Hall                 12 Montgomery County     19:26.20

      78 Will Schnurr              12 Lexington Catholic    19:26.70   71

      79 Cory Rahe                 10 Ryle                 X19:26.93

      80 Isaac Lyons               12 Harrison Co           19:27.37   72

      81 Jamie Grey                   Danville              19:32.94   73

      82 Willy Martin               7 Boyle County          19:34.84   74

      83 Thomas Simpson            10 Christian Acad-L      19:35.96   75

      84 Devin Smith               10 Grant County          19:36.28   76

      85 Reed Coggins              11 Christian Acad-L      19:36.62   77

      86 Gary Thornberry           10 Harrison Co           19:39.47   78

      87 Shannon Fabela             9 Grant County          19:40.06   79

      88 Matt Thompson             11 Pendleton County      19:40.44   80

      89 Sam Bell                  10 Henry Clay            19:43.90   81

      90 Nick West                 12 WHHS                  19:45.98   82

      91 Coy Phillips              11 Shelby Co             19:47.14   83

      92 Parker Collins            10 East Jessamine        19:47.47   84

      93 Hagen Jackson             11 Mercer County         19:49.47   85

      94 Hunter Coffey              9 WHHS                  19:50.51   86

      95 Logan Ray                 10 Oldham County        X19:56.22

      96 Cameron Turner             9 Pendleton County      20:00.32   87

      97 Mark Schimpler            11 Harrison Co           20:03.72   88

      98 Nick Zabilka              10 East Jessamine        20:14.03   89

      99 Joe Will                     Danville              20:16.69   90

     100 Ty Shipe                  12 Ryle                  20:18.85   91

     101 Herbie Lynn               12 Boyle County          20:22.86   92

     102 Clay Russell              09 Henry Clay            20:24.65   93

     103 Jeffrey Kirkland          10 Mercer County         20:25.89   94

     104 George Zhang              12 Paul Dunbar           20:27.00   95

     105 Ricky Case                   Anderson              20:29.77   96

     106 Aaron Jump                10 Grant County          20:30.02   97

     107 reid Williams                Danville              20:35.38   98

     108 Kaleb Thornton            10 Grant County          20:40.32   99

     109 Adam Gilliam              12 Shelby Co            X20:45.82

     110 Trent Blanton             11 Madison Southern      20:50.56  100

     111 Thomas Reske              11 Ryle                  20:50.77  101

     112 John Conlter                 Danville              20:52.31  102

     113 Brian Schimpler           10 Harrison Co           20:54.13  103

     114 Neil Bardua               11 Pendleton County      20:55.03  104

     115 Connery Hall              11 Oldham County        X20:55.66

     116 Tyler Ingram               9 Oldham County        X20:57.53

     117 Aaron Cook                12 WHHS                  21:02.95  105

     118 Michael Negaard           11 Boyle B               21:04.73  106

     119 Eric Evans                 8 Boyle B               21:10.68  107

     120 Marcus Fluty              11 Boyle County          21:14.26  108

     121 Jeremy Disney             11 Scott County          21:14.66

     122 Carey Colliver            12 East Jessamine        21:25.27  109

     123 Matthew Overing            9 Boyle County          21:28.90  110

     124 Isaac Bosse               10 Mercer County         21:29.21  111

     125 Daniel Bodner                Danville              21:38.22

     126 Kevin White                  Anderson              21:40.07  112

     127 Matt Calvert                 Anderson              21:40.38  113

     128 Andrew Grider             10 Frankfort             21:41.89

     129 Jay Embree                12 Tates Creek           21:46.11  114

     130 Jamel Grey                   Danville              21:47.57

     131 Joseph Hanks                 Anderson              21:52.82  115

     132 Jonathan Moore            10 Mercer County         21:53.33  116

     133 Joshua Smith              11 Harrison Co           22:00.09  117

     134 Andrew Lemay              10 Frankfort             22:02.36

     135 Aaron Graves                 Anderson              22:04.15  118

     136 Jerry Hockensmith            Anderson              22:06.84  119

     137 Seth Rodgers              10 WHHS                  22:07.16  120

     138 Taylor Jameson             6 Boyle B               22:07.45  121

     139 Jared Rehberg                Danville              22:12.63

     140 Clint Evans               11 Madison Southern      22:15.41  122

     141 Kennie Logan              12 Tates Creek           22:20.14  123

     142 Wes Underwood             11 Mercer County         22:22.15  124

     143 Jared Phillips               Danville              22:22.44

     144 Coe Norton                11 WHHS                  22:34.11  125

     145 Thomas Claggett           12 Tates Creek           22:34.96  126

     146 Matthew Brushway          12 Boyle B               22:46.95  127

     147 Jordi Garcia-Timko        11 East Jessamine        23:10.61  128

     148 Zack Short                10 Madison Southern      23:11.73  129

     149 Heath Martin              12 Boyle B               24:06.07  130

     150 Jason Rexraot             11 East Jessamine        24:13.73  131

     151 James Griggs              10 East Jessamine        24:51.10

     152 Paul Tromba                9 Oldham County        X24:56.02

     153 Eli Purdy                 10 Frankfort             26:11.66

     154 Austin Huff               09 Mercer County         28:18.35  132

      -- Matthew Dolans            11 Madison Southern           DNF

      -- Keifer Williams              Anderson                   DNF

                                        Team Scores

     =================================================================================

     Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9

     =================================================================================

        1 Woodford County              32    1    4    6    9   12   38   43

           Total Time:  1:24:53.90

              Average:    16:58.78

        2 Oldham County               127    3    8   15   47   54   68

           Total Time:  1:29:05.72

              Average:    17:49.15

        3 Christian Academy of Loui   138   18   20   23   27   50   75   77

           Total Time:  1:30:31.98

              Average:    18:06.40

        4 Lexington Catholic          148   11   28   31   32   46   59   71

           Total Time:  1:31:09.36

              Average:    18:13.88

        5 Paul Laurence Dunbar        152   21   24   33   34   40   41   95

           Total Time:  1:31:22.07

              Average:    18:16.42

        6 Henry Clay                  173   10   13   30   39   81   93

           Total Time:  1:31:21.41

              Average:    18:16.29

        7 Shelby County High School   224    2   51   56   57   58   64   83

           Total Time:  1:32:14.14

              Average:    18:26.83

        8 Ryle                        231   26   29   45   61   70   91  101

           Total Time:  1:33:46.00

              Average:    18:45.20

        9 Pendleton County            243    5   35   36   80   87  104

           Total Time:  1:33:38.01

              Average:    18:43.61

       10 Danville                    276    7   37   69   73   90   98  102

           Total Time:  1:34:56.60

              Average:    18:59.32

       11 Grant County                291   22   48   66   76   79   97   99

           Total Time:  1:35:06.10

              Average:    19:01.22

       12 Tates Creek                 311   16   53   63   65  114  123  126

           Total Time:  1:36:24.21

              Average:    19:16.85

       13 Harrison County High Scho   315   17   60   72   78   88  103  117

           Total Time:  1:35:47.90

              Average:    19:09.58

       14 Boyle County                343   14   55   74   92  108  110

           Total Time:  1:37:35.37

              Average:    19:31.08

       15 Western Hills High School   359   19   67   82   86  105  120  125

           Total Time:  1:37:31.09

              Average:    19:30.22

       16 East Jessamine              386   42   62   84   89  109  128  131

           Total Time:  1:39:01.00

              Average:    19:48.20

       17 Mercer County               431   25   85   94  111  116  124  132

           Total Time:  1:41:47.63

              Average:    20:21.53

       18 Madison Southern            444   44   49  100  122  129

           Total Time:  1:43:42.97

              Average:    20:44.60

       19 Anderson                    488   52   96  112  113  115  118  119

           Total Time:  1:44:32.22

              Average:    20:54.45

       20 Boyle B                     591  106  107  121  127  130

           Total Time:  1:51:15.88

              Average:    22:15.18

 

 

*******************

If you want to subscribe to KYTF, the LISTSERV for the Kentucky Track and Field Coaches, go to http://www.uky.edu/Education/kylists.html

If you want to unsubscribe from the LISTSERV, go to http://www.uky.edu/Education/kylists2.html and follow the directions.

********************